• W piątek w naszej szkole zainicjowaliśmy obchody 81. rocznicy powstania Armii Krajowej.
     ​​​​​​​​​​​​​​ Od rana uczniowie brali udział w zajęciach tematycznych, mających na celu utrwalenie wiadomości o naszym patronie. Zmierzyli się z kartami pracy z zadaniami dotyczącymi działalności AK, wykonali plakaty upamiętniające działania, wartości i symbole tej formacji, gościli na wystawie w szkolnej bibliotece, poświęconej historii Rajskiego Ptaka oraz w
    • W dniu 10 listopada 2022 w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Charakter tego szczególnego dnia podkreślał strój galowy uczniów i nauczycieli.
    • Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Są nierozerwalnie połączone z tradycją wystawiania jasełek. Ta piękna tradycja obecna jest w naszej szkole. Społeczność szkolna po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Na początku obejrzeliśmy poruszający taniec w wykonaniu uczniów klas III. Następnie scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów prze
    • ​​​​​​27 września 2022 r. obchodziliśmy 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, wspominując bohaterów, którzy tworzyli tajne struktury państwa polskiego, istniejącego w czasie II wojny światowej podległego Rządowi RP na uchodźstwie. ​​​​​​​​​​​​​​
    • Czas Bożego Narodzenie jest wyjątkowy. Wiąże się on z choinką, prezentami, ale także niezwykłą atmosferą sprzyjającą pogłębieniu wiary, nadziei, miłości. To czas jedności i przebaczenia. Aby dłużej pozostać pod wpływem tej magicznej chwili, 14.01 w naszej szkole odbyły się jasełka pt. Ziarenko czułości. Zgromadzeni uczniowie z wielkim skupieniem śledzili wędrówkę Maryi i Józefa oraz wizytę pasterzy i Trzech Króli. Wielu wzruszeń dostarczyły także
    • Co to jest niepodległość? - my to wiemy! 10 listopada, w przeddzień Święta Niepodległości w naszej szkole na wiele sposobów celebrowaliśmy niepodległość.
     • Pasowanie na Przedszkolaka

      7 listopada to ważna data w życiu dzieci z oddziałów przedszkolnych. Tego dnia odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Był to zarówno pierwszy występ dzieci z grupy 3-latków. Najmłodsze przedszkolaki wykonały zadania (piosenki, wierszyki, taniec), po których mogły przystąpić do ślubowania. Następnie pani dyrektor Magdalena Sycik dokonała uroczystego pasowania dotykając każde dziecko ołówkiem. Na pamiątkę tej niezwykłej chwili dzieci dostały dyplomy i upominki. “Starszaki” z pozostałych grup również przygotowały swoim młodszym kolegom i koleżankom niespodzianki: piosenkę, wierszyk oraz medale z masy solnej. Pani Dyrektor zadbała o rozwój kreatywności i wyobraźni dzieci i podarowała maluchom drewniane klocki.

     • Klasy 6 na salonach, czyli wycieczka udana

      6 listopada klasy VIA i VIB wybrały się na warsztaty savoir-vivre zorganizowane w Pałacu w Jabłonnie. Uczniowie poznali historię tego miejsca oraz wzięli udział w lekcji dobrych obyczajów. Zaliczyli ekspresowy kurs wiązania krawatów oraz artystycznego składania serwetek. Zapoznali się z kulturą jedzenia i zasadami nakrywania do stołu. Zdobytą wiedzę wykorzystali w praktyce podczas konsumpcji czterodaniowego obiadu w pałacowej restauracji. Wszystko szybko znikło z talerzy, a uczniowie rozśpiewanym autokarem wrócili do szkoły.

     • Dzieci uczą rodziców

      Celem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wśród najmłodszych, popularyzacja postaw proekologicznych czy promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy, które były przedmiotem lekcji.

      W ramach akcji każdego miesiąca otrzymamy drogą elektroniczną materiały do przeprowadzenia lekcji z najmłodszymi (konspekt zajęć + prezentację multimedialną).

     • Pozytywna uwaga

      Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła rozpoczyna udział w akcji POZYTYWNA UWAGA!

      O co chodzi w akcji? Wyjaśnienie wprost ze strony akcji www.pozytywnauwaga.pl :

      „Pozytywna uwaga” to nasz pomysł – rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 52 na warszawskim Targówku. Urodził się chwilę po tym, kiedy jedna z wychowawczyń poprosiła uczniów, by opisali swoje pozytywne cechy. Dostała same puste kartki! Dzieci nie potrafiły napisać nic dobrego o sobie. Kompletnie nic. Dotarło do nas wtedy, że to my, dorośli, zawiedliśmy. My, rodzice, nie pomogliśmy dzieciom zbudować takiej samooceny, która pozwoliłaby im o sobie mówić – i myśleć! – dobrze. A przecież kochamy nasze dzieci i chcemy dla nich wszystkiego, co najlepsze, prawda? Zawiodła także szkoła – wśród uwag od nauczycieli rzadko zdarzają się pozytywne. A te są zwykle pochwałami za coś oczywistego – za grzeczne zachowanie, za pomoc pr

     • Projekt "Niepodległa"

      W czwartek 31 października miało miejsce spotkanie grup działających w projekcie "Między nami. Szukamy śladów naszej przeszłości", realizowany we współpracy Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Radzymin. Projekt jest częścią Planu Wieloletniego "NIEPODLEGŁA".

      W ramach projektu uczniowie tworzą Zespoły Badaczy lokalnych i szukają śladów dziejów swoich rodzin i życia społeczności lokalnych, przy wsparciu p. Tomasza Pałaszewskiego i koordynatorki, p. Agnieszki Nowińskiej opracowują prezentacje, które wezmą udział w konkursie i zostaną zaprezentowanew Bibliotece Publicznej w Radzyminie.

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek - OP B i C

      Każdy z nas zapewne kiedyś utożsamiał się ze swoim bohaterem z bajki. Bajki mają duży wpływ na nasze emocje, postrzeganie świata, na poczucie własnej wartości. Uczą nas, bawią, pokazują, co dobre, a co złe. Dziś z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek 4- latki na chwilę mogły przenieść się w świat pełen magii i tajemnic. Tego dnia na przedszkolaki czekały wyjątkowe atrakcje takie, jak: zagadki, magiczny worek Kopciuszka oraz bajkowy bal. W atmosferze pełnej radości i przyjaźni dzieci i panie bawiły się doskonale (panie przypomniały sobie swoje dzieciństwo ;) )

     • Wyniki konkursu dyniowego

      W dniu 23 października 2019 r. w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie RODZINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "DYNIOWE BAJKOWE CUDA". Organizatorzy oraz jury byli pod wrażeniem ilości zgłoszonych prac, kreatywności, poczucia humoru, a przede wszystkim wysiłku włożonego w przygotowanie dyń. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom biorącym udział w konkursie, a Radzie Rodziców i Pani Dyrektor Magdalenie Sycik za sfinansowanie nagród.

     • Dzieje się w sporcie!

      Informacja piłka nożna

      W dniu 23 września 2019r. na boisku" Orlik" w Radzyminie odbyły się mistrzostwa gminy w piłce nożnej chłopców w kategorii "Młodzież".

      W zawodach udział wzięło sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Nasza drużyna znalazła się w grupie z zespołami z Słupno i SP 1 Radzymin. Z rozegranych meczów grupowych jeden wygraliśmy( z SP 1 Radzymin), drugi (ze Słupnem) zakończył się porażką. Sytuacja w naszej grupie była bardzo ciekawa. Każda z drużyn jeden mecz wygrała i jeden przegrała. O kolejności w grupie decydował bilans bramkowy. Niestety mieliśmy najbardziej niekorzystny i zajęliśmy trzecie miejsce. W meczu o piąte miejsce pewnie pokonaliśmy trzecią drużynę z drugiej grupy. Na pocieszenie pozostaje fakt, że w fazie grupowej pokonaliśmy późniejszych zwycięzców całego turnieju(SP 1 Radzymin).

     • ZAGŁOSUJ NA NASZE PROJEKTY

      ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ

      W STARYCH ZAŁUBICACH

      I PARAFII ZAŁUBICE!

      Od 26 października do 5 listopada trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Radzymińskiego Budżetu Partycypacyjnego 2020. Głosy można oddawać korespondencyjnie, odwiedzając Urząd lub wygodnie i szybko głosując poprzez platformę internetową www.budzetpartycypacyjny.radzymin.pl. Głosować mogą mieszkańcy gminy Radzymin, którzy ukończyli 13 rok życia. Każdy mieszkaniec gminy Radzymin, który w dniu głosowania ma ukończone 13 lat, może oddać po jednym głosie na jeden projekt inwestycyjny i jeden nieinwestycyjny. Udział w głosowaniu można wziąć na trzy sposoby: elektronicznie, w stacjonarnym punkcie głosowania, korespondencyjne.

     • Dzień papieski

      Dnia 16 października 2019 roku zgromadziliśmy się na uroczystym apelu , aby oddać hołd wdzięczności Św. Janowi Pawłowi II , który był i nadal jest wśród nas wielką osobowością i na zawsze zostanie piękną częścią naszej pamięci oraz wzorem do naśladowania. Tegoroczny XIX Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem - „Wstańcie chodźmy! ”. Uczniowie klasy IVa, VIa ,VIII naszej szkoły pod kierunkiem nauczycielki religii Marty Rybak przygotowali montaż słowno- muzyczny, przybliżając nam postać Św. Jana Pawła II oraz Jego nauczanie.

     • Eksperymenty i lekcja w terenie

      Uczymy się nie tylko w ławkach! W czasie lekcji przyrody klasa IVA wyszła na dwór, aby zmierzyć temperaturę oraz siłę i kierunek wiatru. Uczniowie wyposażeni w termometry i wiatromierz porównali wskazania termometrów umieszczonych na słońcu i w cieniu. Określili też siłę i kierunek wiatru. Wyniki zapisali w karcie pracy. Mimo, że słońce raziło w oczy wszyscy doskonale wykonali swoje zadania :)

     • Spotkanie z policjantem

      28 października 2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła podkomisarz Pani Kinga Czerwińska, która przeprowadziła działania prewencyjne dotyczące bezpieczeństwa oraz opowiedziała o zawodzie policjanta i sposobach radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia. Dzieci oprócz niezbędnej wiedzy zostały wyposażone w bransoletki niezgubki, które pozwolą zachować bezpieczeństwo podczas wycieczek poza miejsce zamieszkania, wizyt w gęsto zaludnionych miejscach, gdzie dziecko może się zgubić. Zamieszczony na opasce numer telefonu umożliwia szybki kontakt z rodzicami lub opiekunami. Serdecznie dziękujemy Pani podkomisarz za spotkanie!

     • Programowanie z Fundacją KAMYK

      Młodzież zachwycona! Nie tylko mogli skorzystać z nowych technologii na lekcji, ale nawet sami programowali Ozoboty. Czy robociki były im posłuszne? Warto zapytać w domu :-)

      "Decydujesz, pomagamy" to program, który Fundacja Kamyk realizowała w Szkole podstawowej w Starych Załubicach. Uczniowie z klas 4-6 wzięli udział w zajęciach z programowania, poznając Ozoboty. Młodzież samodzielnie wyznaczała trasy dla małych robotów, posługując się kolorowymi kodami. Było to doświadczenie, które być może rozbudzi nowe pasje wśród młodych ludzi korzystających na co dzień z elektroniki.

     • Zajęcia taneczne

      Wspaniały dzień. Centrum Tańca Wasilewski-Felska made our day! Tak możemy zaczynać codziennie. Instruktorzy tańca wprawili nas w bardzo dobry nastrój. Może ktoś chce potańczyć? Pokaz tańca połączony z animacją całkiem nieźle zareklamował umiejętności instruktorów i zdolności naszych uczniów.

     • MINI TURNIEJ GIGANT SMILE CUP

      Drodzy Rodzice,

      W najbliższą niedzielę rozegramy pierwszy MINI TURNIEJ GIGANT SMILE CUP dla roczników 2015-2014-2013-2012. Turniej odbędzie się na boisku przykrytym balonem, adres: ŁAJSKI UL. KOŚCIELNA 66. Prosimy, żeby każdy zawodnik był przebrany w strój sportowy oraz posiadał wodę. Zbiórka o 14:45, przewidywany czas gry 15:00-17:30.

     • "Zielona klasa" coraz bliżej

      Szanowni Państwo,miło nam poinformować, że nasz projekt ścieżki edukacyjnej ZIELONA KLASA zgłoszony w ramach Radzymińskiego Budżetu Partycypacyjnego 2020 przeszedł pozytywnie weryfikację.

      Ostateczna lista projektów poddanych mieszkańcom pod głosowanie zostanie ogłoszona 25 października br. Natomiast od 26 października do 5 listopada mieszkańcy gminy będą wybierać najlepsze ich zdaniem propozycje do realizacji w ramach Radzymińskiego Budżetu Partycypacyjnego 2020.

     • „Nasza wspólna sprawa...”

      „Nasza wspólna sprawa, ekologiczna Warszawa” – zajęcia edukacyjne o komunikacji zbiorowej dla uczniów klas I-III.

      Zajęcia dla każdej z grup podzielone zostały na dwie części. Podczas zajęć w sali dzieci dowiedziały się od pracowników ZTM, czym jest transport miejski, jakie są jego zalety i na czym polega bezpieczne podróżowanie autobusami, metrem, tramwajami oraz pociągami. A z wyświetlanych w trakcie zajęć odcinków serialu „Pan Bilecik uczy” - co można przeczytać na przystanku, po co maluje się na nich żółte linie, dlaczego warto trzymać się poręczy w czasie podróży, czy wolno jeść w autobusie i jak się zachować w sytuacjach nadzwyczajnych.

  • Partnerzy

   • Międzyszkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Środa 29.03.2023
  • Nasza Galeria

    brak danych
  • Logowanie