• ​​​Święta majowe 2023​​​​​​​​​​​​​W pierwszych dniach maja obchodzimy w Polsce ważne święta państwowe. Obok Święta Pracy - 1 maja, dla nas Polaków szczególnie ważne są: Święto Flagi - 2 maja i Święto Konstytucji - 3 maja.
    • W piątek w naszej szkole zainicjowaliśmy obchody 81. rocznicy powstania Armii Krajowej.
     ​​​​​​​​​​​​​​ Od rana uczniowie brali udział w zajęciach tematycznych, mających na celu utrwalenie wiadomości o naszym patronie. Zmierzyli się z kartami pracy z zadaniami dotyczącymi działalności AK, wykonali plakaty upamiętniające działania, wartości i symbole tej formacji, gościli na wystawie w szkolnej bibliotece, poświęconej historii Rajskiego Ptaka oraz w
    • W dniu 10 listopada 2022 w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Charakter tego szczególnego dnia podkreślał strój galowy uczniów i nauczycieli.
    • Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Są nierozerwalnie połączone z tradycją wystawiania jasełek. Ta piękna tradycja obecna jest w naszej szkole. Społeczność szkolna po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Na początku obejrzeliśmy poruszający taniec w wykonaniu uczniów klas III. Następnie scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów prze
    • ​​​​​​27 września 2022 r. obchodziliśmy 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, wspominując bohaterów, którzy tworzyli tajne struktury państwa polskiego, istniejącego w czasie II wojny światowej podległego Rządowi RP na uchodźstwie. ​​​​​​​​​​​​​​
    • Czas Bożego Narodzenie jest wyjątkowy. Wiąże się on z choinką, prezentami, ale także niezwykłą atmosferą sprzyjającą pogłębieniu wiary, nadziei, miłości. To czas jedności i przebaczenia. Aby dłużej pozostać pod wpływem tej magicznej chwili, 14.01 w naszej szkole odbyły się jasełka pt. Ziarenko czułości. Zgromadzeni uczniowie z wielkim skupieniem śledzili wędrówkę Maryi i Józefa oraz wizytę pasterzy i Trzech Króli. Wielu wzruszeń dostarczyły także
    • Co to jest niepodległość? - my to wiemy! 10 listopada, w przeddzień Święta Niepodległości w naszej szkole na wiele sposobów celebrowaliśmy niepodległość.
     • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

      Od 15 maja rusza kolejny etap postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych

      Od kwietnia ósmoklasiści byli informowani o ofertach mazowieckich szkół. W trakcie dni otwartych organizowanych przez poszczehólne placówki, informacje udostępniane za pośrednictwem szkolnych stron internetowych oraz w trakcie spotkaniań z przedstawicielami poszczególnych szkół można było zapoznać się z ofertami liceów, techników i szkół zawodowych.

     • Apel z okazji ŚWIĄT MAJOWYCH

      ​​​Święta majowe 2023​​​​​​

      ​​​​​​​

      W pierwszych dniach maja obchodzimy w Polsce ważne święta państwowe. Obok Święta Pracy - 1 maja, dla nas Polaków szczególnie ważne są: Święto Flagi - 2 maja i Święto Konstytucji - 3 maja.

      Z tej okazji odbył się w naszej szkole uroczysty apel, podczas którego uczniowie przybliżyli fakty historyczne związane z ustanowieniem Konstytucji oraz wzięli udział w konkursie pieśni patriotycznych Dla Ciebie, Polsko, podczas którego przedstawiciele klas I-VIII prezentowali swoje umiejętności wokalne.

     • Wycieczka do Płocka

      W kwietniu uczniowie naszej szkoły poznali kolejne, piękne polski miasto. 21 kwietnia uczniowie klas IV -VI wybrali się na wycieczkę do Płocka - jednej z historycznych stolic Polski.

      Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od wejścia na Wzgórze Tumskie, z którego rozpościera się wspaniały widok na dolinę Wisły i tereny za rzeką. Następnie czekało nas zwiedzanie najstarszej na Mazowszu katedry z kopią Drzwi Płockich i kaplicą królewską ze szczątkami W. Hermana i B. Krzywoustego oraz zespołu budowli zamku. Czekała na nas także Lekcja muzealna pt. „Co to jest muzeum” w Muzeum Mazowieckim znanym m. in. z bogatych zbiorów sztuki secesyjnej i imponującej kolekcji art déco. Na koniec odwiedziliśmy miejski ogródzie zoologiczny.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

      Po raz kolejny w naszej szkole obchodzimy Dni Bezpiecznego Internetu (DBI).

      Jest to akcja, która swój początek wzięła z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Początkowo w wydarzeniu brały udział jedynie państwa europejskie, od kilku lat DBI angażuje państwa z całego świata.
      W tym roku hasło przewodnie inicjatyw przeprowadzonych w naszej szkole to: "Uwaga na dezinformację w Internecie!".

     • Gminny konkurs historyczny "Pamiętamy o Armii Krajowej"

      Organizacja corocznego konkursu gminnego o tematyce Armii Krajowej to już w naszej szkole tradycja.

      10 lutego w naszej szkole odbył się Gminny konkurs historyczny „Pamiętam o Armii Krajowej”, nad którym patronatu udzielił Burmistrz Radzymina. Młodzież ze szkół podstawowych z Gminy Radzymin w trzyosobowych drużynach zmagała się z zadaniami dotyczącymi Armii Krajowej, sprawdzającymi wiedzę historyczną, refleks, spostrzegawczość, sprawność. Zadania konkursowe przygotowały Panie Małgorzata Milewska i Paulina Tarach.

     • 81. rocznica powołania Armii Krajowej

      W piątek w naszej szkole zainicjowaliśmy obchody 81. rocznicy powstania Armii Krajowej.

      ​​​​​​​​​​​​​​

      Od rana uczniowie brali udział w zajęciach tematycznych, mających na celu utrwalenie wiadomości o naszym patronie. Zmierzyli się z kartami pracy z zadaniami dotyczącymi działalności AK, wykonali plakaty upamiętniające działania, wartości i symbole tej formacji, gościli na wystawie w szkolnej bibliotece, poświęconej historii Rajskiego Ptaka oraz wzięli udział w warsztatach z pierwszej pomocy, poprowadzonych przez pana Roberta Kolaszę.

     • Jasełka 2022

      Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Są nierozerwalnie połączone z tradycją wystawiania jasełek. Ta piękna tradycja obecna jest w naszej szkole. Społeczność szkolna po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Na początku obejrzeliśmy poruszający taniec w wykonaniu uczniów klas III. Następnie scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami, które wykonane były przez uczniów z klas IV-VII. Na uroczystość przybyli: Radny Rady Miejskiej w Radzyminie Zbigniew Jabłoński, Proboszcz Parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, prezes Koła Emerytów Bożena Szczepaniak, sołtys Starych Załubic Ewelina Jakubik oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Na koniec cała społeczność szkolna podzieliła się opłatkiem.

     • Święto Niepodległości

      W dniu 10 listopada 2022 w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Charakter tego szczególnego dnia podkreślał strój galowy uczniów i nauczycieli.

      Cała społeczność szkolna wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu” i o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

     • Sandomierz - urocze miasto z piękną historią

      Wycieczka klas piątych.

      12 października uczniowie odwiedzili jedno z najstarszych polskich miast - Sandomierz. Zwiedzali Rynek Starego Miasta, podziwiali piękne wąwowzy i odwiedzali miejca związane z serialem "Ojcem Matwusz". Podczas wizyty w Akademii ziołowej Czary Napary poznali właściwości ziół, grzybów, eliksirów i mikstur. Dowiedzieli się, co nas leczy, a co szkodzi i jak można temu zaradzić. Odwiedzili muzeum "Świat ojca Mateusza", w którym wszystkie pomieszczenia zostały zaaranżowane na wzór serialowych wnętrz. Na wystawie figur woskowych oglądali realiztyczne figury głównych bohaterów i robili zdjęcia. Na koniec brali udział w wyjątkowej lekcji z historii w Zbrojowni Rycerskiej.

     • XXII Dzień Papieski - Blask Prawdy (Veritatis Splendor)

      10 października 2022 r, obchodziliśmy w naszej szkole XXII Dzień Papieski.

      W tym szczególnym dniu zaszczycił nas swoją obecnością Ks. Proboszcz Wojciech Stępień.

      Podczas uroczystego apelu uczniowie w swym wystąpieniu nawiązali do tegorocznego hasła
      ,, Blask Prawdy”. Jest tytuł dziesiątej encykliki papieża Jana Pawła II „Veritatis Splendor”
      ogłoszonej 6 sierpnia 1993 roku.
      Uczniowie przypomnieli nam o trzech wartościach, które najczęściej przewijają się w encyklice ,
      tj. Prawda, Miłość i Wolność, bez których w naszym życiu wieje pustką.

     • Dzień Empatii

      W poniedziałek 3 października odbył się w naszej szkole po raz pierwszy Dzień Empatii. Uczniowie z klas I- III mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. Kiść winogron zagrane przez kolegów i koleżanki ze starszych klas, opowiadające o wdzięczności i empatii w rodzinie wyrażonej za pomocą dzielenia się pierwszą , dojrzałą kiścią zerwaną przez ojca. Dzieci były bardzo zainteresowane. Z zapartym tchem śledziły akcje i wysłuchały piosenki pod tytułem Wdzięczność. Po spektaklu wzięły udział w quizie na temat uczuć i emocji oraz technik społecznych radzenia sobie z emocjami rówieśników. Uczniowie sporo wiedzieli o uczuciach i z chęcią odpowiadali na pytania. Panowała atmosfera zadowolenia i radości. Dzień Empatii odbył się w ramach projektu pt. Szacunek i empatia.

     • Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

      ​​​​​​27 września 2022 r. obchodziliśmy 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, wspominując bohaterów, którzy tworzyli tajne struktury państwa polskiego, istniejącego w czasie II wojny światowej podległego Rządowi RP na uchodźstwie. ​​​​​​​​​​​​​​

      Obchody rocznicowe rozpoczęliśmy już w sobotę 24 września. Poczet sztandarowy wraz ze swoim opiekunem - panią Małgorzatą Milewską i dyrektor Magdaleną Sycik uczestniczył w gminnych obchodach tej rocznicy, zorganizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Radzymina, Radzymińskie Koło Światowego Związku Żołnierzy AK oraz Międzyszkolny Kluby Historyczny AK Ziemi Radzymińskiej. Uroczystość odbyła się na Cmentarzu Poległych w 1920 r. w Radzyminie.

  • Partnerzy

   • Międzyszkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 30.05.2023
  • Nasza Galeria

    brak danych
  • Logowanie