• W piątek w naszej szkole zainicjowaliśmy obchody 81. rocznicy powstania Armii Krajowej.
     ​​​​​​​​​​​​​​ Od rana uczniowie brali udział w zajęciach tematycznych, mających na celu utrwalenie wiadomości o naszym patronie. Zmierzyli się z kartami pracy z zadaniami dotyczącymi działalności AK, wykonali plakaty upamiętniające działania, wartości i symbole tej formacji, gościli na wystawie w szkolnej bibliotece, poświęconej historii Rajskiego Ptaka oraz w
    • W dniu 10 listopada 2022 w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Charakter tego szczególnego dnia podkreślał strój galowy uczniów i nauczycieli.
    • Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Są nierozerwalnie połączone z tradycją wystawiania jasełek. Ta piękna tradycja obecna jest w naszej szkole. Społeczność szkolna po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Na początku obejrzeliśmy poruszający taniec w wykonaniu uczniów klas III. Następnie scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów prze
    • ​​​​​​27 września 2022 r. obchodziliśmy 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, wspominując bohaterów, którzy tworzyli tajne struktury państwa polskiego, istniejącego w czasie II wojny światowej podległego Rządowi RP na uchodźstwie. ​​​​​​​​​​​​​​
    • Czas Bożego Narodzenie jest wyjątkowy. Wiąże się on z choinką, prezentami, ale także niezwykłą atmosferą sprzyjającą pogłębieniu wiary, nadziei, miłości. To czas jedności i przebaczenia. Aby dłużej pozostać pod wpływem tej magicznej chwili, 14.01 w naszej szkole odbyły się jasełka pt. Ziarenko czułości. Zgromadzeni uczniowie z wielkim skupieniem śledzili wędrówkę Maryi i Józefa oraz wizytę pasterzy i Trzech Króli. Wielu wzruszeń dostarczyły także
    • Co to jest niepodległość? - my to wiemy! 10 listopada, w przeddzień Święta Niepodległości w naszej szkole na wiele sposobów celebrowaliśmy niepodległość.
     • Ślubowanie klas pierwszych

      Na szkolnej uroczystości Ślubowania Pierwszoklasistów swoją obecnością zaszczycili nas p. Krzysztof Chaciński, burmistrz Radzymina, p. Krzysztof Czuba, dyrektor Centrum Usług Wspólnych, ks. proboszcz Wojciech Stępień oraz wieloletni dyrektor szkoły p. Edward Biernacki. A co pierwszaki wspominają najbardziej? Prezenty od gości i od dyrekcji :-) Wielkie emocje wypisane na twarzach.

     • Kto soki pije, ten zdrowo żyje!

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii OP C - Soki i warzywa.

      Zarówno duzi jak i mali wiedzą jak bogate w witaminy są soki owocowe, czy warzywne. Soki są doskonałym źródłem witamin i cennych składników, w dodatku pysznie smakują. Dzieci z grupy 4-latków przekonały się o tym w ubiegłym tygodniu, podczas robienia i picia soków. Najpierw owoce poznawane były za pomocą zmysłu wzroku, dotyku, powonienia i smaku. Następnie przedszkolaki z ogromnym zapałem przystąpiły do mycia i obierania owoców, później pozostało już tylko wrzucenie ich do wyciskarki i sok gotowy. Degustacja była bardzo udana, a radości z wykonanej samodzielnie pracy nie było końca.

     • Wycieczka OP A - Dzień Przedszkolaka

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka OP A - Dzień Przedszkolaka.

      Przedszkolaki z grupy "A" wraz z opiekunami były na wycieczce w Dyniolandzie. Jest to ciekawe miejsce, w którym można aktywnie spędzić czas i dowiedzieć się ciekawych rzeczy. Na początku wysłuchaliśmy opowieści,, Pana Dyni” o historii dyni, jej pochodzeniu, właściwościach zdrowotnych, zastosowaniu kulinarnym i carvingu czyli sztuce rzeźbienia w warzywach i owocach. Spacerując po polu dyniowym, poznaliśmy różne odmiany dyń z całego świata. Następnie zwiedzaliśmy mini zoo. Wspólnie karmiliśmy zwierzęta i wysłuchaliśmy krótkiej opowieści o ich życiu. Pokonaliśmy kukurydziany labirynt. Następnie chodziliśmy na szczudłach, strzelaliśmy z łuku i ganialiśmy ogromne bańki mydlane. Wielką radość wywołały zabawy w słomianym labiryncie. Przechodzenie i skakanie po słomianych walcach okazało się wspaniałą zabawą. Atrakcje

     • Informacje nt. obiadów i 4parents

      Szanowni Państwo,

      zachęcamy do używania aplikacji 4parents dla rodziców. Aplikacja jest z sukcesem wdrażana w przedszkolu od ubiegłego roku, chcielibyśmy wprowadzić ją także dla rodziców uczniów szkoły podstawowej. W tym celu zapraszamy do składania informacji o adresie mail. Komunikacja przez 4parents oraz zgłaszanie nieobecności dzieci na obiadach w szkole znacząco poprawi przepływ informacji i usprawni wyliczanie miesięcznych kosztów obiadów. Będziecie Państwo mogli na bieżąco kontrolować wydatki na obiady ze swojego panelu użytkownika.

     • Konkurs Rady Rodziców

      Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im Armii Krajowej w Załubicach ogłasza:

      konkurs „Wpłacamy – wygrywamy”

      Regulamin konkursu „Wpłacamy – wygrywamy”:

      1. Organizatorem konkursu jest Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Załubicach. Niniejszy regulamin określa warunki, na jakich odbywa się konkurs .

     • Witaminki, witaminki...

      Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Tym razem było to zrobienie przez dzieci soków z darów jesieni.

      Dzieci z grupy OP B doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok. Dzieci przyniosły do przedszkola marchewki i jabłka, gruszki, śliwki oraz winogrona. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku- sokowirówką, jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Pozostało tylko wrzucenie składników do maszyny i sok gotowy! Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci,

     • Konkurs plastyczny

      „NAUCZYCIEL – MÓJ MISTRZ I PRZYJACIEL”

      Regulamin

      1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa w Starych Załubicach.

      2. Prace należy składać do dnia 10. października do p. Katarzyny Brzozowskiej lub p. Karoliny Zarychty

      3. Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się dnia 11. października podczas apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej

     • 14 października

      Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

      przypominam, że 14 października jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, o czym przesądza art. 74 Ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (DzU z 2014 r., poz. 191 ze zm.): „W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych”.

     • Zniżka 50% za posiłki w szkole

      Szanowni Państwo,

      z przyjemnością informujemy, że Gmina Radzymin uzyskała od Zarządu Powiatu Wołomińskiego zwiększenie dotacji celowej na dofinansowanie zniżek i ulg dla rodzin wielodzietnych. Tym samym możliwe będzie przywrócenie zniżki na opłaty za posiłki w szkołach na poziomie 50%. Przywróconą zniżkę 50% stosujemy od 1 września 2019.

     • Nasze sukcesy sportowe

      W dniach 19-20 września 2019r. w Radzyminie odbyły się rejonowe indywidualne biegi przełajowe dla uczniów szkół podstawowych w kategoriach : Dzieci- rocznik 2008-2007 oraz Młodzież - 2006-2005.

      Z naszej szkoły w zawodach wzięło udział 22 uczniów. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 5 uczniów: Maja Olszyna - kl. Va (10 miejsce), Filip Salwerowicz - kl. Va (11 miejsce), Patryk Krzyżanowski - kl. VI b (9 miejsce), Jakub Kostrzewa (2 miejsce) i Nikodem Rowicki (11 miejsce) - kl.VIII.

     • Bezpieczna szkoła: spotkanie z policjantami

      Funkcjonariusze Komendy Głównej Policji w Warszawie, którzy odwiedzili nas w piątek 27 września udowodnili, że policjant pojawia się nie tylko w sytuacjach zagrożenia. Policjanci prowadzili zajęcia z młodzieżą na temat bezpiecznej drogi do/ze szkoły, zasad bezpieczeństwa w szkole i w domu oraz w trakcie zabawy. Dziękujemy, młodzież była pod wrażeniem munduru. Może są wśród naszych uczniów przyszli policjanci?

     • Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

      zapraszamy do odwiedzania zakładek grup Oddziałów Przedszkolnych (górne menu) oraz Albumów Fotograficznych, gdzie na bieżąco będziemy publikować wydarzenia z życia oddziałów szkoły podstawowej oraz przedszkola. Zachęcamy także do udzielenia nam zgody na publikację osiągnięć naszych uczniów na oficjalnych profilach szkoły na portalu Facebook i w przyszłości w serwisie YouTube. Jesteśmy dumni z naszej młodzieży, czas pokazać ich osiągnięcia nieco szerzej

     • Sprzątanie świata

      Jest! Udało się! Posprzątaliśmy nasz kawałek świata. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie zaangażowali się w światową akcję, która ma celu uświadomić wszystkim skalę problemu zaśmiecania środowiska. "To tylko jeden papierek", "To tylko mała butelka" - oto najczęstsze wymówki. W tych wielkich workach (a uczniowie zebrali takich kilkadziesiąt) znajdują się właśnie te drobne, "mało znaczące" śmieci. Sprzątajmy po sobie cały rok, to przecież nasz las, nasze miejsce odpoczynku.

  • Partnerzy

   • Międzyszkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Środa 29.03.2023
  • Nasza Galeria

    brak danych
  • Logowanie