• Zgłoszenia do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023

            18.02.2022

            W roku szkolnym 2022/2023 edukację w szkole podstawowej zobowiązane są rozpocząć dzieci siedmioletnie, czyli te, które urodziły się w 2015 roku. Na wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej mogą rozpocząć również sześciolatki, czyli dzieci urodzone w roku 2016 r.

            Warunkiem przyjęcia do pierwszej klasy dziecka sześcioletniego jest korzystanie z wychowania przedszkolnego w roku poprzedzającym naukę w szkole lub posiadanie opinii o możliwości podjęcia nauki w szkole podstawowej wydanej przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

            ZAPISY DZIECI W OBRĘBIE OBWODU SZKOLNEGO

            Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły podstawowej, przyjmowane są do klas pierwszych z urzędu, na zgłoszenie rodzica.

            Jeśli dziecko uczęszcza w tym roku do naszego przedszkola, wystarczy złożyć w sekretariacie szkoły kartę otrzymaną od wychowawcy (karty będą wydawane od 1 marca)

            Do klasy I przyjmujemy również zgłoszenia dzieci zamieszkujących w obwodzie naszej szkoły.

            Zatem, jeśli dziecko nie uczęszcza do naszego przedszkola, ale  zamieszkuje w obwodzie szkoły i rodzice są zainteresowani zgłoszeniem dziecka do I klasy w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Starych Załubicach, prosimy o złożenie do 31.03.2022 r. w sekretariacie szkoły wniosków - druki można pobrać w sekretariacie lub poniżej:

            Druk do zgłoszenia dziecka: Zgłoszenie do klasy pierwszej 2022


            Ustalenie szkoły obwodowej dla dziecka możliwe jest na stronie internetowej, do której prowadzi poniższy link.

            OBWODY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH >>> tutaj możecie Państwo zobaczyć, w obwodzie której szkoły zamieszkuje Państwa dziecko

             

            Zapraszamy do kontaktu z sekretariatem szkoły (tel. 22 761-71-22, email: spzalubice@radzymin.pl).

          • 14 lutego 2022 r. - 80. rocznica utworzenia Armii krajowej

            12.02.2022

            80 lat temu,14 lutego 1942 r., Naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski powołał Armię Krajową (AK). Była ona kontynuatorką Służby Zwycięstwu Polski (SZP) i Związku Walki Zbrojnej (ZWZ). Pierwszym dowódcą AK został komendant główny ZWZ, gen. Stefan Rowecki „Grot”.  

            14 lutego 1942 r. do Kraju dotarła depesza, w której Naczelny Wódz, gen. Władysław Sikorski, rozkazywał:

            Dnia 14 lutego 1942 r.

            Kalina

            W ślad za moim rozkazem l.2926 z dnia 3 IX 1941 r.

            1. Znoszę dla użytku zewnętrznego nazwę ZWZ – wszyscy żołnierze w czynnej służbie wojskowej w Kraju stanowią „Armię Krajową” podległą Panu Generałowi, jako jej dowódcy

            2. Stanowisko Pana Generała nosi nazwę Dowódcy Armii Krajowej

            […]Naczelny WódzSikorskiGenerał broni

            Przemianowanie ZWZ na AK spowodowało, że AK stała się podziemnym Wojskiem Polskim, którego dowódcy podporządkowane były wszystkie inne niepodległościowe organizacje wojskowe.

            W szeregach AK zjednoczonych zostało większość rozproszonych wcześniej podziemnych sił wojskowych, m.in. Bataliony Chłopskie, Gwardia Ludowa Wolność, Równość, Niepodległość, Narodowa Organizacja Wojskowa.

            Armia Krajowa była ochotniczym wojskiem Polskiego Państwa Podziemnego. Wchodziła w skład Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej. Jej strategicznym celem było przygotowanie i wywołanie ogólnopolskiego powstania.

            W czasie II wojny światowej Armia Krajowa była największym w Europie podziemnym wojskiem zorganizowanym do walki z okupantem niemieckim. W 1944 r. jliczyłą ponad 350 tys. zaprzysiężonych żołnierzy, w tym ok. 10 tys. oficerów i ok. 35-40 tys. ochotników walczących w oddziałach leśnych.

            Walka prowadzona przez AK była rozwijana na skalę niespotykaną w żadnym innym kraju okupowanej Europy. AK prowadziła działania o charakterze wywiadowczym i dyweryjnym. Żołnierze AK utrzymywali łączność kurierską (również z zagranicą) i radiową, szkolili kadrę, pozyskiwali broń do walki z okupantem, prowadzili również działania propagandowe, nawołując do walki z okupantem, podtrzymując ducha Narodu, dając nadzieję na rychłe zakończenie wojny. 

            AK została rozwiązana 19 stycznia 1945 r. przez gen. Leopolda Okulickiego „Niedźwiadka”. Gdy terytorium Polski zajmowali sowieccy okupanci, żołnierzom Armii Krajowej polecono wówczas prowadzenie dalszej działalności „w duchu odzyskania pełnej niepodległości państwa i ochrony ludności polskiej przed zagładą”.

             

            Abyście mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat naszego patrona harcerze z drużyny Horyzonty przygotowali dla Was interaktywną krzyżówkę: https://learningapps.org/watch?v=pdzg8sr3c22.

             

            Powodzenia!

             

          • Ferie, ferie ... i po feriach

            11.02.2022

            Od poniedziałku wracamy do szkolnych obowiązków. Czeka nas trochę zmian.

            Od poniedziałku 14.02.2022 r. do szkolnych ławek powrócą uczniowie klas I-IV. Starsi jeszcze przez tydzień będą się uczyć zdalnie. Ich powrót do nauki stacjonarnej będzie trwał jednak tylko tydzień dłużej i już 21.02.2022 r. zobaczymy się wszyscy w szkole.


            Zajęcia w II półroczu będą się odbywały według nieco zmienionego planu lekcji. Uczniowie otrzymali plany już przed feriami, ale zawsze aktualny plan można sprawdzić w dzienniku elektronicznym.


            Od poniedziałku obowiązują również nowe godziny pracy biblioteki szkolnej. Do biblioteki można będzie zajrzeć codziennie już od 8.00.

            A w bibliotece można będzie od poniedziałku nie tylko poczytać książki, przejrzeć albumy, encyklopedie, posłuchać audiobooków. Czekają tu również na Was gry planszowe, w które możecie pograć z koleżankami i kolegami np. w czasie długiej przerwy lub przed lekcjami.

            W czasie ferii dokonaliśmy podsumowania pracy w I półroczu. Poniżej zamieszczamy prezentację opracowaną przez panią Oliwię, która w tabelach (z przymrużeniem oka) zbiera nasze wyniki:

            I półrocze w ujęciu statystycznym


          • Znamy już harmonogram rekrutacji do przedszkoli Gminy Radzymin

            03.02.2022

            Burmistrz Radzymina wydał zarządzenie dotyczące harmonogramu czynności postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Radzymin na rok szkolny 2022/2023 

            Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach, dla których Gmina Radzymin jest organem prowadzącym, na rok szkolny 2022/2023 będzie prowadzona przy wsparciu elektronicznego systemu rekrutacji, który będzie udostępniony w stosownych terminach  za pośrednictwem strony internetowej: www.radzymin.pl.

            Proces rekrutacji będzie przebiegał zgodnie z zasadami opisanymi w zarządzeniu Burmistrza:

            https://bip.radzymin.pl/zarzadzenie/4962/zarzadzenie-nr-0050-14-2022

            w załączniku do zarządzenia znajduje się harmonogram działań:

            Harmonogram_Rekurtacji_Przedszkola_Zalacznik_do_Zarzadzenia_0050.14.2022


            Najbliższe działania to:

            1. publikacja oferty przygotowanej przez przedszkola Gminy Radzymin - oferty będą dostępne od 28 lutego w elektronicznym systemie rekrutacyjnym,

            2. zebranie od rodziców obecnych przedszkolaków deklaracji dotyczących kontynuacji edukacji  przedszkolnej - 1 - 7 marca.

          • Półkolonie zimowe w naszej szkole

            28.01.2022

            Już w poniedziałek rusza w naszej szkole gminna akcja "Zima w mieście". Na półkolonie w naszej szkole zgłosiło się 22 osoby. Mamy nadzieję, że miło spędzimy ten tydzień.

            Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Radzymina nr 0050.5.2022 z dnia 10.01.2022 w naszej szkole organizowane są ferie zimowe.

            Szczegóły organizacji:

            termin ferii w naszej placówce – 31.01 – 4.02.2022

            grupa wiekowa – klasy I-VI

            ilość grup – 2

            godziny zajęć z uczestnikami – 8.00-16.00

            ilość dni z wycieczkami – 2 (basen, kino)

            wyżywienie – całodzienne – drugie śniadanie, obiad, podwieczorek

            opiekunowie: p. Agnieszka Kowalczyk, p. Agnieszka Piasecka

             

            Cele:

            •  Stworzenie dzieciom bezpiecznego miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu
            •  Integrowanie środowiska rówieśniczego
            •  Kształtowanie odpowiedzialnej postawy za siebie i innych
            • Rozwijanie aktywności fizycznej
            • Rozbudzanie aktywności poznawczej oraz rozwijanie zainteresowań
            •  Promowanie zdrowego stylu życia
            •  Poszerzanie wiadomości o otaczającym świecie.

             

            Ramowy harmonogram dnia:


            8.00 - 9.00 - zbiórka, zabawy na "dzień dobry"
            8.30 - 9.00 - śniadanie
            9.30 - 13:00 - zajęcia w grupach
            13:00 - 13:30 - obiad
            13:30 - 15:00 - zajęcia w grupach
            15:00 - 15:30 - podwieczorek
            15:30-16:00 - porządkowanie sali, podsumowanie zajęć.

             

            Do pobrania: Oświadczenie dot odbioru dziecka (dostępne również u opiekunów w formie papierowej)

          • Konkurs z okazji 80. rocznicy powstania Armii Krajowej

            26.01.2022

            Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Starych Załubicach ma zaszczyt zaprosić uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z Gminy Radzymin do wzięcia udziału w międzyszkolnym konkursie.

            Data 14 lutego większości społeczeństwa kojarzy się ze świętem zakochanych i tradycją wysyłania kart walentynkowych. Dla uczniów Szkoły Podstawowa im. Armii Krajowej w Starych Załubicach data ta jest niezwykle ważna także z innego powodu. Tego dnia świętujemy rocznicę utworzenia Armii Krajowej – naszego szkolnego patrona. Chcemy przypomnieć wszystkim, że 14 lutego 1942 roku powstała Armia Krajowa. Armia, która była fenomenem w skali nie tylko Polski, ale całego świata.

            Zachęcamy uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z Gminy Radzymin do wzięcia udziału w międzyszkolnym konkursie, którego przedmiotem jest zaprojektowanie kartki pocztowej (kl. I-VI) lub znaczka pocztowego (kl. VII-VIII) upamiętniających 80. rocznicę powstania Armii Krajowej.

            Celem konkursu jest promocja nowoczesnego patriotyzmu i przypomnienie bohaterskiego dorobku Armii Krajowej. Chcemy upamiętnić w ten sposób 80. rocznicę powstania Armii Krajowej, bohaterów, którzy swoje życie poświęcili dla miłości do ojczyzny.

             

            Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych w Gminie Radzymin.

            Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych:

            I kategoria: klasy I-III

            II kategoria: klasy IV-VI

            III kategoria: klasy VII-VIII

             

            Zadania dla uczestników konkursu:

            Dla klas I-III i IV-VI

            Zaprojektowanie ilustracji na kartkę pocztową z okazji 80. rocznicy powstania Armii Krajowej

            Dla klas VII-VIII

            Zaprojektowanie znaczka pocztowego upamiętniającego 80. rocznicę powstania Armii Krajowej

             

            Wymagania dotyczące prac:

            a. Wykonanie kartki pocztowej/znaczka pocztowego przy wykorzystaniu dowolnej techniki malarskiej lub graficznej.

            b. Jasny i czytelny przekaz;

            c. Estetyka wykonania;

            d. Uwzględnienie symboliki okresu.

            e. Projekt kartki pocztowej/znaczka pocztowego musi być wykonany w formacie A4

             

            Prace konkursowe należy dostarczyć́ w formie papierowej do Sekretariatu Szkoły lub pocztą pod adres: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Starych Załubicach ul. Mazowiecka 40, 05-255 Stare Załubice, do dnia 15.02.2022 r. z dopiskiem – Konkurs - 80. rocznica powstania Armii Krajowej Na odwrocie pracy powinna znaleźć się metryczka z informacjami: imię i nazwisko ucznia, klasa, szkoła. Do pracy powinna być dołączona zgoda rodziców ucznia na udział w konkursie.

             

            Regulamin konkursu

            Zgoda na udział dziecka w konkursie 

          • Jasełka pt. "Ziarenko czułości"

            21.01.2022

            Czas Bożego Narodzenie jest wyjątkowy. Wiąże się on z choinką, prezentami, ale także niezwykłą atmosferą sprzyjającą pogłębieniu wiary, nadziei, miłości. To czas jedności i przebaczenia. Aby dłużej pozostać pod wpływem tej magicznej chwili, 14.01 w naszej szkole odbyły się jasełka pt. Ziarenko czułości. Zgromadzeni uczniowie z wielkim skupieniem śledzili wędrówkę Maryi i Józefa oraz wizytę pasterzy i Trzech Króli. Wielu wzruszeń dostarczyły także kolędy i pastorałki wykonane przez szkolny chór. Przedstawiona inscenizacja nie tylko przybliżyła historię Bożych narodzin, ale także skłaniała do głębszych refleksji. Przypomniała, że najważniejsza jest miłość, rodzina, a także przebaczenie.

            W tym dniu Pani Dyrektor wraz z Panią katechetką Martą Rybak rozstrzygnęły również konkurs „Bożonarodzeniowa ozdoba choinkowa” oraz wręczyły wyróżnionym dzieciom dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.  Laureatami zostali:

             

            Kategoria kl. I - III

            Kacper Jankowski kl. 3b – I miejsce

            Krystian Sołowiej kl. 3a – II miejsce

            Magdalena Banasiewicz kl. 2a – III miejsce

             

            Kategoria kl. I - IV

            Martyna Olszyna kl.7a – I miejsce

            Antonina Jaskólska kl. 4b – II miejsce

            Cezary Milewski kl.4a – III miejsce

          • Mikołajki

            07.12.2021

            Mikołajki to jeden z naszych ulubionych dni w naszej szkole. Jest świątecznie, wesoło i kolorowo.

            Tradycją dnia 6 grudnia jest w naszej szkole wspólne świętowanie imienin Świętego Mikołaja.

            Tegoroczne święto stało się inspiracją do wielu ciekawych i wesołych inicjatyw.

            Samorząd Uczniowski poprosił uczniów, by 6 grudnia przyszli do szkoły ubrani mikołajkowo - można było założyć coś w mikołajowym kolorze, dołączyć do kreacji świąteczny akcent lub przebrać się za postać związaną ze świętami.

            W odpowiedzi na propozycję SU korytarze szkoły zalała fala czerwieni, złota i bieli. Niemal każdy z uczniów swoim strojem akcentował niezwykłość dnia 6 grudnia.

            Samorząd przygotował również ściankę, na tle której można było sobie zrobić zdjęcie z Mikołajem lub Choinką.


            Wszyscy uczniowie mogli tego dnia spotkać Mikołaja, który  wraz ze swoimi pomocnicami i słodkimi upominkami odwiedził wszystkie klasy. Wszędzie znalazł grzecznych uczniów i uczennice. 

            To inicjatywa naszej Rady Rodziców, której serdecznie dziękujemy.

            Ogromne podziękowania należą cię również uczennicom i uczniom klasy 2b oraz pani Lucynie Całce. Dzięki ich pracy i pomysłowości mogliśmy dziś podziwiać piękny świąteczny spektakl.

            Mikołajki również świętowano w świetlicy szkolnej. 6.XII- Mikołajki – to radosny dzień dla wszystkich. Tego dnia w świetlicy dzieci poznały legendą o św. Mikołaju, wysłuchały wiele światecznych piosenek, a także wykonały przepiękne prace plastyczne.

            W wielu klasach odbyly się mikołajkowe spotkania mikołajkowie. Były losowania i wymiana podarunków.

            Mówiąc krótko: Było radośnie, czerwono i słodko. Uwielbiamy takie dni!

             

          • Nowe książki już na półkach!

            03.12.2021

            Zapraszamy wszystkich uczniów do biblioteki szkolnej po nowości książkowe i audiobooki, zakupione ze środków przyznanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

            Dotarły już do nas już wszystkie książki zakupione ze środków przyznanych w ramach programu NRRCz 2.0.Nowe książki można znaleźć na specjalnie przygotowanych regałach z nowościami. Musicie się jednak śpieszyć, gdyż niektóre nie zagrzały tam zbyt długo miejsca i od razu zostały wypożyczone przez uważnych czytelników.

          • Andrzejki 2021

            03.12.2021

            W tym roku w naszej szkole hucznie i wesoło bawiliśmy się przypominając sobie andrzejkowe zwyczaje. Było kolorowo, głośno i bardzo kreatywnie.

            W klasach I-III odbyły się specjalne zajęcia, na których uczniowie przypomnieli sobie zwyczaje andrzejkowe. Bawili się wróżąc sobie, śpiewając, tańcząc, a nierzadko również podjadając smakołyki.

             

            W klasach starszych z ciekawymi inicjatywami wyszedł Samorząd Uczniowski. W dniu Andrzeja uczniowie przyszli przebrani w kolorowe stroje, na długich przerwach na korytarzach szkolnych rozbrzmiewała muzyka, można było również spróbować swoich sił tańcząc integracyjny taniec - belgijkę.

          • Regulamin konkursu ,,Bożonarodzeniowa ozdoba choinkowa”

            29.11.2021

            Regulamin konkursu

            ,,Bożonarodzeniowa ozdoba choinkowa”

             

            CELE KONKURSU:

            • przybliżenie i zainteresowanie uczniów tradycjami Świąt   Bożego Narodzenia,
            • rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów,
            • rozwijanie wrażliwości estetycznej,
            • stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych.

             

            WARUNKI UCZESTNICTWA:

            1. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów szkoły podstawowej. Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych:

                          Kategoria I: I-III klasa szkoły podstawowej

                          Kategoria II: IV-VIII klasa szkoły podstawowej

            1.  Przedmiotem konkursu jest wykonanie ozdoby choinkowej techniką dowolną, wyłączając wykorzystanie gotowych półfabrykatów. Ozdoba może być wykonana metodami zarówno tradycyjnymi, jak i nowatorskimi. Dowolna pozostaje także forma: w konkursie można zgłosić ozdoby typu bombki, łańcuchy –  forma pozostaje więc kwestią inwencji twórcy.
            2. Każda praca powinna być zaopatrzona w solidnie przymocowany element umożliwiający zawieszenie ozdoby na gałązce choinkowej.
            3. Każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną indywidualną pracę.
            4. Do pracy należy dołączyć karteczkę zawierającą dane, tj. imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

            KRYTERIUM OCENY PRAC:  

            1. O wyłonieniu zwycięzców konkursu zdecyduje Komisja Konkursowa powołana przez organizatora.
            2. Prace oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:
            • oryginalność,
            • pomysłowość,
            • walory artystyczne i estetyczne prac,
            • zgodność z tematem.

             

            TERMIN  SKŁADANIA PRAC:

            Prace należy składać do organizatora konkursu pani Marty Rybak do 13. 12. 2021r.

             

             OGŁOSZENIE WYNIKÓW:

            Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 22.12.2021 r.

            Dla laureatów Konkursu w każdej kategorii wiekowej przewidziane są nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

            UWAGI ORGANIZATORA:

            1. Organizator konkursu przewiduje utworzenie wystawy z otrzymanych prac, a następnie ich sprzedaż na Szkolnym Kiermaszu Bożonarodzeniowym. Uzyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup sprzętu sportowego dla uczniów naszej szkoły.

            2.Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do publikacji zdjęć zarejestrowanych podczas przebiegu konkursu na stronie internetowej szkoły i szkolnym Facebook.

            Uczestnictwo w  konkursie jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu przez uczestnika.

            Jeżeli chcesz wykazać się swoją pomysłowością i talentem, weź udział w konkursie.

            Organizator konkursu:

            Katechetka Marta Rybak

          • Narodowe Święto Niepodległości

            13.11.2021

            Co to jest niepodległość? - my to wiemy! 10 listopada, w przeddzień Święta Niepodległości w naszej szkole na wiele sposobów celebrowaliśmy niepodległość.

            Co to jest niepodległość - teraz wiem już na pewno..." wyśpiewali uczniowie naszej szkoły podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Niepodległości. O dawnych i współczesnych obliczach patriotyzmu opowiadał program artystyczny przygotowany przez uczniów klas: 3b, 7a i 8 a pod kierunkiem pani Moniki Chudzik i Iwony Rogulskiej. Montaż słowno- muzyczny przypomniał o tym jak ważne jest to święto dla każdego Polaka. Uzmysłowił również, jak istotne jest być wolnym, żyć w niepodległym kraju.

            Występ taneczny kl.3b

            Z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości włączyliśmy się również do akcji "Szkoła do hymnu".

             

            Z okazji święta Niepodległości pani Iwona Rogulska oraz pani edyta Rudy zorganizowały konkurs recytatorski "Dla Niepodległej". Uczniowie klas I-VIII z dużą wrażliwością i oddaniem prezentowali utwory o tematyce patriotycznej.

            Laureatami konkursu zostali:

            kategoria kl. I-III

            Wojciech Aadamski kl. 1a

            Alicja Wrona kl. 2a II miejsce

            Ewa Kowalska kl. 3a III miejsce

            kategoria kl. IV-VIII

            Monika Rosłon kl. 6a I miejsce

             

            Występy laureatów:

            Recytacja Wojtka

            Recytacja Moniki

            Duch patriotyzmu rozgościł się również na świetlicy szkolnej. Powstały piękne plakaty i plansze edukacyjne, które upamiętniają wydarzenia sprzed 103 lat - odzyskanie przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI.

             

            Ciekawą inicjatywą okazał się biało-czerwony marsz patriotyczny kl Ia, którzy w ten sposób podkreślili, że Święto Niepodległości to pamięć, którą powinniśmy przekazywać z pokolenia na pokolenie.

            Relacja z marszu Ib

          • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

            13.11.2021

            5 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

             

            Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Dzień Postaci z Bajek obchodzimy  5 listopada  i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek.

            Również do naszej szkoły zawitała bajkowa atmosfera. Wszystko za sprawą nauczycielek z klas 1-3 i bibliotekarki szkolnej, które swoich uczniów postanowiły przenieść w krainę bajek i baśni. Były gry, zadania, zagadki i mnóstwo radości.

            Przypomnieliśmy sobie bajki, które towarzyszą nam w dzieciństwie. Chętne dzieci przyszły ubrane w tym dniu w ubrania z ulubioną postacią z dowolnej bajki. Nie zabrakło więc: księżniczek, Myszki Miki, Kubusia Puchatka, Boba Budowniczego, Królewny Śnieżki i wielu innych bajkowych postaci. 

            Uczniom serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę, a rodzicom za przygotowanie fantastycznych strojów.

          • XXI Dzień Papieski

            19.10.2021

            "Nie lękajcie się!" to hasło XXI Dnia Papieskiego, obchodzonego dla upamiętnienia postaci wielkiego Polaka Papieża Jana Pawła II

            16 października został ustanowiony świętem przez Sejm RP 27 lipca 2005 roku – jak uznano w uchwale – w hołdzie największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory.

            Jak co roku, w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Papieskiego.Uczniowie pod opieką pań katechetek i opiekuna chóru szkolnego przygotowali inscenizację, dzięki której przypomnieli nam postać Wielkiego Polaka Świętego Jana Pawła II. Słowem i pieśnią opowiedzieli nam historię Jego życia i kanonizacji.

            Uczniowie przygotowali również biało-żółty kosz z sentencjami pochodzącymi z kazań i publikacji papieskich, aby każdy wychodzący z apelu mógł zabrać ze sobą choć cząstkę nauki Jana Pawła II.

            Na korytarzu zorganizowano okolicznościową wystawę, na której można m.in. obejrzeć fotografie wykonane w czasie wizyty papieskiej w Radzyminie, która miała miejsce w 1999 roku.