• Jasełka 2023

      28.12.2023

      Boże Narodzenie to okres, w którym wszyscy stajemy się bardziej życzliwi i mili dla siebie, a troski dnia codziennego odchodzą na plan dalszy. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, jak co roku nasi uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali tradycyjne Jasełka.

      Premiera Jasełek odbyła się 21 grudnia. O godzimnie 16.00 na widnowni zgromadzili się liczni goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie. Swoją obecnością zaszczycili nas: pani Elżbieta Darka Przewodnicząca RM Radzymina, pan Krzysztof Dobrzyniecki - wiceburmistrz Radzymina, radni: Wiesław Solarz, Zbigniew Jabłoński, Ewelina Kostrzewa oraz kierownik BO - pan Krzysztof Czuba.

      Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój, a młodzi aktorzy wcielili się w postacie związane z narodzinami Chrystusa. Były to niezapomniane chwile, pełne wzruszeń i radości. Uczniowie, będący utalentowanymi aktorami i wokalistami, zadali sobie wiele trudu, aby zapewnić publiczności piękne doznania. Przedstawienie było nie tylko okazją do uczestnictwa w tradycji jasełkowej, ale także do zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Całe spotkanie odbyło się w miłej i świątecznej atmosferze, która dodatkowo podkreśliła magię tego wyjątkowego czasu.

      Po spektaklu był czas na wspólne rozmowy, życzenia i wymianę wrażeń, a to wszystko przy słodkim poczęstunku zorganizowanym dzięki życzliwości lokalnych cukierników.
       

      22 grudnia 2023 roku aktorzy ponownie wystawili Jasełka, tym razem na widowni zasiedli nauczyciele, uczniowie i dzieci z naszego przedszkola. 

      Po spektaklu Czarek odczytal fragment Pisma Świętego opisujący narodziny Jezusa, po czym złożyliśmy sobie życzenia i wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem. 

     • Projekt „Szkoła online - wsparcie działań edukacyjnych w formie zdalnej”

      13.12.2023

      W ramach projektu "Szkoła onlina" otrzymaliśmy sprzęt i oprogramowanie komputerowe za ponad 120 000 zł.

      „Szkoła online - wsparcie działań edukacyjnych w formie zdalnej” to projekt realizowany w partnerstwie z gminami: Radzymin – Lider Projektu, Ząbki, Marki, Zielonka współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej II „Wzrost e-potencjału Mazowsza”, Działanie 2.1 „E-usługi”, Poddziałanie 2.1.2 „E-usługi dla Mazowsza w ramach ZIT” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

      Przedmiotem projektu jest zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania i innego wyposażenia edukacyjnego dla szkół podstawowych z terenu gmin partnerskich, celem podniesienia jakości pracy tych szkół w zakresie nauczania zdalnego, a także zwiększenia atrakcyjności procesu nauczania.

       

      W ramach programu nasza szkoła otrzymała następujący sprzęt:

      - 10 komputerów przenośnych,

      - 10 tabletów, 

      - 10 komputerów stacjonarnych,

      - 3 monitory interaktywne,

      - kamerki internetowe,

      - słuchawki komputerowe,

      - routery Wi-Fi,

      - mobilną szafkę na laptopy,

      - drukarka 3D,

      - urządzenia wielofunkcyjne

      - stacja pogodowa

      - wizualizer 

      - robot Photon

      - mikroskop cyfrowy.

       

      Nasze pracownie wzbogaciły się również o nowoczesne oprogramowanie do nauczania biologii, przyrody, geografii i fizyki.

      Nie zapomnieliśmy również o uczniach ze specjalnymi potrzebami - dla nich zamówiliśmy edukacyjne programy terapeutyczne.

      W sierpniu i we wrześniu odbyły się szkolenia dla nauczycieli, dzięki którym nasza kadra zdobyła nowe umiejętności i pomysły na wykorzystanie zakupionego sprzętu i oprogramowania.

      Jako efekt działań projektowych powstała sieć współpracy między szkołami realizującymi przedsięwzięcie.

      Zapraszamy na otwartą platformę edukacyjną, na której publikujemy materiały edukacyjne, z których mogą korzystać uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Materiały można znaleźć pod poniższym linkiem:

      SZKOŁA ONLINE