• Narodowe Święto Niepodległości 2019 w Oddziałach Przedszkolnych

            12.11.2019

            Już od najmłodszych lat staramy się kształtować u przedszkolaków postawę patriotyczną poprzez czytanie polskich wierszy oraz legend, śpiewanie polskich piosenek, poznawanie symboli narodowych, branie udziału w ważnych dla kraju uroczystościach, czy też poprzez rozmowy o naszej Ojczyźnie.

            11 Listopada to dla nas Polaków wyjątkowe Święto, w którym w sposób szczególny jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami. Przedszkolaki przygotowywały się do tego wydarzenia przez kilka dni wykonując m.in. prace plastyczne o tematyce związanej z historią naszego kraju.

            W piątek dzieci z trzech grup ubrane na galowo spotkały się na sali gimnastycznej i dumnie odśpiewały Hymn Polski oraz wyrecytowały wiersz ”Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy. Następnie 4 i 6-latki udały się na uroczysty spacer z wykonanymi wcześniej flagami oraz kotylionami w barwach narodowych. Dzieci dumnie niosąc wykonane przez siebie flagi i kotyliony, wręczały je spotkanym podczas spaceru przechodniom, którzy z radością przyjmowali patriotyczną postawę młodego pokolenia. Biało-czerwony pochód zawitał także do lokalnego sklepu. Pani ekspedientka, pełna podziwu dla najmłodszych Polaków, obdarowała dzieci słodkościami.

             

            Monika Czyżo

            Agnieszka Pisarek

             

             

            Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Narodowe Święto Niepodległości 2019 w Oddziałach Przedszkolnych.

          • Pasowanie na Przedszkolaka

            12.11.2019

            7 listopada to ważna data w życiu dzieci z oddziałów przedszkolnych. Tego dnia odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Był to zarówno pierwszy występ dzieci z grupy 3-latków. Najmłodsze przedszkolaki wykonały zadania (piosenki, wierszyki, taniec), po których mogły przystąpić do ślubowania. Następnie pani dyrektor Magdalena Sycik dokonała uroczystego pasowania dotykając każde dziecko ołówkiem. Na pamiątkę tej niezwykłej chwili dzieci dostały dyplomy i upominki. “Starszaki” z pozostałych grup również przygotowały swoim młodszym kolegom i koleżankom niespodzianki: piosenkę, wierszyk oraz medale z masy solnej. Pani Dyrektor zadbała o rozwój kreatywności i wyobraźni dzieci i podarowała maluchom drewniane klocki.

             

            Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii OP D - Pasowanie na Przedszkolaka.

          • Klasy 6 na salonach, czyli wycieczka udana

            12.11.2019

            6 listopada klasy VIA i VIB wybrały się na warsztaty savoir-vivre zorganizowane w Pałacu w Jabłonnie. Uczniowie poznali historię tego miejsca oraz wzięli udział w lekcji dobrych obyczajów. Zaliczyli ekspresowy kurs wiązania krawatów oraz artystycznego składania serwetek. Zapoznali się z kulturą jedzenia i zasadami nakrywania do stołu. Zdobytą wiedzę wykorzystali w praktyce podczas konsumpcji czterodaniowego obiadu w pałacowej restauracji. Wszystko szybko znikło z talerzy, a uczniowie rozśpiewanym autokarem wrócili do szkoły.

             

            Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Klasy 6 na salonach, czyli wycieczka udana.

          • Dzieci uczą rodziców

            07.11.2019

            Celem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa  wśród najmłodszych, popularyzacja postaw proekologicznych czy promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy, które były przedmiotem lekcji.

            W ramach akcji każdego miesiąca otrzymamy drogą elektroniczną materiały do przeprowadzenia lekcji z najmłodszymi (konspekt zajęć + prezentację multimedialną).

            Szanowni Rodzice, pytajcie dzieci, rozmawiajcie z dziećmi i dzielcie się doświadczeniami.

          • Pozytywna uwaga

            07.11.2019

            Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła rozpoczyna udział w akcji POZYTYWNA UWAGA!

            O co chodzi w akcji? Wyjaśnienie wprost ze strony akcji www.pozytywnauwaga.pl :

             

            „Pozytywna uwaga” to nasz pomysł – rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 52 na warszawskim Targówku. Urodził się chwilę po tym, kiedy jedna z wychowawczyń poprosiła uczniów, by opisali swoje pozytywne cechy. Dostała same puste kartki! Dzieci nie potrafiły napisać nic dobrego o sobie. Kompletnie nic. Dotarło do nas wtedy, że to my, dorośli, zawiedliśmy. My, rodzice, nie pomogliśmy dzieciom zbudować takiej samooceny, która pozwoliłaby im o sobie mówić – i myśleć! – dobrze. A przecież kochamy nasze dzieci i chcemy dla nich wszystkiego, co najlepsze, prawda? Zawiodła także szkoła – wśród uwag od nauczycieli rzadko zdarzają się pozytywne. A te są zwykle pochwałami za coś oczywistego – za grzeczne zachowanie, za pomoc przy sprzątaniu po przedstawieniu. Łatwo nam strofować i wytykać błędy, bo nas też nie chwalono. Ilu z nas poproszonych teraz o wypisanie swoich dobrych cech, oddałoby puste kartki? Nie oceniamy systemu edukacji, nie chcemy zmieniać podstawy programowej, chcemy tylko zachęcić nauczycieli do mądrego chwalenia uczniów. W szkole nie da się uciec od ocen, a dobra uwaga od nauczyciela zostaje z nami na całe życie. Niech nasze dzieci idą w świat przekonane, że nawet jak nie mają czerwonego paska, to są w czymś dobre. Niech poczują nasze wsparcie.

            Zaczynamy w listopadzie, bo to najtrudniejszy miesiąc w roku – dzieci są zmęczone, szybko robi się ciemno, a nauki coraz więcej. Niech jak najwięcej uczniów dostanie teraz pozytywną uwagę od swoich nauczycieli – oficjalnych, wpisanych do dzienniczków. Przegońmy wspólnie smutek ze szkolnych korytarzy. Dzielcie się z nami tymi uwagami – już wkrótce ogłosimy dla Was też konkurs. Co ważne, chwalmy siebie. Rozmawiajmy z nauczycielami, im także powiedzmy coś dobrego. Nic przecież tak nie motywuje do lepszej pracy jak dobre słowo. Nie czekajcie na listopad, nie czekajcie nawet na jutro. Zacznijcie już dziś. Anna Zapał i rodzice ze SP nr 52 w Warszawie"

          • Projekt "Niepodległa"

            06.11.2019

            W czwartek 31 października miało miejsce spotkanie grup działających w projekcie "Między nami. Szukamy śladów naszej przeszłości", realizowany we współpracy Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Radzymin. Projekt jest częścią Planu Wieloletniego "NIEPODLEGŁA".

            W ramach projektu uczniowie tworzą Zespoły Badaczy lokalnych i szukają śladów dziejów swoich rodzin i życia społeczności lokalnych, przy wsparciu p. Tomasza Pałaszewskiego i koordynatorki, p. Agnieszki Nowińskiej opracowują prezentacje, które wezmą udział w konkursie i zostaną zaprezentowanew Bibliotece Publicznej w Radzyminie.

          • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek - OP B i C

            06.11.2019

            Każdy z nas zapewne kiedyś utożsamiał się ze swoim bohaterem z bajki. Bajki mają duży wpływ na nasze emocje, postrzeganie świata, na poczucie własnej wartości. Uczą nas, bawią, pokazują, co dobre, a co złe. Dziś z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek 4- latki na chwilę mogły przenieść się w świat pełen magii i tajemnic. Tego dnia na przedszkolaki czekały wyjątkowe atrakcje takie, jak: zagadki, magiczny worek Kopciuszka oraz bajkowy bal. W atmosferze pełnej radości i przyjaźni dzieci i panie bawiły się doskonale (panie przypomniały sobie swoje dzieciństwo ;) )

             

            Przedszkolaki   z grupy OP „B”   również nie mogły pominąć tak ważnego dnia   –   5 listopada dzieci przebraly się za ulubionych bohaterów bajkowych. Od wczesnych godzin rannych odbywały się bajkowe zabawy, tj. , rozwiązywanie bajkowych zgadywanek, zabawa w skojarzenia , oddzielanie ziaren grochu od fasoli,” zabawa na zamku królewskim” przy znanych przebojach dziecięcych. Zwieńczeniem zabaw było odprawienie czarów i wykonanie „ magicznej mikstury” której zadaniem było wypędzenie złej czarownicy.

             

             

          • Wyniki konkursu dyniowego

            06.11.2019

            W dniu 23 października 2019 r. w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie RODZINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "DYNIOWE BAJKOWE CUDA". Organizatorzy oraz jury byli pod wrażeniem ilości zgłoszonych prac, kreatywności, poczucia humoru, a przede wszystkim wysiłku włożonego w przygotowanie dyń. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom biorącym udział w konkursie, a Radzie Rodziców i Pani Dyrektor Magdalenie Sycik za sfinansowanie nagród.

            Agnieszka Pisarek i Monika Czyżo

          • Dzieje się w sporcie!

            04.11.2019

            Informacja piłka nożna

            W dniu 23 września 2019r. na boisku" Orlik" w Radzyminie odbyły się mistrzostwa gminy w piłce nożnej chłopców w kategorii "Młodzież".

            W zawodach udział wzięło sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Nasza drużyna znalazła się w grupie z zespołami z Słupno  i SP 1 Radzymin. Z rozegranych meczów grupowych jeden wygraliśmy( z SP 1 Radzymin), drugi (ze Słupnem)  zakończył się porażką. Sytuacja w naszej grupie była bardzo ciekawa. Każda z drużyn jeden mecz wygrała i jeden przegrała. O kolejności w grupie decydował bilans bramkowy. Niestety mieliśmy najbardziej niekorzystny i zajęliśmy trzecie miejsce. W meczu o piąte miejsce pewnie pokonaliśmy trzecią drużynę z drugiej grupy. Na pocieszenie pozostaje fakt, że w fazie grupowej pokonaliśmy późniejszych zwycięzców całego turnieju(SP 1 Radzymin).

             

            Informacja międzypowiatowe biegi przełajowe

            W dniu 7 października 2019r. w Pomiechówku odbyły się Międzypowiatowe indywidualne biegi przełajowe. Z naszej szkoły w zawodach uczestniczył Jakub Kostrzewa, który w swojej kategorii wiekowej  zajął 24 miejsce na  50 startujących.

            Informacja unihokej dziewcząt i chłopców.

            W dniach 28 i 29 października 2019 r. w SP 2 w Radzyminie odbyły się mistrzostwa gminy w unihokeju. W kategorii dziewcząt nasze zawodniczki zajęły drugie miejsce, a chłopcy pierwsze. Warto dodać, że chłopcy wygrali wszystkie rozegrane spotkania i awansowali do rozgrywek rejonowych. Życzymy im powodzenia na kolejnym etapie.

            Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zawody sportowe: unihokej, piłka nożna, biegi przełajowe.