• #BrawaDlaWas 

      08.04.2020

      Nasze przedszkolaki przyłączyły się do akcji ,,Kartka dla medyka" i wykonały piękne kartki z życzeniami, podziękowaniami dla personelu medycznego. Chciały w ten sposób pokazać, że doceniają i podziwiają medyków za ich ciężką pracę w tych trudnych dla nas czasach. 7 kwietnia z okazji Światowego Dnia Zdrowia swoimi podziękowaniami okazały ogromną wdzięczność oraz szacunek do tak trudnej i niezłomnej pracy.  

      Zapraszamy na szkolny profil na Facebooku - tam znajdziecie więcej prac.

      #BrawaDlaWas  

     • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

      07.04.2020

      Szanowni Państwo, 

      na podstawie § 11 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz.U. 2019 poz. 1737 ze zm.) Mazowiecki Kurator Oświaty przekazuje informację o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa mazowieckiego.

      Prosimy rodziców i uczniów klasy 8 o zapoznanie się z załączoną listą.

       

       

     • Dzień Świadomości Autyzmu

      08.04.2020

      Dnia 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Świadomości Autyzmu. Autyzm, to złożone zaburzenie rozwoju i funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego, charakteryzujące się zakłóceniami zdolności komunikowania uczuć i budowaniu relacji interpersonalnych, zubożeniem i stereotypowością zachowań oraz trudnościami z integracją wrażeń, zachowań. W tym roku zachęcaliśmy dzieci i rodziców do przyłączenia się do akcji w sposób zdalny. Otrzymaliśmy wiele zdjęć w niebieskich strojach, z niebieskimi przedmiotami oraz zdjęcia niebieskich prac plastycznych. Był to wyraz naszej świadomości i solidarności z osobami z autyzmem. 

       

      Agnieszka Pisarek

     • Zadania dla uczniów

      12.03.2020

      Szanowni Rodzice i Uczniowie,

      wszystkie zadania i materiały do lekcji publikujemy w dzienniku elektronicznym. Tematy lekcji i załączone do nich materiały są dostępne po zalogowaniu w module Narzędzia->Zaplanowane lekcje. Prace domowe widoczne są w dedykownym module ZADANIA DOMOWE, który służy również do odsyłania prac (tylko przez konto ucznia).

      Zachęcamy do wpisywania swojego adresu e-mail, który służy do odzyskiwania hasła rodzica i ucznia w przypadku utraty dotychczasowego hasła.

       

      Na szkolnej stronie internetowej nadal widoczne są dotychczasowe zadania do samodzielnej pracy. Zachęcamy do pracy w domu i wykorzystania najbliższych tygodni do powtórzenia i utrwalenia materiału.

      https://sp-zalubice.edupage.org/a/zadania-dodatkowe

     • Informacja o zamknięciu szkół i innych placówek w gminie Radzymin

      11.03.2020

      W związku z decyzją Premiera o prewencyjnym czasowym zawieszeniu pracy szkół, bardzo prosimy o zgłoszenie do sekretariatu szkoły obecności dziecka w szkole i przedszkolu 12 i 13 marca. Jest to podyktowane koniecznością zapewnienia opieki w tych dniach i odpowiedniej organizacji pracy. Nie zapewniamy posiłków w tych dniach. Jednocześnie informujemy, że szkoła i przedszkole będą zamknięte od poniedziałku 16 marca do 25 marca włącznie. Prosimy o systematyczne sprawdzanie informacji na stronie internetowej szkoły oraz dziennika elektronicznego, gdzie będziemy na bieżąco publikować najważniejsze informacje.

       

      Informacja Gminy Radzymin:

       

       

      Zgodnie z dzisiejszym zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów wszystkie publiczne i niepubliczne: szkoły, przedszkola i żłobki, będą zamknięte w okresie od 12 do 25 marca br., przy czym w dniach 12-13 marca będzie zapewniona opieka interwencyjna dla dzieci. W kolejnych dniach placówki będą całkowicie zamknięte. Gmina podjęła też decyzję o zamknięciu na ten okres instytucji kultury i sportu. Prosimy o śledzenie na bieżąco informacje nt. rozwoju sytuacji.

      Jednocześnie informujemy, że na terenie gminy Radzymin nie odnotowano przypadków zachorowań na COVID-19 ani kwarantanny. Przedsięwzięte środki mają charakter prewencyjny.

      Jest to okres profilaktyki przeciw rozprzestrzeniającej się epidemii. Prosimy, aby pozostawać w domach i powstrzymywać się od spotkań w miejscach publicznych. Celem zamknięcia szkół i innych placówek jest IZOLACJA w sytuacji, gdy potencjalne kontakty międzyludzkie mogą skutkować zarażeniem.

      Sytuacja w szkołach i przedszkolach

      Od jutra, tj. 12.03.2020, szkoły i przedszkola nie prowadzą zajęć dydaktycznych. W dniach 12 i 13 marca ma miejsce wyłącznie opieka interwencyjna, nie będą zapewnione posiłki - prosimy aby przyprowadzać dzieci tylko w wyjątkowych sytuacjach.

      Zgodnie z wytycznymi Premiera RP w dn. 16-25 marca br. placówki edukacyjne będą całkowicie zamknięte, pozostanie w nich jedynie personel administracyjny niezbędny do pracy w tym okresie. Zamknięte będą także przyszkolne boiska, place zabaw itp., a także obiekt przy Wołomińskiej 3 (stadion RKS Mazur) i boisko w Starych Załubicach.

      Odwołane zostają również dowozy zbiorowe dzieci do szkół w gminie Radzymin oraz do szkół specjalnych w Wołominie i Warszawie w dniach 12-25 marca br.

      Dla wybranych grup uczniów, np. dla ósmoklasistów, szkoły mogą organizować we własnym zakresie formy nauki zdalnej. Decyzje na ten temat podejmą dyrektorzy szkół i nauczyciele poszczególnych klas, jak również poinformują oni uczniów i rodziców o formie kontaktu. Prosimy rodziców, aby na bieżąco sprawdzać komunikaty: w dzienniku elektronicznym - Librusie, aplikacji 4parents oraz stronach internetowych placówek lub profilach społecznościowych - szkolnym Facebooku.

      Wydłużenie składania papierowych wniosków na rekrutację do przedszkoli, zapisy do klas pierwszych

      W związku z trwającą rekrutacją do przedszkoli, termin składania wniosków w wersji papierowej o przyjęcie dziecka do przedszkola zostaje wydłużony o tydzień, tj. do 1 kwietnia 2020 r. Termin składania wniosków elektronicznych przez platformę https://radzymin.rekrutacje.edu.pl/ pozostaje bez zmian - do 25.03.2020 do godz. 12:00. Prosimy w miarę możliwości o składanie wniosków w formie elektronicznej oraz ograniczenie przychodzenia w tym celu do placówek.

      Rodziców przyszłych pierwszoklasistów prosimy, aby poczekać z zapisywaniem dzieci do szkół do czasu otwarcia placówek i ich powrotu do normalnego funkcjonowania.

      Zamknięcie placówek kulturalnych, odwołanie zajęć sportowych

      Oprócz placówek edukacyjnych gmina Radzymin zamyka również w okresie 12-25 marca br. działalność instytucji kultury i sportu – odwołane zostają zajęcia i wydarzenia w ROKiS (hala sportowa ROKiS, hale sportowe przy SP1 i SP2 w Radzyminie oraz stadion piłkarski przy ul. Wołomińskiej 3), w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Radzymin (w tym Miejska Sala Koncertowa), w filii Biblioteki w Załubicach i Domku Ogrodnika.

      ROKiS odwołuje planowany na 22.03.2020 r. IV Bieg Młodzika oraz wszystkie regularne zajęcia sportowe. Mecze II ligi piłki ręcznej kobiet i mężczyzn zostaną przeprowadzone bez udziału publiczności, zgodnie z zaleceniami ZPRwP. Przebieg innych rozgrywek sportowych będzie dostosowany do zaleceń odpowiednich związków sportowych.

      W okresie zapobiegania koronawirusowi nie będzie możliwości wynajęcia gminnych obiektów sportowych – szkoły, ROKiS i boiska będą zamknięte.

      Nie odbędą się planowane w Miejskiej Sali Koncertowej przedstawienia i koncerty, odwołane są wszystkie zajęcia plastyczne, edukacyjne i artystyczne. Zamknięta będzie również wypożyczalnia książek w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Radzymin i w filii w Załubicach oraz Galeria Piwniczka w Domku Ogrodnika.

      Uprzejmie prosimy, aby śledzić informacje na gminnej stronie www, na stronach szkół i pozostałych instytucji, gdyż sytuacja może dynamicznie się zmieniać.

      Aby zapoznać się z podstawowym zasadami postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem, prosimy zapoznać się z komunikatem z dn. 10.03.2020 oraz z informacjami na www.gov.pl/koronawirus lub www.nfz.gov.pl.

       

      Źródło: https://www.radzymin.pl/asp/pl_start.asp?ref=1&typ=13&menu=3&schemat=0&dzialy=3&akcja=artykul&artykul=4992

     • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

      09.03.2020

      1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, uczniowie naszej szkoły postanowili do tego wydarzenia podejść w badawczy i niecodzienny sposób - nie tylko czcząc pamięć żołnierzy ale i przekazując wiedzę po polskich bohaterach rówieśnikom. 

      W czwartek 5 marca w naszej szkole miała miejsce konferencja pod tytułem "Odkrywamy Wyklętych" mająca na celu przybliżenie uczniom klasy szóstych, siódmej i ósmej tematyki antykomunistycznego, powojennego podziemia niepodległościowego.Uczniowie związani z Szkolnych Klubem Historycznym im. Armii Krajowej podzielili się efektami swojej pracy nad życiorysami i dokonaniami tych dobrze znanych  jaki i tych mniej rozpoznawalnych postaci spośród Żołnierzy Wyklętych,  przybliżając tą trudną i nadal mało znaną kartę z historii naszej ojczyzny. Zebrana grupa słuchaczy zadawała pytania a świetnie przygotowani prelegenci udzielili wyczerpujących odpowiedzi na interesujące uczniów kwestie. Za stronę organizacyjną odpowiadał Samorząd Uczniowski a merytorycznie uczniów wspierał p. Tomasz Pałaszewski.

     • Informacja dla rodziców uczniów klasy 8

      04.03.2020

      Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice !

       

      Zbliża się termin wyboru przez młodzież z klas 8 dalszego etapu kształcenia.

      Kuratorium Oświaty w dniu 31.01.2020 r. wydało zarządzenie nr 8 w sprawie rekrutacji uczniów do publicznych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 w tym również określono terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego, a także terminy składania dokumentów do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych.

       

      Portal www.wybieramszkole.pl który jest, dedykowany dla uczniów planujących dalszą edukację w szkołach ponadpodstawowych na terenie m.st. Warszawy przedstawia wiele ważnych informacji, które są na bieżąco aktualizowane.

       

      W zakładce „Harmonogram” opublikowano terminy wynikające z w/w zarządzenia https://www.wybieramszkole.pl/?h=h

      W zakładce „Dni otwarte” opublikowano terminy spotkań informacyjnych w szkołach ponadpodstawowych https://www.wybieramszkole.pl/?msc=Warszawa&open=sort

       

       Ponadto funkcjonalność portalu jest duża - zapewnia wyszukiwanie szkół, m.in. po:

      • typie szkoły (liceum, technikum, szkoła branżowa),
      • lokalizacji (dzielnice, wybrany obszar),
      • rankingach,
      • przedmiotach rozszerzonych,

       

      Uczeń może również obliczyć sobie prognozowane punkty, oraz zobaczyć progi punktowe z rekrutacji z ubiegłego roku.

      Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z portalem https://www.wybieramszkole.pl/

       

      Pozdrawiam

      Dorota Janusz

       

      * Wszelkie zapytania i uwagi proszę kierować na adres: info@wybieramszkole.pl

     • Święto Szkoły

      06.03.2020

      W piątek, 7 lutego, odbyły się obchody Święta Szkoły, upamiętniające 78. rocznicę powstania Armii Krajowej. W tym szczególnym dniu zaszczycili nas swą obecnością licznie przybyli goście -

      •  Krzysztof Dobrzyniecki – Zastępca Burmistrza Radzymina
      • Zbigniew Jabłoński - Radny Rady Miejskiej w Radzyminie
      • Katarzyna Stokowska - Radna Rady Miejskiej w Radzyminie
      • Jan Wnuk - Prezes Towarzystwa Przyjaciół Radzymina
      • Jerzy Berta - Członek Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Radzymina
      • Mirosław Widlicki - Prezes Okręgu Warszawa – Wschód Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej
       • Teresa Muszyńska, żna śp. Edmunda Muszyńskiego, żołnierza Armii Krajowej, i organizacji Wolność i Niezawisłość;
       • Stefania Ausbrn – córka Edmunda Muszyńskiego
      • Urszula Kozikowska - specjalista w Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa,
      • chor.rez. Mariusz Sybilski - przedstawiciel Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa
      • Krzysztof Czuba - Dyrektor Usług Wspólnych w Radzyminie
      • Agnieszka Kaczyńska Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego PUL w Wołominie
      • Bernadetta Stwora Dyrektor Szkoły Branżowej w Radzyminie
      • Jerzy Stwora- Dyrektor Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radzyminie
      • Edward Biernacki – dyrektor
      • Hanna Baryłka - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. E. Czartoryskiej w Radzyminie
      • Elżbieta Jeleń - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. Mariana Pisarka w Radzyminie
      • Renata Majewska - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 - im. Marii Konopnickiej w Słupnie
      • Barbara Moczulska- Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej w Słupnie
      • Wiesława Świeczak - Dyrektor Szkoły Podstawowej  im. Prymasa Tysiąclecia w Nadmie
      • Marta Bajor Dyrektor Zespołu  Szkolno – Przedszkolnego im. Janiny Januszewskiej w Ciemnem
      • Bożena Szczepaniak - Prezes Koła Emerytów i Rencistów w Starych Załubicach
      • Barbara Karwowska - Sołtys Arciechowa
      • Dorota Więch - Sołtys Borek
      • Grzegorz Marchlewski - Sołtys Opola
      • Grzegorz Marchlewski - Sołtys Opola
      • Ewelina Jakubik - Sołtys Starych Załubic
      • Jan Rosłon - Sołtys Nowych Załubic
      • Krzysztof Michalczuk - Sołtys Rudy

       

      Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów przez delegacje uczniów i nauczycieli pod pomnikiem Armii Krajowej.

      Głównym punktem obchodów był spektakl poświęcony procesowi i śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego. Uczniowie, pod kierunkiem pani Diany Świerczewskiej i pani Edyty Rudy, wyraziście nakreślili sylwetki reżimowych urzędników, którzy zamienili życie rotmistrza Witolda Pileckiego w piekło. Ukazali tragizm tej postaci. Doskonale oddali atmosferę tamtych czasów, przerażającą w swej grozie.

      Kolejnym elementem części artystycznej był występ szkolnego chóru pod batutą Katarzyny Brzozowskiej. Dzieci zaśpiewały piosenki z okresu II wojny światowej. Swe zdolności muzyczne zaprezentował także Igor Ryng, który akompaniował na gitarze do jednej z piosenek.

      Następnie pani dyrektor Magdalena Sycik wygłosiła okolicznościowe przemówienie, po czym oddała głos przybyłym gościom. Przemawiali: p. K. Dobrzyniecki, p. M. Widlicki, p. J. Berta, p. J. Wnuk.

      W tym wyjątkowym dniu pani dyrektor oficjalnie zaprezentowała logo szkoły, którego autorem jest pan Przemysław Całka, a także ogłosiła wyniki konkursu „Bohaterowie AK”, wręczyła nagrody i dyplomy laureatom.

      Warto wspomnieć, iż tegoroczne obchody Święta Szkoły uświetnili przedstawiciele Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, którzy przedstawili uczniom klas VI - VII prezentację o spadkobiercach żołnierzy Armii Krajowej. Wyjaśnili, kim jest weteran, jaka jest historia udziału Wojska Polskiego w działaniach poza granicami państwa oraz opowiedzieli o specyfice współczesnych operacji jednostek specjalnych.

      Ponadto pokaz swych umiejętności walki wręcz i samoobrony zaprezentowali uczniowie I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie. Popis wyszkolenia sportowo – obronnego pod kierunkiem pana Adama Drajkowskiego wzbudził ekscytację i podziw widowni.

      Zebrani w sali gimnastycznej mogli także podziwiać wystawę o Armii Krajowej, którą udostępnił Instytut Pamięci Narodowej, a także obejrzeć kroniki szkolne.

      Nie można nie wspomnieć również o zaangażowaniu zuchów z 21 Gromady Zuchowej Cogitki i harcerzy z 21 Drużyny Harcerskiej Horyzonty, którzy przygotowali stoisko historyczne z makietą z II wojny światowej w skali 1:100 oraz z grami planszowymi IPN o kampanii wrześniowej 1939 roku.

      Obfity w ważne wydarzenia i atrakcje dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem, ufundowanym przez Radę Rodziców oraz przez lokalnych wytwórców:

      1.  Cukiernia Basia
      2.  Cukiernia Karolinka
      3.  Zdzisław Dąbrowski
      4.  Joanna Kustosz
      5.  Magda Jarosławska
      6. Agnieszka Żółtowska

       Serdecznie dziękujemy.

       

       

       

      Edyta Rudy

      Diana Świerczewska

       

       

     • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

      02.03.2020

      Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

      „ Odpowiednie Dać Obce Słowo”

       

      27 lutego 2020 roku uczennica naszej szkoły, Martyna Rzępołuch, wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim literatury polskiej tłumaczonej na języki obce zorganizowanym przez XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Warszawie.

      Martyna zaprezentowała wiersz Adama Asnyka „ Między nami nic nie było” w tłumaczeniu na język angielski Jarosława Zawadzkiego.

     • Szkolny Konkurs Piosenki Polskiej

      28.02.2020

      Zapraszamy uczniów do udziału w Konkursie Piosenki Polskiej. Szkolna Gala Konkursowa odbędzie się 19 marca. Poniżej przedstawiamy regulami konkursu, a pod regulaminem udostępniamy kartę zgłoszeniową do pobrania.
      REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU PIOSENKI POLSKIEJ

       

      § 1

            Postanowienia ogólne

       

      1. Organizatorem Szkolnego Konkursu Piosenki Polskiej, zwanego dalej „konkursem”, jest Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Starych Załubicach.
      2. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Starych Załubicach. W konkursie mogą brać udział soliści w trzech kategoriach wiekowych oraz zespoły dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Wykonawcy przygotowują dowolną piosenkę polską (polskiego autora tekstu oraz kompozytora). Dobór repertuaru powinien być dopasowany do wieku uczestnika.
      3. Cele konkursu:

      - wspieranie osób uzdolnionych wokalnie oraz zachęcenie ich do pracy twórczej w dziedzinie muzyki,

      - propagowanie muzyki wśród dzieci i młodzieży,

      - umożliwienie kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo,

      - kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.      § 2

         Przebieg konkursu

       

       

      1. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie do dnia 16 marca 2020 roku, które powinno zawierać:

      1. kartę zgłoszenia,
      2. podkład muzyczny, jeśli uczestnik zdecydował się na wykonanie utworu z podkładem.

      2. Zgłoszenie można dostarczyć do sekretariatu szkoły bądź osób odpowiedzialnych za organizację konkursu.

      3. Przesłuchanie konkursowe odbędzie się 19 marca 2020 r. w sali sportowej.

      1.  Kategorie wiekowe uczestników:

      - dzieci z oddziałów przedszkolnych (soliści i zespoły),

      - uczniowie z klas I – III (soliści i zespoły),

      - uczniowie z klas IV- VIII (soliści i zespoły).

      1. Jury dokona oceny według następujących kryteriów:

      - dobór repertuaru,

      - technika, emisja głosu i dykcja,

      - interpretacja, gra aktorska,

      - ogólny wyraz artystyczny.

      1. Kolejność występów ustala organizator.
      2. Ogłoszenie werdyktu jury oraz wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się po zakończeniu przesłuchań


      Karta zgłoszenia na Konkurs Piosenki Polskiej

     • Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego

      27.02.2020

      Szanowni Państwo

      Zgodnie z informacją Głównego Inspektora Sanitarnego z 25 lutego 2020 roku:

      ,,Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.”

      W szkołach i przedszkolach Gminy Radzymin przeprowadzone będą pogadanki o zasadach higieny w sytuacji zagrożenia chorobą wirusową m.in. informacje o prawidłowym myciu rąk. Informujemy również o konieczności natychmiastowego zgłoszenia się na Izbę Przyjęć Szpitala Zakaźnego przy ul. Wolskiej w Warszawie w przypadku wystąpienia objawów grypopodobnych w ciągu 14 dni od dnia powrotu z regionów: Chiny, Wochy, Korea Południowa, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru, Tajwanu. Zapewniamy że sytuacja stale jest monitorowana.

      Z wyrazami szacunku,

      Dyrekcja Szkoły

       

      Więcej informacji: https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch/

     • Ogłoszenie

      26.02.2020

      Szanowni Państwo,informujemy, że dnia 27 lutego główne wejście do szkoły od ul. Mazowieckiej będzie zamknięte. Prosimy o korzystanie z wejścia przy hali sportowej.

      Dyrekcja Szkoły

     • Konkurs "Bezpiecznie na wsi"

      06.02.2020

      Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci do udziału w jubileuszowej 10. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”, który przebiega pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

      Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat

      Zadaniem konkursowym dziecka jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A3    w dowolnej technice, na temat zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników, związanym z obecnością w gospodarstwie rolnym zwierząt gospodarskich. Liczy się pomysł i wykonanie pracy plastycznej oddającej hasło konkursowe „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”.

      Praca powinna być wykonana indywidualnie przez uczestnika konkursu z materiałów trwałych, gwarantujących odporność na zniszczenie w czasie transportu i przechowywania. Uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę plastyczną.

      Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych w następujących kategoriach wiekowych:

      • I grupa – klasy 0–III szkoły podstawowej;
      • II grupa – klasy IV–VIII szkoły podstawowej.

      W Województwie Mazowieckim Konkurs przebiega w dwóch etapach: powiatowym               i wojewódzkim. Prace plastyczne laureatów pierwszych miejsc etapu powiatowego wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich. Etap wojewódzki będzie przebiegał w Oddziale Regionalnym KRUS w Warszawie. Prace wybrane przez Wojewódzką Komisję Konkursową zostaną przekazane do Komisji Centralnej w Centrali KRUS.

      Na laureatów czekają nagrody rzeczowe.

      Zgłoszenia Szkół i prace konkursowe należy przekazać do PT KRUS w Wołominie                w nieprzekraczalnym terminie do dnia 28 lutego 2020 r.

       

      Szczegółowe informacje o organizacji Konkursu można uzyskać w Placówce Terenowej KRUS w Wołominie (tel. 22 761 34 13 ) lub w Oddziale Regionalnym KRUS w Warszawie (tel. 22 5906818, 5906817).


      Poniżej regulamin konkursu do pobrania: