• XXIII Dzień Papieski

      31.10.2023

      Nasza szkoła włączyła się w obchody XXIII Dnia Papieskiego. Tegoroczny Dzień Papieski przebiegał pod hasłem Jan Paweł II - Cywilizacja życia i z tej okazji nasi uczniowie, pod opieką pań katechetek, przygotowali liczne aktywności.

      W niedzielę 15 października gościliśmy w kościele parafialnym w Nowych Załubicach. Tu przedstawiliśmy montarz słowno-muzyczny wspominający postać Ojca Świętego. Wierni zgromadzeni w kościele mogli również usłyszeć i zobaczyć fragmenty nagrań prezentujących Jana Pawła II i jego naukę.​​​​​​​

      16 pażdziernika, w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, w trakcie uroczystego szkolnego apelu  uczniowie klasy 8A i 2A przypomnieli nauczanie papieża dotyczące Dobrej Nowiny o życiu, które głosił na wszystkich kontynentach. W tekstach, wierszach i piosenkach uczniowie podziękowali Ojcu Świętemu za to, że przez cały pontyfikat był wielkim orędownikiem życia.Na zakończenie apelu głos zabrała Pani dyrektor dziękując paniom katechetkom i uczniom za przygotowanie pięknej uroczystości. Swoją wdzięczność wyraził również ksiądz proboszcz, który podkreślił jak ważne i wciąż aktualne jest nauczanie papieża w kwestii obrony życia na każdym jego etapie.


      Dodatkowo w obchody tego dnia wpisała się wystawa zdjęć i myśli Ojca Świętego wyeksponowana na szkolnym korytarzu.

      W obchody Dnia Papieskiego włączyła się również biblioteka szkolna, która na tę okoliczność przygotowała gazetkę oraz wystawkę książek związanych z osobą świętego Papieża Polaka. Z tej okazji dzieci wspólnie z panią bibliotekarką przeczytały książkę ,,Nazywam się Jan Paweł II”. Następnie na podstawie przeczytanej książki odbył się mini quiz wiedzy, było dużo pozytywnych emocji. Na koniec uczniowie otrzymali zakładki kolorowanki do książek.

     • Pasowanie pierwszoklasistów

      25.10.2023

      13 października odbyła się uroczystość pasowania na uczniów naszej szkoły pierwszoklasistów. 

      Jak tradycja naszej szkoły nakazuje, 13 października uczniowie klas I złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Starych Załubicach.


      Uroczystość rozpoczęli sami uczniowie, którzy zaprezentowali zgromadzonym uczniom, rodzicom i gościom bajkowy spektakl nawiązujący do tematu pasowania. Na scenie pojawiły się myszki, wróżki, krasnale oraz Superbohater, którzy rozbudzili nieco śpiących kandydatów do pasowania.


      Po przedstawieniu poczet sztandarowy wprowadził sztandar naszej szkoły i pierwszoklasiści złożyli uroczyste  ślubowanie:

      Ślubuję być dobrym Polakiem,

      dbać o dobre imię swej klasy i szkoły.

      Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,

      Jak dla niej pracować kiedy, urosnę!

      Będę się starać być dobrym kolegą,

      swym zachowaniem i nauką,

      Sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

       

      Po ślubowaniu pani dyrektor oraz burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński dokonali pasowania naszych pierwszaków.

      W tej wielkiej chwili towarzyszyli im nauczyciele, starsi koledzy i koleżanki oraz dumni rodzice.

      Miło nam było również celebrować to wydarzenie w towarzystwie Burmistrza Radzymina pana Krzysztofa Chacińskiego, kierownika Biura Oświaty Krzysztofa Czuby oraz przedstawicieli naszej niezastąpionej Rady Rodziców.

      Życzyliśmy naszym pierwszoklasistom radości i sukcesów na ich edukacyjnej drodze.

      Nie zabrakło też życzeń dla nauczycieli i pracowników szkoły, którzy 14 października świętują Dzień Edukacji Narodowej.

      Dziękujemy również pani Kamili Figarskiej za upamiętnienie uroczystości na pięknych zdjęciach.