• Bezpieczna szkoła: spotkanie z policjantami

     • Funkcjonariusze Komendy Głównej Policji w Warszawie, którzy odwiedzili nas w piątek 27 września udowodnili, że policjant pojawia się nie tylko w sytuacjach zagrożenia. Policjanci prowadzili zajęcia z młodzieżą na temat bezpiecznej drogi do/ze szkoły, zasad bezpieczeństwa w szkole i w domu oraz w trakcie zabawy. Dziękujemy, młodzież była pod wrażeniem munduru. Może są wśród naszych uczniów przyszli policjanci?

      Zdjęcia: L. Całka, B. Tomczyk

     • Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

     • zapraszamy do odwiedzania zakładek grup Oddziałów Przedszkolnych (górne menu) oraz Albumów Fotograficznych, gdzie na bieżąco będziemy publikować wydarzenia z życia oddziałów szkoły podstawowej oraz przedszkola. Zachęcamy także do udzielenia nam zgody na publikację osiągnięć naszych uczniów na oficjalnych profilach szkoły na portalu Facebook i w przyszłości w serwisie YouTube. Jesteśmy dumni z naszej młodzieży, czas pokazać ich osiągnięcia nieco szerzej

     • Sprzątanie świata

     • Jest! Udało się! Posprzątaliśmy nasz kawałek świata. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie zaangażowali się w światową akcję, która ma celu uświadomić wszystkim skalę problemu zaśmiecania środowiska. "To tylko jeden papierek", "To tylko mała butelka" - oto najczęstsze wymówki. W tych wielkich workach  (a uczniowie zebrali takich kilkadziesiąt) znajdują się właśnie te drobne, "mało znaczące" śmieci. Sprzątajmy po sobie cały rok, to przecież nasz las, nasze miejsce odpoczynku.

      Bardzo dziękujemy Gminie Radzymin, która przekazała SP w Starych Załubicach 1000 zł jako gratyfikację za udział młodzieży w akcji "Sprzątanie świata 2019". Wspaniała lekcja przyzwoitości, doceniona przez Gminę.

       

     • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

     • Każdy przedszkolak dobrze wie,

      że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
      od najmłodszego, aż po starszaka,
      wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

       

      20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Przedszkolaki z grupy OPB świętowały i czerpały radość z bycia przedszkolakiem, aktywnie uczestniczyły w dyskotece, nauce tańca oraz zawodach, aktywizując dziecięcą ekspresję ruchową. Każdy przedszkolak otrzymał słodki upominek i medal i balonika na pamiątkę.

       

      Małgorzata Szewczyk

       

     • Dzień Kropki w Oddziałach Przedszkolnych

     • Przedszkolaki zainspirowane opowiadaniem Petera H. Reynoldsa o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, gdyż dzięki niej uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a. Nie zawiera dużo tekstu, natomiast znakomite rysunki pozwalają nawet małym dzieciom, które nie potrafią czytać polubić dziewczynkę, główną bohaterkę utworu.

      Dzieci w przedszkolu dowiedziały się, jak ważnym elementem jest niepozorna kropka. Stała się ona bohaterką wielu zabaw, gier literackich, plastycznych i ruchowych. Wystarczyło tylko uruchomić wyobraźnię.

      Małgorzata Szewczyk

       

     • Kropka, kropka, kropka... czyli o Międzynarodowym Dniu Kropki

     • Dzisiaj w szkole mieliśmy Dzień Kropki. Bardzo mi się podobało przedstawienie pod tytułem "Kropka". Amelka wcieliła się w główną bohaterkę Vashti. Pani wymyśliła, że mieliśmy za zadanie pomalować pastelami na koszulkach. Fajnie było kiedy mieliśmy różne zadania związane z kropką  i musieliśmy je wykonywać.

      Oliwia Karp, klasa IIIB

       

      Międzynarodowy Dzień Kropki to wielka światowa akcja, święto odwagi, kreatywności i zabawy. Motywem przewodnim tego dnia była kropka z książki Petera Reynoldsa "The Dot". Książeczka ta opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vasthi. Dziewczynka dzięki kropce uwierzyła w siebie. Uczniowie klasy 1a poznawali swoje mocne strony i odkrywały swoje talenty.

      Anna Jarzębowska

       

      Międzynarodowy Dzień Kropki

      16 września w Szkole Podstawowej w Starych Załubicach w klasach I-III uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia nasze ubrania i korytarze wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie obejrzeliśmy film pt. ,,The dot” i wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła wszystkim, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron by podnieść swoje poczucie wartości. Większość z nas odkryła  już swoje zdolności i zaprezentowała je koleżankom i kolegom. Wycinaliśmy koła z papieru, w których prezentowaliśmy swój talent. Następnie wykonaliśmy wspólnie z naszych prac ,,Drzewo talentów”, które pięknie ozdobiło salę. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu…

      Beata Skóra

       

       

       

     • Robotyka - to jest to!

     • W ramach projektu unijnego "Akademia Przyszłości", 14 września chętni uczniowie rozpoczęli przygodę z robotyką. Na zajęciach o charakterze interdyscyplinarnym rozwijali trzy kompetencje: matematyczno-przyrodniczą, ICT oraz umiejętność posługiwania się językiem obcym (programowanie w języku angielskim), a także kreatywność, innowacyjność, umiejętność pracy w zespole, rozwiązywanie problemów i umiejętność uczenia się. 

       

      Małgorzata Szewczyk

       

       

     • Narodowe Czytanie 2019 w klasie 3b

     • W naszej klasie IIIB odbyło się Narodowe Czytanie. Wychowawczyni przeczytała nam nowelę „Katarynka”. Później przygotowaliśmy znaczki, które wkleiliśmy do zeszytu i stworzyliśmy ilustracje, które znalazły się na naszej gazetce.

      Zdjęcia i opis: p. Lucyna Całka

     • Narodowe Czytanie 2019

     • Dnia 6 września 2019 roku nasza szkoła po raz pierwszy przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie zainicjowanej w 2012 roku przez Prezydenta RP, która ma na celu promocję czytania klasycznych utworów z bogatego kanonu literatury polskiej. Podczas tegorocznej odsłony Narodowego Czytania Para Prezydencka zaproponowała Nowele polskie.

      Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 9.40 w sali numer 9 od odczytania okolicznościowego listu, który skierował do wszystkich Polek i Polaków Prezydent Andrzej Duda. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Magdalena Sycik. W swym wystąpieniu zwróciła szczególną uwagę na wartość książek i rolę czytelnictwa w życiu każdego człowieka. Głównym punktem programu była lektura fragmentów dwóch nowel (Dymu Marii Konopnickiej i Katarynki Bolesława Prusa) oraz opowiadania ( Rozdziobią nas kruki, wrony Stefana Żeromskiego). Wśród lektorów znaleźli się zarówno nauczyciele (Pani Magdalena Sycik, Pan Bartłomiej Tomczyk, Pani Katarzyna Brzozowska, Pani Diana Świerczewska), jak i uczniowie ( Jakub Olejnik, Paweł Pietrucha, Zofia Jaskólska, Dawid Trąbicki). Oprócz wspomnień i przeżyć związanych z lekturą ponadczasowych dzieł z pewnością w pamięci uczestników akcji pozostanie także krótki wykład Pana Wicedyrektora Bartłomieja Tomczyka, który, zanim odczytał fragment opowiadania Stefana Żeromskiego, wprowadził zebranych w atmosferę powstania styczniowego.

      Mamy nadzieję, że Narodowe Czytanie na stałe wpisze się do naszego kalendarza imprez i uroczystości szkolnych jako dzień wyjątkowych wrażeń czytelniczych.

       

       

      Edyta Rudy

      Diana Świerczewska

     • Oferta zajęć pozalekcyjnych

     •  

       

       

      Szanowni Państwo,

      w zakładce Dla rodziców sukcesywnie będziemy publikować informację o ofercie zajęć pozalekcyjnych, organizowanych komercyjnie na terenie naszej szkoły. Zachęcamy do zapoznania się.

     • Zebrania z rodzicami

     • [aktualizacja]

      Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

      dnia 12 września 2019 r. o godz. 17.30 odbędą się zebrania z rodzicami dzieci przedszkolnych, natomiast dnia 16 września 2019 r. odbędą się zebrania z rodzicami uczniów:

      - godz. 17.00 - klasy I - III

      - godz. 18.00 - klas IV - VIII

      Zapraszamy

      Dyrekcja szkoły

     • Obiady w szkole

     • zmiana regulaminów

      Szanowni Rodzice,

      od 2 września 2019 r. obowiązuje nowy regulamin świadczenia usług żywieniowych. Prosimy zapoznać się z nim - pliki do pobrania w załączeniu.

      Nieobecności dzieci na obiadach można zgłaszać do świetlicy szkolnej pod numerem tel.  22 761 71 22 (wew. 13). Prosimy nie dzwonić pod numer intendenta.

       

       

     • Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

     • 2 września 2019 w naszej szkolnej hali sportowej odbyły się uroczystości inaugurujące nowy rok szkolny 2019/2020. Na spotkanie oprócz najważniejszych gości, naszych uczniów, przybyli także rodzice i przedstawiciele środowiska lokalnego.  Swoją obecnością naszą uroczystość zaszczycili Zastępca Burmistrza Radzymina p. Krzysztof Dobrzyniecki, dyrektor Centrum Usług Wspólnych p. Krzysztof Czuba, radna p. Katarzyna Stokowska i sołtys Starych Załubic p. Ewelina Jakubik. Wydarzenie przygotowała i poprowadziła Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej, p. Magdalena Sycik. Pani Dyrektor spotkała się z zarówno uczniami przedszkola jak i  z uczniami klas Szkoły Podstawowej. Momentem kulminacyjnym uroczystości było oficjalne przekazanie aktu powołania dyrektora szkoły, którego dokonali Zastępca Burmistrza p. K. Dobrzyniecki i p. K. Czuba. Po zakończeniu oficjalnej części obchodów uczniowie wraz z wychowawcami udali się do pracowni.

       

      Tomasz Pałaszewski

     • Podręczniki

     • W dniu 2 września po rozpoczęciu roku szkolnego uczniowie w klasach

      od wychowawców otrzymają podręczniki szkolne, prosimy aby każdy

      miał przy sobie długopis do podpisania książek.

     • Zmiana zniżki

     • Od 1 września ulegnie zmianie wysokość zniżki na obiady szkolne przysługującej posiadaczom

      Powiatowej Karty Dużej Rodziny. Zniżka ta będzie wynosić będzie 35%.

       

       

     • Karta informacyjna - oddziały przedszkolne

     • Drodzy Rodzice,

      prosimy o aktualizację danych dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych.

      Rodziców dzieci 3 letnich o wypełnienie karty informacyjnej dziecka i upoważnienia do

      odbioru dziecka. Oba dokumenty dostępne są w sekretariacie szkoły lub w zakładce

      dokumenty do pobrania.  Prosimy dostarczyć wypełnione dokumenty

      do dnia 24 sierpnia 2019 r. do sekretariatu szkoły.

     • Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się na sali gimnastycznej

      godz. 9.00 - klasy I - III

      godz. 10.00 - klasy IV - VIII

      godz.11.00 - oddziały przedszkolne

      Po uroczystej  inauguracji odbędą się spotkania wychowawców z uczniami w klasach:

      ok. godz. 10.00:

      I a – sala 3

      I b – sala 4

      II a – sala 5

      II b – sala 6

      III a - sala 7

      III b – sala 9

      ok. godz.  11.00:

      IV a – sala 5

      IV b – sala 6

      V a – sala 9

      V b – sala komputerowa

      VI a – sala 10

      VI b - sala 12

      VII – sala 7

      VIII  – sala 11

      ok. godz. 11.30:

      sale oddziałów przedszkolnych

       

       

       

       

       

       

     • Zajecia adaptacyjne

     •  

                                           Serdecznie zapraszamy nowo przyjęte dzieci,

      na zajęcia adaptacyjne w dniach 29 i 30 sierpnia 2019 r.

      w godz. 10.00-11.30