• W dniu 10 listopada 2022 w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Charakter tego szczególnego dnia podkreślał strój galowy uczniów i nauczycieli.
    • Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Są nierozerwalnie połączone z tradycją wystawiania jasełek. Ta piękna tradycja obecna jest w naszej szkole. Społeczność szkolna po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Na początku obejrzeliśmy poruszający taniec w wykonaniu uczniów klas III. Następnie scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów prze
    • ​​​​​​27 września 2022 r. obchodziliśmy 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, wspominując bohaterów, którzy tworzyli tajne struktury państwa polskiego, istniejącego w czasie II wojny światowej podległego Rządowi RP na uchodźstwie. ​​​​​​​​​​​​​​
    • Czas Bożego Narodzenie jest wyjątkowy. Wiąże się on z choinką, prezentami, ale także niezwykłą atmosferą sprzyjającą pogłębieniu wiary, nadziei, miłości. To czas jedności i przebaczenia. Aby dłużej pozostać pod wpływem tej magicznej chwili, 14.01 w naszej szkole odbyły się jasełka pt. Ziarenko czułości. Zgromadzeni uczniowie z wielkim skupieniem śledzili wędrówkę Maryi i Józefa oraz wizytę pasterzy i Trzech Króli. Wielu wzruszeń dostarczyły także
    • Co to jest niepodległość? - my to wiemy! 10 listopada, w przeddzień Święta Niepodległości w naszej szkole na wiele sposobów celebrowaliśmy niepodległość.
     • Jasełka 2022

      Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Są nierozerwalnie połączone z tradycją wystawiania jasełek. Ta piękna tradycja obecna jest w naszej szkole. Społeczność szkolna po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Na początku obejrzeliśmy poruszający taniec w wykonaniu uczniów klas III. Następnie scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami, które wykonane były przez uczniów z klas IV-VII. Na uroczystość przybyli: Radny Rady Miejskiej w Radzyminie Zbigniew Jabłoński, Proboszcz Parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, prezes Koła Emerytów Bożena Szczepaniak, sołtys Starych Załubic Ewelina Jakubik oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Na koniec cała społeczność szkolna podzieliła się opłatkiem.

     • Święto Niepodległości

      W dniu 10 listopada 2022 w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Charakter tego szczególnego dnia podkreślał strój galowy uczniów i nauczycieli.

      Cała społeczność szkolna wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu” i o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

     • Sandomierz - urocze miasto z piękną historią

      Wycieczka klas piątych.

      12 października uczniowie odwiedzili jedno z najstarszych polskich miast - Sandomierz. Zwiedzali Rynek Starego Miasta, podziwiali piękne wąwowzy i odwiedzali miejca związane z serialem "Ojcem Matwusz". Podczas wizyty w Akademii ziołowej Czary Napary poznali właściwości ziół, grzybów, eliksirów i mikstur. Dowiedzieli się, co nas leczy, a co szkodzi i jak można temu zaradzić. Odwiedzili muzeum "Świat ojca Mateusza", w którym wszystkie pomieszczenia zostały zaaranżowane na wzór serialowych wnętrz. Na wystawie figur woskowych oglądali realiztyczne figury głównych bohaterów i robili zdjęcia. Na koniec brali udział w wyjątkowej lekcji z historii w Zbrojowni Rycerskiej.

     • XXII Dzień Papieski - Blask Prawdy (Veritatis Splendor)

      10 października 2022 r, obchodziliśmy w naszej szkole XXII Dzień Papieski.

      W tym szczególnym dniu zaszczycił nas swoją obecnością Ks. Proboszcz Wojciech Stępień.

      Podczas uroczystego apelu uczniowie w swym wystąpieniu nawiązali do tegorocznego hasła
      ,, Blask Prawdy”. Jest tytuł dziesiątej encykliki papieża Jana Pawła II „Veritatis Splendor”
      ogłoszonej 6 sierpnia 1993 roku.
      Uczniowie przypomnieli nam o trzech wartościach, które najczęściej przewijają się w encyklice ,
      tj. Prawda, Miłość i Wolność, bez których w naszym życiu wieje pustką.

     • Dzień Empatii

      W poniedziałek 3 października odbył się w naszej szkole po raz pierwszy Dzień Empatii. Uczniowie z klas I- III mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. Kiść winogron zagrane przez kolegów i koleżanki ze starszych klas, opowiadające o wdzięczności i empatii w rodzinie wyrażonej za pomocą dzielenia się pierwszą , dojrzałą kiścią zerwaną przez ojca. Dzieci były bardzo zainteresowane. Z zapartym tchem śledziły akcje i wysłuchały piosenki pod tytułem Wdzięczność. Po spektaklu wzięły udział w quizie na temat uczuć i emocji oraz technik społecznych radzenia sobie z emocjami rówieśników. Uczniowie sporo wiedzieli o uczuciach i z chęcią odpowiadali na pytania. Panowała atmosfera zadowolenia i radości. Dzień Empatii odbył się w ramach projektu pt. Szacunek i empatia.

     • Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

      ​​​​​​27 września 2022 r. obchodziliśmy 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, wspominując bohaterów, którzy tworzyli tajne struktury państwa polskiego, istniejącego w czasie II wojny światowej podległego Rządowi RP na uchodźstwie. ​​​​​​​​​​​​​​

      Obchody rocznicowe rozpoczęliśmy już w sobotę 24 września. Poczet sztandarowy wraz ze swoim opiekunem - panią Małgorzatą Milewską i dyrektor Magdaleną Sycik uczestniczył w gminnych obchodach tej rocznicy, zorganizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Radzymina, Radzymińskie Koło Światowego Związku Żołnierzy AK oraz Międzyszkolny Kluby Historyczny AK Ziemi Radzymińskiej. Uroczystość odbyła się na Cmentarzu Poległych w 1920 r. w Radzyminie.

     • Zebrania z rodzicami

      Zapraszamy wszystkich rodziców uczniów naszej szkoły na pierwsze w tym roku zebrania.

      Wszystkich rodziców zapraszamy na zebrania:

      12 września godz. 17.00 - klasy IV-VIII

      Plan spotkania:

      • spotkanie ogólne w hali sportowej z prof. Jędrzejko
      • spotkanie ogólne w hali sportowej dot. zasad organizacji
     • Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny

      1 września odbyły się spotkania inaugurujące nowy rok szkolny.      1 września powitaliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. Uroczyste powitanie nowego roku odbylo się w hali sportowej. Tutaj pani dyrektor przywitała kadrę oraz uczniów powracających z wakacji. Wyraziła nadzieję, że wszyscy z nowymi siłami, wypoczęci i pozytywnie nastawieni powracają do szkolnych ławek.

     • OBIADY SZKOLNE

      UWAGA od 1 września zmieniają się zasady korzystania z obiadów w szkole

      Od 1 września 2022 r. posiłki dostarczane są przez firmę My Catering Jakub Pałaszewski

      Informacje organizacyjne:

      1. Cena obiadu szkolnego wynosi 8,00(50% zniżki dla posiadaczy Powiatowej Karty Dużej Rodziny).
      2. Opłaty będą
     • Wyprawka dla trzylatka

      Już niedługo szeregi naszych przedszkolaków zasilą nowe dzieci. Czekamy na trzylatki i już dziś trzymamy za nie kciuki (za rodziców również).

      Drodzy Rodzice,

      cieszymy się, że Wasze dziecko dołączy do społeczności Przedszkola w Starych Załubicach. Jesteśmy przekonani, że będzie to szczęśliwy i bezpieczny czas dla Państwa i dzieci. Początki będą trudne, bo ciężko dzieciom rozstać się z rodzicami i zostać w nowym miejscu pod opieką nowych, nieznanych osób. Ciężko też rodzicom zostawić swoje skarby pod opieką obcych osób. Musicie się Państwo uzbroić w cierpliwość, bo zanim dziecko poczuje się bezpiecznie w nowym miejscu musi minąć trochę czasu.

     • Wyprawka pierwszoklasisty

      Jeśli myślicie już o przygotowaniach do nowego roku szkolnego, przygotowaliśmy dla Was "ściągawkę", która pomoże Wam w zakupach szkolnych.

      Lista dla pierwszoklasisty:

      · komplet podręczników Szkolni Przyjaciele wyd. WSiP, New English Adventure 1 i ćwiczeń – podręczniki i ćwiczenia zapewnia szkoła, dzieci otrzymają je w pierwszych dniach września, rodzice kupują tylko podręcznik do religii: W imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego, Wyd. Katechetyczne, Warszawa

     • Zakończyliśmy rok szkolny 2021/22

      ​​​​​​​​​​​​​24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022. Pożegnaliśmy 37 ósmoklasistów, życząc im, by rozwinęli skrzydła.​​​​​​

      Koniec roku to czas podsumowań, pożegnań, ale również nowych początków. W naszej szkole ten uroczysty dzień rozpoczęły klasy 8 - staropolskim tańcem narodowym - polonezem.

  • Partnerzy

   • Międzyszkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 31.01.2023
  • Nasza Galeria

    brak danych
  • Logowanie