Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Międzynarodowy Dzień Postaci z bajek..
4Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek najmłodsze i najstarsze dzieci z naszego przedszkola przebrały się za swoich ulubionych bohaterów z bajek. Był to z pewnością niezapomnainy i kolorowy dzień, pełen wrażeń i uśmiechu :)
Marzycielska poczta w przedszkolu.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Marzycielska poczta w przedszkolu..
10Z okazji Dnia Poczty Polskiej wszystkie przedszkolaki wraz z wychowawcami postanowiły dołączyć do tej niezwykłej akcji, jaką jest "Marzycielska poczta" i przygotowały piękne kartki dla chorych dzieci.
Zebrania z rodzicami w formie zdalnej
UWAGA: Z uwagi na nieobecność wychowawców kl. 1a i 8, zebranie dla tych klas odbędą się w późniejszym terminie.
Zgodnie z kalendarzem szkolnym 16 i 17 listopada odbędą się w naszej szkole zebrania z rodzicami. W tym roku będą miały one formę zdalną i zostaną przeprowadzone za pośrednictwem aplikacji Teams.
EU Code Week
EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie
i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. W tym roku brała w nim udział także nasza szkoła. Oto efekty.
XX DZIEŃ PAPIESKI TOTUS TUUS - „Cały Twój Maryjo”
Dnia 16 października, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, odbył się w naszej szkole XX Dzień Papieski. W tym roku miał on wyjątkowy charakter, ponieważ obchodziliśmy go w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II oraz w 42. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego to „Totus Tuus”.
Klasy 4-8 od 26.10.2020 pracują zdalnie
Od poniedziałku startujemy ze zdalnym nauczaniem w klasach 4-8.
Od poniedziałku startujemy ze zdalnym nauczaniem w klasach 4-8.
Pracujemy według obowiązującego obecnie planu. Spotkania w czasie rzeczywistym będą się odbywały za pomocą platformy Office TEAMS. Tzw. wideospotkania będą trwały od 15 do 30 minut (szczegóły opisane są w wiadomości przesłanej 23.10. za pomocą dziennika Librus).
Pasowanie na Przedszkolaka
13 października odbyła się bardzo ważna uroczystość - „Pasowania na Przedszkolaka” dzieci z najmłodszej grupy.
Był to debiut naszych 3-latków, które na początku były troszkę nieśmiałe, ale dzielne pokonały tremę. Po występach najmłodszych przyszedł czas na zadania dla rodziców – musieli złożyć przyrzeczenie oraz dokończyć zdania. W dalszej części Pani Dyrektor pasowała każde dziecko na PRZEDSZKOLAKA.
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej to święto ustanowione w 1972 roku. Data 14 października upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku. Jest powszechnie obchodzony we wszystkich instytucjach związanych z oświatą – zwłaszcza w szkołach.
Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej były nieco inne z powodu obostrzeń wynikających z pandemii Covid-19. Spotkaliśmy się w nieco skromniejszym gronie, a uśmiechy przysłonięte były obowiązkowymi maseczkami.
Ślubowanie klas pierwszych
13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla całej społeczności szkolnej.
Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji wszyscy obecni w sali zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".
Życzenia od Ministra Edukacji Narodowej
Warszawa, 14 października 2020 r.
Szanowni Państwo Dyrektorzy,
Nauczyciele i Wychowawcy,
Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich tych, którzy uczestniczą w tak ważnym procesie nauczania i wychowania młodych ludzi – nauczycieli, wychowawców, pedagogów, a także pracowników oświaty. Z tej okazji chciałbym wyrazić mój największy szacunek i wdzięczność za wytrwałość, entuzjazm oraz profesjonalizm, z jakimi realizują Państwo swoje powołanie zawodowe.
Szkolna gra terenowa klas 2 i 3
To była wyjątkowa lekcja przyrody dla klas 2 i 3. Na zawodników czekało mnóstwo zadań przygotowanych przez Panią Jesień. Zabawa była znakomita!
21 października uczniowie klas 2 i 3 wzięli udział w przyrodniczej grze terenowej.
O godz. 9.45 klasy spotykały się przed szkołą. Następnie uczniowie przeszli na plac zabaw, gdzie nastąpił podział klas na grupy.Każda drużyna otrzymała instrukcję, pudełka „na zbiory” i ponumerowane koperty z zadaniami i ruszyła wyznaczonym szlakiem, by wypełnić rózne zadania. trzeba było np. znaleźć coś czerwonego, miękkiego, prostego, gładkiego, szorstkiego, puszystego, kłującego, twardego, brązowego, żółtego, przygotować pokaz mody czy rozszyfrować zagadki.
Włączmy się do projektu „Pod biało-czerwoną"
Włączmy się do projektu „Pod biało-czerwoną”, realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku – w szczególności wśród młodego pokolenia.Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online.
Szkolny konkurs na prezentację multimedialną św. Janie Pawle II
Regulamin konkursu
1.Cele konkursu
Głównym celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowania wśród dzieci i młodzieży osobą wybitnego Polaka i Papieża.
Cele szczegółowe
● Przybliżenie sylwetki największego Polaka w dziejach naszego narodu
oraz wartości zawartych w nauczaniu Ojca Świętego Jana
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
15Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania posiada wieloletnią tradycję. Został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. W tym dniu najważniejszymi osobami są dzieci. Wspólnie z dorosłymi wędrują one po kolejnych stronach książek rozbudzając swoją wyobraźnię, zaspokajając ciekawość świata. Głośne czytanie ma również inne równie ważne zalety, takie, jak: miły głos czytającego i jego bliska relacja z dzieckiem. Zachęcamy i namawiamy do głośnego czytania dzieciom.
Dzień Chłopaka
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Chłopaka.
4Nasze wspomnienia z okazji Dnia Chłopaka, który obchodziliśmy 30 września. Chłopcy zostali obdarowani drobymi upominkami, pamiątkowymi medalami i pięknymi życzeniami. Chyba każdy się z nami zgodzi, że mamy najfajniejszych chłopaków przedszkolaków :)
27 września - Dzień Polskiego Państwa Podziemnego
Polacy przebywający w kraju pod okupacją niemiecką i sowiecką nie pogodzili się z utratą niepodległego państwa. Wyrazem ich postawy bylo Polskie Państwo Podziemne, które działało w latach 1939-1945 na terenach okupowanych przez Niemców i Sowietów, było fenomenem w ogarniętej wojną Europie. Jego początkiem było utworzenie 27 września 1939 r. Służby Zwycięstwu Polski, przekształconej w Związek Walki Zbrojnej, a następnie w AK.
Panel dyskusyjny „Radzymin – Warszawa – Polska. Obroniona niepodległość” w radzymińskiej bibliotece
18 września uczniowie klasy 7b wzięli udział w konferencji „Radzymin – Warszawa – Polska. Obroniona niepodległość” zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radzymin.
Uczniowie wysłuchali wystąpień pracowników naukowych Muzeum Niepodległości w Warszawie. Dr Beata Michalec mówiła o kobietach w służbie zagrożonej ojczyzny, Jan Engelgard opowiedział o miejscu Radzymina w strategii generałów Tadeusza Rozwadowskiego i Józefa Hallera, zaś dr hab. Jolanta Załęczny przedstawiła wystąpienie: „Pamięć o wydarzeniach 1920 roku i ich uczestnikach w przedwojennej Polsce”.
2a świętuje Międzynarodowy Dzień Kropki
15.09.2020 r. w klasie 2a odbył się Międzynarodowy Dzień Kropki. Inspiracją do ustanowienia tego święta była mała, niepozorna książeczka „Kropka” P.H. Reynolds. Ta niewielka lektura ma wielką moc. Dzieciom dodaje wiary we własne możliwości i zachęca do podejmowania wyzwań. Dorosłym zaś przypomina, że pochwały dodają dzieciom skrzydeł. Święto to ma za zadanie zachęcić najmłodszych do próbowania własnych sił w różnych dziedzinach, poznawania swoich mocnych stron, odkrywania talentów.
Międzynarodowy Dzień Kropki w grupie 6-latków
Międzynarodowy Dzień Kropki to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września.
Nasze przedszkolaki odkrywały talenty, poznawały swoje mocne strony, pobudzały wyobraźnię i wspólnie się bawiły.
Utalentowane przedszkolaki zrobiły również prześliczne sówki w kropeczki, które można podziwiać w przedszkolnej w szatni.
ZAPRASZAMY NA ZEBRANIA KLASOWE
Wszystkich Rodziców zapraszamy na zebrania z rodzicami, które odbędą się według poniższego harmonogramu.
Harmonogram zebrań z rodzicami
14 i 15 września 2020 r.
Harmonogram zebrań z rodzicami
14 i 15 września 2020 r.
14 września 2020 r.
Wejście od ul. Mazowieckiej:
klasa 1a sala nr 4 godz. 17.00
Godziny dzwonków
Piątek 06.12.2024Logowanie
Nasza Galeria
brak danych