• Harmonogram na tydzień 23.05-27.05

      22.05.2022

      Przed nami tydzień egzaminów ósmoklasisty!

      Przypominamy:

      poniedziałek 23 maja - dzień wolny od zajęć dydaktycznych 

      wtorek 24 maja - 9.00 egzamin ósmoklasisty z języka polskiego (zbiórka o godz. 8.20)

      środa 25 maja - 9.00 egzamin ósmoklasisty z matematyki (zbiórka o godz. 8.20)

      czwartek 26 maja - 9.00 egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego (zbiórka o godz. 8.20)

      piątek 27 maja - wracamy do obowiązków szkolnych (lekcje odbywają się zgodnie z planem)

      Wszystkim ósmoklasistom życzymy satysfakcjonujących wyników!

     • Ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

      16.05.2022

      Uwaga Ósmoklasiści! 16 maja rusza rekrutacja do szkół ponadpodstawowych.

      https://warszawa.edu.com.pl/kandydat/app/Od 16 maja uczniowie klas ósmych szkół podstawowych mogą się rejestrować/logować w elektronicznym systemie rekrutacji dostępnym pod adresem: https://warszawa.edu.com.pl

      • Uczniowie klas ósmych ze szkół podstawowych: niepublicznych oraz spoza terenu Warszawy, korzystają w systemie z zakładki „Zgłoś kandydaturę” i wprowadzają nr PESEL.

      Kandydaci wypełniają wniosek w systemie wprowadzając wymagane dane i układając listę preferencji oddziałów i szkół w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanych. Wypełniony wniosek należy złożyć w szkole pierwszego wyboru w terminie od 16 maja br. do 20 czerwca br. do godz. 15.00.

      Uwaga

      Kandydaci, którzy we wniosku na liście preferencji wskażą oddziały wstępne, dwujęzyczne międzynarodowe, sportowe, mistrzostwa sportowego, przygotowania wojskowego lub oddziały wymagające szczególnych indywidulanych predyspozycji (niezależnie od kolejności na liście) składają wniosek w szkole pierwszego wyboru do 30 maja br. do godz. 15.00.

      Zapraszamy do obejrzenia materiału gdzie opowiadamy jak działa system naboru, na co zwrócić uwagę aby postępowanie naborowe zakończyło się sukcesem i wreszcie jakie są kluczowe terminy, których nie należy lekceważyć.

      Jak działa elektroniczny system naboru?

       

      /źródło:https://warszawa.edu.com.pl/kandydat/app/

      **** Jeśli szkoły, do której kandyduje nasz ósmoklasista nie ma w systemie (np. PUL Wołomin, ZDZ Radzymin), należy indywidualnie zgłosić się do placówki i przejść wymaganą przez szkołę ścieżkę rekrutacyjną.

      UWAGA: PUL Wołomin już w 20 maja 2022r. (piątek) prowadzi testy sprawnościowe).

      MKO przygotowało dla rodziców tegorocznych ósmoklasistów przewodnika, wyjaśniający szczegółowo zasady rekrutacji. Poniżej umieszczamy link do poradnika.

      Rekrutacja_Przewodnik_dla_Rodzicow-_2022_2023.pdf

      Polecamy również materiał dla rodziców i uczniów nt. egzaminu ósmoklasisty, którego wynik pełni przecież ważną rolę w systemie rekrutacji:

      Egzamin_osmoklasisty_2022.pdf

       

     • Majowe święta

      04.05.2022

      Za nami czas trzech świąt majowych. 1, 2 i 3 maja do dni, które są szczególnie ważne w historii Polski.

      29 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym apelu.

      Apel przygotowany przez uczniów klas IV-VIII pod kierunkiem pani Gabrieli Zych stał się wspaniałą lekcją histrorii, która przybliżyła wszystkim zebranym w sali gimnastycznej wydarzenia, które dały początek majowemu świętowaniu.

       

      Uczniowie wyjaśnili, dlaczego 1 maja obchodzimy Dzień Pracy. Przedstawiona przez nich scenka strajku bardzo obrazowo pokazała strajkujących robotników z Chicago, którzy w 1886 r. protestowali przeciwko niskim płacom oraz 12-godzinemu dniowi pracy.

      Kolejna część programu poświęcona była obchodom  Dnia Flagi Państwowej - 2 maja. Choć to jedno z najmłodszych świąt państwowych, wprowadzone na mocy ustawy z dn. 20.11.2004 r. o godle, barwach i hymnie narodowym, uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat naszych barw narodowych i w ciekawy sposób podzielili się tą wiedzą z rówieśnikami.

      Ostatnia część programu poświęcona była rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Występujący zaprezentowali historię tego niezmiernie ważnego dokumentu oraz wyjaśnili przyczyny jej unieważnienia.

      Oprawę muzyczną apelu przygotował nasz chór szkolny pod kierunkiem pani Katarzyny Brzozowskiej, który w finałowej scenie przypomniał pieśń "Witaj majowa jutrzenko".

      3 maja nasza społeczność szkolna włączyła się w gminne obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Reprezentował nas poczet sztandarowy, który wziął udział w uroczystej Mszy świętej w radzymińskiej Kolegiacie oraz oficjalnych uroczystościach na placu Tadeusza Kościuszki w Radzyminie.

      Natomiast harcerze z 21 Drużyny Harcerskiej „Horyzonty” przygotowali dla biorących udział w uroczystościach biało-czerwone kotyliony oraz chorągiewki.