• BOOKCROSSING – UWOLNIJ KSIĄŻKĘ

     • Dzięki zaangażowaniu dzieci i rodziców udało się stworzyć w naszym przedszkolu biblioteczkę. Zebraliśmy 80 książek, które systematycznie będą wędrowały do naszej bookcrossingowej biblioteczki. Bookcrossing - to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Poprzez Bookcrossing chcemy popularyzować książki i czytelnictwo w naszej lokalnej społeczności.

      Każdy przedszkolak może zabrać książkę do domu a po przeczytaniu przynieść z powrotem. Nie używamy kart bibliotecznych, ufając że książki będą wędrowały po domach, a następnie wracały na swoje miejsce.

      Będzie nam niezmiernie miło, jeśli nasza idea spotka się z Państwa zainteresowaniem. Zapraszamy do wypożyczania książek i czytania z dzieckiem. Do dyspozycji Państwa i dzieci, pozostają również czarno-białe zakładki do książek, które można zabrać do domu, wyciąć i pokolorować według własnego pomysłu.

      Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

      “Uwolnij swoje książki i pozwól przeczytać je innym” – niech ta idea towarzyszy wszystkim w naszym przedszkolu.

       

      Agnieszka Pisarek i Monika Czyżo

     • Podziękowania od Prezydenta RP

     • W roku szkolnym 2018/2019 dzieci z obecnej grupy 4-latków oraz 5-latków, pod okiem koordynatora Pani Agnieszki Pisarek, brały udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”. Projekt upamiętniał setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Za aktywny udział nasz Oddział Przedszkolny otrzymał podziękowania od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Do listu dołączona została flaga, która jest symbolem naszej tożsamości i znakiem przynależności do polskiej wspólnoty.

      Dziękujemy za wyróżnienie!

     • Klasy 1a i 1b w NBP

     • 13 listopada 2019r. klasy pierwsze uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt. „Orzeł czy reszka, gdzie mieszka reszka?”  w Centrum Pieniądza NBP w Warszawie.  Rozwiązując zagadki, dzieci podążały tropem zwierząt widniejących na monetach z całego świata. Dowiedziały się, dlaczego niektóre państwa umieszczają na swoich monetach wizerunki zwierząt, jednocześnie poznały proces projektowania i produkcji monet. Zwiedzały Skarbiec  i miały okazję podnieść  sztabę złota ważącą 12,5 kg!

     • BohaterON – włącz historię!

     • Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było ono uosobieniem naszych kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom.

      Kształtowanie postaw patriotycznych wśród uczniów naszej szkoły było i jest bardzo ważnym elementem wychowawczym. Wśród wielu podejmowanych przez nauczycieli aktywności  dotyczących wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży znalazł się również projekt BohaterON – włącz historię! 

      W tym roku po raz pierwszy wychowawcy wraz z uczniami mieli zaszczyt wziąć  udział w Ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie                                   i uhonorowanie żyjących uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartek- laurek z życzeniami. W akcji wzięły również udział przedszkolaki z grupy                   pięcio- i sześciolatków. Łącznie wysłaliśmy 220 kartek.

      Dziękujemy wychowawcom, którzy przeprowadzi lekcje  na temat Powstania Warszawskiego oraz wspólnie z uczniami wykonali piękne laurki.

      Mamy nadzieję, że sprawią one wielką radość wspaniałym bohaterom, a czas przeznaczony na ich wykonanie był dla Was - drodzy uczniowie piękną lekcją patriotyzmu oraz wdzięczności za wolność.

      Szkolny koordynator Akcji BohaterOn

      A. Jańczyk

     • Zebrania z rodzicami

     • Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na zebrania w Szkole Podstawowej, które odbędą się 18 listopada 2019 r wg załączonego harmonogramu.

      Natomiast 25 listopada o godz. 17.00 zapraszamy na zebrania dla rodziców dzieci przedszkolnych.

     • 11 listopada

     • 11 listopada 2019 roku odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Radzyminie.  Obchody rozpoczęły się o godz. 10:00 od Mszy Świętej za Ojczyznę w Kolegiacie Radzymińskiej. Po Mszy Świętej około godz. 11:00 rozpoczęła się oficjalna cześć uroczystości. W programie przewidziano okolicznościowe przemówienia i złożenie wieńców pod pomnikiem T. Kościuszki.Organizatorzy zaprosili zgromadzonych  do wspólnego odśpiewania Hymnu Narodowego w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”  oraz do udziału w pikniku niepodległościowym od godz. 12:00 na pl. T. Kościuszki.

      Po części oficjalnej  Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie miał miejsce okolicznościowy koncert Radzymińskiej Orkiestry Dętej, występ chóru CANTO oraz spektakl pt. "Żołnierz i salonowiec, czyli Piłsudski i Paderewski na polską nutę” w wykonaniu młodzieży Teatru „Maskarada”, z udziałem znanych aktorów scen polskich. Na uroczystościach Szkołę Podstawową im. Armii Krajowej w Starych Załubicach reprezentowała Pani Dyrektor Magdalena Sycik i delegacja ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej pod opieką p. Tomasza Pałaszewskiego.

     • Awans naszej drużyny

     • W dniu 5 listopada 2019 r. drużyna chłopców z naszej szkoły wzięła udział w rejonowych zawodach w unihokeju. Rywalizowaliśmy z uczniami SP Marki. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 4:2. Mecz był bardzo emocjonujący. Od początku meczu byliśmy zespołem przeważającym. Jednak brakowało nam szczęścia. Pod koniec pierwszej polowy po strzale przeciwników piłka odbiła się od kija naszego zawodnika i rykoszetem wpadła do bramki. Na przerwę schodziliśmy ze stratą jednej bramki. Drugą połowę zaczęliśmy od wyrównania. Po niedługim czasie zdobyliśmy drugiego gola. Niedługo cieszyliśmy się z prowadzenia. Po szybkiej kontrze padło wyrównanie. Końcówka meczu należała do naszej drużyny. W bardzo krótkim czasie zdobyliśmy dwie bramki i nie pozwoliliśmy już sobie odebrać zwycięstwa. Kolejny etap - zawody powiatowe w Zielonce.  

     • Bookcrossing w przedszkolu

     • Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w akcji organizowanej w naszych oddziałach przedszkolnych. Szczegóły znajdziecie Państwo na grafikach.

     • Narodowe Święto Niepodległości 2019 w Oddziałach Przedszkolnych

     • Już od najmłodszych lat staramy się kształtować u przedszkolaków postawę patriotyczną poprzez czytanie polskich wierszy oraz legend, śpiewanie polskich piosenek, poznawanie symboli narodowych, branie udziału w ważnych dla kraju uroczystościach, czy też poprzez rozmowy o naszej Ojczyźnie.

      11 Listopada to dla nas Polaków wyjątkowe Święto, w którym w sposób szczególny jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami. Przedszkolaki przygotowywały się do tego wydarzenia przez kilka dni wykonując m.in. prace plastyczne o tematyce związanej z historią naszego kraju.

      W piątek dzieci z trzech grup ubrane na galowo spotkały się na sali gimnastycznej i dumnie odśpiewały Hymn Polski oraz wyrecytowały wiersz ”Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy. Następnie 4 i 6-latki udały się na uroczysty spacer z wykonanymi wcześniej flagami oraz kotylionami w barwach narodowych. Dzieci dumnie niosąc wykonane przez siebie flagi i kotyliony, wręczały je spotkanym podczas spaceru przechodniom, którzy z radością przyjmowali patriotyczną postawę młodego pokolenia. Biało-czerwony pochód zawitał także do lokalnego sklepu. Pani ekspedientka, pełna podziwu dla najmłodszych Polaków, obdarowała dzieci słodkościami.

       

      Monika Czyżo

      Agnieszka Pisarek

       

       

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Narodowe Święto Niepodległości 2019 w Oddziałach Przedszkolnych.

     • Pasowanie na Przedszkolaka

     • 7 listopada to ważna data w życiu dzieci z oddziałów przedszkolnych. Tego dnia odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Był to zarówno pierwszy występ dzieci z grupy 3-latków. Najmłodsze przedszkolaki wykonały zadania (piosenki, wierszyki, taniec), po których mogły przystąpić do ślubowania. Następnie pani dyrektor Magdalena Sycik dokonała uroczystego pasowania dotykając każde dziecko ołówkiem. Na pamiątkę tej niezwykłej chwili dzieci dostały dyplomy i upominki. “Starszaki” z pozostałych grup również przygotowały swoim młodszym kolegom i koleżankom niespodzianki: piosenkę, wierszyk oraz medale z masy solnej. Pani Dyrektor zadbała o rozwój kreatywności i wyobraźni dzieci i podarowała maluchom drewniane klocki.

       

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii OP D - Pasowanie na Przedszkolaka.

     • Klasy 6 na salonach, czyli wycieczka udana

     • 6 listopada klasy VIA i VIB wybrały się na warsztaty savoir-vivre zorganizowane w Pałacu w Jabłonnie. Uczniowie poznali historię tego miejsca oraz wzięli udział w lekcji dobrych obyczajów. Zaliczyli ekspresowy kurs wiązania krawatów oraz artystycznego składania serwetek. Zapoznali się z kulturą jedzenia i zasadami nakrywania do stołu. Zdobytą wiedzę wykorzystali w praktyce podczas konsumpcji czterodaniowego obiadu w pałacowej restauracji. Wszystko szybko znikło z talerzy, a uczniowie rozśpiewanym autokarem wrócili do szkoły.

       

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Klasy 6 na salonach, czyli wycieczka udana.

     • Wycieczka do planetarium (OP B)

     • Grupa 5 latków odwiedziła Planetarium Kopernika. Podczas projekcji przedszkolaki dowiedziały się: Co dzieje się na niebie? Dlaczego słońce świeci i do czego można je wykorzystać? Jak zmieniają się pory dnia i roku? Była to świetna lekcja, którą na długo zapamiętamy.

       

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii OP B - Wycieczka do planetarium.

     • Dzieci uczą rodziców

     • Celem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa  wśród najmłodszych, popularyzacja postaw proekologicznych czy promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy, które były przedmiotem lekcji.

      W ramach akcji każdego miesiąca otrzymamy drogą elektroniczną materiały do przeprowadzenia lekcji z najmłodszymi (konspekt zajęć + prezentację multimedialną).

      Szanowni Rodzice, pytajcie dzieci, rozmawiajcie z dziećmi i dzielcie się doświadczeniami.

     • Pozytywna uwaga

     • Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła rozpoczyna udział w akcji POZYTYWNA UWAGA!

      O co chodzi w akcji? Wyjaśnienie wprost ze strony akcji www.pozytywnauwaga.pl :

       

      „Pozytywna uwaga” to nasz pomysł – rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 52 na warszawskim Targówku. Urodził się chwilę po tym, kiedy jedna z wychowawczyń poprosiła uczniów, by opisali swoje pozytywne cechy. Dostała same puste kartki! Dzieci nie potrafiły napisać nic dobrego o sobie. Kompletnie nic. Dotarło do nas wtedy, że to my, dorośli, zawiedliśmy. My, rodzice, nie pomogliśmy dzieciom zbudować takiej samooceny, która pozwoliłaby im o sobie mówić – i myśleć! – dobrze. A przecież kochamy nasze dzieci i chcemy dla nich wszystkiego, co najlepsze, prawda? Zawiodła także szkoła – wśród uwag od nauczycieli rzadko zdarzają się pozytywne. A te są zwykle pochwałami za coś oczywistego – za grzeczne zachowanie, za pomoc przy sprzątaniu po przedstawieniu. Łatwo nam strofować i wytykać błędy, bo nas też nie chwalono. Ilu z nas poproszonych teraz o wypisanie swoich dobrych cech, oddałoby puste kartki? Nie oceniamy systemu edukacji, nie chcemy zmieniać podstawy programowej, chcemy tylko zachęcić nauczycieli do mądrego chwalenia uczniów. W szkole nie da się uciec od ocen, a dobra uwaga od nauczyciela zostaje z nami na całe życie. Niech nasze dzieci idą w świat przekonane, że nawet jak nie mają czerwonego paska, to są w czymś dobre. Niech poczują nasze wsparcie.

      Zaczynamy w listopadzie, bo to najtrudniejszy miesiąc w roku – dzieci są zmęczone, szybko robi się ciemno, a nauki coraz więcej. Niech jak najwięcej uczniów dostanie teraz pozytywną uwagę od swoich nauczycieli – oficjalnych, wpisanych do dzienniczków. Przegońmy wspólnie smutek ze szkolnych korytarzy. Dzielcie się z nami tymi uwagami – już wkrótce ogłosimy dla Was też konkurs. Co ważne, chwalmy siebie. Rozmawiajmy z nauczycielami, im także powiedzmy coś dobrego. Nic przecież tak nie motywuje do lepszej pracy jak dobre słowo. Nie czekajcie na listopad, nie czekajcie nawet na jutro. Zacznijcie już dziś. Anna Zapał i rodzice ze SP nr 52 w Warszawie"

     • Projekt "Niepodległa"

     • W czwartek 31 października miało miejsce spotkanie grup działających w projekcie "Między nami. Szukamy śladów naszej przeszłości", realizowany we współpracy Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Radzymin. Projekt jest częścią Planu Wieloletniego "NIEPODLEGŁA".

      W ramach projektu uczniowie tworzą Zespoły Badaczy lokalnych i szukają śladów dziejów swoich rodzin i życia społeczności lokalnych, przy wsparciu p. Tomasza Pałaszewskiego i koordynatorki, p. Agnieszki Nowińskiej opracowują prezentacje, które wezmą udział w konkursie i zostaną zaprezentowanew Bibliotece Publicznej w Radzyminie.

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek - OP B i C

     • Każdy z nas zapewne kiedyś utożsamiał się ze swoim bohaterem z bajki. Bajki mają duży wpływ na nasze emocje, postrzeganie świata, na poczucie własnej wartości. Uczą nas, bawią, pokazują, co dobre, a co złe. Dziś z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek 4- latki na chwilę mogły przenieść się w świat pełen magii i tajemnic. Tego dnia na przedszkolaki czekały wyjątkowe atrakcje takie, jak: zagadki, magiczny worek Kopciuszka oraz bajkowy bal. W atmosferze pełnej radości i przyjaźni dzieci i panie bawiły się doskonale (panie przypomniały sobie swoje dzieciństwo ;) )

       

      Przedszkolaki   z grupy OP „B”   również nie mogły pominąć tak ważnego dnia   –   5 listopada dzieci przebraly się za ulubionych bohaterów bajkowych. Od wczesnych godzin rannych odbywały się bajkowe zabawy, tj. , rozwiązywanie bajkowych zgadywanek, zabawa w skojarzenia , oddzielanie ziaren grochu od fasoli,” zabawa na zamku królewskim” przy znanych przebojach dziecięcych. Zwieńczeniem zabaw było odprawienie czarów i wykonanie „ magicznej mikstury” której zadaniem było wypędzenie złej czarownicy.

       

       

     • Wyniki konkursu dyniowego

     • W dniu 23 października 2019 r. w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie RODZINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "DYNIOWE BAJKOWE CUDA". Organizatorzy oraz jury byli pod wrażeniem ilości zgłoszonych prac, kreatywności, poczucia humoru, a przede wszystkim wysiłku włożonego w przygotowanie dyń. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom biorącym udział w konkursie, a Radzie Rodziców i Pani Dyrektor Magdalenie Sycik za sfinansowanie nagród.

      Agnieszka Pisarek i Monika Czyżo

     • Dzieje się w sporcie!

     • Informacja piłka nożna

      W dniu 23 września 2019r. na boisku" Orlik" w Radzyminie odbyły się mistrzostwa gminy w piłce nożnej chłopców w kategorii "Młodzież".

      W zawodach udział wzięło sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Nasza drużyna znalazła się w grupie z zespołami z Słupno  i SP 1 Radzymin. Z rozegranych meczów grupowych jeden wygraliśmy( z SP 1 Radzymin), drugi (ze Słupnem)  zakończył się porażką. Sytuacja w naszej grupie była bardzo ciekawa. Każda z drużyn jeden mecz wygrała i jeden przegrała. O kolejności w grupie decydował bilans bramkowy. Niestety mieliśmy najbardziej niekorzystny i zajęliśmy trzecie miejsce. W meczu o piąte miejsce pewnie pokonaliśmy trzecią drużynę z drugiej grupy. Na pocieszenie pozostaje fakt, że w fazie grupowej pokonaliśmy późniejszych zwycięzców całego turnieju(SP 1 Radzymin).

       

      Informacja międzypowiatowe biegi przełajowe

      W dniu 7 października 2019r. w Pomiechówku odbyły się Międzypowiatowe indywidualne biegi przełajowe. Z naszej szkoły w zawodach uczestniczył Jakub Kostrzewa, który w swojej kategorii wiekowej  zajął 24 miejsce na  50 startujących.

      Informacja unihokej dziewcząt i chłopców.

      W dniach 28 i 29 października 2019 r. w SP 2 w Radzyminie odbyły się mistrzostwa gminy w unihokeju. W kategorii dziewcząt nasze zawodniczki zajęły drugie miejsce, a chłopcy pierwsze. Warto dodać, że chłopcy wygrali wszystkie rozegrane spotkania i awansowali do rozgrywek rejonowych. Życzymy im powodzenia na kolejnym etapie.

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zawody sportowe: unihokej, piłka nożna, biegi przełajowe.

     • ZAGŁOSUJ NA NASZE PROJEKTY

     • ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ

      W STARYCH ZAŁUBICACH

      I PARAFII ZAŁUBICE!

       

      Od 26 października do 5 listopada trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Radzymińskiego Budżetu Partycypacyjnego 2020. Głosy można oddawać korespondencyjnie, odwiedzając Urząd lub wygodnie i szybko głosując poprzez platformę internetową www.budzetpartycypacyjny.radzymin.pl. Głosować mogą mieszkańcy gminy Radzymin, którzy ukończyli 13 rok życia.  Każdy mieszkaniec gminy Radzymin, który w dniu głosowania ma ukończone 13 lat, może oddać po jednym głosie na jeden projekt inwestycyjny i jeden nieinwestycyjny. Udział w głosowaniu można wziąć na trzy sposoby: elektronicznie, w stacjonarnym punkcie głosowania, korespondencyjne. 

       

      Na karcie głosowania zaznacz X w polu odpowiadającym projektowi:

       

      12. Festiwal smaków parafii Załubice.

       

      18. Ścieżka edukacyjna "ZIELONA KLASA"

     • Dzień papieski

     •   Dnia 16 października 2019 roku zgromadziliśmy się na uroczystym  apelu , aby oddać hołd wdzięczności Św. Janowi Pawłowi II , który był i nadal jest wśród nas wielką osobowością i na zawsze zostanie piękną częścią naszej pamięci oraz wzorem do naśladowania.  Tegoroczny XIX Dzień Papieski  obchodzony był pod hasłem - „Wstańcie chodźmy! ”. Uczniowie klasy IVa, VIa ,VIII naszej szkoły pod kierunkiem nauczycielki religii Marty Rybak przygotowali montaż słowno- muzyczny, przybliżając nam postać Św. Jana Pawła II oraz Jego nauczanie.

          Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor Magdalena Sycik, która w swoim wystąpieniu nawiązała do osobistych przeżyć związanych z osobą Św. Jana Pawła II. Pani Dyrektor podziękowała uczniom i pani katechetce za przygotowanie uroczystości.

            Następnie głos zabrał Ks. Proboszcz Wojciech Stępień, który opowiedział o cudzie za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II.

             W dalszej części apelu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na ,,Najładniejszy różaniec”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wpłynęło, aż 78 różańcy. Ponieważ pomysłowość i oryginalność okazała się wielka, komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców.

      Prace konkursowe zostały ocenione w dwóch grupach wiekowych:

      Kl. I-III,

      Kl. IV-VIII.

             Pani Dyrektor Magdalena Sycik wraz z Ks. Proboszczem Wojciechem Stępniem wręczyli zwycięzcom dyplomy i nagrody.

      Kl. I - III

      I     miejsce      Sebastian Więch           kl. II a

      II    miejsce    Aleksandra Dzwonkowska     kl. II b

      III   miejsce    Ewa Kowalska   kl.I a /  Martyna Więch  kl.  II a

      KL. IV - VIII

      I     miejsce       Aleksandra  Bieńko      kl. V b

      II     miejsce      Maja  Gołębiewska      kl. IV a

      III    miejsce     Weronika  Podlaska     kl. V b

           Wszystkie dzieci  biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy zaś otrzymali nagrody  ufundowane przez Ks. Proboszcza Wojciecha Stępnia, za co serdecznie dziękujemy.

      Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

      Prace konkursowe były wystawione w holu szkolnym i kościele parafialnym.

       

      Marta Rybak