• W piątek w naszej szkole zainicjowaliśmy obchody 81. rocznicy powstania Armii Krajowej.
          ​​​​​​​​​​​​​​ Od rana uczniowie brali udział w zajęciach tematycznych, mających na celu utrwalenie wiadomości o naszym patronie. Zmierzyli się z kartami pracy z zadaniami dotyczącymi działalności AK, wykonali plakaty upamiętniające działania, wartości i symbole tej formacji, gościli na wystawie w szkolnej bibliotece, poświęconej historii Rajskiego Ptaka oraz w
        • W dniu 10 listopada 2022 w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Charakter tego szczególnego dnia podkreślał strój galowy uczniów i nauczycieli.
        • Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Są nierozerwalnie połączone z tradycją wystawiania jasełek. Ta piękna tradycja obecna jest w naszej szkole. Społeczność szkolna po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Na początku obejrzeliśmy poruszający taniec w wykonaniu uczniów klas III. Następnie scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów prze
        • ​​​​​​27 września 2022 r. obchodziliśmy 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, wspominując bohaterów, którzy tworzyli tajne struktury państwa polskiego, istniejącego w czasie II wojny światowej podległego Rządowi RP na uchodźstwie. ​​​​​​​​​​​​​​
        • Czas Bożego Narodzenie jest wyjątkowy. Wiąże się on z choinką, prezentami, ale także niezwykłą atmosferą sprzyjającą pogłębieniu wiary, nadziei, miłości. To czas jedności i przebaczenia. Aby dłużej pozostać pod wpływem tej magicznej chwili, 14.01 w naszej szkole odbyły się jasełka pt. Ziarenko czułości. Zgromadzeni uczniowie z wielkim skupieniem śledzili wędrówkę Maryi i Józefa oraz wizytę pasterzy i Trzech Króli. Wielu wzruszeń dostarczyły także
        • Co to jest niepodległość? - my to wiemy! 10 listopada, w przeddzień Święta Niepodległości w naszej szkole na wiele sposobów celebrowaliśmy niepodległość.
          • Zakończenie projektu "Między nami..."

            27 listopada miała miejsce wycieczka na zakończenie projektu "Między nami. Szukamy śladów naszej przeszłości". Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej pod opieką p. Tomasza Pałaszewskiego zwiedzali miejsca związane z dziejami naszej małej Ojczyzny, Radzymina i okolic. Nasi uczniowie wiele się nauczyli i nawiązali nowe znajomości w wielu radzymińskich szkołach

          • Spotkanie z p. Tomaszem Libnerem

            Nasze przedszkolaki miały okazję poznać niezwykłego bohatera - Pana Tomasza Libnera, byłego żołnierza Wojsk Specjalnych, w których służył ponad 11 lat. Przez 22 lata był żołnierzem Wojska Polskiego. Jest weteranem, uczestnikiem misji w Iraku. Pan Tomasz przybliżył dzieciom zawód żołnierza oraz opowiedział o uczestnictwie w misji wojskowej, podkreślając wagę pomocy innym. Dziękujemy za niezwykle ciekawą lekcję patriotyzmu! Jesteśmy dumni, że mogliśmy poznać człowieka tak oddanego ojczyźnie oraz naszej lokalnej społeczności!

          • Zmiana dzwonków od 2.12

            Szanowni Rodzice i Uczniowie,od poniedziałku 2 grudnia zmienia się rozkład dzwonków szkolnych po 6 godzinie lekcyjnej:

            1. 08.00 - 08.45

            2. 08.55 - 09.40

            3. 09.50 - 10.35

            4. 10.45 - 11.30

            5. 11.45 - 12.30

            6. 12.45 - 13.30

            7. 13.35 - 14.20

            8. 14.25 - 15.10

            9. 15.15 - 16.00

          • "Kogo bał się las?"

            W dniu 20 listopada odbyły się zajęcia integracyjne grupy przedszkolnej OP " D" orazkl. 2a. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego tańca na powitanie do piosenki z Kubusia Puchatka " Przyjaciele". Następnie uczniowie kl. 2 zaprezentowali przedstawienie pt. " Kogo bał się las?" Zapoznali przedszkolaków z regulaminem zachowania w lesie. Wspólnie wykonały jeża z plasteliny i pestek słonecznika. Warsztaty zakończyły się wystawą prac. Dzieci wesoło i aktywnie spędziły czas oraz mogły lepiej się poznać.

          • Wycieczka do Lublina klas 7 i 8

            Dnia 13 listopada 2019 roku uczniowie klas 7 i 8 wraz ze swoimi nauczycielkami p. Anną Burzą, p. Agnieszką Karnicką oraz p. Agnieszką Kowalczyk pojechali na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Obejmowało ono podzamcze, dziedziniec zamkowy, spacer po rynku pełnym renesansowych kapliczek oraz Ratusz- miejsce posiedzeń Trybunału Koronnego.

          • Klasy 2 w Manufakturze Papieru

            W dniu 18 listopada 2019r. odbyła się wycieczka do Manufaktury Papieru Czerpanego w Kobyłce, gdzie uczniowie klas: IIa i IIb uczesniczyli w warsztatach czerpania papieru i marmoryzacji. Poznali historię papieru w Polsce i na świecie. Dowiedzieli się co to jest filigran i znak wodny. Zauważyli różnice pomiędzy pergaminem, papirusem a papierem czerpanym. Wykonali papier czerpany z elementami przyrodniczymi oraz marmurkowy barwiony w fantazyjne wzory. Wyczerpali również ozdobny świąteczny papier z brokatem, wycinankami i elementami dekoracyjnymi. Po warsztatach uczniowie klas drugich brali udział konkursie z wiedzy o papierze z nagrodami ufundowanymi przez Manufakturę Papieru Czerpanego.

          • BOOKCROSSING – UWOLNIJ KSIĄŻKĘ

            Dzięki zaangażowaniu dzieci i rodziców udało się stworzyć w naszym przedszkolu biblioteczkę. Zebraliśmy 80 książek, które systematycznie będą wędrowały do naszej bookcrossingowej biblioteczki. Bookcrossing - to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Poprzez Bookcrossing chcemy popularyzować książki i czytelnictwo w naszej lokalnej społeczności.

          • Podziękowania od Prezydenta RP

            W roku szkolnym 2018/2019 dzieci z obecnej grupy 4-latków oraz 5-latków, pod okiem koordynatora Pani Agnieszki Pisarek, brały udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”. Projekt upamiętniał setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Za aktywny udział nasz Oddział Przedszkolny otrzymał podziękowania od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Do listu dołączona została flaga, która jest symbolem naszej tożsamości i znakiem przynależności do polskiej wspólnoty.

          • Klasy 1a i 1b w NBP

            13 listopada 2019r. klasy pierwsze uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt. „Orzeł czy reszka, gdzie mieszka reszka?” w Centrum Pieniądza NBP w Warszawie. Rozwiązując zagadki, dzieci podążały tropem zwierząt widniejących na monetach z całego świata. Dowiedziały się, dlaczego niektóre państwa umieszczają na swoich monetach wizerunki zwierząt, jednocześnie poznały proces projektowania i produkcji monet. Zwiedzały Skarbiec i miały okazję podnieść sztabę złota ważącą 12,5 kg!

          • BohaterON – włącz historię!

            Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było ono uosobieniem naszych kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom.

            Kształtowanie postaw patriotycznych wśród uczniów naszej szkoły było i jest bardzo ważnym elementem wychowawczym. Wśród wielu podejmowanych przez nauczycieli aktywności dotyczących wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży znalazł się również projekt BohaterON – włącz historię!

          • Zebrania z rodzicami

            Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na zebrania w Szkole Podstawowej, które odbędą się 18 listopada 2019 r wg załączonego harmonogramu.

            Natomiast 25 listopada o godz. 17.00 zapraszamy na zebrania dla rodziców dzieci przedszkolnych.

          • 11 listopada

            11 listopada 2019 roku odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Radzyminie. Obchody rozpoczęły się o godz. 10:00 od Mszy Świętej za Ojczyznę w Kolegiacie Radzymińskiej. Po Mszy Świętej około godz. 11:00 rozpoczęła się oficjalna cześć uroczystości. W programie przewidziano okolicznościowe przemówienia i złożenie wieńców pod pomnikiem T. Kościuszki.Organizatorzy zaprosili zgromadzonych do wspólnego odśpiewania Hymnu Narodowego w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu” oraz do udziału w pikniku niepodległościowym od godz. 12:00 na pl. T. Kościuszki.

          • Awans naszej drużyny

            W dniu 5 listopada 2019 r. drużyna chłopców z naszej szkoły wzięła udział w rejonowych zawodach w unihokeju. Rywalizowaliśmy z uczniami SP Marki. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 4:2. Mecz był bardzo emocjonujący. Od początku meczu byliśmy zespołem przeważającym. Jednak brakowało nam szczęścia. Pod koniec pierwszej polowy po strzale przeciwników piłka odbiła się od kija naszego zawodnika i rykoszetem wpadła do bramki. Na przerwę schodziliśmy ze stratą jednej bramki. Drugą połowę zaczęliśmy od wyrównania. Po niedługim czasie zdobyliśmy drugiego gola. Niedługo cieszyliśmy się z prowadzenia. Po szybkiej kontrze padło wyrównanie. Końcówka meczu należała do naszej drużyny. W bardzo krótkim czasie zdobyliśmy dwie bramki i nie pozwoliliśmy już sobie odebrać zwycięstwa. Kolejny etap - zawody powiatowe w Zielonce.

    • Partnerzy

      • Międzyszkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Środa 29.03.2023
    • Nasza Galeria

        brak danych
    • Logowanie