• II miejsce w wojewódzkim konkursie „Żołnierze Wyklęci – historia obrazem opowiedziana”

      27.01.2023

      Nasze uczennice Martyna i Paulina zostały laureatkami wojewódzkiego konkursu „Żołnierze Wyklęci – historia obrazem opowiedziana”.

      Organizatorem konkursu „Żołnierze Wyklęci – historia obrazem opowiedziana” zwanego dalej „Konkursem” była Fundacja „Willa Jasny Dom” oraz Szkoła Podstawowa nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

      Głównymi celami przedsięwzięcia było upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz upowszechnianie wśród uczniów szkoły podstawowej wiedzy o żołnierzach Wojska Polskiego, zbrojnego podziemia niepodległościowego, którzy walczyli z władzą komunistyczną Polski po II wojnie światowej.

      Konkurs był skierowany do uczniów klas 6 – 8 szkół podstawowych województwa mazowieckiego. Uczniowie mogli zgłosić film krótkometrażowy o Żołnierzach Niezłomnych lub plakat w dowolnej technice plastycznej lub grafice komputerowej.

      Nasze uczennice - Martyna  i Paulina zdecydowały się na film. Przygotowały niezwykły dokument o Janie Borysewiczu ps. „Krysia”, „Mściciel”, żołnierzu polskiego podziemia, kapitanie Armii Krajowej, który ginął 21 stycznia 1945 pod Kowalkami w zasadzce grupy operacyjnej NKWD.

      26.01.2023 r. dziewczęta wzięły udział w gali finałowej konkursu, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Warszawie,  w trakcie której odebrały nagrody za zajęcie II miejsca w konkursie.

      Jesteśmy niezmiernie dumni i gratulujemy naszym uczennicom!

      Zapraszamy do obejrzenia pracy dziewcząt!