• Informacja nt. Festiwalu Tańca

      23.01.2020

      Informacja dla przedszkoli biorących udział w GMINNYM PRZEDSZKOLNYM FESTIWALU TAŃCA ZIMOWEGO ”W KRAINIE LODU”

       

      GMINNY PRZEDSZKOLNY FESTIWAL TAŃCA ZIMOWEGO

      „W KRAINIE LODU”

       

      (ze względu na pokazy konkursowe i nieplanowane przerwy godziny występów są orientacyjne. Każda z grup ma do dyspozycji 10 min, może wykorzystać mniej czasu na występ)

       

      PROGRAM IMPREZY:

       

      9.00 – rejestracja grup konkursowych

       

      9.30 – pokaz taneczny

       

      9.40 – uroczyste otwarcie imprezy

       

      Część I pokazów konkursowych:

      9.45 – Przedszkole Pluszowy Miś

      9.55 – Oddział Przedszkolny w Starych Załubicach (OPA)

      10.05 – Przedszkole nr 1 w Radzyminie (Grupa 1)

      10.15 – Przedszkole nr 2 w Radzyminie

      10.25 – Przedszkole Piotruś Pan

      10.35 – Przedszkole Calineczka

       

      10.45 – słodki poczęstunek

       

      11.00 – pokaz taneczny Grupy Salio

       

      Część II pokazów konkursowych:

      11.05 – Oddział Przedszkolny w Starych Załubicach (OPB)

      11.15 – Przedszkole nr 1 w Radzyminie (Grupa 2)

      11.25 – Oddział Przedszkolny w Nadmie

      11.35 – Przedszkole Kraina Przedszkolaka

       

      11.45 – wspólna zabawa taneczno - integracyjna i obrady Jury

       

      11.55 – ogłoszenie wyników i zakończenie festiwalu

       

      SPRAWY ORGANIZACYJNE:

      - zmiana obuwia dla dzieci OBOWIĄZKOWA

      - prosimy o wjazd autokarów z uczestnikami festiwalu od ul. Serockiej (od strony parkingu szkoły) oraz kierowanie się do hali gimnastycznej szkoły

      - do dyspozycji uczestników będzie miejsce do przygotowania się, przebrania i odpoczynku

     • Zwycięzcy konkursu wiedzy o Mazowszu

      06.02.2020

      Konkurs Wiedzy o Mazowszu

       

      Przez kilka tygodni na tablicy przy bibliotece ogłaszano wiadomości o naszym regionie w ramach konkursu  zorganizowanego przez bibliotekę szkolną .

      Sprawdzian wiedzy, który odbył się 18grudnia 2019r ustalił zwycięzców.

      Laureaci konkursu Wiedzy o Mazowszu

      I miejsce - Monika Rosłon   kl.IV a

      II miejsce - Jakub Olejnik   kl.VI a

      III miejsce - Wiktoria  Matwiejko   kl.V b

     • Dzień Babci i Dziadka u pięciolatków

      24.01.2020

      23 stycznia z okazji Dnia Babci i Dziadka, w grupie 5 latków odbyło się przedstawienie pt. “Jak to z Babcią i Dziadkiem było“. Przedszkolaki przeniosły się do czasów dzieciństwa i młodości dziadków. W rytmie przebojów Czerwonych Gitar, Krzysztofa Krawczyka, Anny Jantar, Karin Stanek i Andrzeja Rybińskiego, które wywołały ogromne wzruszenie nie tylko u Dziadków ale również u Rodziców opowiedziały historię wielkiej miłości naszych jubilatów. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla naszych cudownych Babć i wspaniałych Dziadków.

     • Logo Szkoły

      23.01.2020

      Z dumą prezentujemy nowe logo naszej szkoły, nawiązujące do znamienitej, choć dramatycznej historii Armii Krajowej. Autorem logo jest p. Przemysław Całka, któremu bardzo dziękujemy.

     • Bal karnawałowy w przedszkolu

      22.01.2020

      17 stycznia 2020 r w przedszkolu odbył się bał karnawałowy. Nasze przedszkolaki już od rana były podekscytowane czekającą ich zabawą, w przebraniach były nie do poznania Bal otworzyła Pani Dyrektor Magdalena Sycik. W gorących rytmach bal prowadziły p. Małgorzata Szewczyk i p. Kamila Kwiatkowska - Lusa. Przedszkolaki oprócz tańców brały chętnie udział w konkursach z nagrodami, a po szaleństwach na parkiecie na dzieci czekał poczęstunek, za który serdecznie dziękujemy Rodzicom.

     • Bookcrossing, czyli uwolnij książkę

      17.01.2020

      BOOKCROSSING czyli UWOLNIJ KSIĄŻKĘ!

                  Akcja ,,Uwolnij książkę" jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. W Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Starych Załubicach działa oficjalna półka bookcrossingowa. Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania.

       Zasady naszego bookcrossingu:

      KORZYSTAJ! Możesz korzystać ze zbiorów w godzinach otwarcia szkoły.

      CZYTAJ TU I TAM! Możesz czytać książki na miejscu  albo wziąć je ze sobą do domu i oddać po przeczytaniu.

      WYMIEŃ TOWAR! Jeżeli znajdziesz na naszej półce książkę, którą chcesz mieć, WEŹ ją, a w zamian przynieś i zostaw u nas inną, równie cenną.

      PAMIĘTAJ o potrzebach innych – oni też chcą korzystać z bookcrossingu. Wypożyczaj jednorazowo nie więcej niż 2 książki.

      DZIEL SIĘ Z NAMI OPINIAMI! Jeśli chcesz, wyraź swoją opinię o przeczytanej książce.

      RZUĆ W OBIEG! Jeśli zostawiasz tutaj książkę, wiedz, że jest ona darem dla innych, zareklamuj ją dalej.

      UWOLNIJ WYOBRAŹNIĘ! Jeśli masz jakieś propozycje związane z naszą akcją, napisz do nas.

      SZANUJ! Korzystaj z książek tak, by czytający po Tobie również mogli czerpać z niej radość.

      DYSKUTUJ! Jeśli chcesz, spotykaj się tu z innymi i dyskutuj o przeczytanych książkach.

      ZARZĄDZAJ! Przynieś książkę, nalep logo i sam zarządzaj bookcrossingiem. To Ty decydujesz, jaką tematykę będziemy czytać.

      UWALNIAJ * PROMUJ * INSPIRUJ

      Wymień książkę i dziel się z nami radością czytania!

     • Obiady w styczniu

      13.01.2020

      Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

      przypominamy, że od 7 stycznia zmienił się sposób rozliczeń za obiady szkolne. Prosimy o wpłaty z góry za cały miesiąc wg Państwa deklaracji. Za obiady w styczniu należałoby wnieść 123,50 zł (z Powiatową Kartą Dużej Rodziny 61,75) na konto

      PKO BP 78 1020 1042 0000 8402 0429 5986

      Sól i Pieprz Edyta Grabowska

      tytułem: wpłata za obiady/imię i nazwisko dziecka/klasa/miesiąc

       

      Jednocześnie prosimy o wyrówanie zaległości na poprzednie miesiące na poprzednie konto bankowe. Za przedłużające się zaległości Gmina Radzymin może naliczyć odsetki ustawowe.

      Płatności za posiłki w przedszkolu rozliczane są przez 4parents. Wszelkie informacje, dotyczące obiadów i posiłków w szkole publikujemy w zakładce DLA RODZICÓW --> OBIADY.

       

      Z wyrazami szacunku,

      Dyrekcja Szkoły

       

       

       

     • "Kod do przyszłości"

      10.01.2020

      "Kod do przyszłości" to projekt, który nasza szkoła realizuje od 7 stycznia. Uczniowie klas 1-3 biorą udział w zajęciach z klockami Lego WeDo. Budują, montują, programują, testują. Czy to jeszcze zabawa, czy już nauka? Uczymy dzieci, że programowanie jest "cool", "fajne" i "na czasie", może też być wspaniałą zabawą. 

      Na projekt składają się szkolenia dla nauczycieli oraz zajęcia warsztatowe dla uczniów. Dodatkowo nasza szkoła otrzymała 8 tabletów i 8 zestawów klocków Lego WeDo.

     • Razem na Święta

      10.01.2020

      Nasza szkoła wzięła udział w akcji ,,Razem na Święta” ogłoszonej przez Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego. Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. W ubiegłym roku w akcję włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek. Organizowali oni zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzali osoby chore i samotne.

      Dnia 17 grudnia 2019 r. przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu, wraz z panią Martą Rybak oraz przedstawicielką Rady Rodziców panią Moniką Milewską odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Radzyminie. Na spotkaniu uczniowie złożyli mieszkańcom i pracownikom życzenia świąteczne, wręczyli karty świąteczne (wykonane własnoręcznie przez uczniów i przedszkolaków naszej szkoły) wraz ze słodkościami.

      Uczniowie swoją postawą i zachowaniem pokazali, że mają duży szacunek, wiele empatii wobec ludzi starszych i schorowanych. Tego typu wizyta to lekcja wychowania, która jest potrzebna, aby młodych ludzi uwrażliwić na problemy społeczne typu samotność czy choroba.

      Marta Rybak

     • Zimowa przerwa świąteczna

      30.12.2019

      Pozostając w nastroju świątecznego kolędowania Dyrekcja szkoły przypomina, że uczniowie wracają do szkoły 7 stycznia. W trakcie przerwy świątecznej 2 i 3 stycznia szkoła zapewnia opiekę świetlicową, natomiast przedszkole pracuje wg przedstawionego Rodzicom harmonogramu.

      Pozdrawiamy serdecznie i świątecznie!

     • "Dziś niebo się otwiera..."

      10.01.2020

      DZIŚ NIEBO SIĘ OTWIERA,

      DZIŚ BÓG CZŁOWIEKIEM SIĘ STAJE,

      DZIŚ RODZI SIĘ BÓG – MIŁOŚĆ.

      Dnia  20 grudnia 2019 roku  na uroczystym apelu świątecznym  zebrała się cała społeczność szkolna wraz z przybyłymi gośćmi. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Szkoły Magdalena Sycik, która przywitała zaproszonych gości. Następnie w programie muzyczno- tanecznym wystąpiły przedszkolaki z grupy sześciolatków przygotowane przez panie  Małgorzatę Kostrzębską i Paulinę Pietruchę.

      Potem klasa IIIa, pod kierunkiem pani Hanny Rasińskiej, wystawiła krótkie przedstawienie wprowadzające do jasełek pt:,, Dlaczego przy grocie był osioł i wół?”Treść przedstawienia skłoniła do refleksji, iż cechy charakteru takie jak: gwałtowność, nieuczciwość i pycha oddają ludzi od Boga. Pokora i cierpliwość, którą prezentowali wół i osioł okazały się najcenniejsze i pozwoliły tym zwierzętom stanąć u żłóbka narodzonego Jezusa.  

      Następnie przyszedł czas na jasełka pt: ,,Dziś niebo się otwiera”, które  pozwoliły poczuć atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Przedstawili je uczniowie z klas: IVa, VIa, VII, VIII pod kierunkiem katechetki pani Marty Rybak, a oprawę muzyczną przygotowała pani  Katarzyna Brzozowska wraz z chórem szkolnym. Pierwszą sceną jasełek było spotkanie przedstawicieli różnych stanów ze św. Piotrem, który przypomniał wszystkim, że największą wartością jest miłość i tylko ona jest jedyną drogą do nieba. Kolejne sceny to zwiastowanie i narodziny Syna Bożego. Jasełka skłoniły nas do refleksji nad sensem naszego życia, nad tym, co zamyka nas na Boga i drugiego człowieka.

      Po zakończonych jasełkach Dyrekcja Szkoły wręczyła dyplomy i nagrody za udział w konkursach: ,,Najpiękniejsza bombka” i ,, Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”

      Potem uczeń klasy VIII Bartłomiej Milewski odczytał fragment Ewangelii św. Łukasza mówiący o narodzeniu Pana Jezusa.

      Następnie głos zabrała pani Dyrektor Szkoły, która złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne.

      Na zakończenie, przy melodii kolęd, wszyscy, dzieląc się opłatkiem, złożyli sobie świąteczne życzenia. 

     • Paczka dla Bohatera w OP

      16.12.2019

      Przedszkolaki przyłączyły się do akcji Paczka dla Bohatera i sprawiły, że tegoroczne święta staną się choć troszkę milsze dla kombatantów. A to wszystko za sprawą wykonanych przez dzieci kartek świątecznych, które organizacja Paczka dla Bohatera przekaże kombatantom - NASZYM BOHATEROM!

     • Niecodzienna "Opowieść wigilijna"

      11.12.2019

      Dnia 7 grudnia 2019 r. odbyła się niecodzienna wycieczka do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko – Praskiej w Warszawie.

      W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas I-VIII wraz z Panią Dyrektor Magdaleną Sycik,  z Panią Martą Rybak i  Panią Anną Jańczyk oraz rodzicami. Gdy dotarliśmy na miejsce, uczestniczyliśmy w zwiedzaniu seminarium. Potem obejrzeliśmy spektakl pt.,,Opowieść wigilijna” na podstawie powieści Charlesa Dickensa w reżyserii Marcina Kwaśnego, wystawiony przez kleryków III roku. Opowiadał on o Scrooge`u, człowieku skąpym, nieczułym na ludzkie potrzeby, któremu obce było czynienie dobra bliźniemu. Święta Bożego Narodzenia uważał za ,,szaleństwo i głupstwo”. W wigilijnym czasie, kiedy świat realny mógł przenikać się z rzeczywistością pozaziemską, spotkał się z trzema duchami. Spotkania te przyczyniły się do wewnętrznej przemiany Scrooge`a i obudziły w nim pragnienie zadośćuczynienia wyrządzonych dotąd krzywd. Ebenezer Scrooge przeistoczył się w człowieka hojnego, życzliwego i służącego pomocą innym.

      Spektakl ten na pewno pozostanie nam na długo w pamięci, ponadto wzbudził w nas  refleksje nad własnym życiem.

      Marta Rybak    

      .

       

       

     • Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną

      09.12.2019

      Serdecznie dziękujemy za ogromne zainteresowanie konkursem, na który wpłynęło 80 prac. Kartki są tak piękne, że postanowiliśmy przekazać je władzom Radzymina oraz mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Radzyminie z najlepszymi życzeniami od przedszkolaków i uczniów naszej szkoły.

       

      A oto laureaci konkursu „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa”:

      Kategoria 3-4 latki:

      I miejsce – Karol Duliński gr. 4 latki

      II miejsce – Witold Karwowski gr. 3 latki

      III miejsce – Szymon Momot gr. 4 latki

       

      Kategoria 5-6 latki:

      I miejsce – Lena Matusiak gr. 5 latki

      II miejsce – Michał Gajewski gr. 5 latki

      III miejsce – Michał Sokołowski gr. 6 latki

       

      Kategoria I-III:

      I miejsce – Martyna Matusiak III b

      II miejsce – Natalia Bieńko I b

      III miejsce – Kacper Jankowski I b

       

      Kategoria IV- VI

      I miejsce – Weronika Olejnik IV a

      II miejsce – Monika Rosłon IV a

      III miejsce – Aleksandra Bieńko V b

       

      Wyróżnienia:

      Nadia Sokołowska – gr. 5 latki

      Jan Pisarek – gr. 6 latki

      Amelia Dulińska – gr. 6 latki

      Julia Kawka – I b

       

      Serdecznie gratulujemy!

      W związku z przekazaniem kartek do Domu Opieki Społecznej w Radzyminie nie będzie wystawy prac, wszystkie zgłoszone prace można zobaczyć na zdjęciach.

       

      Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród w konkursie.

       

      Organizatorzy konkursu:

      Małgorzata Szewczyk

      Marta Rybak

       

     • Moc atrakcji w Mikołajki

      09.12.2019

      Tegoroczne Mikołajki były dla przedszkolaków i uczniów niezwykłe i to nie tylko za sprawą samego Mikołaja. Rodzice i Dyrekcja szkoły przygotowali spektakl pt."Gwiazdkowy prezent". Trzeba przyznać, że wyszło rewelacyjnie! Miny dzieci, które zobaczyły na "scenie" swoich rodziców - bezcenne. Dziękujemy za tak piękną mikołajkową niespodziankę, odwagę i zaangażowanie. A to nie wszystkie atrakcje: oprócz przedstawienia mieliśmy wizytę św. Mikołaja, Mikołajkowy Turniej Sportowy, rozwiązanie konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną oraz oczywiście... morze prezentów. Włączamy już świąteczny nastrój 🎀🎁😃

      Poniżej zamieszczamy link do przedstawienia mikołajkowego.