• "Podaruj czas" - potrzebna pomoc!

            19.05.2021

            Mama naszego ucznia potrzebuje pomocy. Zmaga się ze straszliwą chorobą i potrzebuje pieniędzy, aby opłacić leczenie - czy możemy jej pomóc?

            Klasa 2a podjęła się zadania zorganizowania kiermaszu zdobionych własnoręcznie tekstylnych toreb. Cały dochód z akcji zostanie przeznaczony na pomoc naszej mamie.

            Torebki będzie można zabrać ze sobą od 20.05.2021 r. ze stoiska ustawionego przy sekretariacie. Będzie tu też ustawiona skarbonka dla tych, którzy zechcą wesprzeć finansowo naszą akcję.

          • Zapraszamy na zebrania z rodzicami

            17.05.2021

            W dniach 24 i 25 maja odbędą się najbliższe spotkania z rodzicami.

            Zapraszamy wszystkich rodziców do udziału w zebraniach klasowych - to już ostatnie zebrania w tym roku.

            Rodziców, którzy chcieliby indywidualnie porozmawiać z nauczycielami uczącymi w danej klasie, zachęcamy do skorzystania z możliwości indywidualnej rozmowy z nauczycielem - wystarczy "wydzwonić" daną osobę korzystając z wideorozmowy na Teams.

          • Zdrowo jem, więcej wiem - projekt klasy 2b

            14.05.2021

            Klasa 2b to nasi szkolni eksperci od spraw zdrowego odżywiania, a to wszystko dzięki projektowi edukacyjnemu "Zdrowo jem, więcej wiem", który uczniowie z wielkim zapałem realizowali w ostatnich dniach.

            Piramida Zdrowia

            Podczas pierwszych zajęć z projektu przenieśliśmy się wspólnie wykonanym wehikułem do starożytnego Egiptu, aby zobaczyć jak wyglądały kiedyś piramidy. Widzieliśmy również film, dzięki któremu dowiedzieliśmy się jak one powstawały. Następnym elementem zajęć było dowiedzenie się jak zbudowana jest Piramida Zdrowia. Na zajęciach próbowaliśmy stworzyć klasową piramidę, która miała posłużyć nam jako wzór do wykonania własnych Piramid Zdrowia. Dowiedzieliśmy się dzięki temu, że podstawą naszej piramidy jest ruch, który zapewnia nam prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Postanowiliśmy, że mimo tego, iż przed nami miały być zajęcia on- line nie zrezygnujemy z ruchu w różnej postaci, czy to spacerów, czy poprzez aktywność własną Stworzyliśmy wspólnie zdrowy jadłospis na cały dzień i podzieliliśmy się nim ze społecznością szkolną. Najciekawsze i najbardziej zaskakujące dla uczniów, podczas układania Piramidy Zdrowia okazał się fakt, że nie znaleźli w niej słodyczy. Po zajęciach i przedyskutowaniu tematów wielu uczniów postanowiło zmienić swoje nawyki żywieniowe. Podsumowaniem zajęć dotyczących Piramidy Zdrowia było wykonanie własnej Piramidy. Zaprosiliśmy zaprzyjaźnioną klasę 2 b do wzięcia udziału w zmaganiach o tytuł najlepiej wykonanej Piramidy. Wpłynęło wiele prac. Najwięcej głosów oddano na pracę Sebastiana Sowy z 2 b. Wyróżniono także prace Oliwki Sokołowskiej, Leny Beredy i Krystiana Sołowiej. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i symboliczne nagrody.  Prace stały się dekoracją głównego szkolnego korytarza. Wzbudzały duże zainteresowanie wśród społeczności szkolnej.

            Woda źródło życia

            Kolejnym etapem zajęć projektowych było uświadomienie sobie jak ważna w życiu człowieka jest woda. Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji dotyczącej tego jak wygląda krajobraz tam gdzie nie ma wody. Widzieliśmy również te miejsca gdzie wody mamy pod dostatkiem. Dzięki wspólnemu wykonaniu makiety Magiczny strumień..." na własne oczy przekonaliśmy się, że świat dzięki wodzie tętni życiem.  Zdaliśmy sobie sprawę, że podobnie jest z naszym organizmem. Dzięki tym zajęciom wiemy, że organizm ludzki w 2/3 składa się z wody i to dzięki niej może właściwie funkcjonować. Przy okazji stworzyliśmy wielki rysunek prezentujący sylwetkę dziecka 9 letniego w skali 1:1 i zaznaczyliśmy orientacyjnie ile znajduje się w nim wody. Sprawdziliśmy także jak możemy rozpoznać, że zbyt mało wody spożywamy. Wiemy, że wyznacznikami niedoboru wody są zaburzenia  koncentracji uwagi, bóle głowy, suchość skóry, suchość w ustach itd. Umiemy odpowiednio się nawadniać. Wiemy, że należy pić często i małymi łykami. Umiemy też stworzyć własny napój izotoniczny. Kolejnym etapem zajęć było przeprowadzenie doświadczenia: przenoszenie wody gąbką. Dzieci po tym doświadczeniu zorientowały się, że nasz organizm jest jak gąbka, pochłania wodę, ale także ją traci, choćby podczas ruchu. Tak jak w eksperymencie woda wykapywała na podłogę, tak my podczas codziennych funkcji życiowych gubimy wodę: przez mocz, pot, łzy. Refleksją z zajęć było to, że woda jest tak cenna, że nie można jej bez potrzeby marnować. Podczas burzy mózgów "Co jest najlepsze do picia?" uczniowie stwierdzili, że lepsze są wody, które mają jakiś smak, ale po nich ciągle chce się pić. Sprawdziliśmy ich etykiety i okazało się, że znajduje się w nich dużo cukru i często substancje, które zmieniają kolor i smak. Niekiedy nie ma w ich składzie sugerowanych w nazwie soków, zastępują je koncentraty i aromaty.

            Jako podsumowanie zajęć przygotowaliśmy plakaty, aby zachęcić innych uczniów w szkole do picia wody, bo jest to źródło życia i zdrowia. Do wykonania prac zachęciliśmy także zaprzyjaźnioną klasę 2 b. Jako podsumowanie realizowanych treści przeprowadziliśmy „Quiz wiedzy o wodzie”. Dzięki niemu okazało się, że klasa doskonale poradziła sobie z odpowiedzią na pytania. To zachęciło  nas do stworzenia gry Milionerzy, w którą może zagrać każdy uczeń w szkole, aby inni mogli sprawdzić wiedzę w tym zakresie. Podajemy link: https://learningapps.org/view20041751?fbclid=IwAR0_wXUG9uG7PB1itqnqIRVk2kryEDgCeod3_TJSmjO8aWKamhq94q9Q9Ds  i zachęcamy do zweryfikowania swojej wiedzy.

            Dla chcących poszerzyć wiedzę w zakresie zdrowego odżywiania i ruchu polecamy odwiedzenie strony http://www.aktywniepozdrowie.pl/ gdzie znajduje się wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego trybu życia.

          • 17 maja wracają do nauki stacjonarnej uczniowie kl. 8, 7 i 4

            13.05.2021

            Przypominamy, że od poniedziałku 17 maja do nauki stacjonarnej wracają uczniowie kl. 8, 7a, 7b, 4a i 4b.

            Zajęcia stacjonarne będą się odbywały według dotychczasowego planu lekcji, niewielkie zmiany musieliśmy nanieść jedynie w klasie 8. Plan dla klasy można sprawdzić w dzienniku elektronicznym, jednak dla pewności załączamy poniżej pliki z planami poszczególnych klas:

            plan 4a   plan 4b   plan 7a   plan 7b   plan 8

            W tygodniu 17-21 maja każda klasa ma przydzieloną jedną salę lekcyjną, w sali tej będą się odbywać wszystkie lekcje tej klasy, poza informatyką i wf.

            Uczniowie klas IV-VII zapisani obiady na będą mogli korzystać z posiłków w sali 15 w godzinach 12.25-12.40. Dla poszczególnych klas będą przydzielone osobne stoliki.

            Podział szatni pozostaje bez zmian - uczniowie kl. 4 korzystają z szatni przy sklepiku szkolnym, uczniowie 7 i 8 klas - z indywidualnych szafek.

            Przerwy 5 min. i 10 min. uczniowie spędzają w salach lekcyjnych, natomiast na dłuższych przerwach wychodzą na dziedziniec przy hali sportowej (przy sprzyjających warunkach atmosferycznych).

            Nadal w przestrzeniach wspólnych (korytarze, toalety) obowiązuje noszenie maseczek, a przy wejściu do szkoły należy obowiązkowo zdezynfekować ręce.

            Przypominamy, że uczniowie klas 5 i 6 nadal uczą się zdalnie, a dni 24 - 28 maja są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

          • Regulamin szkolnego konkursu

            05.05.2021

            „NAJPIĘKNIEJSZA KAPLICZKA MATKI BOŻEJ”

            Regulamin szkolnego konkursu

                                                                                          

             „NAJPIĘKNIEJSZA KAPLICZKA MATKI BOŻEJ”

             

            Cele:

                   - przypomnienie uczniom poprzez twórczość plastyczną o chrześcijańskiej

                    tradycji naszego kraju,

                    - rozbudzanie zainteresowań sztuką ludową ,,małej ojczyzny’’,

                   - uświadamianie roli sztuki jako narzędzia wypowiadania myśli, uczuć i

                   przeżyć,

                  - zachęcenie uczniów do twórczej działalności plastycznej i pokazanie

                   nieprzemijającego piękna małych form architektury sakralnej,

                 - pobudzanie i rozwijanie aktywności artystycznej dzieci.

             

            1.Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-III szkoły podstawowej.

            2. Przedmiotem konkursu jest przestrzenna kapliczka wykonana dowolną techniką, o rozmiarach nie większych niż 50x 50x 50cm.

            3. Oceniane będą:

               - zgodność wykonanych kapliczek z tradycją ludową a zarazem pomysłowość technologiczna (oryginalność rozwiązań, technik).

            4. W konkursie mogą wziąć udział jedynie prace indywidualne.

            5.Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody uczestnika konkursu na

               publikowanie uzyskanych wyników na stronie internetowej szkoły.

            6.Pracę należy czytelnie opisać (pismem drukowanym):

                - imię, nazwisko klasa.

            1. Kapliczki oceni komisja konkursowa powołana przez organizatorów.
            2. Prace należy składać u organizatorów konkursu, termin składania prac upływa 21.05.2021 r.
            3. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi dn. 01.06.2021 r.
            4. Prace zostaną zaprezentowane na wystawie w szkole i parafialnym kościele.

             

            Serdecznie zachęcamy uczniów do udziału w konkursie.

             

            Organizatorzy konkursu:

            Katechetka p. M. Rybak, p. K. Jernaś, p. E. Rudy.

             

          • Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w naszej szkole

            30.04.2021

            Małymi krokami wracamy do normalności! Od 4 maja br. do szkoły wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. Od 31 maja br. szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym - możemy przeczytać na stronie MEiN.

            Sytuacja epidemiczna na tyle się poprawia, że w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa wracamy do normalnej pracy szkół. Dzięki decyzji rządu stopniowo, przez cały maj, do stacjonarnej pracy będą wracały poszczególne szkoły i placówki - wyjaśnia MEiN.

            Ogólne zasady, czyli kto i kiedy wraca do nauki stacjonarnej w naszej szkole:

            • Od 4 maja br. uczniowie wszystkich klas I-III szkół podstawowych wracają  do nauki stacjonarnej w szkole. 

            Lekcje będą się odbywały według planu zajęć sprzed nauczania zdalnego. Dla przypomnienia poniżej publikujemy plany dla klasy 1b, 2b i 3b.

            1b.pdf                                   2b.pdf                             3b.pdf

            Dla uczniów pracujących stacjonarnie będą wydawane obiady - w godzinach 11.15 - 11.45.

            W reżimie sanitarnym będzie również pracowała świetlica szkolna. Nadal apelujemy do Państwa, aby z opieki świelicowej korzystały tylko te dzieci, które nie mają zapewnionej opieki w domu. W miarę możliwości ograniczajmy czas przebywania dzieci na świetlicy.


            • Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VII przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.

            W przypadku uczniów naszej szkoły oznacza do powrót na teren szkoły uczniów klas VIII, VII a, VII b oraz IV a i IV b. Uczniowie klas V i VI nadal będą uczyli się zdalnie.

            • Od 31 maja br. wszyscy uczniowie uczą się już stacjonarnie.
          • Organizacja pracy klas I-III od 23.04.2021 r.

            23.04.2021

            Od dnia 26.04.2021 r. do dnia 2.05.2021 r. w województwie mazowieckim wprowadza się nauczanie hybrydowe w klasach I-III.



            W naszej szkole  od dnia 26.04.2021 r. do dnia 2.05.2021 r. stacjonarnie, zgodnie z  załączonym planem zajęć (ten plan zajęć stacjonarnych, który obowiązywał przed zawieszeniem zajęć) uczyć się będą uczniowie klasy 1a, 2a i 3a.Uczniowie klasy 1b, 2b i 3b w tym okresie będą mieć nauczanie zdalne - zgodnie z obecnie obowiązującym harmonogramem zajęć zdalnych.


            W okresie nauczania hybrydowego świetlica szkolna sprawuje opiekę wyłącznie nad uczniami uczęszczającymi na zajęcia stacjonarne oraz dzieci osób bezpośrednio zaangażowanych w walkę z Covid-19 (wymagane oświadczenie rodzica).
            W okresie nauczania hybrydowego w szkole wydawane są posiłki tylko dla uczniów uczęszczających na zajęcia stacjonarne.


            Biblioteka szkolna jest czynna stacjonarnie. Uczniowie korzystają z biblioteki grupowo, pod opieką wychowawcy w terminie ustalonym z bibliotekarzem.


            Aktualne plany zajęć poszczególnych klas dostępne są  już w dzienniku elektronicznym lub poniżej:

            Klasy uczące się stacjonarnie: kl_1_a.pdf, kl_2_a.pdfkl_3a.pdf.

            Klasy uczące się zdalnie: kl_1_b.pdf, kl_2b.pdfkl_3b.pdf.



            Szczegóły w zarządzeniu dyrektora opublikowanym na stronie internetowej szkoły i dzienniku elektronicznym (pliki szkoły).

          • Małymi krokami wracamy do stacjonarnej pracy

            23.04.2021

            Na razie, od poniedziałku, 26 kwietnia uczniowie z klas I-III będą mieli zajęcia hybrydowo. 

            Planujemy, by do stacjonarnej nauki na terenie szkoły wróciły w przyszłym tygodniu klasy 1a, 2a, 3a. Uczniowie pozostałych klas będą się uczyć jak dotychczas - zdalnie.

            Z ostatecznymi decyzjami i szczegółowymi rozwiązaniami musimy poczekać do popołudnia - wtedy powinny być już opublikowane akty prawne regulujące pracę szkół od 26 kwietnia.

            Prosimy zatem zaglądać na naszą stronę internetową i do dziennika elektronicznego.

          • Konkurs polonistyczny "Poezja o języku"

            01.04.2021

            Zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie poetyckim.

            Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów z klas IV-VIII do udziału w konkursie dotyczącym polskiej gramatyki!


            Uczestnicy mają do napisania wiersz, w którym zostanie przedstawiona wybrana zasada gramatyczna (np. wierszyk pomagający zapamiętać nazwy przypadków, części mowy, zasady ortograficzne itd.).

            Forma wiersza może być dowolna, ale podział na strofy, użycie rymów i środków stylistycznych na pewno podniosą jego wartość.


            Wiersze napisane w pliku Word wraz z podpisem proszę przesyłać przez pocztę outlook na konto p. Magdaleny Motyl.

            Termin składania prac to 19 kwietnia 2021 r.

            Do wygrania atrakcyjne nagrody.

            Magdalena Motyl

          • Radosnych Świąt Wielkanocnych!

            31.03.2021

            Przypominamy, że w dn. 01-06.04.2021 r. w szkole trwa przerwa świąteczna. W tym czasie nie prowadzimy zajęć online. Z uczniami spotkamy się w środę 07.04.2021 r. - niestety na razie jeszcze na lekcjach zdalnych.

             

            Przedszkole pracuje zdalnie do piątku 02.04.2021 r. Swoją działalność online wznawia od wtorku 06.04.2021 r. 

            Wszystkim jeszcze raz życzymy dużo zdrowia i szybkiego powrotu do stacjonarnych zajęć.

             

          • Lista dzieci zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych do przedszkola

            26.03.2021

            Rodzicom dzieci zakwalifikowanych do naszego przedszkola przypominamy, że do dnia 14 kwietnia 2021 do godziny 16:00 są zobowiązani złożyć potwierdzenie woli.

            Potwierdzenie woli należy odnotować na platformie rekrutacyjnej na swoim profilu, następnie wydrukowane i podpisane złożyć w placówce.

            Niezłożenie dokumentu spowoduje nieuwzględnienie dziecka na dalszym etapie rekrutacji.

            lista_zakwalifikowanych_do_przedszkola.pdf

            Wszystkie dzieci biorące udział w rekrutacji zostały zakwalifikowane do dalszego etapu.

            Rodzicom dzieci zakwalifikowanych do naszego przedszkola dzieci przypominamy, że do dnia 14 kwietnia 2021 do godziny 16:00 są zobowiązani złożyć potwierdzenie woli.

            Potwierdzenie woli należy odnotować na platformie rekrutacyjnej na swoim profilu, następnie wydrukowane i podpisane złożyć w placówce.

            Ze względu na sytuację epidemiczną, prosimy dokumenty pozostawić  w skrzynce wystawionej w przedsionku szkoły.

            Magdalena Sycik

            dyrektor ZSP w Starych Załubicach

          • Komunikat w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania przedszkola

            26.03.2021

            INFORMUJĘ WSZYSTKICH RODZICÓW NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW, ŻE W ZWIĄZKU Z OBOSTRZENIAMI OGŁOSZONYMI PRZEZ PREMIERA I MZ W OKRESIE :

            OD DNIA 29 MARCA 2021 R. (poniedziałek) DO 9 KWIETNIA 2021 R.

                         ZAWIESZONE ZOSTAJĄ ZAJĘCIA W PRZEDSZKOLU W STARYCH ZAŁUBICACH.

            Magdalena Sycik

            Dyrektor ZSP w Starych Załubicach

            W okresie czasowego zawieszenia zajęć zadania Przedszkola w Starych Załubicach są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość – o szczegółach powiadomią Państwa wychowawcy grup.

            Materiały edukacyjne będą publikowane przez wychowawców grup codziennie o godzinie 9:00 i 11:00 za pośrednictwem aplikacji Messenger. Prosimy w miarę możliwości zachęcać dzieci do aktywnego korzystania z propozycji i wspomóc je w wykonaniu zadań. Oczywiście w grupach 3, 4, 5- latków korzystanie ze zdalnych form nie jest obligatoryjne.

            Z uwagi na obowiązkowe przygotowanie przedszkolne w grupie 6-latków, zalecamy w tej grupie aktywne uczestnictwo dzieci w proponowanych formach zdalnej nauki.

            W razie jakichkolwiek problemów, przypominam, że wychowawcy do Państwa dyspozycji w godzinach 7:00-17:00. Proszę się z nimi kontaktować (przez aplikację Messenger lub 4parents) w razie problemów z obsługą udostępnianych materiałów czy kłopotów z ich realizacją.

             

            Komunikacja z przedszkolem w okresie ograniczenia funkcjonowania:

            Telefon stacjonarny w godz. 9.00 – 15.00: 22 761 71 22 (sekretariat)

            Telefon komórkowy w godz. 8.00 – 16.00: 538 816 636

            Oraz kontakt przez aplikację 4parents i grupy oddziałowe na aplikacji Messenger.

          • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU,, NAJŁADNIEJSZA PALMA‘’

            25.03.2021

            Dnia 24 marca został rozstrzygnięty konkurs pt. „NAJŁADNIEJSZA PALMA”.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, za kultywowanie tradycji związanej ze Świętami Wielkanocnymi, za zaangażowanie oraz  niezwykłą kreatywność. Wszystkie palmy są piękne i bardzo trudno było komisji wybrać te najładniejsze.

             

            Z radością informujemy, że laureatami zostali:

            W kategorii klas I-III

            I miejsce Lena Bereda kl. II b

            II miejsce Zofia Jarosławska kl. III b

            III miejsce Igor Milewski kl. III a

            W kategorii klas IV-VI

            I miejsce Klaudia Fluks kl. V a

            II miejsce Monika Rosłon kl. V a

            III miejsce Klaudia Pietrucha kl. V a

            Zwycięzcom gratulujemy! Dyplomy i nagrody zostaną wręczone po powrocie do szkoły.

            Uczniowie mogą odbierać swoje palmy( znajdują się na wystawce w holu szkolnym), aby w Niedzielę Palmową uroczyście je poświęcić.

            Serdecznie dziękujemy Ks. Proboszczowi Wojciechowi Stępniowi za sfinansowanie nagród.

            Organizatorzy:

            katechetka Marta Rybak

            Katarzyna Jernaś

          • Pasowanie na czytelnika

            22.03.2021

            Czwartek 11 marca 2021 r. to był wyjątkowy dzień dla pierwszoklasistów        w naszej szkole. Tego dnia uczniowie klas: I a i I b zostali uroczyście pasowani na czytelników w naszej nowej szkolnej bibliotece przez Panią Dyrektor Magdalenę Sycik.

                     Zanim złożyli ślubowanie dowiedzieli się jak być dobrym czytelnikiem oraz obejrzeli przedstawienie pt. „Zaczarowany bajek świat” przygotowany przez uczniów klasy III b pod  moim kierunkiem.

                     Na pamiątkę tej uroczystości  pierwszaki otrzymały od pani Dyrektor książki ofiarowane  przez Instytut Książki w ramach kampanii  społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. Radość dzieci z otrzymanych książek była ogromna. Z entuzjazmem zabrały się do przeglądania i czytania.

            Henryka Retka

          • Nowa organizacja pracy w klasach I-III od 22.03.2021 r.

            19.03.2021

            Do 11 kwietnia uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych będą uczyli się zdalnie – to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkół i placówek wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej.

            Nowe zmiany obowiązujące od 22 marca do 11 kwietnia

            Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.

            Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.

            Ponadto dyrektor szkoły nadal ma obowiązek organizowania nauczania zdalnego lub stacjonarnego na terenie szkoły ze względu na rodzaj niepełnosprawności ucznia lub – ma taką możliwość – ze względu na inne przyczyny uniemożliwiające uczniowi naukę zdalną w domu.

            Dyrektorzy szkół nadal mogą organizować uczniom klas ósmych oraz klas maturalnych konsultacje indywidualne lub w małych grupach.

            Podstawa prawna:

            Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

            Organizacja pracy w klasach I-III naszej szkoły od 22.03.2021 r.

            Uczniowie naszej szkoły od 22.03.2021 r. będą pracowali zdalnie. Zajęcia będą prowadzone zgodnie z załączonymi harmonogramami - w załączeniu  rozporządzenie i harmonogramy w załączniku Zarzadzenie_nr_15_2021.pdf

            Dla klas I-III zaplanowaliśmy 3 rodzaje zajęć:

            1. lekcje w czasie rzeczywistym, które będą się odbywały w oparciu o aplikację Teams;

            2. lekcje wychowania fizycznego, które uczniowie realizują samodzielnie na podstawie materiałów przesłanych przez nauczycieli,

            3. konsultacje (2 godziny tygodniowo) - zajęcia indywidualne lub w małych grupach prowadzone na Teamsach (przeznaczone dla dzieci, które wymagają dodatkowego kontaktu, indywidualnej pracy, wskazówek, mogą być również wykorzystane na poprawy, zaliczenia itp.).

            Przypominam, że możecie się Państwo kontaktować z nami telefonicznie: 22 761 71 22 (w godzinach od 9:00-15:00) lub przez dziennik elektroniczny.

            Sekretariat szkoły pracuje stacjonarnie. Przyjmujemy interesantów w godzinach 9.00 - 14.00.

            Biblioteka szkolna działa w niezmienionych godzinach - uczniowie korzystają z niej indywidualnie.

            Obiady w okresie w okresie zdalnej nauki nie będą wydawane.

            Psycholog i pedagog szkolny pracują bez zmian. Możecie się Państwo z nimi skontaktować telefonicznie dzwoniąc na numer szkoły lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

            Świetlica szkolna działa zdalnie - materiały z propozycjami zajęć świetlicowych będą umieszczane na profilu FB szkoły. Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.Rodzice uczniów z niepełnosprawnością mogą złożyć do dyrektora szkoły wniosek o organizację zajęć stacjonarnych lub zdalnego nauczania na terenie szkoły. Z takiej formy mogą również skorzystać uczniowie, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19 lub uczniowie, którzy ze względu na brak warunków w domu nie mogą uczestniczyć w nauczaniu zdalnym.

            Wykorzystajmy najbliższy czas, aby zadbać o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

            Magdalena Sycik

            ZSP w Starych Załubicach


          • Zapraszamy do udziału w powiatowym konkursie wielkanocnym

            16.03.2021

            Drodzy Uczniowie, na pewno wykonujecie piękne ozdoby wielkanocne. Jeśli korzystacie przy ich produkcji z materiałów ekologicznych, koniecznie weźcie udział w konkursie ogłoszonym przez Starostwo Wołomińskie.

            Regulamin konkursu na Eko-ozdobę wielkanocną

            I. Postanowienia ogólne

            1. Organizatorem konkursu jest Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego
              w Wołominie, ul. Ignacego Prądzyńskiego 3, 05-200 Wołomin, zwany dalej Organizatorem.
            2. Niniejszy Regulamin określa zasady i warunki, na jakich odbywa się konkurs pn.: Eko-ozdoba wielkanocna.

            II. Przedmiot konkursu

            1. Przedmiotem konkursu jest wykonanie ozdoby wielkanocnej (np. pisanka - wykonana na prawdziwym jajku lub wydmuszce, stroik, zawieszka, girlanda, figurka zajączka lub baranka - wypiekana lub z cukru, koszyk wielkanocny, wycinanki itd.).
            2. Pomysł, technika wykonania oraz format są dowolne. Jednak ozdoba musi być wykonana z surowców wtórnych, rzeczy zbędnych, przeznaczonych do wyrzucenia, (np. opakowania plastikowe, szklane, papierowe, wytłoczki po jajkach, nakrętki itp.) lub materiałów naturalnych (np. skorupki jaj, sznurek, słoma, drewno, patyczki, gałązki, piórka, ciasto, cukier) albo zepsutych, zużytych lub zbędnych przedmiotów, którym nadano nową funkcję – ozdoby wielkanocnej.

            Niedopuszczalne jest zastosowanie gotowych plastikowych wyrobów, ozdób lub ich bazy w postaci figur ze styropianu, sztucznych kwiatów, cekinów itd.

            Zależy nam na wykorzystaniu tego, co jest zbędne, tak, aby nie kupować niczego nowego (co stanie za chwilę stanie się odpadem). Doceńmy to, co daje nam Ziemia!

             III. Cel konkursu

            1. Promocja zachowań proekologicznych.
            2. Poszerzenie wiedzy ekologicznej w zakresie ograniczania wytwarzania odpadów.
            3. Promowanie idei recyklingu (powtórne wykorzystanie surowców) i upcyklingu (nadawanie nowej funkcji zużytym przedmiotom).
            4. Rozwijanie wyobraźni twórczej i uzdolnień plastycznych, manualnych, artystycznych.

            V. Uczestnicy

            Konkurs jest skierowany do wszystkich mieszkańców powiatu wołomińskiego,
            z podziałem na 3 kategorie:

            1. Praca rodzinna, gdzie wiek najstarszego dziecka wynosi do lat 10;
            2. Praca rodzinna, gdzie wiek najmłodszego dziecka wynosi co najmniej 10 lat;
            3. Indywidualne prace wykonane przez osoby dorosłe.

            IV. Nagroda

            1. Nagrodami (dziesięć nagród w każdej z kategorii) są sadzonki roślin ogrodowych,
              o wartości do 100 zł, do odbioru w sklepie ogrodniczym, znajdującym się na terenie powiatu wołomińskiego, wybranym przez Organizatora.
            2. Organizator zastrzega sobie prawo przekazania wyróżnień w postaci sadzonek roślin ogrodowych o wartości do 50 zł, w dowolnej kategorii.
            3. Nagrody nie podlegają wymianie na równowartość pieniężną.

             

            VI. Warunki udziału w konkursie

            1. Uczestnik indywidualny lub rodzina może zgłosić do konkursu tylko jedną, wykonaną własnoręcznie ozdobę.
            2. Ozdoba wielkanocna może być zgłoszona do konkursu tylko jeden raz.
            3. Ozdoby wykonane niezgodnie z opisem przedmiotu konkursu (pkt II) nie będą kwalifikowane i zostaną odrzucone.
            4. Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie min. 2 zdjęć w formacie cyfrowym .jpg, na adres wskazany przez Organizatora, własnoręcznie wykonanej ozdoby.
            5. Prace należy zgłaszać poprzez wysłanie na adres e-mail  zee@powiat-wolominski.pl   do dnia 3 kwietnia 2021 r. do godziny 23:59 wiadomości zawierającej:
            1. Tytuł wiadomości: Eko-ozdoba wielkanocna.
            2. Kategoria: 1, 2 lub 3 (1 - praca rodzinna, 2 - praca rodzinna, 3- praca indywidualna osoby dorosłej)
            3. Nazwę miejscowości, w której mieszka uczestnik niniejszego konkursu;
            4. Minimum 2 zdjęcia w formacie cyfrowym .jpg. Jedno zdjęcie przedstawiające ozdobę w trakcie jej wykonywania (nie powinna być widoczna twarz uczestnika), drugie zdjęcie to gotowa ozdoba. Zdjęcie można wykonać także telefonem lub innym urządzeniem posiadającym aparat cyfrowy.
            1. Do konkursu mogą być zgłoszone wyłącznie prace, które nie brały udziału w innych konkursach.
            2. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników na stronie  http://www.powiat-wolominski.pl, nastąpi do dnia 12 kwietnia 2021 r. do godziny 18:00.
            3. Przekazanie dokumentu uprawniającego (bonu) do odbioru nagrody laureatom konkursu nastąpi do dnia 22 kwietnia 2021 r. w sposób uzgodniony z laureatami.
            4. Laureaci odbiorą wybrane rośliny w ramach przyznanej nagrody (do wartości wskazanej na bonie) w sklepie ogrodniczym wybranym przez Organizatora,
              w terminie do dnia 15 maja 2021 r.
            5. Zgłaszając udział w konkursie uczestnicy oświadczają, że wykonali własnoręcznie ozdobę, a ozdoba nie narusza praw autorskich osób trzecich.
            6. Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem prawa do nieodpłatnego wykorzystywania zgłaszanej pracy w całości lub we fragmentach przez Organizatora konkursu. Starosta Wołomiński nabywa prawo do wielokrotnego wydawania, wykorzystywania, powielania, przetwarzania i rozpowszechniania techniką drukarską i cyfrową dzieła, jaki stanowi praca konkursowa oraz do wystawiania i publicznego udostępniania zgłoszonej pracy na stronach internetowych Starostwa Powiatowego, jednostek mu podległych oraz w publikacjach i artykułach prasowych dotyczących akcji.

            VII. Ocena prac

            1. Organizator powoła trzyosobową komisję konkursową.
            2. Komisja konkursowa oceni prace, biorąc pod uwagę zgodność z warunkami konkursu, walory ekologiczne pracy, walory artystyczne, estetykę wykonania, oryginalność i pomysłowość.
            3. Organizator poinformuje laureatów mailowo lub telefonicznie o terminie i miejscu odbioru nagrody.
            4. Werdykt komisji jest ostateczny i nie podlega kwestionowaniu.

            VIII. Postanowienia końcowe

            1. Wszystkie koszty związane z uczestnictwem w akcji ponoszą uczestnicy.
            2. Dostarczenie pracy konkursowej oznacza akceptację niniejszego Regulaminu.
            3. Organizator zastrzega sobie prawo do wydłużenia terminu zakończenia konkursu, odwołania akcji z przyczyn niezależnych od Organizatora.
            4. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany zapisów niniejszego Regulaminu, bez podania przyczyny; informacja o zmianach zostanie podana na stronie internetowej Organizatora akcji (http://www.powiat-wolominski.pl).
            5. Organizator zastrzega sobie prawo niewyłonienia laureatów lub wskazania ich większej liczby.
            6. O sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem rozstrzyga Organizator.
            7. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 22 346 11 58 lub mailowo, na adres: zee@powiat-wolominski.pl  

            Ew. dodatkowych wyjaśnień udzieli Pani Dorota Górska – inspektor Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Wołominie, tel. 22 346 11 58.

             

            Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

          • Ekologiczny pokaz mody w wykonaniu klasy 3a i 3b

            15.03.2021

            Uczniowie kl. 3a i 3b wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali w piątek bardzo kreatywny pokaz mody. 

            W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas: III a i III b realizują Międzynarodowy Projekt ,,Czytam z klasą’’.

            Jednym z zadań do wykonania było zorganizowanie Ekologicznego Pokazu Mody. Uczniowie wykazali się wielką kreatywnością w tworzeniu swoich strojów i wcielaniu się w różne postacie.

            Przy okazji ciekawej nauki doświadczyli świetnej zabawy pełnej radości i uśmiechu.