• W dniu 10 listopada 2022 w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Charakter tego szczególnego dnia podkreślał strój galowy uczniów i nauczycieli.
    • Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Są nierozerwalnie połączone z tradycją wystawiania jasełek. Ta piękna tradycja obecna jest w naszej szkole. Społeczność szkolna po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Na początku obejrzeliśmy poruszający taniec w wykonaniu uczniów klas III. Następnie scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów prze
    • ​​​​​​27 września 2022 r. obchodziliśmy 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, wspominując bohaterów, którzy tworzyli tajne struktury państwa polskiego, istniejącego w czasie II wojny światowej podległego Rządowi RP na uchodźstwie. ​​​​​​​​​​​​​​
    • Czas Bożego Narodzenie jest wyjątkowy. Wiąże się on z choinką, prezentami, ale także niezwykłą atmosferą sprzyjającą pogłębieniu wiary, nadziei, miłości. To czas jedności i przebaczenia. Aby dłużej pozostać pod wpływem tej magicznej chwili, 14.01 w naszej szkole odbyły się jasełka pt. Ziarenko czułości. Zgromadzeni uczniowie z wielkim skupieniem śledzili wędrówkę Maryi i Józefa oraz wizytę pasterzy i Trzech Króli. Wielu wzruszeń dostarczyły także
    • Co to jest niepodległość? - my to wiemy! 10 listopada, w przeddzień Święta Niepodległości w naszej szkole na wiele sposobów celebrowaliśmy niepodległość.
     • Ferie, ferie ... i po feriach

      Od poniedziałku wracamy do szkolnych obowiązków. Czeka nas trochę zmian.

      Od poniedziałku 14.02.2022 r. do szkolnych ławek powrócą uczniowie klas I-IV. Starsi jeszcze przez tydzień będą się uczyć zdalnie. Ich powrót do nauki stacjonarnej będzie trwał jednak tylko tydzień dłużej i już 21.02.2022 r. zobaczymy się wszyscy w szkole.

     • Konkurs z okazji 80. rocznicy powstania Armii Krajowej

      Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Starych Załubicach ma zaszczyt zaprosić uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z Gminy Radzymin do wzięcia udziału w międzyszkolnym konkursie.

      Data 14 lutego większości społeczeństwa kojarzy się ze świętem zakochanych i tradycją wysyłania kart walentynkowych. Dla uczniów Szkoły Podstawowa im. Armii Krajowej w Starych Załubicach data ta jest niezwykle ważna także z innego powodu. Tego dnia świętujemy rocznicę utworzenia Armii Krajowej – naszego szkolnego patrona. Chcemy przypomnieć wszystkim, że 14 lutego 1942 roku powstała Armia Krajowa. Armia, która była fenomenem w skali nie tylko Polski, ale całego świata.

     • Nauka zdalna do końca ferii zimowych

      Od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie szkół podstawowych klas VVIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną. Zdalnie pracować będą również placówki kształcenia ustawicznego i centra kształcenia zawodowego. Uczniowie z klas I-IV szkół podstawowych i przedszkolaki kontynuują naukę w trybie stacjonarnym. Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w tej sprawie.

     • Jasełka pt. "Ziarenko czułości"

      Czas Bożego Narodzenie jest wyjątkowy. Wiąże się on z choinką, prezentami, ale także niezwykłą atmosferą sprzyjającą pogłębieniu wiary, nadziei, miłości. To czas jedności i przebaczenia. Aby dłużej pozostać pod wpływem tej magicznej chwili, 14.01 w naszej szkole odbyły się jasełka pt. Ziarenko czułości. Zgromadzeni uczniowie z wielkim skupieniem śledzili wędrówkę Maryi i Józefa oraz wizytę pasterzy i Trzech Króli. Wielu wzruszeń dostarczyły także kolędy i pastorałki wykonane przez szkolny chór. Przedstawiona inscenizacja nie tylko przybliżyła historię Bożych narodzin, ale także skłaniała do głębszych refleksji. Przypomniała, że najważniejsza jest miłość, rodzina, a także przebaczenie.

     • Mikołajki

      Mikołajki to jeden z naszych ulubionych dni w naszej szkole. Jest świątecznie, wesoło i kolorowo.

      Tradycją dnia 6 grudnia jest w naszej szkole wspólne świętowanie imienin Świętego Mikołaja.

      Tegoroczne święto stało się inspiracją do wielu ciekawych i wesołych inicjatyw.

      Samorząd Uczniowski poprosił uczniów, by 6 grudnia przyszli do szkoły ubrani mikołajkowo - można było założyć coś w mikołajowym kolorze, dołączyć do kreacji świąteczny akcent lub przebrać się za postać związaną ze świętami.

     • Nowe książki już na półkach!

      Zapraszamy wszystkich uczniów do biblioteki szkolnej po nowości książkowe i audiobooki, zakupione ze środków przyznanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

      Dotarły już do nas już wszystkie książki zakupione ze środków przyznanych w ramach programu NRRCz 2.0.Nowe książki można znaleźć na specjalnie przygotowanych regałach z nowościami. Musicie się jednak śpieszyć, gdyż niektóre nie zagrzały tam zbyt długo miejsca i od razu zostały wypożyczone przez uważnych czytelników.

     • Andrzejki 2021

      W tym roku w naszej szkole hucznie i wesoło bawiliśmy się przypominając sobie andrzejkowe zwyczaje. Było kolorowo, głośno i bardzo kreatywnie.

      W klasach I-III odbyły się specjalne zajęcia, na których uczniowie przypomnieli sobie zwyczaje andrzejkowe. Bawili się wróżąc sobie, śpiewając, tańcząc, a nierzadko również podjadając smakołyki.

     • Narodowe Święto Niepodległości

      Co to jest niepodległość? - my to wiemy! 10 listopada, w przeddzień Święta Niepodległości w naszej szkole na wiele sposobów celebrowaliśmy niepodległość.

      Co to jest niepodległość - teraz wiem już na pewno..." wyśpiewali uczniowie naszej szkoły podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Niepodległości. O dawnych i współczesnych obliczach patriotyzmu opowiadał program artystyczny przygotowany przez uczniów klas: 3b, 7a i 8 a pod kierunkiem pani Moniki Chudzik i Iwony Rogulskiej. Montaż słowno- muzyczny przypomniał o tym jak ważne jest to święto dla każdego Polaka. Uzmysłowił również, jak istotne jest być wolnym, żyć w niepodległym kraju.

     • XXI Dzień Papieski

      "Nie lękajcie się!" to hasło XXI Dnia Papieskiego, obchodzonego dla upamiętnienia postaci wielkiego Polaka Papieża Jana Pawła II

      16 października został ustanowiony świętem przez Sejm RP 27 lipca 2005 roku – jak uznano w uchwale – w hołdzie największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory.

     • Dzień Edukacji Narodowej

      14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto wszyskich osób, związanych z edukacją. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nasi uczniowie pod okiem swoich nauczycieli przygotowali
      bardzo wesoły program artystyczny.
      Piosenki, taniec i recytacje pokazywały z dużą dozą humoru realia naszego szkolnego życia.
      Na koniec uczniowie złożyli życzenia kierowane zrówno do nauczycieli, jak i wszystkich pracowników naszej szkoły.

     • Ślubowanie uczniów klas pierwszych

      Pasowanie na ucznia, zwane oficjalnie ślubowaniem klas pierwszych to uroczyste i symboliczne wejście w życie szkolne.

      Dnia 13 października 20 roku odbyło się w naszej szkole ślubowanie uczniów klas pierwszych
      W uroczystości tej wzięło udział dwie klasy pierwsze, liczące łącznie 33 uczniów,
      wraz z wychowawczyniami oraz licznie zgromadzeni rodzice i goście.
      Przygotowania do uroczystości trwały niemal od początku roku szkolnego.
      Panie wychowawczynie klas pierwszych zapoznawały i wdrażały swoich uczniów do pełnienia
      różnych obowiązków wynikających z rozpoczęcia nauki w szkole, pierwszoklasiści poznawali
      również swoje prawa oraz poznawali zasady panujące w szkole.

  • Partnerzy

   • Międzyszkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 31.01.2023
  • Nasza Galeria

    brak danych
  • Logowanie