• W roku 2023 nasze przedszkole otrzymało wsparcie w ramach NPRCz2.0

      27.11.2023

      W ramach otrzymanego wsparcia za 3000 zł zakupiliśmy nowości wydawnicze, które wzbogaciły ofertę kącików czytelniczych zorganizowanych w salach przedszkolnych, natomiast 750 zł przeznaczyliśmy na organizację konkursów promujących czytelnictwo.

      Kąciki czytelnicze wzbogaciły się łącznie o 162 książki. Dzieci korzystają z nich w trakcie zajęć i zabaw, codziennie prowadzimy również akcję "Poobiedni odpoczynek z książką". Do przedszkola zakupiliśmy również 20 audiobooków, które zapoznają nasze przedszkolaki z nieco inną formą książki.

       

      związku z realizacją zadań wynikających z NPRCz podjęliśmy w 2023 roku liczne działania promujące czytelnictwo, m. in.: Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, Przerwa na czytanie, Narodowe Czytanie, konkursy "Bohaterowie znad Niemna", "Zakładka do ulubionej książki", zajęcia "Z Nelą, małą reporterką, w podróż dookoła świata", akcja bookcrossingowa.

      Jednym z ważnych elementów realizacji programu są codzienne kwadranse poobiednie z książką.

      Szczególnie mocno dziękujemy rodzicom, którzy wspierali nas w działaniach i wzięli udział w akcji "Czytanie na dywanie".

      Miło nam było również podjąć współpracę z okolicznymi bibliotekami: szkolną i publiczną.

       

     • Narodowe Święto Niepodległości

      13.11.2023

      10 listopada w naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji #SzkoładoHymnu, odbył się szkolny konkurs pieśni patriotycznej Dla Ciebie, Polsko oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego.

      Uroczystość roczpoczęła Monika z klasy 8a, która wprowadziła uczniów w temat Święta NIepodległości, przypomniała ważne wydarzenia z historii Polski, które doprowadziły do odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

      Następnie odbył się konkurs wokalny. 22 uczniów z klas 1-8 zaprezentowało swoje interpretacje znanych i ważnych utworów związanych z Niepodległą.

      Konkurs odbywał się w 3 kategoriach wiekowych. Komisja zdecydowała się przyznać nagrody następującym uczennicom i uczniom:

      klasy I-III 

      I miejsce Joanna Toczko

      II miejsce Marcela Gilewska

      III miejsce Aleksandra Karwowska

      klasy IV-VI

      I miejsce  Julia Szabłowska 

      II miejsce Wiktor Paterek

      III miejsce Anna Bychii i Julia Marzec

      klasy VII - VIII

      I miejsce Aleksandra Milewska i Oliwia Karp

      II miejsce Monika Rosłon i Liliana Pogorzelska

      III miejsce Eliza Jankowska

      Laureatom serdecznie gratulujemy.  Dziękujemy również Mai i Emilowi za profesjonalne prowadzenie konkursu.

      Miłym akcentem uroczystości był występ chóru szkolnego, który zaprezentował nam ulubione pieśni patriotyczne.

      11 listopada delegacja naszej szkoły wzięła udział w gminnych obchodach święta Niepodległości. Reprezentował nas poczet sztandarowy, nauczyciele oraz pani dyrektor. Wzięliśmy udział w uroczystej Mszy świętej za Ojczyznę w Kolegiacie Radzymińskiej, a następnie w uroczystości na placu Tadeusza Kościuszki w Radzyminie.

      Wartę przy pomniku Tadeusza Kościuszki pełnili nasi uczniowie, działający w 21 Drużynie Harcerskiej Horyzonty i 21 Gromadzie Zuchowej Cogitki.

      *zdjęcia pochodzą z funpage'u Gminy Radzymin

     • Mazowiecki program przygotowania szkół, uczniów i uczniów do nauczania zdalnego

      13.11.2023

      Miło nam poinformować, że nasza placówka otrzymała oprogramowanie i sprzęt komputerowy na łączną kwotę ponad 120 000 zł  w ramach Mazowieckiego programu przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego

      Projekt „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” ma na celu podniesienie jakości nauczania w minimum 516 szkołach z terenu województwa mazowieckiego poprzez zakup niezbędnego sprzętu, oprogramowania i przeprowadzenie szkoleń przygotowujących szkoły, uczniów i nauczycieli do pracy zdalnej.

      Dzięki wsparciu nasza placówka otrzymała sprzęt i oprogramowanie komputerowe za ponad 120 000 zł, w tym:

      1. komputery stacjonarne;

      2. drukarki;

      3. urządzenia wielofunkcyjne;

      4. laptopy;

      5. tablety;

      6. projektor multimedialny;

      7. oprogramowanie interaktywne 3D;

      8. podręczniki do nauki języka angielskiego;

      9. oprogramowanie do nauki gry w szachy.