• Eksperymenty i lekcja w terenie

     • Uczymy się nie tylko w ławkach! W czasie lekcji przyrody klasa IVA wyszła na dwór, aby zmierzyć temperaturę oraz siłę i kierunek wiatru. Uczniowie wyposażeni w termometry i wiatromierz porównali wskazania termometrów umieszczonych na słońcu i w cieniu. Określili też siłę i kierunek wiatru. Wyniki zapisali w karcie pracy. Mimo, że słońce raziło w oczy wszyscy doskonale wykonali swoje zadania :)

      Lubicie eksperymentować? My też! W zeszłym tygodniu uczniowie klasy VA i VB założyli hodowlę rzeżuchy. Przy okazji postanowili sprawdzić jak wpłynie brak wody oraz brak światła na jej rozwój. Wyniki możecie obejrzeć na zdjęciach. Okazuje się, że bez dostępu wody nasiona wcale nie wykiełkowały, za to świetnie sobie poradziły bez światła. Mimo braku promieni słonecznych rzeżucha wyrosła, tylko jej listki nie nabrały zielonego koloru. Dzięki eksperymentowi wszyscy zapamiętali, że do kiełkowania nasion niezbędna jest woda, za to dostęp światła nie jest wymagany.                                                                     

      Monika Chudzik

     • Spotkanie z policjantem

     • 28 października 2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła podkomisarz Pani Kinga Czerwińska, która przeprowadziła działania prewencyjne dotyczące bezpieczeństwa oraz opowiedziała o zawodzie policjanta i sposobach radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia. Dzieci oprócz niezbędnej wiedzy zostały wyposażone w bransoletki niezgubki, które pozwolą zachować bezpieczeństwo podczas wycieczek poza miejsce zamieszkania, wizyt w gęsto zaludnionych miejscach, gdzie dziecko może się zgubić. Zamieszczony na opasce numer telefonu umożliwia szybki kontakt z rodzicami lub opiekunami. Serdecznie dziękujemy Pani podkomisarz za spotkanie!

      Agnieszka Pisarek

     • Programowanie z Fundacją KAMYK

     • Młodzież zachwycona! Nie tylko mogli skorzystać z nowych technologii na lekcji, ale nawet sami programowali Ozoboty. Czy robociki były im posłuszne? Warto zapytać w domu :-)

       

      "Decydujesz, pomagamy" to program, który  Fundacja Kamyk realizowała w Szkole podstawowej w Starych Załubicach. Uczniowie z klas 4-6 wzięli udział w zajęciach z programowania, poznając Ozoboty. Młodzież samodzielnie wyznaczała trasy dla małych robotów, posługując się kolorowymi kodami. Było to doświadczenie, które być może rozbudzi nowe pasje wśród młodych ludzi korzystających na co dzień z elektroniki.

      Joanna Surdyk

     • Czuwaj! Harcerze i zuchy w naszej szkole

     • 21 Gromada Zuchowa „Cogitki”

      21 Drużyna Harcerska „Horyzonty”

       

      Dla kogo?

      • zuchy: klasy 1-3
      • harcerze: klasy 4-8 i szkoła średnia
      • wędrownicy: szkoła średnia i starsi

       

      Dlaczego warto zapisać córkę lub syna do TS Horn?

       

      W ramach zbiórek:

      • uczymy się technik harcerskich
      • współpracujemy i współdziałamy
      • dobrze się bawimy
      • zdobywamy sprawności
      • poznajemy co to zadanie zespołowe
      • jeździmy na wycieczki, rajdy i biwaki
      • ćwiczymy elementy musztry

       

      Zapraszamy na zbiórki w Szkole Podstawowej w Starych Załubicach:

      Zuchowe - w piątki w godz. 16:00 – 17:30. Telefon do drużynowej: 501 034 056

      Harcerskie - w piątki w godz. 19:00 – 21:00. Telefon do drużynowego: 608 431 221

       

       

      Więcej o naszych zbiórkach:

      www.facebook.com/21harcerzezalubice

       

      Więcej o Towarzystwie Skautowym Horn:

      www.tshorn.pl

      https://www.facebook.com/TSHorn/

       

     • Zajęcia taneczne

     • Wspaniały dzień. Centrum Tańca Wasilewski-Felska made our day! Tak możemy zaczynać codziennie. Instruktorzy tańca wprawili nas w bardzo dobry nastrój. Może ktoś chce potańczyć? Pokaz tańca połączony z animacją całkiem nieźle zareklamował umiejętności instruktorów i zdolności naszych uczniów.

     • MINI TURNIEJ GIGANT SMILE CUP

     • Drodzy Rodzice,

      W najbliższą niedzielę rozegramy pierwszy MINI TURNIEJ GIGANT SMILE CUP dla roczników 2015-2014-2013-2012. Turniej odbędzie się na boisku przykrytym balonem, adres: ŁAJSKI UL. KOŚCIELNA 66. Prosimy, żeby każdy zawodnik był przebrany w strój sportowy oraz posiadał wodę. Zbiórka o 14:45, przewidywany czas gry 15:00-17:30.

      Dla naszych zawodników ma być to zabawa połączona z integracją.

      Pozdrawiamy AKADEMIA PIŁKARSKA GIGANT SMILE

     • "Zielona klasa" coraz bliżej

     • Szanowni Państwo,miło nam poinformować, że nasz projekt ścieżki edukacyjnej ZIELONA KLASA zgłoszony w ramach Radzymińskiego Budżetu Partycypacyjnego 2020 przeszedł pozytywnie weryfikację.

      Ostateczna lista projektów poddanych mieszkańcom pod głosowanie zostanie ogłoszona 25 października br. Natomiast od 26 października do 5 listopada mieszkańcy gminy będą wybierać najlepsze ich zdaniem propozycje do realizacji w ramach Radzymińskiego Budżetu Partycypacyjnego 2020.

      Mamy nadzieję, że nasz projekt znajdzie się na liście projektów poddanych pod głosowanie i już dziś prosimy o śledzenie informacji na ten temat oraz ewentualne wsparcie nas swoim głosem.

      Pragniemy dodać, że na liście projektów miękkich ma szansę znaleźć się również projekt Festiwal smaków parafii Załubice gratulujemy jego autorom i deklarujemy wspólną walkę o Państwa głosy.

      Dyrekcja Szkoły Podstawowej

      im. Armii Krajowej w Starych Załubiczach

       

       

     • „Nasza wspólna sprawa...”

     • „Nasza wspólna sprawa, ekologiczna Warszawa” – zajęcia edukacyjne o komunikacji zbiorowej dla uczniów klas I-III.

      Zajęcia dla każdej z grup podzielone zostały na dwie części. Podczas zajęć w sali dzieci dowiedziały się od pracowników ZTM, czym jest transport miejski, jakie są jego zalety i na czym polega bezpieczne podróżowanie autobusami, metrem, tramwajami oraz pociągami. A z wyświetlanych w trakcie zajęć odcinków serialu „Pan Bilecik uczy” - co można przeczytać na przystanku, po co maluje się na nich żółte linie, dlaczego warto trzymać się poręczy w czasie podróży, czy wolno jeść w autobusie i jak się zachować w sytuacjach nadzwyczajnych. 

      Podczas drugiej części zajęć, w elektrycznym autobusie, kierowcy MZA opowiadali uczniom o ekologicznych środkach transportu publicznego. Dzieci poznały tajemnice „elektryka”, obejrzały różne zakamarki pojazdu – komorę silnika, pantograf i baterie elektryczne.

      Magdalena Olejnik

     • Ślubowanie klas pierwszych

     • Na szkolnej uroczystości Ślubowania Pierwszoklasistów swoją obecnością zaszczycili nas p. Krzysztof Chaciński, burmistrz Radzymina, p. Krzysztof Czuba, dyrektor Centrum Usług Wspólnych, ks. proboszcz Wojciech Stępień oraz wieloletni dyrektor szkoły p. Edward Biernacki. A co pierwszaki wspominają najbardziej? Prezenty od gości i od dyrekcji :-) Wielkie emocje wypisane na twarzach.

     • Ogólnopolski projekt badawczy

     • Nasza szkoła uczestniczy w projekcie standaryzacji polskich testów badających zaburzenia integracji sensorycznej dzięki zaangażowaniu Pani Agnieszki Pisarek - certyfikowanego terapeuty integracji sensorycznej , która ukończyła szkolenie specjalistyczne w tym zakresie.

     • Kto soki pije, ten zdrowo żyje!

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii OP C - Soki i warzywa.

      Zarówno duzi jak i mali wiedzą jak bogate w witaminy są soki owocowe, czy warzywne. Soki są doskonałym źródłem witamin i cennych składników, w dodatku pysznie smakują. Dzieci z grupy 4-latków przekonały się o tym w ubiegłym tygodniu, podczas robienia i picia soków. Najpierw owoce poznawane były za pomocą zmysłu wzroku, dotyku, powonienia i smaku. Następnie przedszkolaki z ogromnym zapałem przystąpiły do mycia i obierania owoców, później pozostało już tylko wrzucenie ich do wyciskarki i sok gotowy. Degustacja była bardzo udana, a radości z wykonanej samodzielnie pracy nie było końca.

       

      Agnieszka Pisarek i Monika Czyżo

     • Wycieczka OP A - Dzień Przedszkolaka

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka OP A - Dzień Przedszkolaka.

      Przedszkolaki z grupy "A"  wraz z opiekunami były na wycieczce w Dyniolandzie. Jest to ciekawe miejsce, w którym można aktywnie spędzić czas i dowiedzieć się ciekawych rzeczy. Na początku wysłuchaliśmy opowieści,, Pana Dyni” o historii dyni, jej pochodzeniu, właściwościach zdrowotnych, zastosowaniu kulinarnym i carvingu czyli sztuce rzeźbienia w warzywach i owocach. Spacerując po polu dyniowym, poznaliśmy różne odmiany dyń z całego świata. Następnie zwiedzaliśmy mini zoo. Wspólnie karmiliśmy zwierzęta i wysłuchaliśmy krótkiej opowieści o ich życiu. Pokonaliśmy kukurydziany labirynt. Następnie chodziliśmy na szczudłach, strzelaliśmy z łuku i ganialiśmy ogromne bańki mydlane. Wielką radość wywołały zabawy w słomianym labiryncie. Przechodzenie i skakanie po słomianych walcach okazało się wspaniałą zabawą. Atrakcje podczas wycieczki były ciekawą formą uczczenia dnia przedszkolaka. Dzieci  radosne, pełne niezapomnianych wrażeń z pamiątkową dynią powróciły do przedszkola. To była naprawdę udana wycieczka.

      Paulina Pietrucha, Małgorzata Kostrzębska,

     • Informacje nt. obiadów i 4parents

     • Szanowni Państwo,

      zachęcamy do używania aplikacji 4parents dla rodziców. Aplikacja jest z sukcesem wdrażana w przedszkolu od ubiegłego roku, chcielibyśmy wprowadzić ją także dla rodziców uczniów szkoły podstawowej. W tym celu zapraszamy do składania informacji o adresie mail. Komunikacja przez 4parents oraz zgłaszanie nieobecności dzieci na obiadach w szkole znacząco poprawi przepływ informacji i usprawni wyliczanie miesięcznych kosztów obiadów. Będziecie Państwo mogli na bieżąco kontrolować wydatki na obiady ze swojego panelu użytkownika.

       

      Jednocześnie informujemy, że od tego roku szkolnego nie zatrudniamy w szkole Intendentki, a numer telefonu jest nieaktualny.

      Z wyrazami szacunku,

      Dyrekcja Szkoły

     • Odwołanie zajęć dodatkowych

     • Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

      informujemy, że 8 i 11 października odwołane są zajęcia dodatkowe z piłki nożnej, organizowane przez GigantSmile. W piątek 11 października nie odbędą się też pozostałe zajęcia, odbywające się na sali gimnastycznej.

      Z wyrazami szacunku,

      Dyrekcja Szkoły 

     • Konkurs Rady Rodziców

     • Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im Armii Krajowej w Załubicach ogłasza:

      konkurs „Wpłacamy – wygrywamy”

       

      Regulamin konkursu „Wpłacamy – wygrywamy”:

       

      1. Organizatorem konkursu jest Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Załubicach. Niniejszy regulamin określa warunki, na jakich odbywa się konkurs .

      2. Konkurs organizowany jest na terenie Szkoły Podstawowej w Załubicach, uczestnikami są wszystkie osoby dokonujące wpłat na Radę Rodziców.

      3. Celem konkursu jest promowanie wpłat na Fundusz Rady Rodziców oraz wyróżnienie klasy , która dokona największych wpłat w przeliczeniu % na klasę..

      4. Zgodnie z uchwałą Rady Rodziców, wysokość składki rocznej na ucznia w roku szkolnym 2019/2020 wynosi 60 zł /słownie: sześćdziesiąt złotych/.

      5. Laureat konkursu (klasa lub oddział) otrzyma równowartość 10 % z wpłaconej kwoty, którą będzie mógł przeznaczyć na dowolny cel np. wycieczka

      6. Sposób i cele wydatkowania otrzymanych przez klasę środków finansowych podlegają kontroli przez Radę Rodziców.

      7. Konkurs nie wymaga zgłoszenia uczestnictwa. Każda osoba dokonująca wpłat na Radę Rodziców staje się automatycznie uczestnikiem konkursu.

      8. Konkurs trwa do 31 marca 2020 roku, a wyniki zostaną ogłoszone przez Radę Rodziców w dniu 6 kwietnia 2020 roku na tablicach ogłoszeń w szkole i w mediach społecznościowych.

      9. Wpłat można dokonywać: u skarbników klasowych, skarbnika Rady Rodziców oraz bezpośrednio na konto Rady Rodziców WBS O. Radzymin

      Nr konta : 91 8015 0004 4000 2860 2040 0001

      tytułem: Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Starych Załubicach, imię i nazwisko ucznia, klasa.

       

     • Witaminki, witaminki...

     • Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Tym razem było to zrobienie przez dzieci soków z darów jesieni.

       

      Dzieci z grupy OP B doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok. Dzieci przyniosły do przedszkola marchewki i jabłka, gruszki, śliwki oraz winogrona. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku- sokowirówką, jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Pozostało tylko wrzucenie składników do maszyny i sok gotowy! Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów.

       

      Małgorzata Szewczyk, grupa OP B

     • Szkolny profil na Facebooku

     • Już jest i działa. Zapraszamy do śledzenia na Facebooku sukcesów naszych uczniów, aktualności z życia szkoły i informacji bieżących.

       

       

     • Konkurs plastyczny

     • „NAUCZYCIEL – MÓJ MISTRZ I PRZYJACIEL”

       

      Regulamin

      1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa w Starych Załubicach.

      2. Prace należy składać do dnia 10. października do p. Katarzyny Brzozowskiej lub p. Karoliny Zarychty

      3. Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się dnia 11. października podczas apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej

       

      Warunki uczestnictwa

      1. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Starych Załubicach.

      2. Konkurs przeprowadzony będzie w trzech kategoriach wiekowych: 

      • klasy I-III 
      • klasy IV-VI 
      • klasy VII-VIII

      3. Zadaniem uczniów, którzy chcą wziąć udział w konkursie, jest wykonanie pracy pt. Nauczyciel – mój mistrz i przyjaciel . W tym celu należy wybrać spośród wszystkich jednego nauczyciela, który jest dla nich autorytetem, którego chcieliby naśladować, którego cechy cenią, a następnie wykonać jego portret na płaszczyźnie w formacie A3.

      4. Praca konkursowa powinna być opatrzona imieniem i nazwiskiem autora na odwrocie. Powinna tam być również zamieszona informacja o klasie, do której autor pracy uczęszcza. Prace pozbawione tych informacji nie będą brane pod uwagę jury oceniającego.

      5. Podczas oceny prac będą brane pod uwagę następujące kryteria:

      • samodzielność
      • estetyka
      • pomysłowość (zastosowana technika, sposób przedstawienia)
      • zgodność pracy z tematem

       

       

     • 14 października

     • Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

      przypominam, że 14 października jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, o czym przesądza art. 74 Ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (DzU z 2014 r., poz. 191 ze zm.): „W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych”.

      Szkoła organizuje jedynie zajęcia opiekuńczo-wychowawcze na świetlicy szkolnej oraz w oddziałach przedszkolnych. Bardzo prosimy o zgłaszanie wychowawcom do 9 października deklaracji obecności dziecka na świetlicy w dniu 14 października.

      Dyrektor Szkoły

      Magdalena Sycik