• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

      04.10.2020

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

      Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania posiada wieloletnią tradycję. Został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. W tym dniu najważniejszymi osobami są dzieci. Wspólnie z dorosłymi wędrują one po kolejnych stronach książek rozbudzając swoją wyobraźnię, zaspokajając ciekawość świata. Głośne czytanie ma również inne równie ważne zalety, takie, jak: miły głos czytającego i jego bliska relacja z dzieckiem. Zachęcamy i namawiamy do głośnego czytania dzieciom.

    • Dzień Chłopaka
     • Dzień Chłopaka

      04.10.2020

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Chłopaka.

      Nasze wspomnienia z okazji Dnia Chłopaka, który obchodziliśmy 30 września. Chłopcy zostali obdarowani drobymi upominkami, pamiątkowymi medalami i pięknymi życzeniami. Chyba każdy się z nami zgodzi, że mamy najfajniejszych chłopaków przedszkolaków :)

    • 27 września - Dzień Polskiego Państwa Podziemnego
     • 27 września - Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

      27.09.2020

      Polacy przebywający w kraju pod okupacją niemiecką i sowiecką nie pogodzili się z utratą niepodległego państwa. Wyrazem ich postawy bylo Polskie Państwo Podziemne, które działało w latach 1939-1945 na terenach okupowanych przez Niemców i Sowietów, było fenomenem w ogarniętej wojną Europie. Jego początkiem było utworzenie 27 września 1939 r. Służby Zwycięstwu Polski, przekształconej w Związek Walki Zbrojnej, a następnie w AK.

      Tradycją naszej szkoły stalo się, aby w okolicach 27 września celebrować w naszej społeczności Dzień Polskiego Państwa Podziemnego. W tym roku zdecydowaliśmy się obchody tego Dnia przełożyć na 25 września. Z tej okazji piątek został ogłoszony dniem galowym, na szkolnym korytarzu można było obejrzeć wystawę przygotowaną przez IPN oraz naszych uczniów, poświęconą działalności Państwa Podziemnego. Uczniowie i pracownicy szkoły otrzymali pamiątkowe znaczki. Jednak największą popularnością cieszył się konkurs, dzięki któremu każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności odczytywania zaszyfrowanych wiadomości – gdyż powszechnie wiadomo, że Państwo Podziemne to państwo konspiracyjne i umiejętność szyfrowania bardzo się przydawała jego obywatelom.

      Wyniki konkursu ogłosimy już wkrótce!

       

      O organizacji i działalności Polskiego Państwa Podziemnego możecie dowiedzieć się więcej oglądając film przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej, dostępny tutaj: https://youtu.be/7eRbb6VNUfY

    • 2a świętuje Międzynarodowy Dzień Kropki
     • 2a świętuje Międzynarodowy Dzień Kropki

      17.09.2020

      15.09.2020 r. w klasie 2a odbył się Międzynarodowy Dzień Kropki. Inspiracją do ustanowienia tego święta była mała, niepozorna książeczka „Kropka” P.H. Reynolds.   Ta niewielka lektura ma wielką moc. Dzieciom dodaje wiary we własne możliwości i zachęca do podejmowania wyzwań. Dorosłym  zaś przypomina, że pochwały dodają dzieciom skrzydeł. Święto to ma za zadanie zachęcić najmłodszych do próbowania własnych sił w różnych dziedzinach, poznawania swoich mocnych stron, odkrywania talentów.

      Działaliśmy dziś na wielu płaszczyznach. Bawiliśmy się w kodowanie, „zbijaliśmy” matematyczne kropki. Wśród nas objawiły się prawdziwi matematyczni geniusze. Nie zabrakło również działań twórczych. Nasze „Kropkowe sowy” będą prawdziwą ozdobą w klasie. Oprócz tego uwieczniliśmy ten dzień robiąc wspólne zdjęcia. Na koniec każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom udziału w kreatywnych zajęciach.

      Zachęcamy do podejmowania wyzwań i dzielenia się swoją twórczą pasją z innymi.

      Klasa 2 a wraz z wychowawcą Iwoną Rogulską

     • ZAPRASZAMY NA ZEBRANIA KLASOWE

      10.09.2020

      Wszystkich Rodziców zapraszamy na zebrania z rodzicami, które odbędą się według poniższego harmonogramu.

      Harmonogram zebrań z rodzicami

      14 i 15 września 2020 r.

       

      Harmonogram zebrań z rodzicami

      14 i 15 września 2020 r.

       

      14 września 2020 r.

      Wejście od ul. Mazowieckiej:

      klasa 1a   sala nr 4 godz. 17.00

      klasa 2a   sala nr 5 godz. 17.30              

      klasa 3a   sala nr 3 godz. 18.00

       

      wejście  przy sali gimnastycznej:

      klasa 4a sala nr 7 godz. 17.00

      klasa 4b sala nr 9 godz. 17.00

      klasa 5a sala nr 10 godz. 17.30

      klasa 5b sala nr 12 godz. 17.30

                                                                  

      15 września 2020 r.

      wejście od ul. Mazowieckiej:

      klasa 1b   sala nr 4 godz. 17.00

      klasa 2b   sala nr 5 godz. 17.30

      klasa 3b   sala nr 3 godz. 18.00

       

      wejście  przy sali gimnastycznej:

      klasa 6a sala nr 7 godz. 17.00

      klasa 6b sala nr 9 godz. 17.00

      klasa 7a sala nr 10 godz. 17.30               

      klasa 7b sala nr 11 godz. 17.30

      klasa 8 sala nr 12 godz. 18.00

       

      UWAGA:

      W zebraniach mogą uczestniczyć wyłącznie osoby zdrowe, bez objawów sugerujących choroby górnych dróg oddechowych. W zebraniu nie może wziąć udziału osoba, której członkowie rodziny są objęci kwarantanną.

      W budynku szkoły obowiązuje zakrywanie ust i nosa, wchodząc należy zdezynfekować ręce.

      Na terenie szkoły prosimy o zachowanie dystansu społecznego, min. 1,5 m.

     • Klasa 2a w projekcie „Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?”

      08.09.2020

      Klasa 2 a wraz z wychowawcą przystąpiła do realizacji projektu „Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?”. Dzięki temu uczniowie tej klasy stali się studentami Uniwersytetu Dzieci w Klasie.

      Podczas cyklu inspirujących lekcji:

      - zobaczymy 8 miniwykładów prowadzonych przez ekspertów,

      - rozwiniemy kompetencje (planowanie, krytyczne myślenie, wyciąganie wniosków),

      - będziemy uczyć się bawiąc,

      - dowiemy się jak pracować metodą projektu i wykorzystywać w praktyce zdobytą wiedzę.

      Dnia 7.09.2020 r. odbyła się pierwsza lekcja z projektu pt. „Jak uczyć się koncentracji uwagi?”. Na zajęciach dowiedzieliśmy się jak zorganizować swoją pracę wykonując zadanie. Dzięki radom eksperta umiemy skupiać uwagę na czynnościach. Trenowaliśmy koncentrację używając zmysłu: dotyku, słuchu i wzroku. Wysłuchaliśmy opowiadania „Wygraj z niełatwym zadaniem”. Po zajęciach wiemy, że poradzimy sobie z każdym trudnym zadaniem.

     • KONKURS RODZINNY

      02.09.2020

      Zapraszamy do udziału w konkursie historycznym online, organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radzymin, dotyczącym wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku.

      Sprawdź swoją wiedzę i razem z nami uczcij 100-lecie Bitwy Warszawskiej w Radzyminie. Konkurs dla całej rodziny! Atrakcyjne nagrody czekają!

      O szczegółach konkursu możecie przeczytać: TUTAJ

     • Życzenia od Ministra Edukacji Narodowej

      01.09.2020

      Szanowni Państwo, Dyrektorzy i Nauczyciele, Drodzy Rodzice i Uczniowie,

      zakończył się czas letniego wypoczynku. Jak co roku o tej porze uczniowie i nauczyciele wracają do swoich obowiązków. Na wszystkich czekają nowe wyzwania i obowiązki edukacyjne. 

      Drodzy Uczniowie, życzę Wam, abyście jak najlepiej wykorzystali możliwości, jakie oferuje szkoła. Spełniajcie swoje marzenia i realizujcie ambitne cele.

      Wspólnie z uczniami nowy rok szkolny rozpoczynają także Dyrektorzy, Nauczyciele i Pracownicy oświaty. Dzięki Państwa codziennym wysiłkom młodzi ludzie będą mogli rozwijać wiedzę, umiejętności oraz przygotowywać się do wejścia w dorosłe życie. Starajcie się zaszczepić w swoich podopiecznych ciekawość świata, uczcie ich systematyczności i wytrwałości w działaniu. Życzę, aby Państwa praca przyniosła satysfakcję oraz szacunek i uznanie ze strony otoczenia.

      Gorąco zachęcam wszystkich Rodziców do włączania się w życie szkoły. Bez wsparcia z Państwa strony szkoła nie może sprawnie funkcjonować i w pełni realizować swoich zadań.

      Przekazuję także najlepsze życzenia Uczniom, Rodzicom oraz Kadrze pedagogicznej poza granicami naszego kraju. Niech nowy rok szkolny obfituje w sukcesy edukacyjne i wychowawcze.

      Całej społeczności szkolnej życzę, aby rok szkolny 2020/2021 był spokojny i bezpieczny! 

      Z wyrazami szacunku

      Dariusz PiontkowskiMinister Edukacji Narodowej

     • Zasady bezpieczeństwa w szkole

      31.08.2020

      Drodzy Rodzice i Uczniowie!

      Zanim na dobre rozpoczniemy pracę w szkole przyznajemy, że ten rok będzie w szkole trochę inny. Musimy zadbać w szczególny sposób o bezpieczeństwo swoje, naszych koleżanek i kolegów oraz pracowników szkoły. 

      Wiecie już, że w częściach wspólnych będziemy nosić maseczki, dużą uwagę będziemy przywiązywać do higieny i Waszego zdrowiea. Staraliśmy się tak ułożyć plan, aby różnicować godziny rozpoczynania i kończenia zajęć, wprowadzimy przerwę śniadaniową, dłuższe przerwy będziecie mogli spędzać na świeżym powietrzu. 

      Mamy nadzieję, że mimo wielu obostrzeń uda nam się stworzyć nie tylko bezpieczne, ale również miłe warunki nauki i pracy.

      Poniżej załączamy szczegółowe zasady realizujące wytyczne GIS-u i MZ-u oraz MEN-u.

      Zasady_SP.pdf

     • Zasady funkcjonowania Przedszkola w okresie epidemicznym

      31.08.2020

      Szanowni Rodzice,

      poniżej publikujemy zasady bezpieczeństwa, według których nasze przedszkole będzie funkcjonowało od 01.09.2020 

      Przypominamy, że dzieci należy rano przyprowadzać w godzinach 7.00 - 8.30, a odbierać do godziny 17.00. 

      Nieobecności zgłaszamy w aplikacji 4parents rodzice 3-latków do czasu uruchomienia kont zgłaszają nieobecności telefonicznie wychowawcom) do godziny 8:30.

      Do przedszkola przyprowadzamy tylko dzieci zdrowe.

      Nie mierzymy dzieciom temperatury na wejściu, pomiary są możliwe za Państwa zgodą w chwili wystąpienia objawów infekcji.

      Tylko dorośli przy wejściu do przedszkola dezynfekują ręce i obowiązkowo wchodzą do budynku w maseczce.

       

      Najważniejsze zasady znajdziecie Państwo poniżej:

      Wytyczne_Przedszkole_07.pdf

       

     • Przerwa z maseczką

      27.08.2020

      Od 1 września w naszej szkole będzie obowiązywało uczniów w częściach wspólnych szkoły - na korytarzach - noszenie maseczek lub innych osłon ust i nosa. Maseczek nie będziemy nosić w czasie zajęć lekcyjnych.

      Magdalena Sycik

      Dyrektor Szkoły

     • Już 1 września rozpoczynamy rok szkolny 2020/21

      25.08.2020

      1 września powitamy nowy rok szkolny. Z uwagi na ciągłe zagrożenie wirusowe nie możemy zorganizować wspólnego spotkania. Zapraszamy Was na spotkania z wychowawcami w poszczególnych salach. O 10.00 odbędzie się  w sali gimnastycznej spotkanie z pierwszoklasistami. Zapraszamy na nie również przedstawicieli samorządów klasowych z klas II - VIII oraz nauczycieli.

      Z uwagi na ograniczenia ilościowe prosimy, aby uczniom klas I towarzyszył tylko jeden rodzic/opiekun. Od dorosłych wymagane jest w budynku szkolnym zasłanianie ust i nosa

      Każdego wchodzącego do budynku obowiązuje dezynfekcja rąk. Uczniowie moga je umyć wodą z mydlem.

      Na spotkaniach z wychowawcami uczniowie otrzymają podręczniki oraz informacje na temat funkcjonowania szkoły.

      Warto ten dzień poświęcić na zgłoszenie się na obiady szkolne i świetlicę.