• List Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2021/2022

      23.06.2022

      W imieniu Ministra Edukacji i Nauki życzymy udanego i spokojnego letniego wypoczynku

      MINISTER EDUKACJI I NAUKI

      Przemysław Czarnek

      Warszawa, 22 czerwca 2022 r.

       

      Szanowni Państwo Dyrektorzy,

      Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,

       

      rok szkolny 2021/2022 był czasem wielu ważnych i potrzebnych zmian w polskiej edukacji. Realizowaliśmy przedsięwzięcia ukierunkowane na wspieranie wszechstronnego rozwoju młodych ludzi, budowanie kompetencji przyszłości oraz uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego, który powinien odpowiadać na wyzwania XXI wieku.

       

      Zainicjowaliśmy program „Laboratoria Przyszłości”. Na zakup nowoczesnego sprzętu multimedialnego, w tym drukarek 3D, mikrokontrolerów, robotów czy sprzętu do nagrań, przeznaczyliśmy rekordową sumę 1 mld zł. Wszystko po to, aby młodzi ludzie w każdej szkole mogli prowadzić ciekawe eksperymenty, uczyć się pracy w grupie, rozwijać własne talenty, a także zdobywać nowe kompetencje i umiejętności ważne na kolejnych etapach edukacji oraz pomocne w wyborze przyszłej ścieżki rozwoju zawodowego.

       

      Już w pierwszych tygodniach roku szkolnego 2021/2022 uczniowie i nauczyciele wyjechali na wycieczki szkolne dofinansowane z programu „Poznaj Polskę”. Młodzi ludzie odwiedzali miejsca związane z naszą historią i kulturą oraz największymi osiągnięciami nauki. Przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem społeczności szkolnych, dlatego podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu wsparcia finansowego i rozwoju programu. Uruchomiliśmy projekt „Poznaj Polskę na sportowo”, którego celem jest promocja aktywności fizycznej i zachęcenie uczniów do uprawiania sportu.

       

      Chcemy, aby młodzi ludzie zdobywali wiedzę w ciekawy i atrakcyjny sposób, poprzez samodzielne poszukiwanie i eksperymentowanie. Służą temu także Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, które powstają w całej Polsce. Dzięki tym małym centrom nauki uczniowie z mniejszych miast i miejscowości mogą rozwijać swoją kreatywność, poznawać osiągnięcia nauki oraz zjawiska otaczającego nas świata blisko swojej szkoły i miejsca zamieszkania.

       

      Aby przeciwdziałać negatywnym skutkom kształcenia na odległość, w roku szkolnym 2021/2022 kontynuowaliśmy programy wsparcia uczniów po okresie pandemii, takie jak „WF z AWF” czy „Dobrze widzieć”. Przedsięwzięcia były związane zarówno ze zdrowiem oraz kondycją fizyczną dzieci i młodzieży, wsparciem psychologiczno-pedagogicznym, jak również z pomocą w opanowaniu i utrwaleniu materiału. Od marca w szkołach realizowane są zajęcia specjalistyczne z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w dodatkowym wymiarze godzin. Cieszę się również, że udało się wprowadzić przepisy, które pozwalają na zwiększenie liczby specjalistów oraz wsparcia finansowego na organizację pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

       

      Ostatnie miesiące obecnego roku szkolnego były pod wieloma względami szczególne. Agresja Rosji na Ukrainę sprawiła, że do polskich szkół trafiły tysiące dzieci zza naszej wschodniej granicy. Wprowadziliśmy elastyczne przepisy, które umożliwiły włączanie ukraińskich uczniów do polskiego systemu edukacji. Ich adaptacja w nowym środowisku nie byłaby jednak możliwa bez ogromnej empatii, wrażliwości i ofiarności całych społeczności szkolnych. Młodzi ludzie, a także ich nauczyciele zdali egzamin z otwartości i serdeczności. Swoim ukraińskim kolegom i koleżankom okazali wsparcie w momencie, w którym najbardziej tego potrzebowali. Z całego serca za to dziękuję!

       

      W przededniu wakacji życzę uczniom, nauczycielom i rodzicom dobrego odpoczynku. Mam nadzieję, że dla młodych ludzi będzie to czas pełen przygód, odkrywania nowych miejsc i realizowania pasji. Gratuluję sukcesów edukacyjnych i wychowawczych. Jestem przekonany, że z dumą odbierzecie szkolne świadectwa. Słowa uznania kieruję do nauczycieli i wychowawców, dziękując za przekazywanie wiedzy i kształtowanie postaw młodych ludzi. Życzę Państwu, aby czas letniego odpoczynku pozwolił na wytchnienie od codziennych obowiązków.

       

      Serdecznie pozdrawiam także społeczność szkół polonijnych na całym świecie. Dziękuję nie tylko za trud nauczania języka polskiego, ale także za promowanie polskiej tradycji, historii i dziedzictwa narodowego poza granicami naszego kraju.

       

      Wszystkim życzę spokojnych i bezpiecznych wakacji!

       

      Z wyrazami szacunku

      Przemysław Czarnek

      Minister Edukacji i Nauki

     • „Aktywnie, wesoło i bezpiecznie” – półkolonie w Gminie Radzymin

      03.06.2022

      Gmina Radzymin wraz z gminnymi szkołami podstawowymi zapraszają dzieci klas I-IV szkoły podstawowej, mieszkające w gminie Radzymin do uczestniczenia w półkoloniach – „Aktywnie, wesoło i bezpiecznie”. Zapisy będą możliwe od 06.06.2022 do 30.06.2022.

      Gmina Radzymin oferuje Państwu siedem turnusów w terminach od 27.06 do 12.08.2022 r. Turnusy trwają od poniedziałku do piątku. Każdy turnus odbywa się w innej szkole. Opieka i atrakcje dla dzieci będą zapewnione w godzinach 07:30 – 16:30.

      W programie m. in.:

      • zajęcia i warsztaty plastyczne
      • kino
      • zajęcia sportowe
      • wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego
      • wyjazd na basen

      oraz wiele innych atrakcji.

      W cenie wyżywienie, bilety wstępu, ubezpieczenie.

      KOSZT za tygodniowy turnus:

      Harmonogram turnusów:

      • 27.06.- 01.07.2022 – SP1 w Radzyminie
      • 04.07.- 08.07.2022 – ZSP w Starych Załubicach
      • 11.07.- 15.07.2022 – SP w Nadmie
      • 18.07.- 22.07.2022 – ZSP w Ciemnem
      • 25.07. - 29.07.2022 – SP2 w Radzyminie
      • 01.08. - 05.08.2022 – SP2 w Słupnie
      • 08.08. - 12.08.2022 – SP1 w Słupnie

      Zapisy trwają w terminie: od 06.06.2022 r. do 30.06.2021 r. Karty zgłoszeń składamy w szkołach.

       

      Karta zgłoszenia do pobrania: zal-nr-1-do-regulaminu-zgloszenie-lato-w-miescie-2022 (do złożenia w sekretariacie szkoły, która organizuje wybrany turnus)

      Regulamin: zalacznik-regulamin-do-zarzadzenia-0050712022

       

      Po uzyskaniu informacji o zalwalifikowaniu dziecka na półkolonie, należy uiścić  opłatę oraz dostarczyć do sekretariatu szkoły organizującej dany turnus kartę uczestnika.

       

      Karta uczestnika półkolonii: Zal._nr_2_do_regulaminu-_Karta_kwalifikacyjna_-Lato_w_Miescie_2022

       

      Wpłatę za wybrany turnus należy dokonać do 30 czerwca 2022 r.,w pełniej kwocie:

      • 560 zł/tydzień

      na rachunek bankowy Alior Bank32 2490 0005 0000 4600 5620 1165

      W tytule zapłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, numer Radzymińskiej Karty Mieszkańca dziecka, nazwę szkoły (w której organizowane są półkolonie)

      Prosimy o przemyślane zapisy. Organizator nie przewiduje zwrotu uiszczonych wpłat.

       

       

       

      Kontakt w sprawie półkolonii "Lato w mieście":

      sekretariat SP w Załubicach tel. 22 761 71 22

      Krzysztof Czubae-mail: kczuba@umig.radzymin.pl

      tel. 22 667 67 28

      Paulina Maniecka

      e-mail: pmaniecka@radzymin.pl

      tel. 22 667 67 24

     • Harmonogram na tydzień 23.05-27.05

      22.05.2022

      Przed nami tydzień egzaminów ósmoklasisty!

      Przypominamy:

      poniedziałek 23 maja - dzień wolny od zajęć dydaktycznych 

      wtorek 24 maja - 9.00 egzamin ósmoklasisty z języka polskiego (zbiórka o godz. 8.20)

      środa 25 maja - 9.00 egzamin ósmoklasisty z matematyki (zbiórka o godz. 8.20)

      czwartek 26 maja - 9.00 egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego (zbiórka o godz. 8.20)

      piątek 27 maja - wracamy do obowiązków szkolnych (lekcje odbywają się zgodnie z planem)

      Wszystkim ósmoklasistom życzymy satysfakcjonujących wyników!

     • Ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

      16.05.2022

      Uwaga Ósmoklasiści! 16 maja rusza rekrutacja do szkół ponadpodstawowych.

      https://warszawa.edu.com.pl/kandydat/app/Od 16 maja uczniowie klas ósmych szkół podstawowych mogą się rejestrować/logować w elektronicznym systemie rekrutacji dostępnym pod adresem: https://warszawa.edu.com.pl

      • Uczniowie klas ósmych ze szkół podstawowych: niepublicznych oraz spoza terenu Warszawy, korzystają w systemie z zakładki „Zgłoś kandydaturę” i wprowadzają nr PESEL.

      Kandydaci wypełniają wniosek w systemie wprowadzając wymagane dane i układając listę preferencji oddziałów i szkół w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanych. Wypełniony wniosek należy złożyć w szkole pierwszego wyboru w terminie od 16 maja br. do 20 czerwca br. do godz. 15.00.

      Uwaga

      Kandydaci, którzy we wniosku na liście preferencji wskażą oddziały wstępne, dwujęzyczne międzynarodowe, sportowe, mistrzostwa sportowego, przygotowania wojskowego lub oddziały wymagające szczególnych indywidulanych predyspozycji (niezależnie od kolejności na liście) składają wniosek w szkole pierwszego wyboru do 30 maja br. do godz. 15.00.

      Zapraszamy do obejrzenia materiału gdzie opowiadamy jak działa system naboru, na co zwrócić uwagę aby postępowanie naborowe zakończyło się sukcesem i wreszcie jakie są kluczowe terminy, których nie należy lekceważyć.

      Jak działa elektroniczny system naboru?

       

      /źródło:https://warszawa.edu.com.pl/kandydat/app/

      **** Jeśli szkoły, do której kandyduje nasz ósmoklasista nie ma w systemie (np. PUL Wołomin, ZDZ Radzymin), należy indywidualnie zgłosić się do placówki i przejść wymaganą przez szkołę ścieżkę rekrutacyjną.

      UWAGA: PUL Wołomin już w 20 maja 2022r. (piątek) prowadzi testy sprawnościowe).

      MKO przygotowało dla rodziców tegorocznych ósmoklasistów przewodnika, wyjaśniający szczegółowo zasady rekrutacji. Poniżej umieszczamy link do poradnika.

      Rekrutacja_Przewodnik_dla_Rodzicow-_2022_2023.pdf

      Polecamy również materiał dla rodziców i uczniów nt. egzaminu ósmoklasisty, którego wynik pełni przecież ważną rolę w systemie rekrutacji:

      Egzamin_osmoklasisty_2022.pdf

       

     • Majowe święta

      04.05.2022

      Za nami czas trzech świąt majowych. 1, 2 i 3 maja do dni, które są szczególnie ważne w historii Polski.

      29 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym apelu.

      Apel przygotowany przez uczniów klas IV-VIII pod kierunkiem pani Gabrieli Zych stał się wspaniałą lekcją histrorii, która przybliżyła wszystkim zebranym w sali gimnastycznej wydarzenia, które dały początek majowemu świętowaniu.

       

      Uczniowie wyjaśnili, dlaczego 1 maja obchodzimy Dzień Pracy. Przedstawiona przez nich scenka strajku bardzo obrazowo pokazała strajkujących robotników z Chicago, którzy w 1886 r. protestowali przeciwko niskim płacom oraz 12-godzinemu dniowi pracy.

      Kolejna część programu poświęcona była obchodom  Dnia Flagi Państwowej - 2 maja. Choć to jedno z najmłodszych świąt państwowych, wprowadzone na mocy ustawy z dn. 20.11.2004 r. o godle, barwach i hymnie narodowym, uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat naszych barw narodowych i w ciekawy sposób podzielili się tą wiedzą z rówieśnikami.

      Ostatnia część programu poświęcona była rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Występujący zaprezentowali historię tego niezmiernie ważnego dokumentu oraz wyjaśnili przyczyny jej unieważnienia.

      Oprawę muzyczną apelu przygotował nasz chór szkolny pod kierunkiem pani Katarzyny Brzozowskiej, który w finałowej scenie przypomniał pieśń "Witaj majowa jutrzenko".

      3 maja nasza społeczność szkolna włączyła się w gminne obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Reprezentował nas poczet sztandarowy, który wziął udział w uroczystej Mszy świętej w radzymińskiej Kolegiacie oraz oficjalnych uroczystościach na placu Tadeusza Kościuszki w Radzyminie.

      Natomiast harcerze z 21 Drużyny Harcerskiej „Horyzonty” przygotowali dla biorących udział w uroczystościach biało-czerwone kotyliony oraz chorągiewki.

       

     • Wycieczka szkolna klas 4a, 4b i 5b.

      11.04.2022

      07 kwietnia klasy 4a, 4b i 5b wybrały się na wycieczkę do Łodzi.

      Uczniowie brali udział w zajęciach warsztatowych z animacji filmowej i z realizacji filmu w Wytwórni Filmów Oświatowych podczas których pisali scenariusz, nagrywali scenki i uczyli się tworzyć animacje. Efekty ich pracy wkrótce zaprezentujemy. Następnie uczniowie zwiedzali miasto z przewodnikiem odwiedzając Księży Młyn, lofty „U Scheiblera”, podziwiając dawne imperium fabrykanta Poznańskiego m.in.: przędzalnię, tkalnię czy domy familijne dla robotników. W programie był także spacer po uznawanej za najdłuższą handlową ulicę Europy – ulicą Piotrkowską, gdzie uczniowie zobaczyli między innymi wiele pięknych kamienic secesyjnych z początku XX w., słynną aleję gwiazd, pomnik Misia Uszatka, piękną, lustrzaną Aleję Róż czy Fortepian Rubinsteina. Wycieczka była bardzo udana, a dzięki sprzyjającej pogodzie udało się zrealizować wszystkie punkty programu.

     • Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

      07.04.2022

      22 marca w naszej bibliotece szkolnej odbyła się ważna uroczystość - pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.

      Nasi pierwszoklasiści znają już wszystkie litery, czytają coraz sprawniej, coraz trudniejsze i dłuższe teksty, znają również zasady obowiązuące w bibliotece i czytelni. Chętnie odwiedzają szkolną bibliotekę i wybierają dla siebie lektury.

      Przyszedł zatem czas by dostąpili honoru i zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki.

      Uroczystość pasowania rozpoczęło przedstawienie przygotowane przez uczennice i uczniów klasy IV. W czasie spektaklu pierwszoklasiści wykazali się doskonałą znajomością postaci bajkowych, następnie pani bibliotekarka przypomniała, jakie korzyści płyną z czytania, a pani dyrektor życzyła młodym czytelnikom wielu pięknych wrażeń doświadczanych w trakcie czytelniczych podróży. 

      Następnie pierwszaki złożyły czytelnicze ślubowanie i zostały pasowane na czytelników szkolnej biblioteki przez panią Henrykę Retkę.

      Na pamiątkę tej uroczystości każdy pierwszoklasista otrzymał wyprawkę czytelniczą przekazaną przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej ,,Mała książka - wielki człowiek”.​​​​​​​


     • Święto Szkoły

      21.03.2022

      W piątek, 4 marca, odbyły się obchody Święta Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Starych Załubicach, upamiętniające 80. rocznicę powstania Armii Krajowej.

      W tym szczególnym dniu zaszczycili nas swą obecnością licznie przybyli goście:

      Elżbieta Darka – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Radzyminie

      Krzysztof Dobrzyniecki – Zastępca Burmistrza Radzymina

      Zbigniew Jabłoński - Radny Rady Miejskiej w Radzyminie

      Katarzyna Stokowska - Radna Rady Miejskiej w Radzyminie

      Mirosław Widlicki - Prezes Okręgu Warszawa – Wschód Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej

      Jan Wnuk - Prezes Towarzystwa Przyjaciół Radzymina

      Anna Grzegorek i Adam Roszkowski - Członkowie Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Radzymina

      Krzysztof Czuba - Kierownik Biura Oświaty w Radzyminie

      Bernadetta Stwora Dyrektor Szkoły Branżowej w Radzyminie

      Hanna Baryłka - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. E. Czartoryskiej w Radzyminie

      Renata Majewska - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 - im. Marii Konopnickiej w Słupnie

      Barbara Moczulska- Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej w Słupnie

      Wiesława Świeczak - Dyrektor Szkoły Podstawowej  im. Prymasa Tysiąclecia w Nadmie

      Marta Bajor Dyrektor Zespołu  Szkolno – Przedszkolnego im. Janiny Januszewskiej w Ciemnem

                  Uroczystości towarzyszyły także Poczty Sztandarowe Okręgu Warszawa-Wschód ŚZŻAK oraz radzymińskiego Obwodu AK „Rajski Ptak”.

              Punktem kulminacyjnym wydarzenia było przedstawienie pt. „Pamiętamy o Was” zorganizowane pod czujnym okiem pań: Katarzyny Brzozowskiej, Małgorzaty Milewskiej, Iwony Rogulskiej i Katarzyny Świerżewskiej. Aktorzy przybliżyli, a niektórym przypomnieli, historię powstania Armii Krajowej. Nie zabrakło głębokich słów, poruszających tekstów, wzniosłych pieśni oraz wyjątkowej scenografii. Całokształt niejedną osobę doprowadził do wzruszenia. Ukratkiem ocierane łzy, były tylko dowodem na wspaniałe przygotowanie i dojrzałość uczniów biorących udział w przedstawieniu. W całej sali było czuć wzniosłość chwili, patetyzm oraz patriotyzm.

      Następnie pani dyrektor Magdalena Sycik wygłosiła okolicznościowe przemówienie, po czym oddała głos przybyłym gościom. Przemawiali: p. E. Darka, p. K. Dobrzyniecki, p. Zbigniew Jabłoński, p. M. Widlicki, p.  J. Wnuk.

                  Pani dyrektor ogłosiła oficjalne otwarcie wystawy plenerowej poświęconej dziejom Armii Krajowej i losom radzymińskich Żołnierzy AK Obwodu „Rajski Ptak”, którego symbolicznie przecięciem szarfy dokonali Burmistrz Krzysztof Dobrzyniecki i Przewodnicząca Samorządu Szkolnego Monika Rosłon.

      Podczas uroczystości odbyło się podsumowanie i rozdanie nagród i dyplomów dla laureatów i wyróżnionych uczestników w Gminnym Konkursie z okazji 80. rocznicy powstania Armii Krajowej, organizowanym przez naszą szkołę, nad którym patronatu udzielił Burmistrz Radzymina. Przedmiotem konkursu było zaprojektowanie kartki pocztowej lub znaczka pocztowego upamiętniających 80. rocznicę powstania Armii Krajowej. Na konkurs wpłynęło ponad 120 prac ze wszystkich szkół podstawowych w Gminie Radzymin. Nagrodzone projekty zostały wydrukowane i w formie kart pocztowych rozesłane do szkół noszących imię Armii Krajowej w Polsce.

     • Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2022/2023

      14.03.2022

      Rekrutację do naszego przedszkola, tak jak do wszystkich gminnych placówek koordynuje Burmistrz Radzymina. Miejsca dla dzieci są przewidziane w:

      • przedszkolach samorządowych,
      • szkołach podstawowych z oddziałami przedszkolnymi,
      • przedszkolach publicznych prowadzonych przez osoby fizyczne lub osoby prawne.

      Wnioski o przyjęcie do przedszkola można rejestrować od 8 marca 2022 r. (od godz. 12:00) do 28 marca 2022 r. (do godz. 12:00), informacje o ofercie poszczególnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych są dostępne na stronie https://przedszkola-radzymin.nabory.pl/.

      Przed przystąpieniem do elektronicznej rekrutacji należy założyć indywidualne konto rodzica/opiekuna prawnego w Systemie Elektronicznych Rekrutacji. Umożliwi ono Państwu złożenie wniosku  i stosownych dokumentów potwierdzając spełnianie kryteriów rekrutacyjnych oraz śledzenie przebiegu całego procesu rekrutacji i kwalifikacji dziecka do danej placówki oświatowej.

      UWAGA – Aby złożyć wniosek do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej wystarczy, aby jeden opiekun prawny założył konto w systemie. Nie ma obowiązku zakładania konta przez obojga rodziców lub opiekunów prawnych.

       

      Rodzice dzieci sześcioletnich (rocznik 2016), o ile nie zapisali wcześniej jeszcze dziecka do żadnego przedszkola są zobowiązani wziąć udział w rekrutacji w celu spełnienia rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego, poprzedzającego rozpoczęcie edukacji w szkole podstawowej. 

      Rodzice dzieci sześcioletnich (rocznik 2016) mają prawo zdecydować, czy ich dziecko w nadchodzącym roku szkolnym będzie korzystało z edukacji przedszkolnej, czy już rozpocznie edukację w klasie pierwszej szkoły podstawowej.

      Dla wszystkich dzieci trzy-, cztero-, pięcio- i sześcioletnich – mieszkańców Gminy Radzymin, których rodzice są zainteresowani edukacją przedszkolną,  Burmistrz zagwarantuje miejsce w przedszkolu lub w oddziale przedszkolnym w szkole. Jednak decyzja o kolejności zakwalifikowania do konkretnych placówek będzie podejmowana na podstawie przekazanych przez rodziców informacji o spełnianiu przez rodziny kandydata kryteriów rekrutacji.

      Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach będzie wspomagana systemem internetowym, dzięki któremu rodzice będą mogli  m.in. zapoznać się z ofertą przedszkoli, złożyć elektroniczny wniosek do trzech placówek jednocześnie, monitorować status swojego dziecka i zapoznać się z wynikami rekrutacji.

      RODZICE ZAINTERESOWANI ROZPOCZĘCIEM EDUKACJI SWOICH DZIECI W PRZEDSZKOLACH  GMINY RADZYMIN OD WRZEŚNIA 2022 ROKU POWINNI PODJĄĆ NASTĘPUJĄCE KROKI:

      1. Wejść na stronę https://przedszkola-radzymin.nabory.pl/ i tam zapoznać się z ofertą poszczególnych placówek;
      2. podjąć rodzinną decyzję – do której z opisanych placówek chcemy najbardziej, aby uczęszczało nasze dziecko – czyli wybrać tzw. placówkę pierwszego wyboru;
      3. warto wybrać dodatkowo  jedną lub dwie placówki zapasowe – na wypadek, gdyby nie było możliwe zakwalifikowanie dziecka do przedszkola pierwszego wyboru;
      4. od dnia 8 marca 2022 (od godz. 12:00)  do dnia  28 marca 2022 (do godziny 12:00), w systemie rekrutacyjnym należy dokonać elektronicznej rejestracji wniosku, w którym zostaną podane wszystkie niezbędne informacje nt. dziecka, rodziców i spełnianiu poszczególnych  kryteriów oraz zostaną zaznaczone wybrane przedszkola lub szkoły z oddziałami przedszkolnymi, wg. tzw. listy preferencji (najbardziej wymarzona placówka na pierwszym miejscu, itd.);
      5. zapisywany w systemie elektronicznym wniosek należy wydrukować, a następnie w  przewidzianych na to miejscach rodzice powinni złożyć podpisy;
      6. najpóźniej do dnia 28 marca 2022 do godziny 16:00 do placówki umieszczonej na pierwszym miejscu na swojej liście preferencji należy złożyć w formie papierowej podpisany wniosek, wraz z wymaganymi oświadczeniami i dokumentami potwierdzającymi spełnianie zaznaczonych kryteriów;
      7. w dniu 22 kwietnia 2022 po godzinie 15:00 należy się ponownie zalogować do systemu i sprawdzić, do jakiej placówki  zostało zakwalifikowane dziecko;
      8. do dnia 28 kwietnia 2022 do godziny 16:00 w placówce, do której zostało zakwalifikowane dziecko, rodzice powinni złożyć potwierdzenie woli;
      9. rodzice, których dziecko nie zostało zakwalifikowane na tym etapie do żadnego przedszkola – będą mogli brać udział w rekrutacji uzupełniającej.

       

      KRYTERIA REKRUTACJI

      O kolejności zakwalifikowania do poszczególnych przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych w szkołach będą decydowały powołane w każdej placówce komisje rekrutacyjne. Podstawą  tych decyzji będzie przekazana przez rodziców we wniosku informacja o spełnianiu przez rodzinę kryteriów rekrutacji.

      Kryteria ustawowe – wynikające z zapisów art. 131 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz.U. 2020 poz. 910 z późn. zm), brane pod uwagę na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego:

      • Wielodzietność rodziny kandydata.
      • Niepełnosprawność kandydata.
      • Niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata.
      • Niepełnosprawność obojga rodziców kandydata.
      • Niepełnosprawność rodzeństwa kandydata.
      • Samotne wychowywanie kandydata  w rodzinie.
      • Objęcie kandydata pieczą zastępczą.

      Kryteria samorządowe – wynikające z Uchwały nr 23/IV/2019 Rady Miejskiej w Radzyminie z dnia 28 stycznia 2019 r.

      • Oboje lub jeden rodzic kandydata rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Wołominie z podaniem miejsca zamieszkania na obszarze Gminy Radzymin.
      • Ubieganie się o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej położonej w odległości do 3 km od miejsca zamieszkania (poprzez wskazanie takiej placówki na pierwszej pozycji we wniosku).
      • Rodzeństwo kandydata w roku szkolnym, na który jest prowadzona rekrutacja, będzie kontynuowało edukację przedszkolną w przedszkolu/oddziale przedszkolnym wskazanym na pierwszej pozycji we wniosku lub naukę w szkole podstawowej, w której znajduje się oddział przedszkolny wskazany na pierwszym miejscu we wniosku.
      • Kandydat, którego oboje rodzice pracują lub studiują w trybie dziennym, prowadzą gospodarstwo rolne lub działalność gospodarczą.
      • Kandydat, którego rodzeństwo kandyduje jednocześnie do przedszkola/oddziału przedszkolnego wskazanego na pierwszej pozycji we wniosku lub do pierwszej klasy szkoły podstawowej, w której znajduje się oddział przedszkolny wskazany na pierwszym miejscu we wniosku.
      • Rodzice kandydata posiadają dwoje dzieci.

      POTWIERDZANIE SPEŁNIANIA KRYTERIÓW

      Fakt spełniania danego kryterium rodzice muszą zaznaczyć w systemie rekrutacji. Dzięki temu informacja ta zostanie automatycznie umieszczona we wniosku o przyjęcie. Jednak aby spełnianie kryteriów zostało uznane przez komisję rekrutacyjną, rodzice są zobligowani do złożenia razem z wnioskiem w przedszkolu pierwszego wyboru dokumentów potwierdzających spełnianie danego kryterium przez rodzinę. Informacje jakie dokumenty mogą stanowić potwierdzenie poszczególnych kryteriów znajdą państwo na stronie internetowej https://przedszkola-radzymin.nabory.pl/.

     • Lekcje informatyki z LEGO Education Spike

      28.02.2022

      Wraz z końcem lutego w klasach 4-7 odbyły się lekcje informatyki prowadzone z Lego Education Spike. To pierwsze z całej serii lekcji z użyciem nowych zestawów Lego. Uczniowie uczyli się, jak pobierać aplikacje na urządzenia mobilne, jak parować urządzenia przy użyciu Bluetooth, a także stawiali pierwsze kroki w programowaniu z Lego. 

      Dzięki funduszom pozyskanym z programu Laboratoria Przyszłości mogliśmy zakupić 10 zestawów podstawowych LEGO® Education SPIKE™ oraz 10 zestawów rozszerzonych tego nowoczesnego narzędzia do nauki przedmiotów STEAM.

      #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

      Zestawy są przeznaczone dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. Mamy nadzieję, że dzięki połączeniu kolorowych klocków LEGO®, prostego w użyciu sprzętu i oprogramowania oraz intuicyjnego języka kodowania opartego na Scratchu, uczniowie chętnie zaangażują się w ciekawe zajęcia edukacyjne i zdobędą nowe umiejętności poprzez udział w kreatywnej zabawie.  

      Zestawy LEGO posłużą nie jest samemu budowaniu robotów, lecz wspomagają również umiejętność rozwiązywania przedstawionego problemu. Kierując się wskazówkami i zdobytą dotychczas wiedzą, uczniowie muszą osiągnąć przedstawiony w zadaniu cel.

       

       

      Zestawy Lego Spike:• rozwijają logiczne i algorytmiczne myślenie,• rozwijają myślenie komputacyjne,• rozwijają umiejętności współpracy,• rozwijają umiejętności rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia,• uczą kodowania i programowania,• budują kompetencji STEAM.

     • Znamy już laureatów gminnego konkursu z okazji 80. rocznicy powstania AK

      28.02.2022

      W piątek komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu plastycznego oragnizowanego z okazji 80. rocznicy powstania Armii Krajowej.

      Na konkurs wpłynęło ponad 120 prac ze wszystkich szkół podstawowych Gminy Radzymin. Komisja postanowiła oprócz nagród głónych przyznać również kilkanaście wyróżnień.

      Lista nagrodzonych i wyróznionych:

      W kategorii klas 1-3  - projekt ilustracji kartki pocztowej:

      1 miejsce Sebastian Kujawski SP nr 1 Słupno

      2 miejsce Antoni Borkowski SP nr 2 Radzymin

      3 miejsce Joanna Toczko SP Załubice

      Wyróżnienie: Krystian Sołowiej SP Załubice

       

      W kategorii klas 4-6 -  projekt ilustracji kartki pocztowej:

      1 miejsce Natalia Sobotko SP nr 2 Radzymin

      2 miejsce Maciej Rębelski SP nr 1 Słupno

      3 miejsce Antonina Lenarczyk SP Ciemne

      Wyróżnienia:

      Monika Rosłon SP Załubice

      Amelia Szpadkiewicz SP Załubice

      Dominik Góźdź SP nr 1 Słupno

      Aleksander Smoczyński SP nr 1 Radzymin

      Krzysztof Kowalczyk SP nr 1 Radzymin

      Maria Staszak SP nr 1 Radzymin

      Klaudia Szewczyk SP nr 2 Radzymin

      Karolina Borzecka SP Nadma

      Zosia Czajkowska SP Ciemne

       

      W kategorii klas 7-8 - projekt znaczka pocztowego:

      1 miejsce Paweł Kokot SP nr 1 Słupno

      2 miejsce Julia Kolatorska SP nr 1 Radzymin

      3 miejsce Dawid Balcerzak SP nr 1 Słupno

      Wyróżnienia:

      Patrycja Nowacka SP nr 1 Słupno

      Lidia Pieńczuk SP nr 1 Radzymin

      Aleksander Mikulski SP nr 1 Radzymin

      Krzysztof Mikulski SP nr 1 Radzymin

       

      Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym i dziękujemy wszystkim za tak liczny udział.

      Laureatów zapraszamy na uroczysty apel z okazji 80. rocznicy powstania Armii Krajowej, który odbędzie się 4 marca o godz. 11.30 w sali gimnastycznej naszej szkoły. Upominki dla wyróżnionych uczestników przekażemy szkołom.

       

     • #RadzyminPomagaUkrainie

      27.02.2022

      Włączamy się w akcję pomocy dla dotkniętej wojną Ukrainy. Od poniedziałku uruchamiamy w naszej szkole punkt zbiórki darów.

      Nasza szkoła włączyła się w akcję koordynowaną przez Gminę Radzymin.

      W ramach działań uruchomiono następujące akcje:

      RADZYMIŃSKI PUNKT POMOCY UKRAINIE – zbiórka darów.

      Działa w centrum  przy ul. Konstytucji 3 Maja, codziennie w godzinach 7.00-20.00 przyjmuje dary rzeczowe.

      W zbiórkę włączyły się gminne #szkoły i #przedszkola, które będą przyjmowały dary w tygodniu, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-20.00 oraz OSP Zawady (Zawady 22) i OSP Radzymin.

      Adresy gminnych szkół przyjmujących dary (pon.-pt. godz. 7.00-20.00):

      - Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka (Radzymin, ul. 11 Listopada 2)

      - Szkoła Podstawowa nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej (Radzymin, ul. M. Konopnickiej 24)

      - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Słupnie (Słupno, al. Jana Pawła II 14)

      - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej nr 2 w Słupnie (Słupno, ul. Szkolna 3)

      - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Starych Załubicach (Stare Załubice, ul. Mazowiecka 40)

      - Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janiny Januszewskiej w Ciemnem (Ciemne, ul. Wołomińska 208)

      - Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia w Nadmie (Nadma, ul. Szkolna 7)

      - Przedszkole nr 1 w Radzyminie (Radzymin, ul. Batorego 10)

      - Przedszkole nr 2 w Radzyminie (Radzymin, ul. Witosa 78).

      Zbieramy (na chwilę obecną najbardziej potrzebne produkty):

      - artykuły żywnościowe z długim terminem ważności,

      - karimaty, śpiwory, koce,

      - środki higieny osobistej i pampersy,

      - środki opatrunkowe.

      Osobami, które będą czuwały nad zbiórką darów są od lat znani z chęci niesienia pomocy wolontariusze: Katarzyna Tyczyńska, Tomasz Libner oraz Ireneusz Kurzyński. Każdy, kto chciałby im pomóc proszony jest o przysłanie zgłoszenia na maila ukraina@radzymin.pl lub pozostawienie informacji bezpośrednio w Radzymińskim Punkcie Pomocy Ukrainie (ul. Konstytucji 3 Maja 4).

      POMOC MEDYCZNA

      Każdy obywatel Ukrainy otrzyma bezpłatną pomoc medyczną w Centrum Medycznym w Radzyminie (ul. Konstytucji 3 Maja 17). Czynne codziennie, całodobowo (Izba Przyjęć / Nocna Pomoc Lekarska).

      MATERIAŁY INFORMACYJNE

      Gmina Radzymin przygotowuje ulotki z informacjami dotyczącymi: jak zalegalizować pobyt, jak uzyskać pomoc w zakresie zagospodarowania, ewentualnego wsparcia z OPS, pomocy psychologicznej, pomocy prawnej, przyjęcia dziecka z Ukrainy do gminnej szkoły, itp. Podamy również numery telefonów, gdzie będzie można uzyskać informacje. Materiały będą przetłumaczone na język ukraiński.

       

      Drodzy Uczniowie, Rodzice, Pracownicy ZSP w Starych Załubicach! Już dzisiaj dziękujemy za wszelką pomoc wobec naszych Przyjaciół z Ukrainy. Wiemy, że macie ogromne serca i dłonie gotowe nieść pomoc potrzebującym.

     • Zgłoszenia do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023

      18.02.2022

      W roku szkolnym 2022/2023 edukację w szkole podstawowej zobowiązane są rozpocząć dzieci siedmioletnie, czyli te, które urodziły się w 2015 roku. Na wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej mogą rozpocząć również sześciolatki, czyli dzieci urodzone w roku 2016 r.

      Warunkiem przyjęcia do pierwszej klasy dziecka sześcioletniego jest korzystanie z wychowania przedszkolnego w roku poprzedzającym naukę w szkole lub posiadanie opinii o możliwości podjęcia nauki w szkole podstawowej wydanej przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

      ZAPISY DZIECI W OBRĘBIE OBWODU SZKOLNEGO

      Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły podstawowej, przyjmowane są do klas pierwszych z urzędu, na zgłoszenie rodzica.

      Jeśli dziecko uczęszcza w tym roku do naszego przedszkola, wystarczy złożyć w sekretariacie szkoły kartę otrzymaną od wychowawcy (karty będą wydawane od 1 marca)

      Do klasy I przyjmujemy również zgłoszenia dzieci zamieszkujących w obwodzie naszej szkoły.

      Zatem, jeśli dziecko nie uczęszcza do naszego przedszkola, ale  zamieszkuje w obwodzie szkoły i rodzice są zainteresowani zgłoszeniem dziecka do I klasy w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Starych Załubicach, prosimy o złożenie do 31.03.2022 r. w sekretariacie szkoły wniosków - druki można pobrać w sekretariacie lub poniżej:

      Druk do zgłoszenia dziecka: Zgłoszenie do klasy pierwszej 2022


      Ustalenie szkoły obwodowej dla dziecka możliwe jest na stronie internetowej, do której prowadzi poniższy link.

      OBWODY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH >>> tutaj możecie Państwo zobaczyć, w obwodzie której szkoły zamieszkuje Państwa dziecko

       

      Zapraszamy do kontaktu z sekretariatem szkoły (tel. 22 761-71-22, email: spzalubice@radzymin.pl).

     • 14 lutego 2022 r. - 80. rocznica utworzenia Armii krajowej

      12.02.2022

      80 lat temu,14 lutego 1942 r., Naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski powołał Armię Krajową (AK). Była ona kontynuatorką Służby Zwycięstwu Polski (SZP) i Związku Walki Zbrojnej (ZWZ). Pierwszym dowódcą AK został komendant główny ZWZ, gen. Stefan Rowecki „Grot”.  

      14 lutego 1942 r. do Kraju dotarła depesza, w której Naczelny Wódz, gen. Władysław Sikorski, rozkazywał:

      Dnia 14 lutego 1942 r.

      Kalina

      W ślad za moim rozkazem l.2926 z dnia 3 IX 1941 r.

      1. Znoszę dla użytku zewnętrznego nazwę ZWZ – wszyscy żołnierze w czynnej służbie wojskowej w Kraju stanowią „Armię Krajową” podległą Panu Generałowi, jako jej dowódcy

      2. Stanowisko Pana Generała nosi nazwę Dowódcy Armii Krajowej

      […]Naczelny WódzSikorskiGenerał broni

      Przemianowanie ZWZ na AK spowodowało, że AK stała się podziemnym Wojskiem Polskim, którego dowódcy podporządkowane były wszystkie inne niepodległościowe organizacje wojskowe.

      W szeregach AK zjednoczonych zostało większość rozproszonych wcześniej podziemnych sił wojskowych, m.in. Bataliony Chłopskie, Gwardia Ludowa Wolność, Równość, Niepodległość, Narodowa Organizacja Wojskowa.

      Armia Krajowa była ochotniczym wojskiem Polskiego Państwa Podziemnego. Wchodziła w skład Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej. Jej strategicznym celem było przygotowanie i wywołanie ogólnopolskiego powstania.

      W czasie II wojny światowej Armia Krajowa była największym w Europie podziemnym wojskiem zorganizowanym do walki z okupantem niemieckim. W 1944 r. jliczyłą ponad 350 tys. zaprzysiężonych żołnierzy, w tym ok. 10 tys. oficerów i ok. 35-40 tys. ochotników walczących w oddziałach leśnych.

      Walka prowadzona przez AK była rozwijana na skalę niespotykaną w żadnym innym kraju okupowanej Europy. AK prowadziła działania o charakterze wywiadowczym i dyweryjnym. Żołnierze AK utrzymywali łączność kurierską (również z zagranicą) i radiową, szkolili kadrę, pozyskiwali broń do walki z okupantem, prowadzili również działania propagandowe, nawołując do walki z okupantem, podtrzymując ducha Narodu, dając nadzieję na rychłe zakończenie wojny. 

      AK została rozwiązana 19 stycznia 1945 r. przez gen. Leopolda Okulickiego „Niedźwiadka”. Gdy terytorium Polski zajmowali sowieccy okupanci, żołnierzom Armii Krajowej polecono wówczas prowadzenie dalszej działalności „w duchu odzyskania pełnej niepodległości państwa i ochrony ludności polskiej przed zagładą”.

       

      Abyście mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat naszego patrona harcerze z drużyny Horyzonty przygotowali dla Was interaktywną krzyżówkę: https://learningapps.org/watch?v=pdzg8sr3c22.

       

      Powodzenia!