• Już 1.07.2022 r. uczniowie sprawdzą swoje wyniki egzaminu

      30.06.2022

      Wyniki egzaminu ósmoklasisty pojawią się już w jutro (piątek) około godz. 10.00.

      Jak sprawdzić wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022?

      Wyniki znajdą się w systemie elektronicznym na indywidualnych kontach ucznia.

      Chcąc uzyskać do nich dostęp, należy zalogować się na stronie https://wyniki.edu.pl

      Każdy uczeńw w naszej szkole na koniec roku otrzymał hasło do tego konta, loginem jest zaś numer PESEL.

       

      Wyniki egzaminu ósmoklasisty krok po kroku

      Jeśli nie wiecie, jak sprawdzić wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022, przeczytajcie krótki poradnik:

      1. Logujemy się w systemie ZIU.

      W polach: "login" i "hasło" wprowadzamy informacje podane przez szkołę. W przypadku problemów z zalogowaniem, należy skorzystać z opcji "Nie pamiętam hasła". Wówczas na powiązany z kontem adres e-mail zostanie wysłane nowe hasło.

      2. Po zalogowaniu należy wybrać egzamin i kliknąć w pole z jego nazwą, np. egzamin ósmoklasisty.

      Pokażą się procentowe wyniki egzaminu.

      3. Chcąc sprawdzić poprawne i niepoprawne odpowiedzi, należy kliknąć na konkretny egzamin.

       

      Zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty będą mogli odebrać w sekretariacie szkoły od 8 lipca 2022 roku w godz. 9.00-14.

     • Zakończyliśmy rok szkolny 2021/22

      30.06.2022

      ​​​​​​​​​​​​​24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022. Pożegnaliśmy 37 ósmoklasistów, życząc im, by rozwinęli skrzydła.​​​​​​

      Koniec roku to czas podsumowań, pożegnań, ale również nowych początków. W naszej szkole ten uroczysty dzień rozpoczęły klasy 8 - staropolskim tańcem narodowym - polonezem.

      Podczas rozdania nagród wśród najzdolniejszych uczniów nie zabrakło radości i wzruszeń. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz gorące brawa.

      Szczególne podziękowania powędrowały dla:

      Pana Krzysztofa Dobrzynieckiego - zastępcy Burmistrza miasta Radzymin - za obecność i możliwość utworzenia w naszej szkole oddziału przygotowawczego dla dzieci z Ukrainy,

      Rady Rodziców - za wsparcie, pomoc i zaangażowanie w życie szkoły,

      rodziców uczniów klas 8, którzy osiągnęli wysokie wyniki - za wychowanie wspaniałych młodych ludzi i wieloletnią współpracę że szkołą.

      Szczególnym momentem uroczystości było pożegnanie nauczycieli: Pani Celiny Porzezińskiej-Momot, która po 36 latach pracy żegna się z zawodem nauczyciela oraz pani Gabrieli Zych, która zaczyna swoją przygodę w innej placówce. Łzy wzruszenia gościły w oczach większości zgromadzonych.

      Ostatnią częścią spotkania było pożegnanie klas 8 przez swoich o rok młodszych kolegów i koleżanki. Młodzież przygotowała krótki skecz w postaci dyskusji nad organizacją przyszłego roku szkolnego.

      Dziękujemy wszystkim za obecność, a absolwentom życzymy powodzenia - bądźcie jak motyle!

      Zapraszamy na krótką chwilę wspomnień z zakończenia roku szkolnego.

     • List Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2021/2022

      23.06.2022

      W imieniu Ministra Edukacji i Nauki życzymy udanego i spokojnego letniego wypoczynku

      MINISTER EDUKACJI I NAUKI

      Przemysław Czarnek

      Warszawa, 22 czerwca 2022 r.

       

      Szanowni Państwo Dyrektorzy,

      Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,

       

      rok szkolny 2021/2022 był czasem wielu ważnych i potrzebnych zmian w polskiej edukacji. Realizowaliśmy przedsięwzięcia ukierunkowane na wspieranie wszechstronnego rozwoju młodych ludzi, budowanie kompetencji przyszłości oraz uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego, który powinien odpowiadać na wyzwania XXI wieku.

       

      Zainicjowaliśmy program „Laboratoria Przyszłości”. Na zakup nowoczesnego sprzętu multimedialnego, w tym drukarek 3D, mikrokontrolerów, robotów czy sprzętu do nagrań, przeznaczyliśmy rekordową sumę 1 mld zł. Wszystko po to, aby młodzi ludzie w każdej szkole mogli prowadzić ciekawe eksperymenty, uczyć się pracy w grupie, rozwijać własne talenty, a także zdobywać nowe kompetencje i umiejętności ważne na kolejnych etapach edukacji oraz pomocne w wyborze przyszłej ścieżki rozwoju zawodowego.

       

      Już w pierwszych tygodniach roku szkolnego 2021/2022 uczniowie i nauczyciele wyjechali na wycieczki szkolne dofinansowane z programu „Poznaj Polskę”. Młodzi ludzie odwiedzali miejsca związane z naszą historią i kulturą oraz największymi osiągnięciami nauki. Przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem społeczności szkolnych, dlatego podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu wsparcia finansowego i rozwoju programu. Uruchomiliśmy projekt „Poznaj Polskę na sportowo”, którego celem jest promocja aktywności fizycznej i zachęcenie uczniów do uprawiania sportu.

       

      Chcemy, aby młodzi ludzie zdobywali wiedzę w ciekawy i atrakcyjny sposób, poprzez samodzielne poszukiwanie i eksperymentowanie. Służą temu także Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, które powstają w całej Polsce. Dzięki tym małym centrom nauki uczniowie z mniejszych miast i miejscowości mogą rozwijać swoją kreatywność, poznawać osiągnięcia nauki oraz zjawiska otaczającego nas świata blisko swojej szkoły i miejsca zamieszkania.

       

      Aby przeciwdziałać negatywnym skutkom kształcenia na odległość, w roku szkolnym 2021/2022 kontynuowaliśmy programy wsparcia uczniów po okresie pandemii, takie jak „WF z AWF” czy „Dobrze widzieć”. Przedsięwzięcia były związane zarówno ze zdrowiem oraz kondycją fizyczną dzieci i młodzieży, wsparciem psychologiczno-pedagogicznym, jak również z pomocą w opanowaniu i utrwaleniu materiału. Od marca w szkołach realizowane są zajęcia specjalistyczne z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w dodatkowym wymiarze godzin. Cieszę się również, że udało się wprowadzić przepisy, które pozwalają na zwiększenie liczby specjalistów oraz wsparcia finansowego na organizację pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

       

      Ostatnie miesiące obecnego roku szkolnego były pod wieloma względami szczególne. Agresja Rosji na Ukrainę sprawiła, że do polskich szkół trafiły tysiące dzieci zza naszej wschodniej granicy. Wprowadziliśmy elastyczne przepisy, które umożliwiły włączanie ukraińskich uczniów do polskiego systemu edukacji. Ich adaptacja w nowym środowisku nie byłaby jednak możliwa bez ogromnej empatii, wrażliwości i ofiarności całych społeczności szkolnych. Młodzi ludzie, a także ich nauczyciele zdali egzamin z otwartości i serdeczności. Swoim ukraińskim kolegom i koleżankom okazali wsparcie w momencie, w którym najbardziej tego potrzebowali. Z całego serca za to dziękuję!

       

      W przededniu wakacji życzę uczniom, nauczycielom i rodzicom dobrego odpoczynku. Mam nadzieję, że dla młodych ludzi będzie to czas pełen przygód, odkrywania nowych miejsc i realizowania pasji. Gratuluję sukcesów edukacyjnych i wychowawczych. Jestem przekonany, że z dumą odbierzecie szkolne świadectwa. Słowa uznania kieruję do nauczycieli i wychowawców, dziękując za przekazywanie wiedzy i kształtowanie postaw młodych ludzi. Życzę Państwu, aby czas letniego odpoczynku pozwolił na wytchnienie od codziennych obowiązków.

       

      Serdecznie pozdrawiam także społeczność szkół polonijnych na całym świecie. Dziękuję nie tylko za trud nauczania języka polskiego, ale także za promowanie polskiej tradycji, historii i dziedzictwa narodowego poza granicami naszego kraju.

       

      Wszystkim życzę spokojnych i bezpiecznych wakacji!

       

      Z wyrazami szacunku

      Przemysław Czarnek

      Minister Edukacji i Nauki

     • „Aktywnie, wesoło i bezpiecznie” – półkolonie w Gminie Radzymin

      03.06.2022

      Gmina Radzymin wraz z gminnymi szkołami podstawowymi zapraszają dzieci klas I-IV szkoły podstawowej, mieszkające w gminie Radzymin do uczestniczenia w półkoloniach – „Aktywnie, wesoło i bezpiecznie”. Zapisy będą możliwe od 06.06.2022 do 30.06.2022.

      Gmina Radzymin oferuje Państwu siedem turnusów w terminach od 27.06 do 12.08.2022 r. Turnusy trwają od poniedziałku do piątku. Każdy turnus odbywa się w innej szkole. Opieka i atrakcje dla dzieci będą zapewnione w godzinach 07:30 – 16:30.

      W programie m. in.:

      • zajęcia i warsztaty plastyczne
      • kino
      • zajęcia sportowe
      • wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego
      • wyjazd na basen

      oraz wiele innych atrakcji.

      W cenie wyżywienie, bilety wstępu, ubezpieczenie.

      KOSZT za tygodniowy turnus:

      Harmonogram turnusów:

      • 27.06.- 01.07.2022 – SP1 w Radzyminie
      • 04.07.- 08.07.2022 – ZSP w Starych Załubicach
      • 11.07.- 15.07.2022 – SP w Nadmie
      • 18.07.- 22.07.2022 – ZSP w Ciemnem
      • 25.07. - 29.07.2022 – SP2 w Radzyminie
      • 01.08. - 05.08.2022 – SP2 w Słupnie
      • 08.08. - 12.08.2022 – SP1 w Słupnie

      Zapisy trwają w terminie: od 06.06.2022 r. do 30.06.2021 r. Karty zgłoszeń składamy w szkołach.

       

      Karta zgłoszenia do pobrania: zal-nr-1-do-regulaminu-zgloszenie-lato-w-miescie-2022 (do złożenia w sekretariacie szkoły, która organizuje wybrany turnus)

      Regulamin: zalacznik-regulamin-do-zarzadzenia-0050712022

       

      Po uzyskaniu informacji o zalwalifikowaniu dziecka na półkolonie, należy uiścić  opłatę oraz dostarczyć do sekretariatu szkoły organizującej dany turnus kartę uczestnika.

       

      Karta uczestnika półkolonii: Zal._nr_2_do_regulaminu-_Karta_kwalifikacyjna_-Lato_w_Miescie_2022

       

      Wpłatę za wybrany turnus należy dokonać do 30 czerwca 2022 r.,w pełniej kwocie:

      • 560 zł/tydzień

      na rachunek bankowy Alior Bank32 2490 0005 0000 4600 5620 1165

      W tytule zapłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, numer Radzymińskiej Karty Mieszkańca dziecka, nazwę szkoły (w której organizowane są półkolonie)

      Prosimy o przemyślane zapisy. Organizator nie przewiduje zwrotu uiszczonych wpłat.

       

       

       

      Kontakt w sprawie półkolonii "Lato w mieście":

      sekretariat SP w Załubicach tel. 22 761 71 22

      Krzysztof Czubae-mail: kczuba@umig.radzymin.pl

      tel. 22 667 67 28

      Paulina Maniecka

      e-mail: pmaniecka@radzymin.pl

      tel. 22 667 67 24