• 14 lutego to ważna data w życiu naszej szkoły. Co roku obchodzimy tego dnia Święto Szkoły. Dzień ten ustalono na pamiątkę wydarzeń sprzed 82 lat. 14 lutego 1943 roku to data, gdy rozkazem Naczelnego Wodza, Związek Walki Zbrojnej (ZWZ) został przekształcony w Armię Krajową (AK). Jak powiedziała na tegorocznej uroczystości przewodnicząca RM Radzymin pani Elżbieta Darka 14 lutego to symboliczne urodziny AK.
   • Boże Narodzenie to okres, w którym wszyscy stajemy się bardziej życzliwi i mili dla siebie, a troski dnia codziennego odchodzą na plan dalszy. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, jak co roku nasi uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali tradycyjne Jasełka.
   • 10 listopada w naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji #SzkoładoHymnu, odbył się szkolny konkurs pieśni patriotycznej Dla Ciebie, Polsko oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego.
   • Nasza szkoła włączyła się w obchody XXIII Dnia Papieskiego. Tegoroczny Dzień Papieski przebiegał pod hasłem Jan Paweł II - Cywilizacja życia i z tej okazji nasi uczniowie, pod opieką pań katechetek, przygotowali liczne aktywności.
   • 13 października odbyła się uroczystość pasowania na uczniów naszej szkoły pierwszoklasistów.
    Jak tradycja naszej szkoły nakazuje, 13 października uczniowie klas I złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Starych Załubicach.
   • 18 września 2023 w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Profilaktyki. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie zasady zdrowego trybu życia, porozmawiać o szkodliwości nałogów, a w szczególności wypunktować zło, które wnosi w nasze życie alkohol.
   • Oto my
     • BOOKCROSSING – UWOLNIJ KSIĄŻKĘ

      Dzięki zaangażowaniu dzieci i rodziców udało się stworzyć w naszym przedszkolu biblioteczkę. Zebraliśmy 80 książek, które systematycznie będą wędrowały do naszej bookcrossingowej biblioteczki. Bookcrossing - to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Poprzez Bookcrossing chcemy popularyzować książki i czytelnictwo w naszej lokalnej społeczności.

     • Podziękowania od Prezydenta RP

      W roku szkolnym 2018/2019 dzieci z obecnej grupy 4-latków oraz 5-latków, pod okiem koordynatora Pani Agnieszki Pisarek, brały udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”. Projekt upamiętniał setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Za aktywny udział nasz Oddział Przedszkolny otrzymał podziękowania od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Do listu dołączona została flaga, która jest symbolem naszej tożsamości i znakiem przynależności do polskiej wspólnoty.

     • Klasy 1a i 1b w NBP

      13 listopada 2019r. klasy pierwsze uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt. „Orzeł czy reszka, gdzie mieszka reszka?” w Centrum Pieniądza NBP w Warszawie. Rozwiązując zagadki, dzieci podążały tropem zwierząt widniejących na monetach z całego świata. Dowiedziały się, dlaczego niektóre państwa umieszczają na swoich monetach wizerunki zwierząt, jednocześnie poznały proces projektowania i produkcji monet. Zwiedzały Skarbiec i miały okazję podnieść sztabę złota ważącą 12,5 kg!

     • BohaterON – włącz historię!

      Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było ono uosobieniem naszych kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom.

      Kształtowanie postaw patriotycznych wśród uczniów naszej szkoły było i jest bardzo ważnym elementem wychowawczym. Wśród wielu podejmowanych przez nauczycieli aktywności dotyczących wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży znalazł się również projekt BohaterON – włącz historię!

     • Zebrania z rodzicami

      Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na zebrania w Szkole Podstawowej, które odbędą się 18 listopada 2019 r wg załączonego harmonogramu.

      Natomiast 25 listopada o godz. 17.00 zapraszamy na zebrania dla rodziców dzieci przedszkolnych.

     • 11 listopada

      11 listopada 2019 roku odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Radzyminie. Obchody rozpoczęły się o godz. 10:00 od Mszy Świętej za Ojczyznę w Kolegiacie Radzymińskiej. Po Mszy Świętej około godz. 11:00 rozpoczęła się oficjalna cześć uroczystości. W programie przewidziano okolicznościowe przemówienia i złożenie wieńców pod pomnikiem T. Kościuszki.Organizatorzy zaprosili zgromadzonych do wspólnego odśpiewania Hymnu Narodowego w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu” oraz do udziału w pikniku niepodległościowym od godz. 12:00 na pl. T. Kościuszki.

     • Awans naszej drużyny

      W dniu 5 listopada 2019 r. drużyna chłopców z naszej szkoły wzięła udział w rejonowych zawodach w unihokeju. Rywalizowaliśmy z uczniami SP Marki. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 4:2. Mecz był bardzo emocjonujący. Od początku meczu byliśmy zespołem przeważającym. Jednak brakowało nam szczęścia. Pod koniec pierwszej polowy po strzale przeciwników piłka odbiła się od kija naszego zawodnika i rykoszetem wpadła do bramki. Na przerwę schodziliśmy ze stratą jednej bramki. Drugą połowę zaczęliśmy od wyrównania. Po niedługim czasie zdobyliśmy drugiego gola. Niedługo cieszyliśmy się z prowadzenia. Po szybkiej kontrze padło wyrównanie. Końcówka meczu należała do naszej drużyny. W bardzo krótkim czasie zdobyliśmy dwie bramki i nie pozwoliliśmy już sobie odebrać zwycięstwa. Kolejny etap - zawody powiatowe w Zielonce.

     • Pasowanie na Przedszkolaka

      7 listopada to ważna data w życiu dzieci z oddziałów przedszkolnych. Tego dnia odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Był to zarówno pierwszy występ dzieci z grupy 3-latków. Najmłodsze przedszkolaki wykonały zadania (piosenki, wierszyki, taniec), po których mogły przystąpić do ślubowania. Następnie pani dyrektor Magdalena Sycik dokonała uroczystego pasowania dotykając każde dziecko ołówkiem. Na pamiątkę tej niezwykłej chwili dzieci dostały dyplomy i upominki. “Starszaki” z pozostałych grup również przygotowały swoim młodszym kolegom i koleżankom niespodzianki: piosenkę, wierszyk oraz medale z masy solnej. Pani Dyrektor zadbała o rozwój kreatywności i wyobraźni dzieci i podarowała maluchom drewniane klocki.

     • Klasy 6 na salonach, czyli wycieczka udana

      6 listopada klasy VIA i VIB wybrały się na warsztaty savoir-vivre zorganizowane w Pałacu w Jabłonnie. Uczniowie poznali historię tego miejsca oraz wzięli udział w lekcji dobrych obyczajów. Zaliczyli ekspresowy kurs wiązania krawatów oraz artystycznego składania serwetek. Zapoznali się z kulturą jedzenia i zasadami nakrywania do stołu. Zdobytą wiedzę wykorzystali w praktyce podczas konsumpcji czterodaniowego obiadu w pałacowej restauracji. Wszystko szybko znikło z talerzy, a uczniowie rozśpiewanym autokarem wrócili do szkoły.

     • Dzieci uczą rodziców

      Celem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wśród najmłodszych, popularyzacja postaw proekologicznych czy promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy, które były przedmiotem lekcji.

      W ramach akcji każdego miesiąca otrzymamy drogą elektroniczną materiały do przeprowadzenia lekcji z najmłodszymi (konspekt zajęć + prezentację multimedialną).

     • Pozytywna uwaga

      Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła rozpoczyna udział w akcji POZYTYWNA UWAGA!

      O co chodzi w akcji? Wyjaśnienie wprost ze strony akcji www.pozytywnauwaga.pl :

      „Pozytywna uwaga” to nasz pomysł – rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 52 na warszawskim Targówku. Urodził się chwilę po tym, kiedy jedna z wychowawczyń poprosiła uczniów, by opisali swoje pozytywne cechy. Dostała same puste kartki! Dzieci nie potrafiły napisać nic dobrego o sobie. Kompletnie nic. Dotarło do nas wtedy, że to my, dorośli, zawiedliśmy. My, rodzice, nie pomogliśmy dzieciom zbudować takiej samooceny, która pozwoliłaby im o sobie mówić – i myśleć! – dobrze. A przecież kochamy nasze dzieci i chcemy dla nich wszystkiego, co najlepsze, prawda? Zawiodła także szkoła – wśród uwag od nauczycieli rzadko zdarzają się pozytywne. A te są zwykle pochwałami za coś oczywistego – za grzeczne zachowanie, za pomoc pr

     • Projekt "Niepodległa"

      W czwartek 31 października miało miejsce spotkanie grup działających w projekcie "Między nami. Szukamy śladów naszej przeszłości", realizowany we współpracy Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Radzymin. Projekt jest częścią Planu Wieloletniego "NIEPODLEGŁA".

      W ramach projektu uczniowie tworzą Zespoły Badaczy lokalnych i szukają śladów dziejów swoich rodzin i życia społeczności lokalnych, przy wsparciu p. Tomasza Pałaszewskiego i koordynatorki, p. Agnieszki Nowińskiej opracowują prezentacje, które wezmą udział w konkursie i zostaną zaprezentowanew Bibliotece Publicznej w Radzyminie.

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek - OP B i C

      Każdy z nas zapewne kiedyś utożsamiał się ze swoim bohaterem z bajki. Bajki mają duży wpływ na nasze emocje, postrzeganie świata, na poczucie własnej wartości. Uczą nas, bawią, pokazują, co dobre, a co złe. Dziś z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek 4- latki na chwilę mogły przenieść się w świat pełen magii i tajemnic. Tego dnia na przedszkolaki czekały wyjątkowe atrakcje takie, jak: zagadki, magiczny worek Kopciuszka oraz bajkowy bal. W atmosferze pełnej radości i przyjaźni dzieci i panie bawiły się doskonale (panie przypomniały sobie swoje dzieciństwo ;) )

     • Wyniki konkursu dyniowego

      W dniu 23 października 2019 r. w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie RODZINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "DYNIOWE BAJKOWE CUDA". Organizatorzy oraz jury byli pod wrażeniem ilości zgłoszonych prac, kreatywności, poczucia humoru, a przede wszystkim wysiłku włożonego w przygotowanie dyń. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom biorącym udział w konkursie, a Radzie Rodziców i Pani Dyrektor Magdalenie Sycik za sfinansowanie nagród.

     • Dzieje się w sporcie!

      Informacja piłka nożna

      W dniu 23 września 2019r. na boisku" Orlik" w Radzyminie odbyły się mistrzostwa gminy w piłce nożnej chłopców w kategorii "Młodzież".

      W zawodach udział wzięło sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Nasza drużyna znalazła się w grupie z zespołami z Słupno i SP 1 Radzymin. Z rozegranych meczów grupowych jeden wygraliśmy( z SP 1 Radzymin), drugi (ze Słupnem) zakończył się porażką. Sytuacja w naszej grupie była bardzo ciekawa. Każda z drużyn jeden mecz wygrała i jeden przegrała. O kolejności w grupie decydował bilans bramkowy. Niestety mieliśmy najbardziej niekorzystny i zajęliśmy trzecie miejsce. W meczu o piąte miejsce pewnie pokonaliśmy trzecią drużynę z drugiej grupy. Na pocieszenie pozostaje fakt, że w fazie grupowej pokonaliśmy późniejszych zwycięzców całego turnieju(SP 1 Radzymin).

  • Partnerzy

   • Międzyszkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Piątek 23.02.2024
  • Logowanie

  • Nasza Galeria

    brak danych