• Szkolny Dzień Profilaktyki

      18.09.2023

      18 września 2023 w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Profilaktyki. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie zasady zdrowego trybu życia, porozmawiać o szkodliwości nałogów, a w szczególności wypunktować zło, które wnosi w nasze życie alkohol.

      Gościliśmy w szkole Małą Orkiestrę Dni Naszych, która zagrała dwa muzyczne programy - jeden dla uczniów klas 1-4 zatytułowany "Mądrowskazy", drugi dla starszych klas - pt. "Niewinne początki tragedii".

      Uczniowie starszych klas wzięli udział w profilaktycznych zajęciach sportowych, które przygotowali szczególnie na tę okazję nasi nauczyciele wf. Zadaniem uczniów było precyzyjne i szybkie pokonanie specjalnego toru przeszkód - zadanie okazało się o tyle trudne, że tor trzeba było pokonać w alkogoglach, które demonstrują, w jaki sposób alkohol upośledza nasze zmysły.

      Klasy 7-8 wzięły udział w tematycznych warsztatach profilaktycznych "Alkohol szkodzi", prowadzonych przez nasze panie padagog i psycholog. Młodzież miała okazję usystematyzować swoją wiedzę na temat alkoholu, przypomnieć sobie wartości i zasady zdrowego stylu życia.

      Młodsi otrzymali ulotki, w których znajdują się informacje o tym, co poinniśmy jeść i pić, aby wzmocnić nasz organizm.

      Uczniowie klasy 6b rozdali specjalnie przygotowane na ten dzień przypinki oraz bransoletki i naklejki, które miały być nie tylko pamiątką Szkolnego Dnia Profilaktyki, ale również przypomnieniem prawidłowych postaw.

      Do działań profilaktycznych włączyła się również szkolna świetlica, na której odbyły się zajęcia dotyczące zdrowego stylu życia.

      Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli nas w przygotowaniach do dzisiejszego dnia, a przede wszystkim Gminie Radzymin za fundusze na organizację Szkolnego Dnia Profilaktyki.

     • Zebrania z rodzicami

      08.09.2023

      Już w poniedziałek i wrorek zapraszamy na pierwsze w tym roku zebrania klasowe

      Zapraszamy na pierwsze w tym roku klasowe spotkania. To z pewnością najważniejsze spotkania w ciągu roku. Poświęcone są omówieniu całej organizacji nowego roku. To w czasie ich trwania zapadają ważne decyzje dotyczące np. klasowych przedsięwzięć, wycieczek, wyboru rad oddziałowych. W czasie spotkań wychowawcy przypominają zasady szkolnego funkcjonowania, onformują o wymaganiach edukacyjnych, ustalają z rodzicami formy kontaktu i współpracy. Rodzice mogą zgłosić swoje propozycje, wypowiedzieć się na ważne dla nich tematy, a przede wszystkim poznać się nawzajem i wymienić kontaktami - to się przydaje w późniejszym czasie!

      Zachęcamy Państwa do licznego udziału w spotkaniach.​​​​​​​

      Jednocześnie zapraszamy na spotkanie Rady Rodziców,

      które odbędzie się 12 września 2023 r. o godz. 18.30 w sali nr 3.