• Zakończenie projektu "Między nami..."

     • 27 listopada miała miejsce wycieczka na zakończenie projektu "Między nami. Szukamy śladów naszej przeszłości". Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej pod opieką p. Tomasza Pałaszewskiego zwiedzali miejsca związane z dziejami naszej małej Ojczyzny, Radzymina i okolic. Nasi uczniowie wiele się nauczyli i nawiązali nowe znajomości w wielu radzymińskich szkołach

     • Spotkanie z p. Tomaszem Libnerem

     • Nasze przedszkolaki miały okazję poznać niezwykłego bohatera - Pana Tomasza Libnera, byłego żołnierza Wojsk Specjalnych, w których służył ponad 11 lat. Przez 22 lata był żołnierzem Wojska Polskiego. Jest weteranem, uczestnikiem misji w Iraku. Pan Tomasz przybliżył dzieciom zawód żołnierza oraz opowiedział o uczestnictwie w misji wojskowej, podkreślając wagę pomocy innym. Dziękujemy za niezwykle ciekawą lekcję patriotyzmu! Jesteśmy dumni, że mogliśmy poznać człowieka tak oddanego ojczyźnie oraz naszej lokalnej społeczności!

     • Konkurs wiedzy o Mazowszu

     • Oj! Śliczna to ziemia to nasze Mazowsze!

                                                             I czystsza tam woda i powietrze zdrowsze.

                                                              Teofil Lenartowicz

       

       

      Regulamin konkursu

      1. Raz na tydzień pojawi się na planszy zestaw wiedzy o Mazowszu.
      2. Wiadomości te należy sobie przyswoić.
      3. Co tydzień będzie prezentowany nowy zestaw wiedzy.
      4. Przekazywanie wiadomości będzie trwało przez okres 3 tygodni.
      5. W grudniu odbędzie się konkurs w formie pisemnej.
      6. Konkurs będzie trwał 1 godzinę lekcyjną.
      7. Chętni uczniowie proszeni są o zgłaszanie się do biblioteki szkolnej.
      8. Dla laureatów przewidziane są nagrody.

       

      Koordynator: Henryka Retka

     • III miejsce dla Nadii Sokołowskiej

     • W sobotę 23 listopada Nadia Sokołowska z grupy 5-latków odebrała nagrodę za zajęcie III miejsca w międzyprzedszkolnym konkursie "Święty Jan Paweł II - Honorowy Obywatel Radzymina" organizowanym przez Przedszkole nr 2 w Radzyminie. Serdeczne gratulujemy Nadii oraz dumnym Rodzicom.

     • Zmiana dzwonków od 2.12

     • Szanowni Rodzice i Uczniowie,od poniedziałku 2 grudnia zmienia się rozkład dzwonków szkolnych po 6 godzinie lekcyjnej:

      1. 08.00 - 08.45

      2. 08.55 - 09.40

      3. 09.50 - 10.35

      4. 10.45 - 11.30

      5. 11.45 - 12.30

      6. 12.45 - 13.30

      7. 13.35 - 14.20

      8. 14.25 - 15.10

      9. 15.15 - 16.00

     • "Kogo bał się las?"

     • W dniu 20 listopada odbyły się zajęcia integracyjne grupy przedszkolnej OP " D" orazkl. 2a. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego tańca na powitanie do piosenki z Kubusia Puchatka " Przyjaciele". Następnie uczniowie kl. 2 zaprezentowali przedstawienie pt. " Kogo bał się las?" Zapoznali przedszkolaków z regulaminem zachowania w lesie. Wspólnie wykonały jeża z plasteliny i pestek słonecznika. Warsztaty zakończyły się wystawą prac. Dzieci wesoło i aktywnie spędziły czas oraz mogły lepiej się poznać.

      Katarzyna Pasik- Domańska

      Beata Skóra

     • Wycieczka do Lublina klas 7 i 8

     • Dnia 13 listopada 2019 roku uczniowie klas 7 i 8 wraz ze swoimi nauczycielkami p. Anną Burzą, p. Agnieszką Karnicką oraz p. Agnieszką Kowalczyk pojechali na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Obejmowało ono podzamcze, dziedziniec zamkowy, spacer po rynku pełnym renesansowych kapliczek oraz Ratusz- miejsce posiedzeń Trybunału Koronnego.

      Następnie uczniowie udali się na zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej oraz Archikatedry św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty  z kopią „ Całunu Turyńskiego”.

      Kolejnym punktem programu było Muzeum Obozu Koncentracyjnego w Majdanku. Uczniowie wysłuchali historii obozu opowiedzianej przez p. przewodnik, zwiedzili baraki oraz krematorium. Zakończyli wędrówkę po obozie w mauzoleum, gdzie spoczywają prochy wykopane z kopców znalezionych na terenie obozu. Swoim pobytem w tym miejscu uczniowie oddali hołd ofiarom nazizmu.

     • Klasy 2 w Manufakturze Papieru

     • W dniu 18 listopada 2019r. odbyła się wycieczka do  Manufaktury Papieru Czerpanego w Kobyłce, gdzie uczniowie klas: IIa i IIb uczesniczyli w warsztatach czerpania papieru i marmoryzacji. Poznali historię  papieru w Polsce i na świecie. Dowiedzieli się co to jest filigran i znak wodny. Zauważyli różnice pomiędzy pergaminem, papirusem a papierem czerpanym. Wykonali papier czerpany z elementami przyrodniczymi oraz marmurkowy barwiony w fantazyjne wzory. Wyczerpali również ozdobny świąteczny papier z brokatem, wycinankami i elementami dekoracyjnymi. Po warsztatach uczniowie klas drugich brali udział  konkursie z wiedzy o papierze z nagrodami ufundowanymi przez Manufakturę Papieru Czerpanego.

      Beata Skóra

     • Rozstrzygnięcie projektu "Między nami..."

     • 15 listopada 2019 roku w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie miało miejsce szczególne wydarzenie edukacyjne i patriotyczne zarazem - odbyła się konferencja podsumowująca projekt edukacyjny „Między nami. Szukamy śladów naszej historii”   w ramach którego uczniowie badali dzieje swoich "małych ojczyzn" oraz własnych rodzin.

      Uczniowie naszej szkoły przygotowali trzy projekty dotyczące historii lokalnej, należy dodać iż jeden z projektów uzyskał wyróżnienie jury konkursowego.

      Wyróżnienie otrzymała prezentacja na temat postaci Wacława Radomskiego, mieszkańca Arciechowa a zarazem żołnierza roku 1920 przygotowana przez Michała Bylaka, Nikodema Rowickiego, Jakuba Kostrzewę i Sebastiana Piątka. W konkursie wystartowały również projekty stworzone przez zespoły w składach Martyna Rzępołuch z Kingą Rosłon i Oliwia Pisarek z Emilią Sieradzką.

      Gratulujemy udziału i sukcesów naszym uczniom - życzymy powodzenia w dalszych owocnych badaniach w poszukiwaniu naszej lokalnej historii!

     • BOOKCROSSING – UWOLNIJ KSIĄŻKĘ

     • Dzięki zaangażowaniu dzieci i rodziców udało się stworzyć w naszym przedszkolu biblioteczkę. Zebraliśmy 80 książek, które systematycznie będą wędrowały do naszej bookcrossingowej biblioteczki. Bookcrossing - to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Poprzez Bookcrossing chcemy popularyzować książki i czytelnictwo w naszej lokalnej społeczności.

      Każdy przedszkolak może zabrać książkę do domu a po przeczytaniu przynieść z powrotem. Nie używamy kart bibliotecznych, ufając że książki będą wędrowały po domach, a następnie wracały na swoje miejsce.

      Będzie nam niezmiernie miło, jeśli nasza idea spotka się z Państwa zainteresowaniem. Zapraszamy do wypożyczania książek i czytania z dzieckiem. Do dyspozycji Państwa i dzieci, pozostają również czarno-białe zakładki do książek, które można zabrać do domu, wyciąć i pokolorować według własnego pomysłu.

      Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

      “Uwolnij swoje książki i pozwól przeczytać je innym” – niech ta idea towarzyszy wszystkim w naszym przedszkolu.

       

      Agnieszka Pisarek i Monika Czyżo

     • Podziękowania od Prezydenta RP

     • W roku szkolnym 2018/2019 dzieci z obecnej grupy 4-latków oraz 5-latków, pod okiem koordynatora Pani Agnieszki Pisarek, brały udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”. Projekt upamiętniał setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Za aktywny udział nasz Oddział Przedszkolny otrzymał podziękowania od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Do listu dołączona została flaga, która jest symbolem naszej tożsamości i znakiem przynależności do polskiej wspólnoty.

      Dziękujemy za wyróżnienie!

     • Klasy 1a i 1b w NBP

     • 13 listopada 2019r. klasy pierwsze uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt. „Orzeł czy reszka, gdzie mieszka reszka?”  w Centrum Pieniądza NBP w Warszawie.  Rozwiązując zagadki, dzieci podążały tropem zwierząt widniejących na monetach z całego świata. Dowiedziały się, dlaczego niektóre państwa umieszczają na swoich monetach wizerunki zwierząt, jednocześnie poznały proces projektowania i produkcji monet. Zwiedzały Skarbiec  i miały okazję podnieść  sztabę złota ważącą 12,5 kg!

     • BohaterON – włącz historię!

     • Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było ono uosobieniem naszych kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom.

      Kształtowanie postaw patriotycznych wśród uczniów naszej szkoły było i jest bardzo ważnym elementem wychowawczym. Wśród wielu podejmowanych przez nauczycieli aktywności  dotyczących wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży znalazł się również projekt BohaterON – włącz historię! 

      W tym roku po raz pierwszy wychowawcy wraz z uczniami mieli zaszczyt wziąć  udział w Ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie                                   i uhonorowanie żyjących uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartek- laurek z życzeniami. W akcji wzięły również udział przedszkolaki z grupy                   pięcio- i sześciolatków. Łącznie wysłaliśmy 220 kartek.

      Dziękujemy wychowawcom, którzy przeprowadzi lekcje  na temat Powstania Warszawskiego oraz wspólnie z uczniami wykonali piękne laurki.

      Mamy nadzieję, że sprawią one wielką radość wspaniałym bohaterom, a czas przeznaczony na ich wykonanie był dla Was - drodzy uczniowie piękną lekcją patriotyzmu oraz wdzięczności za wolność.

      Szkolny koordynator Akcji BohaterOn

      A. Jańczyk

     • Zebrania z rodzicami

     • Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na zebrania w Szkole Podstawowej, które odbędą się 18 listopada 2019 r wg załączonego harmonogramu.

      Natomiast 25 listopada o godz. 17.00 zapraszamy na zebrania dla rodziców dzieci przedszkolnych.

     • 11 listopada

     • 11 listopada 2019 roku odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Radzyminie.  Obchody rozpoczęły się o godz. 10:00 od Mszy Świętej za Ojczyznę w Kolegiacie Radzymińskiej. Po Mszy Świętej około godz. 11:00 rozpoczęła się oficjalna cześć uroczystości. W programie przewidziano okolicznościowe przemówienia i złożenie wieńców pod pomnikiem T. Kościuszki.Organizatorzy zaprosili zgromadzonych  do wspólnego odśpiewania Hymnu Narodowego w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”  oraz do udziału w pikniku niepodległościowym od godz. 12:00 na pl. T. Kościuszki.

      Po części oficjalnej  Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie miał miejsce okolicznościowy koncert Radzymińskiej Orkiestry Dętej, występ chóru CANTO oraz spektakl pt. "Żołnierz i salonowiec, czyli Piłsudski i Paderewski na polską nutę” w wykonaniu młodzieży Teatru „Maskarada”, z udziałem znanych aktorów scen polskich. Na uroczystościach Szkołę Podstawową im. Armii Krajowej w Starych Załubicach reprezentowała Pani Dyrektor Magdalena Sycik i delegacja ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej pod opieką p. Tomasza Pałaszewskiego.

     • Awans naszej drużyny

     • W dniu 5 listopada 2019 r. drużyna chłopców z naszej szkoły wzięła udział w rejonowych zawodach w unihokeju. Rywalizowaliśmy z uczniami SP Marki. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 4:2. Mecz był bardzo emocjonujący. Od początku meczu byliśmy zespołem przeważającym. Jednak brakowało nam szczęścia. Pod koniec pierwszej polowy po strzale przeciwników piłka odbiła się od kija naszego zawodnika i rykoszetem wpadła do bramki. Na przerwę schodziliśmy ze stratą jednej bramki. Drugą połowę zaczęliśmy od wyrównania. Po niedługim czasie zdobyliśmy drugiego gola. Niedługo cieszyliśmy się z prowadzenia. Po szybkiej kontrze padło wyrównanie. Końcówka meczu należała do naszej drużyny. W bardzo krótkim czasie zdobyliśmy dwie bramki i nie pozwoliliśmy już sobie odebrać zwycięstwa. Kolejny etap - zawody powiatowe w Zielonce.  

     • Bookcrossing w przedszkolu

     • Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w akcji organizowanej w naszych oddziałach przedszkolnych. Szczegóły znajdziecie Państwo na grafikach.