• II miejsce w wojewódzkim konkursie „Żołnierze Wyklęci – historia obrazem opowiedziana”

      27.01.2023

      Nasze uczennice Martyna i Paulina zostały laureatkami wojewódzkiego konkursu „Żołnierze Wyklęci – historia obrazem opowiedziana”.

      Organizatorem konkursu „Żołnierze Wyklęci – historia obrazem opowiedziana” zwanego dalej „Konkursem” była Fundacja „Willa Jasny Dom” oraz Szkoła Podstawowa nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

      Głównymi celami przedsięwzięcia było upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz upowszechnianie wśród uczniów szkoły podstawowej wiedzy o żołnierzach Wojska Polskiego, zbrojnego podziemia niepodległościowego, którzy walczyli z władzą komunistyczną Polski po II wojnie światowej.

      Konkurs był skierowany do uczniów klas 6 – 8 szkół podstawowych województwa mazowieckiego. Uczniowie mogli zgłosić film krótkometrażowy o Żołnierzach Niezłomnych lub plakat w dowolnej technice plastycznej lub grafice komputerowej.

      Nasze uczennice - Martyna  i Paulina zdecydowały się na film. Przygotowały niezwykły dokument o Janie Borysewiczu ps. „Krysia”, „Mściciel”, żołnierzu polskiego podziemia, kapitanie Armii Krajowej, który ginął 21 stycznia 1945 pod Kowalkami w zasadzce grupy operacyjnej NKWD.

      26.01.2023 r. dziewczęta wzięły udział w gali finałowej konkursu, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Warszawie,  w trakcie której odebrały nagrody za zajęcie II miejsca w konkursie.

      Jesteśmy niezmiernie dumni i gratulujemy naszym uczennicom!

      Zapraszamy do obejrzenia pracy dziewcząt!

     • Jasełka 2022

      22.12.2022

      Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Są nierozerwalnie połączone z tradycją wystawiania jasełek. Ta piękna tradycja obecna jest w naszej szkole.  Społeczność szkolna po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Na początku obejrzeliśmy poruszający taniec w wykonaniu uczniów klas III. Następnie scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami, które wykonane były przez uczniów z klas IV-VII. Na uroczystość przybyli: Radny Rady Miejskiej w Radzyminie Zbigniew Jabłoński, Proboszcz Parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, prezes Koła Emerytów Bożena Szczepaniak, sołtys Starych Załubic Ewelina Jakubik oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Na koniec cała społeczność szkolna podzieliła się opłatkiem. 

     • Święto Niepodległości

      30.11.2022

      W dniu 10 listopada 2022 w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Charakter tego szczególnego dnia podkreślał strój galowy uczniów i nauczycieli.

       Cała społeczność szkolna wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu” i o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

      W programie artystycznym przygotowanym i zaprezentowanym przez uczniów klasy IIIB ukazano czym jest wojna.

      W tym dniu odbył się również konkurs recytatorski patriotyczny pod hasłem "W hołdzie dla Niepodległej"

     • Sandomierz - urocze miasto z piękną historią

      13.10.2022

      Wycieczka klas piątych.

      12 października uczniowie odwiedzili jedno z najstarszych polskich miast - Sandomierz. Zwiedzali Rynek Starego Miasta, podziwiali piękne wąwowzy i odwiedzali miejca związane z serialem "Ojcem Matwusz". Podczas wizyty w Akademii ziołowej Czary Napary poznali właściwości ziół, grzybów, eliksirów i mikstur. Dowiedzieli się, co nas leczy, a co szkodzi i jak można temu zaradzić. Odwiedzili muzeum "Świat ojca Mateusza", w którym wszystkie pomieszczenia zostały zaaranżowane na wzór serialowych wnętrz. Na wystawie figur woskowych oglądali realiztyczne figury głównych bohaterów i robili zdjęcia. Na koniec brali udział w wyjątkowej lekcji z historii w Zbrojowni Rycerskiej.

     • XXII Dzień Papieski - Blask Prawdy (Veritatis Splendor)

      11.10.2022

      10 października 2022 r, obchodziliśmy w naszej szkole XXII Dzień Papieski.

      W tym szczególnym dniu zaszczycił nas swoją obecnością Ks. Proboszcz Wojciech Stępień.

      Podczas uroczystego apelu  uczniowie  w swym wystąpieniu nawiązali do tegorocznego hasła
      ,, Blask Prawdy”. Jest tytuł dziesiątej encykliki papieża Jana Pawła II „Veritatis Splendor”
      ogłoszonej 6 sierpnia 1993 roku.  
      Uczniowie przypomnieli nam o trzech wartościach, które najczęściej przewijają się w encyklice ,
      tj. Prawda, Miłość i Wolność, bez których w naszym życiu wieje pustką.

      Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Magdalena Sycik oraz Ks. Proboszcz Wojciech Stępień.

     • Dzień Empatii

      04.10.2022

      W poniedziałek 3 października odbył się w naszej szkole po raz pierwszy Dzień Empatii. Uczniowie z klas I- III mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. Kiść winogron zagrane przez kolegów i koleżanki ze starszych klas, opowiadające o wdzięczności i empatii w rodzinie wyrażonej za pomocą dzielenia się pierwszą , dojrzałą kiścią zerwaną przez ojca. Dzieci były bardzo zainteresowane. Z zapartym tchem śledziły akcje i wysłuchały piosenki pod tytułem Wdzięczność. Po spektaklu wzięły udział w quizie na temat uczuć i emocji oraz technik społecznych radzenia sobie z emocjami rówieśników. Uczniowie sporo wiedzieli o uczuciach i z chęcią odpowiadali na pytania. Panowała atmosfera zadowolenia i radości. Dzień Empatii odbył się w ramach projektu pt. Szacunek i empatia.

     • Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

      03.10.2022

      ​​​​​​27 września 2022 r. obchodziliśmy 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, wspominując bohaterów, którzy tworzyli tajne struktury państwa polskiego, istniejącego w czasie II wojny światowej podległego Rządowi RP na uchodźstwie​​​​​​​​​​​​​​

      Obchody rocznicowe rozpoczęliśmy już w sobotę 24 września. Poczet sztandarowy wraz ze swoim opiekunem - panią Małgorzatą Milewską i dyrektor Magdaleną Sycik uczestniczył w gminnych obchodach tej rocznicy, zorganizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Radzymina, Radzymińskie Koło Światowego Związku Żołnierzy AK oraz Międzyszkolny Kluby Historyczny AK Ziemi Radzymińskiej. Uroczystość odbyła się na Cmentarzu Poległych w 1920 r. w Radzyminie.

      Miło nam poinformować, że w trakcie uroczystości pani dyrektor Magdalena Sycik została uhonorowana odznaczeniem „ZA ZASŁUGI DLA ŚWIATOWEGO ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY ARMII KRAJOWEJ", natomiast pani Małgorzata Milewska otrzymała Odznakę Honorową „ZA ZASŁUGI DLA ŚWIATOWEGO ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY AK”

      Na zakończenie uroczystości, w imieniu całej społeczności naszej szkoły delegacja złożyła kwiaty na mogile bohaterów Armii Krajowej.  

      We wtorek 27 września obchodziliśmy Dzień PPP na terenie naszej szkoły. Rozpoczęliśmy od tematycznych zajęć, których scenariusz opracowała pani Małgorzata Milewska. W ich trakcie uczniowie mogli wcielić się w rolę konspiratorów, rozwiązując zadania z zaszyfrowanym hasłem.

      Następnie w czasie uroczystego apelu przypomnieliśmy historię i ważną rolę Polskiego Państwa Podziemnego oraz sylwetki bohaterów wojennych czasów.

      Polskie Państwo Podziemne działając w latach 1939-1945 na terenach okupowanych przez Niemców i Sowietów, było fenomenem w ogarniętej wojną Europie. Jego początkiem było utworzenie 27 września 1939 r. Służby Zwycięstwu Polski, przekształconej w Związek Walki Zbrojnej, a następnie w Armię Krajową.

     • Zebrania z rodzicami

      06.09.2022

      Zapraszamy wszystkich rodziców uczniów naszej szkoły na pierwsze w tym roku zebrania.

      Wszystkich rodziców zapraszamy na zebrania:

      12 września godz. 17.00 - klasy IV-VIII

      Plan spotkania:

      • spotkanie ogólne w hali sportowej z prof. Jędrzejko
      • spotkanie ogólne w hali sportowej dot. zasad organizacji zajęć wdż
      • spotkania klasowe z wychowawcami


      13 września godz. 17.00 - klasy I-III

      • spotkania klasowe z wychowawcami

      (chętnych rodziców z kl I-III  na spotkanie z prof. Jędrzejko zapraszamy do hali w poniedziałek)


      Magdalena Sycik
      dyrektor ZSP w Starych Załubicach

       

     • Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny

      02.09.2022

      1 września odbyły się spotkania inaugurujące nowy rok szkolny.      1 września powitaliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. Uroczyste powitanie nowego roku odbylo się w hali sportowej. Tutaj pani dyrektor przywitała kadrę oraz uczniów powracających z wakacji. Wyraziła nadzieję, że wszyscy z nowymi siłami, wypoczęci i pozytywnie nastawieni powracają do szkolnych ławek.

      Pani dyrektor szczególnie ciepło witała uczniów klas I, którzy rozpoczynają swą edukacyjną przygodę. Zwróciła się również do ósmoklasistów, dla których bieżący rok będzie czasem wytężonej pracy.

      Pani dyrektor odczytała fragmenty listu, który w dniu 1 września skierował do członków społeczności szkolnej Minister Edukacji Narodowej i Sportu:

      Szanowni Państwo Dyrektorzy, Szanowni Nauczyciele i Drodzy Uczniowie,

      przed nami rok szkolny 2022/2023 – czas wielu nowych możliwości, odkrywania talentów, pogłębiania pasji i spełniania życiowych ambicji. Cieszę się, że już w tej chwili widoczne są efekty naszych kluczowych projektów i przedsięwzięć rozpoczętych jeszcze w ubiegłym roku szkolnym. Przed nami kolejne wyzwania, których celem jest stwarzanie młodym ludziom jak najlepszych szans do rozwoju. Zależy nam na tym, by każde z naszych działań było odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci i młodzieży, a także na wyzwania współczesności.(...)

      Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele, w swojej codziennej pracy podejmują Państwo starania na rzecz wychowania oraz kształcenia kolejnych pokoleń. Dziękuję za wzorową postawę, zaangażowanie w pracę z dziećmi i młodzieżą. Bez doskonałego przygotowania merytorycznego, jakie zapewniają Państwo swym podopiecznym, ich sukcesy edukacyjne nie byłyby możliwe. Pragnę wyrazić wdzięczność za tworzenie warunków dogodnych do zdobywania wiedzy, rozwijania potencjału, ale i budowania atmosfery sprzyjającej wzmacnianiu wspólnoty szkolnej.

      Drodzy Uczniowie, czas szkolnej nauki może być niezapomnianą przygodą, okresem zacieśniania koleżeńskich relacji, a nadto – przepustką do realizacji marzeń. W nowym roku szkolnym wszystkim Uczniom życzę odwagi w odkrywaniu świata, wytrwałości w dążeniu do obranych celów, a także wielu osiągnięć.


      Pani dyrektor również życzyła wszystkim sukcesów w nowym roku oraz powodzenia w realizacji zamierzonych celów.

      Następnie uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami i koleżankami i kolegami z klasy.


     • OBIADY SZKOLNE

      31.08.2022

      UWAGA od 1 września zmieniają się zasady korzystania z obiadów w szkole 

      Od 1 września 2022 r. posiłki dostarczane są przez firmę My Catering Jakub Pałaszewski 

      Informacje organizacyjne:

      1. Cena obiadu szkolnego wynosi 8,00 zł (50% zniżki dla posiadaczy Powiatowej Karty Dużej Rodziny).
      2. Opłaty będą wymagane z dołu – płatność miesięczna, do 10. dnia kolejnego miesiąca na podstawie informacji udostępnionej za pomocą aplikacji 4Parents.
      3. Nieobecność, tak jak dotychczas, zgłaszamy za pomocą aplikacji 4Parents lub telefonicznie w sekretariacie szkoły do godz. 8:30. Niezgłoszenie nieobecności do 8:30 skutkuje naliczeniem opłaty za obiad w danym dniu.
      4. Wpłat będziemy dokonywać za pośrednictwem aplikacji 4Parents lub na konto:

      MY CATERING Jakub Pałaszewski, Słupno, ul. Ceglana 5, 05-250 Radzymin 

      59 1160 2202 0000 0003 8957 8320 (uwaga nowe konto)

      tytułem: wpłata za obiady/imię i nazwisko dziecka/klasa/miesiąc

       

      1. O rezygnacji z obiadów w kolejnym miesiącu należy poinformować sekretariat szkoły do 20. dnia miesiąca poprzedzającego rezygnację.
      2. W szkole zorganizowane są dwie przerwy obiadowe:
       • 11.25 – 11.40 – dla uczniów klas I-III
       • 12.25 – 12.40 – dla uczniów klas IV-VIII

      Pozostałe warunki świadczenia usług pozostają bez zmian. Proszę uzupełnić wymaganą przez firmę deklarację (do pobrania poniżej lub w sekretariacie szkoły) i dostarczyć ją do sekretariatu szkoły.

      Deklaracja_obiady_22_23.pdf

     • Wyprawka dla trzylatka

      26.07.2022

      Już niedługo szeregi naszych przedszkolaków zasilą nowe dzieci. Czekamy na trzylatki i już dziś trzymamy za nie kciuki (za rodziców również).

      Drodzy Rodzice,

      cieszymy się, że Wasze dziecko dołączy do społeczności Przedszkola w Starych Załubicach. Jesteśmy przekonani, że będzie to szczęśliwy i bezpieczny czas dla Państwa i dzieci. Początki będą trudne, bo ciężko dzieciom rozstać się z rodzicami i zostać w nowym miejscu pod opieką nowych, nieznanych osób. Ciężko też rodzicom zostawić swoje skarby pod opieką obcych osób. Musicie się Państwo uzbroić w cierpliwość, bo zanim dziecko poczuje się bezpiecznie w nowym miejscu musi minąć trochę czasu.

      Dziecko rozpoczynające przedszkole musi być odpieluchowane, ponieważ w przedszkolu nie ma możliwości zmiany pieluch - nie posiadamy odpowiedniej bazy i wyposażenia. Idąc do przedszkola dziecko żegna się też z butelkami, smoczkami i papkami do jedzenia.

      Aby dziecku było łatwiej w przedszkolu warto zadbać, by jadło samodzielnie, by próbowało samodzielnie się ubierać. Panie chętnie dzieciom pomagają we wszystkich czynnościach, ale im dziecko jest bardziej samodzielne, tym łatwiej funkcjonować mu w grupie.

      Początki wszędzie bywają trudne. Adaptacja u jednych dzieci przebiega bardzo szybko, a u innych jest rozłożona w czasie. Jedne dzieci wydają się być szczęśliwe w przedszkolu, a po pewnym czasie przeżywają kryzys, inne adaptują się długo i wylewają przy tym dużo łez. Pierwsze dwa tygodnie w przedszkolu są dla dzieci i rodziców zazwyczaj trudne. Nawet jak dziecko jest w dobrym nastroju, a widzi płaczące dzieci, płacz mu się udziela.Ważne, aby z dziećmi rozmawiać o przedszkolu, bawić się w przedszkole, opowiadać i czytać książeczki, by oswoić dziecko z nową sytuacją. Nigdy nie straszcie dziecka przedszkolem, chyba że chcecie, by było tylko z Wami w domu. Mówcie dziecku prawdę, bądźcie cierpliwi, spokojni i pozytywnie nastawieni.

      Przedszkole jest czynne od 7.00 do 17.00. Dni w przedszkolu wyglądają bardzo podobnie. O 9.00 jest śniadanie, potem organizowane są zajęcia dydaktyczne. Potem dzieci wychodzą na plac zabaw. O 12.00 jest obiad, po obiedzie grupa udaje się na odpoczynek. Niektóre dzieci śpią, niektóre odpoczywają przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej. O 15.00 jest podwieczorek. Po obiedzie jest czas na dowolne zabawy. Ważne jest, aby przyprowadzić dziecko najpóźniej do godziny 8.30 i nie odbierać w porze leżakowania.

      W pierwszych dniach przedszkola warto skrócić dziecku pobyt w przedszkolu, by rozstanie z rodzicem nie było zbyt długie.


      Na 1 września prosimy przygotować dzieciom:

      -poduszeczkę,

      -cienką kołderkę lub powleczony kocyk

      -prześcieradło z gumką (wymiary min. 140x70),

      -piżamkę,

      -kapcie (wygodne i łatwe do wkładania - bez sznurowadeł),

      -bieliznę i ubranie na zmianę (odpowiednie do pory roku),

      -mały ręczniczek z zawieszką,

      -chusteczki mokre i suche,

      -szczoteczkę, pastę, kubek.

      Prosimy o podpisanie wszystkich rzeczy (ręcznika, pościeli, ubrań, kapci). Dobrze, aby razem z dzieckiem robić zakupy do przedszkola, by wiedziało, jak wyglądają jego rzeczy.

      Nasze przedszkole zapewnia grupom przedszkolnym wspólne przybory plastyczne, alej jeśli zechcecie Państwo wspomóc nas (my możemy wtedy zaoszczędzone środki przeznaczyć na zakup zabawek, pomocy dydaktycznych, artykułów artystycznych), możecie skompletować zestaw "niezbędny" w przedszkolu:

      - kredki drewniane grube,

      -ryza papieru białego A-4,

      -ryza papieru kolorowego A-4,

      -2 szt blok techniczny biały A-4,

      -2 szt blok techniczny kolor A-4,

      -klej w sztyfcie 4 szt,

      -nożyczki,

      -bibuła zestaw,

      -brystol dowolny kolor 2 szt,

      -pędzelek.

     • Wyprawka pierwszoklasisty

      25.07.2022

      Jeśli myślicie  już o przygotowaniach do nowego roku szkolnego, przygotowaliśmy dla Was "ściągawkę", która pomoże Wam w zakupach szkolnych.

      Lista dla pierwszoklasisty:

      · komplet podręczników Szkolni Przyjaciele wyd. WSiP, New English Adventure 1   i ćwiczeń – podręczniki i ćwiczenia zapewnia szkoła, dzieci otrzymają je w pierwszych dniach września, rodzice kupują tylko podręcznik do religii: W imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego, Wyd. Katechetyczne, Warszawa

      · zeszyty:  2 w cienkie linie [czerwone i niebieskie] lub wyraźnie zaznaczone grube i cienkie linie, 3 zeszyty w kratkę (do języka angielskiego, matematyki, religii) – wszystkie 16 k,  bez marginesów,

      · tornister – nie plecak (tornister jest usztywniany – dzięki temu zdecydowanie lepszy dla kręgosłupa, poza tym zeszyty i książki nie będą mieć pozaginanych rogów, a dzięki przegródkom, dziecku będzie łatwiej odnaleźć różne rzeczy. Zwrócić także należy uwagę na to, czy tornister, który chcemy kupić, jest lekki, ma atesty i pozytywną opinię któregoś z instytutów badających produkty dla dzieci. To będzie gwarancja jakości i bezpieczeństwa dla młodego kręgosłupa. Ważne jest, aby miał elementy odblaskowe. Jeśli zdecydujecie się Państwo na plecak na kółkach, szczególnie ważne jest dopasowanie go do wzrostu dziecka, wiele plecaków ma zbyt krótkie rączki i powoduje nieprawidłową postawę)

      · pudełko śniadaniowe + bidon (nieobowiązkowe, ale się przydaje)

      · piórnik, a w nim tylko:

       Ø 2 miękkie ołówki (mogą być trójkątne)

      Ø temperówka z pojemniczkiem

      Ø gumka

      Ø klej w sztyfcie

      Ø linijka 15-20 cm z widoczną podziałką

      Ø nożyczki z zaokrąglonymi końcami (jeśli dziecko jest leworęczne – dla leworęcznych)

      · kredki ołówkowe i świecowe (w oddzielnym piórniku lub trwałym opakowaniu)

      · przybory do pozostawienia w sali:

         farby plakatowe 12 kolorów + 2 pędzle o różnej grubości + pojemnik na wodę z przykrywką uniemożliwiającą wylanie się wody

         ryza papieru mi kolorów i biała

         klej introligatorski

         blok techniczny A4 biały i kolorowy ×2

         papier kolorowy (wycinanki) nie może być samoprzylepny

          szary papier

          pastele olejne

          dowolny kolor brystolu (1 arkusz)

          plastelina 8 kolorów

          2 teczki z gumką (na prace plastyczne i prace kontrolne)

      · strój gimnastyczny: granatowe/czarne spodenki, biała koszulka, buty sportowe (również do chodzenia po szkole), worek

      · obuwie na zmianę + worek

      · strój galowy: granatowe (czarne) spodnie/spódniczka, biała koszula (bluzka) na rozpoczęcie roku i inne uroczystości szkolne

      UWAGA: Worek ze strojem gimnastycznym, worek z obuwiem zmiennym, tornister, piórnik, bloki i inne rzeczy należy obowiązkowo podpisać (nożyczki i gumkę również!). Nowa sytuacja, emocje, obowiązki, mogą sprawić, że pierwszoklasista (choć nie tylko) może zapomnieć, które rzeczy są jego lub pomylić podobne przedmioty. Szczególnie ważne jest to również z uwagi na to, że w tym roku szkolnym musimy stosować specjalne obostrzenia sanitarne, które wykluczają np. korzystanie ze wspólnych przyborów czy pożyczanie ich od kolegi/koleżanki

     • OD PONIEDZIAŁKU RUSZAMY Z PÓŁKOLONIAMI!

      01.07.2022

      Od poniedziałku rusza akcja półkolonijna w naszej szkole. Zapraszamy od 7.30 do świetlicy szkolnej.

      Ramowy plan półkolonii:

      poniedziałek

      Dzień spędzamy na terenie ZSP w Starych Załubicach

      od 7.30 zbiórka

      9.00 śniadanie

      9.30 – 12:00 – gry i zabawy integracyjne

      12.00-13.00 – warsztaty kulinarne

      13:00 obiad

      13:30 warsztaty z kodowania i programowania

      15:00 podwieczorek

      do 16:30 – swobodne gry i zabawy

      wtorek

      Dzień spędzamy na terenie ZSP w Starych Załubicach

      od 7.30 zbiórka

      8:00 gry i zabawy

      9.00 śniadanie

      10.00 warsztaty w bibliotece w Starych Załubicach 10.00-11.00.

      13:00 obiad

      13:30 warsztaty filmowe

      15:00 podwieczorek

      15:30 podsumowanie zajęć i obejrzenie nagranych filmów

      środa

      7.30 – zbiórka

      8:00 – 9:00 – zapoznanie z harmonogramem dnia, rozmowa na temat zasad zachowania na basenie i w miejscach publicznych

      9.00 - śniadanie

      9.15 - wyjazd na basen w Markach /prosimy, aby każde dziecko miało na wyjazd: czepek, klapki, ręcznik oraz strój kąpielowy/kąpielówki/

      12.00 obiad

      12.30 gry i zabawy na terenie szkoły

      13:30-14:00- warsztaty kulinarne

      14:00-15.00 – spacer do lodziarni

      15:00-15:30- podwieczorek

      15:30-16:30 –podsumowanie zajęć i obejrzenie fotorelacji

      czwartek

      od 7.30 - zbiórka

      8.00 - śniadanie

      8.30 Wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego „Dolina Bobrów”.

      /prosimy, aby każde dziecko miało na wyjazd: /prosimy, aby każde dziecko miało na wyjazd nakrycie głowy, ubranie dostosowane do warunków pogodowych, wygodne buty, nie zabieramy ze sobą słodyczy i napojów gazowanych, organizator zapewnia suchy prowiant i napoje/

      Obiad po powrocie z wycieczki

      16.30 zakończenie dnia

      piątek – opiekun: A. Kowalczyk

      7.30 – 8.00 – zbiórka

      8.00-8.45 - Zajęcia plastyczne

      8:45 - śniadanie

      9.15 - wyjazd do kina Helios w Wołominie na film „Minionki”

      /prosimy, aby dzieci nie zabieramy ze sobą słodyczy i napojów gazowanych, można wziąć kieszonkowe na zakupy w barku na terenie kina/

      13:00 obiad

      13.30 - zajęcia plastyczne

      15.00 – podwieczorek

      15.30 - uroczyste zakończenie półkolonii

      Każdego dnia zapewniamy wyżywienie:

      - śniadanie, obiad i podwieczorek;

      - wodę do picia.

     • Już 1.07.2022 r. uczniowie sprawdzą swoje wyniki egzaminu

      30.06.2022

      Wyniki egzaminu ósmoklasisty pojawią się już w jutro (piątek) około godz. 10.00.

      Jak sprawdzić wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022?

      Wyniki znajdą się w systemie elektronicznym na indywidualnych kontach ucznia.

      Chcąc uzyskać do nich dostęp, należy zalogować się na stronie https://wyniki.edu.pl

      Każdy uczeńw w naszej szkole na koniec roku otrzymał hasło do tego konta, loginem jest zaś numer PESEL.

       

      Wyniki egzaminu ósmoklasisty krok po kroku

      Jeśli nie wiecie, jak sprawdzić wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022, przeczytajcie krótki poradnik:

      1. Logujemy się w systemie ZIU.

      W polach: "login" i "hasło" wprowadzamy informacje podane przez szkołę. W przypadku problemów z zalogowaniem, należy skorzystać z opcji "Nie pamiętam hasła". Wówczas na powiązany z kontem adres e-mail zostanie wysłane nowe hasło.

      2. Po zalogowaniu należy wybrać egzamin i kliknąć w pole z jego nazwą, np. egzamin ósmoklasisty.

      Pokażą się procentowe wyniki egzaminu.

      3. Chcąc sprawdzić poprawne i niepoprawne odpowiedzi, należy kliknąć na konkretny egzamin.

       

      Zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty będą mogli odebrać w sekretariacie szkoły od 8 lipca 2022 roku w godz. 9.00-14.

     • Zakończyliśmy rok szkolny 2021/22

      30.06.2022

      ​​​​​​​​​​​​​24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022. Pożegnaliśmy 37 ósmoklasistów, życząc im, by rozwinęli skrzydła.​​​​​​

      Koniec roku to czas podsumowań, pożegnań, ale również nowych początków. W naszej szkole ten uroczysty dzień rozpoczęły klasy 8 - staropolskim tańcem narodowym - polonezem.

      Podczas rozdania nagród wśród najzdolniejszych uczniów nie zabrakło radości i wzruszeń. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz gorące brawa.

      Szczególne podziękowania powędrowały dla:

      Pana Krzysztofa Dobrzynieckiego - zastępcy Burmistrza miasta Radzymin - za obecność i możliwość utworzenia w naszej szkole oddziału przygotowawczego dla dzieci z Ukrainy,

      Rady Rodziców - za wsparcie, pomoc i zaangażowanie w życie szkoły,

      rodziców uczniów klas 8, którzy osiągnęli wysokie wyniki - za wychowanie wspaniałych młodych ludzi i wieloletnią współpracę że szkołą.

      Szczególnym momentem uroczystości było pożegnanie nauczycieli: Pani Celiny Porzezińskiej-Momot, która po 36 latach pracy żegna się z zawodem nauczyciela oraz pani Gabrieli Zych, która zaczyna swoją przygodę w innej placówce. Łzy wzruszenia gościły w oczach większości zgromadzonych.

      Ostatnią częścią spotkania było pożegnanie klas 8 przez swoich o rok młodszych kolegów i koleżanki. Młodzież przygotowała krótki skecz w postaci dyskusji nad organizacją przyszłego roku szkolnego.

      Dziękujemy wszystkim za obecność, a absolwentom życzymy powodzenia - bądźcie jak motyle!

      Zapraszamy na krótką chwilę wspomnień z zakończenia roku szkolnego.