• ​​​Święta majowe 2023​​​​​​​​​​​​​W pierwszych dniach maja obchodzimy w Polsce ważne święta państwowe. Obok Święta Pracy - 1 maja, dla nas Polaków szczególnie ważne są: Święto Flagi - 2 maja i Święto Konstytucji - 3 maja.
    • W piątek w naszej szkole zainicjowaliśmy obchody 81. rocznicy powstania Armii Krajowej.
     ​​​​​​​​​​​​​​ Od rana uczniowie brali udział w zajęciach tematycznych, mających na celu utrwalenie wiadomości o naszym patronie. Zmierzyli się z kartami pracy z zadaniami dotyczącymi działalności AK, wykonali plakaty upamiętniające działania, wartości i symbole tej formacji, gościli na wystawie w szkolnej bibliotece, poświęconej historii Rajskiego Ptaka oraz w
    • W dniu 10 listopada 2022 w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Charakter tego szczególnego dnia podkreślał strój galowy uczniów i nauczycieli.
    • Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Są nierozerwalnie połączone z tradycją wystawiania jasełek. Ta piękna tradycja obecna jest w naszej szkole. Społeczność szkolna po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Na początku obejrzeliśmy poruszający taniec w wykonaniu uczniów klas III. Następnie scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów prze
    • ​​​​​​27 września 2022 r. obchodziliśmy 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, wspominując bohaterów, którzy tworzyli tajne struktury państwa polskiego, istniejącego w czasie II wojny światowej podległego Rządowi RP na uchodźstwie. ​​​​​​​​​​​​​​
    • Czas Bożego Narodzenie jest wyjątkowy. Wiąże się on z choinką, prezentami, ale także niezwykłą atmosferą sprzyjającą pogłębieniu wiary, nadziei, miłości. To czas jedności i przebaczenia. Aby dłużej pozostać pod wpływem tej magicznej chwili, 14.01 w naszej szkole odbyły się jasełka pt. Ziarenko czułości. Zgromadzeni uczniowie z wielkim skupieniem śledzili wędrówkę Maryi i Józefa oraz wizytę pasterzy i Trzech Króli. Wielu wzruszeń dostarczyły także
    • Co to jest niepodległość? - my to wiemy! 10 listopada, w przeddzień Święta Niepodległości w naszej szkole na wiele sposobów celebrowaliśmy niepodległość.
     • Nasze sukcesy sportowe

      W dniach 19-20 września 2019r. w Radzyminie odbyły się rejonowe indywidualne biegi przełajowe dla uczniów szkół podstawowych w kategoriach : Dzieci- rocznik 2008-2007 oraz Młodzież - 2006-2005.

      Z naszej szkoły w zawodach wzięło udział 22 uczniów. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 5 uczniów: Maja Olszyna - kl. Va (10 miejsce), Filip Salwerowicz - kl. Va (11 miejsce), Patryk Krzyżanowski - kl. VI b (9 miejsce), Jakub Kostrzewa (2 miejsce) i Nikodem Rowicki (11 miejsce) - kl.VIII.

     • Bezpieczna szkoła: spotkanie z policjantami

      Funkcjonariusze Komendy Głównej Policji w Warszawie, którzy odwiedzili nas w piątek 27 września udowodnili, że policjant pojawia się nie tylko w sytuacjach zagrożenia. Policjanci prowadzili zajęcia z młodzieżą na temat bezpiecznej drogi do/ze szkoły, zasad bezpieczeństwa w szkole i w domu oraz w trakcie zabawy. Dziękujemy, młodzież była pod wrażeniem munduru. Może są wśród naszych uczniów przyszli policjanci?

     • Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

      zapraszamy do odwiedzania zakładek grup Oddziałów Przedszkolnych (górne menu) oraz Albumów Fotograficznych, gdzie na bieżąco będziemy publikować wydarzenia z życia oddziałów szkoły podstawowej oraz przedszkola. Zachęcamy także do udzielenia nam zgody na publikację osiągnięć naszych uczniów na oficjalnych profilach szkoły na portalu Facebook i w przyszłości w serwisie YouTube. Jesteśmy dumni z naszej młodzieży, czas pokazać ich osiągnięcia nieco szerzej

     • Sprzątanie świata

      Jest! Udało się! Posprzątaliśmy nasz kawałek świata. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie zaangażowali się w światową akcję, która ma celu uświadomić wszystkim skalę problemu zaśmiecania środowiska. "To tylko jeden papierek", "To tylko mała butelka" - oto najczęstsze wymówki. W tych wielkich workach (a uczniowie zebrali takich kilkadziesiąt) znajdują się właśnie te drobne, "mało znaczące" śmieci. Sprzątajmy po sobie cały rok, to przecież nasz las, nasze miejsce odpoczynku.

     • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

      Każdy przedszkolak dobrze wie,

      że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
      od najmłodszego, aż po starszaka,
      wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

      20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Przedszkolaki z grupy OPB świętowały i czerpały radość z bycia przedszkolakiem, aktywnie uczestniczyły w dyskotece, nauce tańca oraz zawodach, aktywizując dziecięcą ekspresję ruchową. Każdy przedszkolak otrzymał słodki upominek i medal i balonika na pamiątkę.

     • Dzień Kropki w Oddziałach Przedszkolnych

      Przedszkolaki zainspirowane opowiadaniem Petera H. Reynoldsa o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, gdyż dzięki niej uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a. Nie zawiera dużo tekstu, natomiast znakomite rysunki pozwalają nawet małym dzieciom, które nie potrafią czytać polubić dziewczynkę, główną bohaterkę utworu.

     • Robotyka - to jest to!

      W ramach projektu unijnego "Akademia Przyszłości", 14 września chętni uczniowie rozpoczęli przygodę z robotyką. Na zajęciach o charakterze interdyscyplinarnym rozwijali trzy kompetencje: matematyczno-przyrodniczą, ICT oraz umiejętność posługiwania się językiem obcym (programowanie w języku angielskim), a także kreatywność, innowacyjność, umiejętność pracy w zespole, rozwiązywanie problemów i umiejętność uczenia się.

     • Narodowe Czytanie 2019

      Dnia 6 września 2019 roku nasza szkoła po raz pierwszy przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie zainicjowanej w 2012 roku przez Prezydenta RP, która ma na celu promocję czytania klasycznych utworów z bogatego kanonu literatury polskiej. Podczas tegorocznej odsłony Narodowego Czytania Para Prezydencka zaproponowała Nowele polskie.

     • Zebrania z rodzicami

      [aktualizacja]

      Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

      dnia 12 września 2019 r. o godz. 17.30 odbędą się zebrania z rodzicami dzieci przedszkolnych, natomiast dnia 16 września 2019 r. odbędą się zebrania z rodzicami uczniów:

      - godz. 17.00 - klasy I - III

      - godz. 18.00 - klas IV - VIII

      Zapraszamy

      Dyrekcja szkoły

     • Obiady w szkole

      zmiana regulaminów

      Szanowni Rodzice,

      od 2 września 2019 r. obowiązuje nowy regulamin świadczenia usług żywieniowych. Prosimy zapoznać się z nim - pliki do pobrania w załączeniu.

      Nieobecności dzieci na obiadach można zgłaszać do świetlicy szkolnej pod numerem tel. 22 761 71 22 (wew. 13). Prosimy nie dzwonić pod numer intendenta.

     • Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

      2 września 2019 w naszej szkolnej hali sportowej odbyły się uroczystości inaugurujące nowy rok szkolny 2019/2020. Na spotkanie oprócz najważniejszych gości, naszych uczniów, przybyli także rodzice i przedstawiciele środowiska lokalnego. Swoją obecnością naszą uroczystość zaszczycili Zastępca Burmistrza Radzymina p. Krzysztof Dobrzyniecki, dyrektor Centrum Usług Wspólnych p. Krzysztof Czuba, radna p. Katarzyna Stokowska i sołtys Starych Załubic p. Ewelina Jakubik. Wydarzenie przygotowała i poprowadziła Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej, p. Magdalena Sycik. Pani Dyrektor spotkała się z zarówno uczniami przedszkola jak i z uczniami klas Szkoły Podstawowej. Momentem kulminacyjnym uroczystości było oficjalne przekazanie aktu powołania dyrektora szkoły, którego dokonali Zastępca Burmistrza p. K. Dobrzyniecki i p. K. Czuba. Po zakończeniu oficjalnej części obchodów uczniowie wraz z wychowawcam

     • Podręczniki

      W dniu 2 września po rozpoczęciu roku szkolnego uczniowie w klasach

      od wychowawców otrzymają podręczniki szkolne, prosimy aby każdy

      miał przy sobie długopis do podpisania książek.

  • Partnerzy

   • Międzyszkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 30.05.2023
  • Nasza Galeria

    brak danych
  • Logowanie