• Informacje dla rodziców pierwszoklasistów

      11.08.2023

      Już 4 września powitamy w naszych progach pierwszoklasistów. Poniżej kilka informacji oraz wskazówek, jak skompletować wyprawkę dla ucznia kl. I.

      Szanowni Państwo, w poniedziałek 28 sierpnia 2023 r. zostaną na tablicy informacyjnej przy sekretariacie wywieszone listy klas I. 

      Spotkania inaugurujące nowy rok szkolny odbędą się 4 września, według harmonogramu, który opublikujemy po 21 sierpnia, natomiast już od 28 sierpnia będziecie Państwo mogli pobrać z sekretariatu lub ze strony internetowej potrzebne dokumenty - np. zgłoszenia na świetlicę szkolną, obiady, oświadczenia i in.

      O wszystkich działaniach związanych z pracą szkoły będziemy Państwa na bieżąco informować za pośrednictwem strony internetowej oraz naszego profilu FB.

      Dyrekcja szkoły

      WYPRAWKA DLA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ​​​​​​​

        * Strój galowy to w naszej szkole zwyczajowo granatowe (czarne) spodnie/spódniczka, biała koszula (bluzka), wymagany jest na rozpoczęcie roku i inne uroczystości szkolne oraz w ważne dla naszej społeczności dni.

        * Zamiast worka na kapcie można zakupić pudełko, które po włżeniu do szafki szkolnej stworzy osobną przestrzeń do przechowywania w szafce obuwia.

        UWAGA: Wszystkie akcesoria należące do ucznia warto podpisać. Nowa sytuacja, emocje, obowiązki, mogą sprawić, że pierwszoklasista (choć nie tylko) może zapomnieć, które rzeczy są jego własnością lub pomylić podobne przedmioty. 

        W pierwszych dniach września uczniowie otrzymają kluczyki do szafek szkonych (po akceptacji przez rodziców regulaminu ich użytkowania). 

        Każdy uczeń otrzyma w szkole komplet podręczników Szkoła na tak! wyd. WSiP, New English Adventure 1   i ćwiczeń – podręczniki i ćwiczenia zapewnia szkoła, dzieci pod opieką wychowawcy wypożyczą je w bibliotece szkolej w pierwszych dniach września.

        Rodzice, którzy planują zgłosić dziecko na lekcje religii, zobowiązani są do zakupu podręcznika do religii W imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego, Wyd. Katechetyczne, Warszawa

        Zebrania rodziców z wychowawcami klas odbędą się w pierwszym tygodniu września.

       • Informacje dla rodziców 3-latków

        11.08.2023

        Drodzy Rodzice,

        cieszymy się, że Wasze dziecko dołączy do społeczności Przedszkola w Starych Załubicach. Jesteśmy przekonani, że będzie to szczęśliwy i bezpieczny czas dla Państwa i dzieci.

        Początki będą trudne, bo ciężko dzieciom rozstać się z rodzicami i zostać w nowym miejscu pod opieką nowych, nieznanych osób. Ciężko też rodzicom zostawić swoje skarby pod opieką obcych osób. Musicie się Państwo uzbroić w cierpliwość, bo zanim dziecko poczuje się bezpiecznie w nowym miejscu musi minąć trochę czasu.

        Dziecko rozpoczynające przedszkole musi być odpieluchowane, ponieważ w przedszkolu nie ma możliwości zmiany pieluch. Idąc do przedszkola dziecko żegna się też z butelkami, smoczkami i papkami do jedzenia.

        Aby dziecku było łatwiej w przedszkolu warto zadbać, by jadło samodzielnie, by próbowało samodzielnie się ubierać. Panie chętnie dzieciom pomagają we wszystkich czynnościach, ale im dziecko jest bardziej samodzielne, tym łatwiej funkcjonować mu w grupie. 

         

        Początki wszędzie bywają trudne. Adaptacja u jednych dzieci przebiega bardzo szybko, a u innych jest rozłożona w czasie. Jedne dzieci wydają się być szczęśliwe w przedszkolu, a po pewnym czasie przeżywają kryzys, inne adaptują się długo i wylewają przy tym dużo łez. Pierwsze dwa tygodnie w przedszkolu są dla dzieci i rodziców zazwyczaj trudne. Nawet jak dziecko jest w dobrym nastroju, a widzi płaczące dzieci, płacz mu się udziela.Ważne, aby z dziećmi rozmawiać o przedszkolu, bawić się w przedszkole, opowiadać i czytać książeczki, by oswoić dziecko z nową sytuacją. Nigdy nie straszcie dziecka przedszkolem, chyba że chcecie, by było tylko z Wami w domu. Mówcie dziecku prawdę, bądźcie cierpliwi, spokojni i pozytywnie nastawieni.

        Rzeczy, które są potrzebne do przedszkola od września:

         • poduszeczka tzw. „jasiek” o wymiarach 40/40,

         • cienka kołderka lub powleczony kocyk o wymiarach 140x200,

         • cienka piżamka,

         • kapcie (wygodne i łatwe do wkładania – bez sznurowadeł),

         • bielizna i ubranie na zmianę (odpowiednie do pory roku: 2 podkoszulki, 2 pary majteczek, bluzka, skarpetki/rajstopki, spodnie/spódniczka – z gumką, bez guzików),

         • mały ręczniczek z zawieszką,

         • chusteczki suche (pudełko),

         • chusteczki mokre (opakowanie),

         • pasta, szczoteczka do zębów, kubeczek,

         • grzebień lub szczotka do włosów.

        Prosimy o podpisanie wszystkich rzeczy (ręcznika, pościeli, ubrań, kapci). Dobrze, aby razem z dzieckiem robić zakupy do przedszkola, by wiedziało, jak wyglądają jego rzeczy.

         

        Nasze przedszkole zapewnia grupom przedszkolnym przybory plastyczne, ale jeśli chcecie Panstwo nas wspomóc w działaniu, prosimy o przygotowanie  zestawu składającego się z następujących elementow:

         • kredki kredowe „Bambino”

         • kredki grube ( mogą być trójkątne) drewniane

         • 2x blok techniczny –  kolorowe kartki A4

         • 2x blok techniczny – białe kartki A4

         • 2x blok rysunkowy – kolorowe kartki A4

         • kartki białe do swobodnego rysowania (może być papier ksero)

         • klej w sztyfcie – 2x

         • nożyczki

         • plastelina – 1x

         • papier kolorowy – 1x

         • pędzel

         • farby plakatowe

         • teczka tekturowa A4  na prace plastyczne dziec

        Wszystkie przybory należy podpisać!

        Przedszkole jest czynne od 7.00 do 17.00. Dni w przedszkolu wyglądają bardzo podobnie. O 9.00 jest śniadanie, potem organizowane są zajęcia dydaktyczne. Potem dzieci wychodzą na plac zabaw. O 12.00 jest obiad, po obiedzie grupa udaje się na odpoczynek. Niektóre dzieci śpią, niektóre odpoczywają przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej. O 15.00 jest podwieczorek. Po obiedzie jest czas na dowolne zabawy. Ważne jest, aby przyprowadzić dziecko najpóźniej do godziny 8.30 i nie odbierać w porze leżakowania.

         

        W tym roku zmieni się czas zgłaszania nieobecności, aby odliczyć koszty wyżywnienia w danym dniu niezbędne będzie zgloszenie nieobecności w systemie 4parents do godzniny 8.00 danego dnia.

         

        W pierwszych dniach przedszkola warto skrócić dziecku pobyt w przedszkolu, by rozstanie z rodzicem nie było zbyt długie.

         

        Na dni adaptacyjne zapraszamy  30 i 31 sierpnia w godzinach 10.00-12.00.

        Termin spotkania rodziców z wychowawcami podamy po 20 sierpnia.

       • Informacje dla rodziców przedszkolaków

        11.08.2023

        My już rozpoczęliśmy przygotowania do nowego roku przedszkolnego. Już od środy 16 sierpnia ruszamy z dyżurem wakacyjnym. Jeśli i Wy myślicie o przygotowaniach do nowego roku, publikujemy poniżej informacje, co warto przygotować na 1 września.

        Dla wielu dzieci powrót po przerwie wakacyjnej do przedszkola może okazać się trudny. Poranne wstawanie, intensywny tryb dnia, spotkanie z grupą, a przede wszystkim rozstanie z rodzicami może w dziecku wzbudzić smutek, tęsknotę czy nerwowość. Warto już teraz porozmawiać z dzieckiem o powrocie do przedszkola.

         

        • Rozmawiajcie o przedszkolu. Przypomnijcie sobie, co ciekawego działo się w przedszkolu do tej pory, obejrzyjcie wspólnie zdjęcia na naszym profilu facebookowym.

        • Przypomnijcie dziecku, jak wygląda plan dnia w przedszkolu. Zaplanujcie, jak będzie zorganizowany Wasz domowy poranek, kto będzie odprowadzał dziecko i odbierał itp.

        • Wybierzcie się na spacer – przejdźcie razem drogę do przedszkola, zajrzyjcie do sali, szatni przedszkolnej.

        • Poczytajcie książeczki i oglądajcie bajki o przedszkolu.

        • Nie unikajcie tematu, przeciwnie – wplećcie je do codziennych zabaw – można przecież budować przedszkolny budynek z klocków albo organizować zajęcia przedszkolne dla misiów i lalek – ograniczeniem jest tylko fantazja!

        • Jeśli w trakcie wakacji wcale lub prawie wcale nie rozstawaliście się z dzieckiem – zostawcie dziecko, choćby na krótko, pod opieką babci, cioci lub kogoś, kogo ono dobrze zna. Może uda się odwiedzić kolegę/koleżankę z przedszkola? Pozwoli to oswoić temat rozstań i powrotów.

        ZAANGAŻUJCIE DZIECKO W PRZYGOTOWANIA

        • Pozwólcie mu wziąć czynny udział w kupowaniu wyprawki – niech wybierze sobie worek, kapcie czy przybory, których będzie używać w przedszkolu.

        • Wokół przygotowań i zakupów stwórzcie przyjemną, radosną atmosferę.

        • Pozwólcie dziecku używać tych nowych rzeczy w domu. Wiemy, że korci, aby schować je do szafy i wyjąć dopiero 1 września. Jednak te kilka dni przed godziną „0” pomoże oswoić te przedmioty, przez co później w przedszkolu będą znajome i dodadzą otuchy.

        Aby usprawnić Państwu kompletowanie przedszkolnej wyprawki przygotowaliśmy listy "ekwipunku" przedszkolaków.

        WYPRAWKA 6- latka

        WYPRAWKA 5-latka

        WYPRAWKA 4-latka