• Święto Szkoły 2024

      19.02.2024

      14 lutego to ważna data w życiu naszej szkoły. Co roku obchodzimy tego dnia Święto Szkoły. Dzień ten ustalono na pamiątkę wydarzeń sprzed 82 lat. 14 lutego 1943 roku to data, gdy rozkazem Naczelnego Wodza, Związek Walki Zbrojnej (ZWZ) został przekształcony w Armię Krajową (AK). Jak powiedziała na tegorocznej uroczystości przewodnicząca RM Radzymin pani Elżbieta Darka 14 lutego to symboliczne urodziny AK. 

      Obchody Święta Szkoły rozpoczęliśmy od zajęć tematycznych. Klasy 1-3 uczestniczyły w zajęciach prowadzonych na podstawie materiałów z projektu BohaterON, zastanawiali się, co oznacza BOHATEREM BYĆ KIEDYŚ I DZIŚ, oglądali spektakl teatralny NIEBAJKA O POWSTANIU WARSZAWSKIM, słuchali powstańczych piosenek. 

      Starsi uczniowie wzięli udział w zajęciach pt. Mały” roznosiciel lub Iskra nadziei, a siódmoklasiści wysłuchali wspomnień uczestników powstania i ich najbliższych, pracując zgodnie ze scenariuszem “Uparte serce tego miasta – warszawiacy i ich miasto oczami reporterów. Uczniowie klas ósmych poznali filmową opowieść o “Akcji pod Arsenałem, następnie wzięli udział w quizie wiedzy. 

      Uczniowie mieli również możliwość wzięcia udział w planszowisku historycznym, warsztatach rękodzielniczych lub zajęciach bibliotecznych. 

      Od godziny 9.00 na terenie naszej szkoły odbywał się Gminny Konkurs Historyczny “Armia Krajowa w Powstaniu Warszawskim” organizowany przez naszą placówkę pod patronatem Burmistrza Radzymina Krzysztofa Chacińskiego. W konkursie wzięło udział 8 trzyosobowych drużyn ze szkół prowadzonych przez Gminę Radzymin.

      Uczniowie, pracując w trzyosobowych drużynach zmierzyli się z zadaniami sprawdzającymi wiedzę historyczną oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy, spostrzegawczość, koordynacji.

      Kolejne stacje prowadziły przez następujące zadania:

      1. Akcje akowskie

      2. Opaska z Powstania

      3. Konspiratorzy AK

      4. Układanka z Powstania

      5. Krzyżówka

      6. Pierwsza pomoc

      7. Quiz o Powstaniu Warszawskim

      Uczestnicy musieli się zatem zmierzyć z pytaniami teoretycznymi i praktycznymi. Poza wiedzą o Armii Krajowej trzeba było się wykazać spostrzegawczością, umiejętnościami z zakresu szycia i udzielania pierwszej pomocy. 

      O godzinie 12.00 rozpoczął się uroczysty apel rocznicowy, na którym gościliśmy m.in. panią Elżbietę Darkę - przewodniczącą RM w Radzyminie, pana Krzysztofa Dobrzynieckiego - zastępcę burmistrza Radzymina, pana Krzysztofa Czubę - kierownika BO UMiG Radzymin oraz członków ŚZŻAK okręgu “Rajski Ptak” i Towarzystwa Przyjaciół Radzymina, pana Władysława Kolatorskiego - opiekuna Międzyszkolnego Klubu Historycznego Im. AK Ziemi Radzymińskiej. Miło nam było również gościć dyrektorów radzymińskich szkół. 

      Apel rozpoczął wzruszający program słowno-muzyczny. Uczniowie za pomocą słów, gestów i muzyki opowiedzieli nam losy żołnierzy Armii Krajowej, którzy po pożegnaniu z domem ruszali w bój o wolność Ojczyzny. 

      Po przemówieniach zaproszonych gości odbyło się ogłoszenie wyników konkursu “Armia Krajowa w Powstaniu Warszawskim” i rozdanie nagród. W konkursie zwyciężyła drużyna z naszej szkoły, II miejsce zajęci uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyminie. Trzecie miejsce zajęła drużyna z ZSP w Ciemnem. 

      Tegorocznym obchodom Święta Szkoły i 82. Rocznicy powołania AK towarzyszy motyw opaski powstańczej. Nasi uczniowie wykonali własne opaski na warsztatach rękodzielniczych, uszycie opaski było jednym z zadań konkursowych, opaska znajduje się w logo tegorocznego konkursu historycznego. W ten sposób odwołujemy się do jednego z symboli Armii Krajowej, ważnego szczególnie w dniach powstania warszawskiego. 

      Większość żołnierzy AK w dniu wybuchu powstania nie miała mundurów. Dla dowódców oczywiste było, że trzeba wprowadzić jakieś oznaki dla żołnierzy, dlatego jeszcze przed wybuchem powstania wystosowali instrukcje, by w przypadku braku mundurów na ubrania cywilne nakładane były opaski szerokości 10 centymetrów, biało-czerwone, na środku miał być napis zrobiony czarną farbą WP, czyli Wojsko Polskie. 11 sierpnia 1944 roku komendant Okręgu Warszawa Armii Krajowej pułkownik Antoni Chruściel "Monter" polecił, by na opasce pomiędzy literami WP znalazł się orzeł, a poniżej niego  numer oddziału. 

      Powstanie planowane na kilka dni upadło 3 października.  W ciągu 63 dni samotnej walki poległo ok. 18 000 powstańców, ok. 25 000 odniosło rany. Powstanie Warszawskie to kulminacja chwały i tragedii Armii Krajowej. – Armii państwa i narodu, który nie uznał się za pokonanego i walczył mężnie i ofiarnie wbrew wszystkiemu i wszystkim. 

      Po zakończeniu wojny żołnierze AK byli prześladowani i szykanowani przez władzę PRL. Wielu z nich zostało skazanych na niesprawiedliwe wyroki, w tym także karę śmierci. 

      Do dziś biało-czerwona opaska jest symbolem ich determinacji, niezłomnego ducha i patriotyzmu. 

      Aby uczcić pamięć o bohaterach Armii Krajowej złożyliśmy również kwiaty i zapaliliśmy symboliczne znicze na pomniku ku czci żołnieży AK okręgu "Rajski Ptak".

      Wieczorem poczet sztandarowy oraz delegacja naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Radzyminie. Podczas Mszy św. modliliśmy się w intencji śp. ppor. Ryszarda Zachejia ps. „Sędziwoj” i wszystkich Żołnierzy Armii Krajowej z Obwodu „Rajski Ptak”. Koncelebrował ją ks. prałat Krzysztof Ziółkowski, proboszcz Parafii pw. Świętego Jana Pawła II.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego wyjątkowego dnia. Szczególne podziekowania kierujemy do pana burmistrza Krzysztofa Chacińskiego za objęcie patronatem naszego konkursu.

      Dziękujemy nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie konkursu oraz apelu rocznicowego: pani Małgorzacie Milewskiej, panu Robertowi Kolaszy, pani Katarzynie Świerżewskiej, Kindze Godlewskiej, Edycie Rudy, Annie Waszczeniuk, Sylwii Gajewskiej, Paulinie Tarach oraz państwu Monice i Zdzisławowi Dąbrowskim za wsparcie techniczne.

      Gorąco dziękujemy też wszystkim uczniom, którzy poświęcili swój czas i talent, by uczcić bohaterów AK.

     • Hura!!! Ferie zimowe!

      15.01.2024

      Sanki, łyżwy, narty, snowtubing, kuligi, wędrówki po górach – lista zimowych aktywności jest bardzo długa. Ferie to czas odpoczynku i dobrej zabawy. Nie zapominajmy, by w czasie ferii dbać nie tylko o dobrą zabawę, lecz także o bezpieczeństwo swoje i bliskich.

     • Zima w mieście 2024 - półkolonie w Gminie Radzymin

      02.01.2024

      Wyczekiwany przez dzieci czas zimowego wypoczynku zbliża się wielkimi krokami. To doskonała okazja do aktywnego wypoczynku, rozwijania pasji oraz poznania pomysłów na kreatywne spędzanie czasu.

      Gmina Radzymin wraz gminnymi szkołami podstawowymi zapraszają dzieci klas I-VI szkoły podstawowej, mieszkające w gminie Radzymin do uczestniczenia w półkoloniach – „Zima w Mieście”. Zapisy w terminie od 03.01.2024 r. do 08.01.2024 r.

      Oferujemy Państwu turnusy w terminach od 15.01.2024 r. do 26.01.2024 r. Turnusy trwają od poniedziałku do piątku. Każdy turnus odbywa się w innej szkole. Opieka i atrakcje dla dzieci będą zapewnione w godzinach 08:00 – 16:00.

      W programie mi. in.:

      • warsztaty plastyczne, naukowe, muzyczne
      • wyjazd na basen
      • seanse filmowe
      • bal karnawałowy
      • zajęcia sportowe
      • konkursy, turnieje

      oraz wiele innych atrakcji. 

      W cenie obiad, bilety wstępu, ubezpieczenie.

      • KOSZT PÓŁKOLONII: 
      • koszt turnusu wynosi 500,00 zł lub
      • 400,00 zł dla dzieci posiadających ważną Radzymińską Kartę Mieszkańca.

      Harmonogram turnusów:

      • Turnus I: 15.01.2024- 19.01.2024 – Szkoła Podstawowa nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie, ul. M. Konopnickiej 24;
      • Turnus I: 15.01.2024- 19.01.2024 – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Michaliny Chełmońskiej- Szczepankowskiej w Słupnie ul. Szkolna 3;
      • Turnus II: 22.01.2024- 26.01.2024 – Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie, ul. 11 listopada 2;
      • Turnus II: 22.01.2024- 26.01.2024  – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiejw Słupnie, al. Jana Pawła II 14.
      • Turnus II: 22.01.2024- 26.01.2024– Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiącleciaw Nadmie, ul. Szkolna 7;
      • Turnus II: 22.01.2024- 26.01.2024– Zespół Szkolno- Przedszkolny im. Janiny Januszewskiej w Ciemnem, ul. Wołomińska 208;
      • Turnus II: 22.01.2024- 26.01.2024– Zespół Szkolno- Przedszkolny w Starych Załubicach,ul. Mazowiecka 40;

      Zapisy w terminie: od 03.01.2024 r. do 08.01.2024 r. Karty zgłoszeń składamy w sekretariacie szkoły, która organizuje turnus.

      Karta zgłoszenia do pobrania:  zgłoszenie

       

      WAŻNE !

      Po uzyskaniu w placówce informacji o zakwalifikowaniu się dziecka na półkolonie, wpłaty za wybrany turnus należy dokonać najpóźniej do 10 stycznia 2024 r.,w pełniej kwocie:

      • 500,00 zł lub
      • 400,00 zł dla dzieci posiadających ważną Radzymińską Kartę Mieszkańca.

      na rachunek bankowy Alior Bank32 2490 0005 0000 4600 5620 1165

       

      Prosimy o przemyślane zapisy. Organizator nie przewiduje zwrotu uiszczonych wpłat.

       

      Regulamin ZIMA_W_MIESCIE_2024

      Karta_kwalifikacyjna_-Zima_w_Miescie_2024_(dostarczana po zakwalfikowaniu uczestnika)

       

     • Jasełka 2023

      28.12.2023

      Boże Narodzenie to okres, w którym wszyscy stajemy się bardziej życzliwi i mili dla siebie, a troski dnia codziennego odchodzą na plan dalszy. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, jak co roku nasi uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali tradycyjne Jasełka.

      Premiera Jasełek odbyła się 21 grudnia. O godzimnie 16.00 na widnowni zgromadzili się liczni goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie. Swoją obecnością zaszczycili nas: pani Elżbieta Darka Przewodnicząca RM Radzymina, pan Krzysztof Dobrzyniecki - wiceburmistrz Radzymina, radni: Wiesław Solarz, Zbigniew Jabłoński, Ewelina Kostrzewa oraz kierownik BO - pan Krzysztof Czuba.

      Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój, a młodzi aktorzy wcielili się w postacie związane z narodzinami Chrystusa. Były to niezapomniane chwile, pełne wzruszeń i radości. Uczniowie, będący utalentowanymi aktorami i wokalistami, zadali sobie wiele trudu, aby zapewnić publiczności piękne doznania. Przedstawienie było nie tylko okazją do uczestnictwa w tradycji jasełkowej, ale także do zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Całe spotkanie odbyło się w miłej i świątecznej atmosferze, która dodatkowo podkreśliła magię tego wyjątkowego czasu.

      Po spektaklu był czas na wspólne rozmowy, życzenia i wymianę wrażeń, a to wszystko przy słodkim poczęstunku zorganizowanym dzięki życzliwości lokalnych cukierników.
       

      22 grudnia 2023 roku aktorzy ponownie wystawili Jasełka, tym razem na widowni zasiedli nauczyciele, uczniowie i dzieci z naszego przedszkola. 

      Po spektaklu Czarek odczytal fragment Pisma Świętego opisujący narodziny Jezusa, po czym złożyliśmy sobie życzenia i wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem. 

     • Projekt „Szkoła online - wsparcie działań edukacyjnych w formie zdalnej”

      13.12.2023

      W ramach projektu "Szkoła onlina" otrzymaliśmy sprzęt i oprogramowanie komputerowe za ponad 120 000 zł.

      „Szkoła online - wsparcie działań edukacyjnych w formie zdalnej” to projekt realizowany w partnerstwie z gminami: Radzymin – Lider Projektu, Ząbki, Marki, Zielonka współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej II „Wzrost e-potencjału Mazowsza”, Działanie 2.1 „E-usługi”, Poddziałanie 2.1.2 „E-usługi dla Mazowsza w ramach ZIT” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

      Przedmiotem projektu jest zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania i innego wyposażenia edukacyjnego dla szkół podstawowych z terenu gmin partnerskich, celem podniesienia jakości pracy tych szkół w zakresie nauczania zdalnego, a także zwiększenia atrakcyjności procesu nauczania.

       

      W ramach programu nasza szkoła otrzymała następujący sprzęt:

      - 10 komputerów przenośnych,

      - 10 tabletów, 

      - 10 komputerów stacjonarnych,

      - 3 monitory interaktywne,

      - kamerki internetowe,

      - słuchawki komputerowe,

      - routery Wi-Fi,

      - mobilną szafkę na laptopy,

      - drukarka 3D,

      - urządzenia wielofunkcyjne

      - stacja pogodowa

      - wizualizer 

      - robot Photon

      - mikroskop cyfrowy.

       

      Nasze pracownie wzbogaciły się również o nowoczesne oprogramowanie do nauczania biologii, przyrody, geografii i fizyki.

      Nie zapomnieliśmy również o uczniach ze specjalnymi potrzebami - dla nich zamówiliśmy edukacyjne programy terapeutyczne.

      W sierpniu i we wrześniu odbyły się szkolenia dla nauczycieli, dzięki którym nasza kadra zdobyła nowe umiejętności i pomysły na wykorzystanie zakupionego sprzętu i oprogramowania.

      Jako efekt działań projektowych powstała sieć współpracy między szkołami realizującymi przedsięwzięcie.

      Zapraszamy na otwartą platformę edukacyjną, na której publikujemy materiały edukacyjne, z których mogą korzystać uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Materiały można znaleźć pod poniższym linkiem:

      SZKOŁA ONLINE

       

     • W roku 2023 nasze przedszkole otrzymało wsparcie w ramach NPRCz2.0

      27.11.2023

      W ramach otrzymanego wsparcia za 3000 zł zakupiliśmy nowości wydawnicze, które wzbogaciły ofertę kącików czytelniczych zorganizowanych w salach przedszkolnych, natomiast 750 zł przeznaczyliśmy na organizację konkursów promujących czytelnictwo.

      Kąciki czytelnicze wzbogaciły się łącznie o 162 książki. Dzieci korzystają z nich w trakcie zajęć i zabaw, codziennie prowadzimy również akcję "Poobiedni odpoczynek z książką". Do przedszkola zakupiliśmy również 20 audiobooków, które zapoznają nasze przedszkolaki z nieco inną formą książki.

       

      związku z realizacją zadań wynikających z NPRCz podjęliśmy w 2023 roku liczne działania promujące czytelnictwo, m. in.: Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, Przerwa na czytanie, Narodowe Czytanie, konkursy "Bohaterowie znad Niemna", "Zakładka do ulubionej książki", zajęcia "Z Nelą, małą reporterką, w podróż dookoła świata", akcja bookcrossingowa.

      Jednym z ważnych elementów realizacji programu są codzienne kwadranse poobiednie z książką.

      Szczególnie mocno dziękujemy rodzicom, którzy wspierali nas w działaniach i wzięli udział w akcji "Czytanie na dywanie".

      Miło nam było również podjąć współpracę z okolicznymi bibliotekami: szkolną i publiczną.

       

     • Narodowe Święto Niepodległości

      13.11.2023

      10 listopada w naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji #SzkoładoHymnu, odbył się szkolny konkurs pieśni patriotycznej Dla Ciebie, Polsko oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego.

      Uroczystość roczpoczęła Monika z klasy 8a, która wprowadziła uczniów w temat Święta NIepodległości, przypomniała ważne wydarzenia z historii Polski, które doprowadziły do odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

      Następnie odbył się konkurs wokalny. 22 uczniów z klas 1-8 zaprezentowało swoje interpretacje znanych i ważnych utworów związanych z Niepodległą.

      Konkurs odbywał się w 3 kategoriach wiekowych. Komisja zdecydowała się przyznać nagrody następującym uczennicom i uczniom:

      klasy I-III 

      I miejsce Joanna Toczko

      II miejsce Marcela Gilewska

      III miejsce Aleksandra Karwowska

      klasy IV-VI

      I miejsce  Julia Szabłowska 

      II miejsce Wiktor Paterek

      III miejsce Anna Bychii i Julia Marzec

      klasy VII - VIII

      I miejsce Aleksandra Milewska i Oliwia Karp

      II miejsce Monika Rosłon i Liliana Pogorzelska

      III miejsce Eliza Jankowska

      Laureatom serdecznie gratulujemy.  Dziękujemy również Mai i Emilowi za profesjonalne prowadzenie konkursu.

      Miłym akcentem uroczystości był występ chóru szkolnego, który zaprezentował nam ulubione pieśni patriotyczne.

      11 listopada delegacja naszej szkoły wzięła udział w gminnych obchodach święta Niepodległości. Reprezentował nas poczet sztandarowy, nauczyciele oraz pani dyrektor. Wzięliśmy udział w uroczystej Mszy świętej za Ojczyznę w Kolegiacie Radzymińskiej, a następnie w uroczystości na placu Tadeusza Kościuszki w Radzyminie.

      Wartę przy pomniku Tadeusza Kościuszki pełnili nasi uczniowie, działający w 21 Drużynie Harcerskiej Horyzonty i 21 Gromadzie Zuchowej Cogitki.

      *zdjęcia pochodzą z funpage'u Gminy Radzymin

     • Mazowiecki program przygotowania szkół, uczniów i uczniów do nauczania zdalnego

      13.11.2023

      Miło nam poinformować, że nasza placówka otrzymała oprogramowanie i sprzęt komputerowy na łączną kwotę ponad 120 000 zł  w ramach Mazowieckiego programu przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego

      Projekt „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” ma na celu podniesienie jakości nauczania w minimum 516 szkołach z terenu województwa mazowieckiego poprzez zakup niezbędnego sprzętu, oprogramowania i przeprowadzenie szkoleń przygotowujących szkoły, uczniów i nauczycieli do pracy zdalnej.

      Dzięki wsparciu nasza placówka otrzymała sprzęt i oprogramowanie komputerowe za ponad 120 000 zł, w tym:

      1. komputery stacjonarne;

      2. drukarki;

      3. urządzenia wielofunkcyjne;

      4. laptopy;

      5. tablety;

      6. projektor multimedialny;

      7. oprogramowanie interaktywne 3D;

      8. podręczniki do nauki języka angielskiego;

      9. oprogramowanie do nauki gry w szachy.

     • XXIII Dzień Papieski

      31.10.2023

      Nasza szkoła włączyła się w obchody XXIII Dnia Papieskiego. Tegoroczny Dzień Papieski przebiegał pod hasłem Jan Paweł II - Cywilizacja życia i z tej okazji nasi uczniowie, pod opieką pań katechetek, przygotowali liczne aktywności.

      W niedzielę 15 października gościliśmy w kościele parafialnym w Nowych Załubicach. Tu przedstawiliśmy montarz słowno-muzyczny wspominający postać Ojca Świętego. Wierni zgromadzeni w kościele mogli również usłyszeć i zobaczyć fragmenty nagrań prezentujących Jana Pawła II i jego naukę.​​​​​​​

      16 pażdziernika, w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, w trakcie uroczystego szkolnego apelu  uczniowie klasy 8A i 2A przypomnieli nauczanie papieża dotyczące Dobrej Nowiny o życiu, które głosił na wszystkich kontynentach. W tekstach, wierszach i piosenkach uczniowie podziękowali Ojcu Świętemu za to, że przez cały pontyfikat był wielkim orędownikiem życia.Na zakończenie apelu głos zabrała Pani dyrektor dziękując paniom katechetkom i uczniom za przygotowanie pięknej uroczystości. Swoją wdzięczność wyraził również ksiądz proboszcz, który podkreślił jak ważne i wciąż aktualne jest nauczanie papieża w kwestii obrony życia na każdym jego etapie.


      Dodatkowo w obchody tego dnia wpisała się wystawa zdjęć i myśli Ojca Świętego wyeksponowana na szkolnym korytarzu.

      W obchody Dnia Papieskiego włączyła się również biblioteka szkolna, która na tę okoliczność przygotowała gazetkę oraz wystawkę książek związanych z osobą świętego Papieża Polaka. Z tej okazji dzieci wspólnie z panią bibliotekarką przeczytały książkę ,,Nazywam się Jan Paweł II”. Następnie na podstawie przeczytanej książki odbył się mini quiz wiedzy, było dużo pozytywnych emocji. Na koniec uczniowie otrzymali zakładki kolorowanki do książek.

     • Pasowanie pierwszoklasistów

      25.10.2023

      13 października odbyła się uroczystość pasowania na uczniów naszej szkoły pierwszoklasistów. 

      Jak tradycja naszej szkoły nakazuje, 13 października uczniowie klas I złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Starych Załubicach.


      Uroczystość rozpoczęli sami uczniowie, którzy zaprezentowali zgromadzonym uczniom, rodzicom i gościom bajkowy spektakl nawiązujący do tematu pasowania. Na scenie pojawiły się myszki, wróżki, krasnale oraz Superbohater, którzy rozbudzili nieco śpiących kandydatów do pasowania.


      Po przedstawieniu poczet sztandarowy wprowadził sztandar naszej szkoły i pierwszoklasiści złożyli uroczyste  ślubowanie:

      Ślubuję być dobrym Polakiem,

      dbać o dobre imię swej klasy i szkoły.

      Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,

      Jak dla niej pracować kiedy, urosnę!

      Będę się starać być dobrym kolegą,

      swym zachowaniem i nauką,

      Sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

       

      Po ślubowaniu pani dyrektor oraz burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński dokonali pasowania naszych pierwszaków.

      W tej wielkiej chwili towarzyszyli im nauczyciele, starsi koledzy i koleżanki oraz dumni rodzice.

      Miło nam było również celebrować to wydarzenie w towarzystwie Burmistrza Radzymina pana Krzysztofa Chacińskiego, kierownika Biura Oświaty Krzysztofa Czuby oraz przedstawicieli naszej niezastąpionej Rady Rodziców.

      Życzyliśmy naszym pierwszoklasistom radości i sukcesów na ich edukacyjnej drodze.

      Nie zabrakło też życzeń dla nauczycieli i pracowników szkoły, którzy 14 października świętują Dzień Edukacji Narodowej.

      Dziękujemy również pani Kamili Figarskiej za upamiętnienie uroczystości na pięknych zdjęciach.

     • Szkolny Dzień Profilaktyki

      18.09.2023

      18 września 2023 w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Profilaktyki. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie zasady zdrowego trybu życia, porozmawiać o szkodliwości nałogów, a w szczególności wypunktować zło, które wnosi w nasze życie alkohol.

      Gościliśmy w szkole Małą Orkiestrę Dni Naszych, która zagrała dwa muzyczne programy - jeden dla uczniów klas 1-4 zatytułowany "Mądrowskazy", drugi dla starszych klas - pt. "Niewinne początki tragedii".

      Uczniowie starszych klas wzięli udział w profilaktycznych zajęciach sportowych, które przygotowali szczególnie na tę okazję nasi nauczyciele wf. Zadaniem uczniów było precyzyjne i szybkie pokonanie specjalnego toru przeszkód - zadanie okazało się o tyle trudne, że tor trzeba było pokonać w alkogoglach, które demonstrują, w jaki sposób alkohol upośledza nasze zmysły.

      Klasy 7-8 wzięły udział w tematycznych warsztatach profilaktycznych "Alkohol szkodzi", prowadzonych przez nasze panie padagog i psycholog. Młodzież miała okazję usystematyzować swoją wiedzę na temat alkoholu, przypomnieć sobie wartości i zasady zdrowego stylu życia.

      Młodsi otrzymali ulotki, w których znajdują się informacje o tym, co poinniśmy jeść i pić, aby wzmocnić nasz organizm.

      Uczniowie klasy 6b rozdali specjalnie przygotowane na ten dzień przypinki oraz bransoletki i naklejki, które miały być nie tylko pamiątką Szkolnego Dnia Profilaktyki, ale również przypomnieniem prawidłowych postaw.

      Do działań profilaktycznych włączyła się również szkolna świetlica, na której odbyły się zajęcia dotyczące zdrowego stylu życia.

      Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli nas w przygotowaniach do dzisiejszego dnia, a przede wszystkim Gminie Radzymin za fundusze na organizację Szkolnego Dnia Profilaktyki.

     • Zebrania z rodzicami

      08.09.2023

      Już w poniedziałek i wrorek zapraszamy na pierwsze w tym roku zebrania klasowe

      Zapraszamy na pierwsze w tym roku klasowe spotkania. To z pewnością najważniejsze spotkania w ciągu roku. Poświęcone są omówieniu całej organizacji nowego roku. To w czasie ich trwania zapadają ważne decyzje dotyczące np. klasowych przedsięwzięć, wycieczek, wyboru rad oddziałowych. W czasie spotkań wychowawcy przypominają zasady szkolnego funkcjonowania, onformują o wymaganiach edukacyjnych, ustalają z rodzicami formy kontaktu i współpracy. Rodzice mogą zgłosić swoje propozycje, wypowiedzieć się na ważne dla nich tematy, a przede wszystkim poznać się nawzajem i wymienić kontaktami - to się przydaje w późniejszym czasie!

      Zachęcamy Państwa do licznego udziału w spotkaniach.​​​​​​​

      Jednocześnie zapraszamy na spotkanie Rady Rodziców,

      które odbędzie się 12 września 2023 r. o godz. 18.30 w sali nr 3.

     • Informacje dla rodziców pierwszoklasistów

      11.08.2023

      Już 4 września powitamy w naszych progach pierwszoklasistów. Poniżej kilka informacji oraz wskazówek, jak skompletować wyprawkę dla ucznia kl. I.

      Szanowni Państwo, w poniedziałek 28 sierpnia 2023 r. zostaną na tablicy informacyjnej przy sekretariacie wywieszone listy klas I. 

      Spotkania inaugurujące nowy rok szkolny odbędą się 4 września, według harmonogramu, który opublikujemy po 21 sierpnia, natomiast już od 28 sierpnia będziecie Państwo mogli pobrać z sekretariatu lub ze strony internetowej potrzebne dokumenty - np. zgłoszenia na świetlicę szkolną, obiady, oświadczenia i in.

      O wszystkich działaniach związanych z pracą szkoły będziemy Państwa na bieżąco informować za pośrednictwem strony internetowej oraz naszego profilu FB.

      Dyrekcja szkoły

      WYPRAWKA DLA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ​​​​​​​

        * Strój galowy to w naszej szkole zwyczajowo granatowe (czarne) spodnie/spódniczka, biała koszula (bluzka), wymagany jest na rozpoczęcie roku i inne uroczystości szkolne oraz w ważne dla naszej społeczności dni.

        * Zamiast worka na kapcie można zakupić pudełko, które po włżeniu do szafki szkolnej stworzy osobną przestrzeń do przechowywania w szafce obuwia.

        UWAGA: Wszystkie akcesoria należące do ucznia warto podpisać. Nowa sytuacja, emocje, obowiązki, mogą sprawić, że pierwszoklasista (choć nie tylko) może zapomnieć, które rzeczy są jego własnością lub pomylić podobne przedmioty. 

        W pierwszych dniach września uczniowie otrzymają kluczyki do szafek szkonych (po akceptacji przez rodziców regulaminu ich użytkowania). 

        Każdy uczeń otrzyma w szkole komplet podręczników Szkoła na tak! wyd. WSiP, New English Adventure 1   i ćwiczeń – podręczniki i ćwiczenia zapewnia szkoła, dzieci pod opieką wychowawcy wypożyczą je w bibliotece szkolej w pierwszych dniach września.

        Rodzice, którzy planują zgłosić dziecko na lekcje religii, zobowiązani są do zakupu podręcznika do religii W imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego, Wyd. Katechetyczne, Warszawa

        Zebrania rodziców z wychowawcami klas odbędą się w pierwszym tygodniu września.

       • Informacje dla rodziców 3-latków

        11.08.2023

        Drodzy Rodzice,

        cieszymy się, że Wasze dziecko dołączy do społeczności Przedszkola w Starych Załubicach. Jesteśmy przekonani, że będzie to szczęśliwy i bezpieczny czas dla Państwa i dzieci.

        Początki będą trudne, bo ciężko dzieciom rozstać się z rodzicami i zostać w nowym miejscu pod opieką nowych, nieznanych osób. Ciężko też rodzicom zostawić swoje skarby pod opieką obcych osób. Musicie się Państwo uzbroić w cierpliwość, bo zanim dziecko poczuje się bezpiecznie w nowym miejscu musi minąć trochę czasu.

        Dziecko rozpoczynające przedszkole musi być odpieluchowane, ponieważ w przedszkolu nie ma możliwości zmiany pieluch. Idąc do przedszkola dziecko żegna się też z butelkami, smoczkami i papkami do jedzenia.

        Aby dziecku było łatwiej w przedszkolu warto zadbać, by jadło samodzielnie, by próbowało samodzielnie się ubierać. Panie chętnie dzieciom pomagają we wszystkich czynnościach, ale im dziecko jest bardziej samodzielne, tym łatwiej funkcjonować mu w grupie. 

         

        Początki wszędzie bywają trudne. Adaptacja u jednych dzieci przebiega bardzo szybko, a u innych jest rozłożona w czasie. Jedne dzieci wydają się być szczęśliwe w przedszkolu, a po pewnym czasie przeżywają kryzys, inne adaptują się długo i wylewają przy tym dużo łez. Pierwsze dwa tygodnie w przedszkolu są dla dzieci i rodziców zazwyczaj trudne. Nawet jak dziecko jest w dobrym nastroju, a widzi płaczące dzieci, płacz mu się udziela.Ważne, aby z dziećmi rozmawiać o przedszkolu, bawić się w przedszkole, opowiadać i czytać książeczki, by oswoić dziecko z nową sytuacją. Nigdy nie straszcie dziecka przedszkolem, chyba że chcecie, by było tylko z Wami w domu. Mówcie dziecku prawdę, bądźcie cierpliwi, spokojni i pozytywnie nastawieni.

        Rzeczy, które są potrzebne do przedszkola od września:

         • poduszeczka tzw. „jasiek” o wymiarach 40/40,

         • cienka kołderka lub powleczony kocyk o wymiarach 140x200,

         • cienka piżamka,

         • kapcie (wygodne i łatwe do wkładania – bez sznurowadeł),

         • bielizna i ubranie na zmianę (odpowiednie do pory roku: 2 podkoszulki, 2 pary majteczek, bluzka, skarpetki/rajstopki, spodnie/spódniczka – z gumką, bez guzików),

         • mały ręczniczek z zawieszką,

         • chusteczki suche (pudełko),

         • chusteczki mokre (opakowanie),

         • pasta, szczoteczka do zębów, kubeczek,

         • grzebień lub szczotka do włosów.

        Prosimy o podpisanie wszystkich rzeczy (ręcznika, pościeli, ubrań, kapci). Dobrze, aby razem z dzieckiem robić zakupy do przedszkola, by wiedziało, jak wyglądają jego rzeczy.

         

        Nasze przedszkole zapewnia grupom przedszkolnym przybory plastyczne, ale jeśli chcecie Panstwo nas wspomóc w działaniu, prosimy o przygotowanie  zestawu składającego się z następujących elementow:

         • kredki kredowe „Bambino”

         • kredki grube ( mogą być trójkątne) drewniane

         • 2x blok techniczny –  kolorowe kartki A4

         • 2x blok techniczny – białe kartki A4

         • 2x blok rysunkowy – kolorowe kartki A4

         • kartki białe do swobodnego rysowania (może być papier ksero)

         • klej w sztyfcie – 2x

         • nożyczki

         • plastelina – 1x

         • papier kolorowy – 1x

         • pędzel

         • farby plakatowe

         • teczka tekturowa A4  na prace plastyczne dziec

        Wszystkie przybory należy podpisać!

        Przedszkole jest czynne od 7.00 do 17.00. Dni w przedszkolu wyglądają bardzo podobnie. O 9.00 jest śniadanie, potem organizowane są zajęcia dydaktyczne. Potem dzieci wychodzą na plac zabaw. O 12.00 jest obiad, po obiedzie grupa udaje się na odpoczynek. Niektóre dzieci śpią, niektóre odpoczywają przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej. O 15.00 jest podwieczorek. Po obiedzie jest czas na dowolne zabawy. Ważne jest, aby przyprowadzić dziecko najpóźniej do godziny 8.30 i nie odbierać w porze leżakowania.

         

        W tym roku zmieni się czas zgłaszania nieobecności, aby odliczyć koszty wyżywnienia w danym dniu niezbędne będzie zgloszenie nieobecności w systemie 4parents do godzniny 8.00 danego dnia.

         

        W pierwszych dniach przedszkola warto skrócić dziecku pobyt w przedszkolu, by rozstanie z rodzicem nie było zbyt długie.

         

        Na dni adaptacyjne zapraszamy  30 i 31 sierpnia w godzinach 10.00-12.00.

        Termin spotkania rodziców z wychowawcami podamy po 20 sierpnia.

       • Informacje dla rodziców przedszkolaków

        11.08.2023

        My już rozpoczęliśmy przygotowania do nowego roku przedszkolnego. Już od środy 16 sierpnia ruszamy z dyżurem wakacyjnym. Jeśli i Wy myślicie o przygotowaniach do nowego roku, publikujemy poniżej informacje, co warto przygotować na 1 września.

        Dla wielu dzieci powrót po przerwie wakacyjnej do przedszkola może okazać się trudny. Poranne wstawanie, intensywny tryb dnia, spotkanie z grupą, a przede wszystkim rozstanie z rodzicami może w dziecku wzbudzić smutek, tęsknotę czy nerwowość. Warto już teraz porozmawiać z dzieckiem o powrocie do przedszkola.

         

        • Rozmawiajcie o przedszkolu. Przypomnijcie sobie, co ciekawego działo się w przedszkolu do tej pory, obejrzyjcie wspólnie zdjęcia na naszym profilu facebookowym.

        • Przypomnijcie dziecku, jak wygląda plan dnia w przedszkolu. Zaplanujcie, jak będzie zorganizowany Wasz domowy poranek, kto będzie odprowadzał dziecko i odbierał itp.

        • Wybierzcie się na spacer – przejdźcie razem drogę do przedszkola, zajrzyjcie do sali, szatni przedszkolnej.

        • Poczytajcie książeczki i oglądajcie bajki o przedszkolu.

        • Nie unikajcie tematu, przeciwnie – wplećcie je do codziennych zabaw – można przecież budować przedszkolny budynek z klocków albo organizować zajęcia przedszkolne dla misiów i lalek – ograniczeniem jest tylko fantazja!

        • Jeśli w trakcie wakacji wcale lub prawie wcale nie rozstawaliście się z dzieckiem – zostawcie dziecko, choćby na krótko, pod opieką babci, cioci lub kogoś, kogo ono dobrze zna. Może uda się odwiedzić kolegę/koleżankę z przedszkola? Pozwoli to oswoić temat rozstań i powrotów.

        ZAANGAŻUJCIE DZIECKO W PRZYGOTOWANIA

        • Pozwólcie mu wziąć czynny udział w kupowaniu wyprawki – niech wybierze sobie worek, kapcie czy przybory, których będzie używać w przedszkolu.

        • Wokół przygotowań i zakupów stwórzcie przyjemną, radosną atmosferę.

        • Pozwólcie dziecku używać tych nowych rzeczy w domu. Wiemy, że korci, aby schować je do szafy i wyjąć dopiero 1 września. Jednak te kilka dni przed godziną „0” pomoże oswoić te przedmioty, przez co później w przedszkolu będą znajome i dodadzą otuchy.

        Aby usprawnić Państwu kompletowanie przedszkolnej wyprawki przygotowaliśmy listy "ekwipunku" przedszkolaków.

        WYPRAWKA 6- latka

        WYPRAWKA 5-latka

        WYPRAWKA 4-latka