• Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną

     • Serdecznie dziękujemy za ogromne zainteresowanie konkursem, na który wpłynęło 80 prac. Kartki są tak piękne, że postanowiliśmy przekazać je władzom Radzymina oraz mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Radzyminie z najlepszymi życzeniami od przedszkolaków i uczniów naszej szkoły.

       

      A oto laureaci konkursu „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa”:

      Kategoria 3-4 latki:

      I miejsce – Karol Duliński gr. 4 latki

      II miejsce – Witold Karwowski gr. 3 latki

      III miejsce – Szymon Momot gr. 4 latki

       

      Kategoria 5-6 latki:

      I miejsce – Lena Matusiak gr. 5 latki

      II miejsce – Michał Gajewski gr. 5 latki

      III miejsce – Michał Sokołowski gr. 6 latki

       

      Kategoria I-III:

      I miejsce – Martyna Matusiak III b

      II miejsce – Natalia Bieńko I b

      III miejsce – Kacper Jankowski I b

       

      Kategoria IV- VI

      I miejsce – Weronika Olejnik IV a

      II miejsce – Monika Rosłon IV a

      III miejsce – Aleksandra Bieńko V b

       

      Wyróżnienia:

      Nadia Sokołowska – gr. 5 latki

      Jan Pisarek – gr. 6 latki

      Amelia Dulińska – gr. 6 latki

      Julia Kawka – I b

       

      Serdecznie gratulujemy!

      W związku z przekazaniem kartek do Domu Opieki Społecznej w Radzyminie nie będzie wystawy prac, wszystkie zgłoszone prace można zobaczyć na zdjęciach.

       

      Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród w konkursie.

       

      Organizatorzy konkursu:

      Małgorzata Szewczyk

      Marta Rybak

       

     • Moc atrakcji w Mikołajki

     • Tegoroczne Mikołajki były dla przedszkolaków i uczniów niezwykłe i to nie tylko za sprawą samego Mikołaja. Rodzice i Dyrekcja szkoły przygotowali spektakl pt."Gwiazdkowy prezent". Trzeba przyznać, że wyszło rewelacyjnie! Miny dzieci, które zobaczyły na "scenie" swoich rodziców - bezcenne. Dziękujemy za tak piękną mikołajkową niespodziankę, odwagę i zaangażowanie. A to nie wszystkie atrakcje: oprócz przedstawienia mieliśmy wizytę św. Mikołaja, Mikołajkowy Turniej Sportowy, rozwiązanie konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną oraz oczywiście... morze prezentów. Włączamy już świąteczny nastrój 🎀🎁😃

      Poniżej zamieszczamy link do przedstawienia mikołajkowego.

     • Zbieramy plastikowe nakrętki

     • Zbieramy zakrętki dla hospicjum, pomagamy! Drobny gest, a bardzo pomoże ulżyć w cierpieniu.Plastikowe zakrętki można wrzucić do pudełka w przedszkolu, a większą ilość przynieść do pani Monika Czyżo, pani Marty Rybak lub pani Edyty Rudy.

     • Dziękujemy za wsparcie!

     • Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie dziękuje uczniom i ich rodzicom, którzy zaangażowali się w bożonarodzeniową zbiórkę żywności i artykułów przemysłowych dla rodaków mieszkających na Kresach. 

     • Numery kont

     • Szanowni Państwo,

      z uwagi na zbliżający się koniec roku bardzo prosimy o uregulowanie wszystkich zobowiązań, w tym za obiady oraz dodatkowe godziny w przedszkolu. Poniżej numery kont:

       

      Nr konta za wyżywienie szkoła i przedszkole  :

      87 2490 0005 0000 4600 8443 5032 

       

      Nr konta za godziny dodatkowe w przedszkolu :

      19 2490 0005 0000 4600 8443 1212

     • Zakończenie projektu "Między nami..."

     • 27 listopada miała miejsce wycieczka na zakończenie projektu "Między nami. Szukamy śladów naszej przeszłości". Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej pod opieką p. Tomasza Pałaszewskiego zwiedzali miejsca związane z dziejami naszej małej Ojczyzny, Radzymina i okolic. Nasi uczniowie wiele się nauczyli i nawiązali nowe znajomości w wielu radzymińskich szkołach

     • Spotkanie z p. Tomaszem Libnerem

     • Nasze przedszkolaki miały okazję poznać niezwykłego bohatera - Pana Tomasza Libnera, byłego żołnierza Wojsk Specjalnych, w których służył ponad 11 lat. Przez 22 lata był żołnierzem Wojska Polskiego. Jest weteranem, uczestnikiem misji w Iraku. Pan Tomasz przybliżył dzieciom zawód żołnierza oraz opowiedział o uczestnictwie w misji wojskowej, podkreślając wagę pomocy innym. Dziękujemy za niezwykle ciekawą lekcję patriotyzmu! Jesteśmy dumni, że mogliśmy poznać człowieka tak oddanego ojczyźnie oraz naszej lokalnej społeczności!

     • Konkurs wiedzy o Mazowszu

     • Oj! Śliczna to ziemia to nasze Mazowsze!

                                                             I czystsza tam woda i powietrze zdrowsze.

                                                              Teofil Lenartowicz

       

       

      Regulamin konkursu

      1. Raz na tydzień pojawi się na planszy zestaw wiedzy o Mazowszu.
      2. Wiadomości te należy sobie przyswoić.
      3. Co tydzień będzie prezentowany nowy zestaw wiedzy.
      4. Przekazywanie wiadomości będzie trwało przez okres 3 tygodni.
      5. W grudniu odbędzie się konkurs w formie pisemnej.
      6. Konkurs będzie trwał 1 godzinę lekcyjną.
      7. Chętni uczniowie proszeni są o zgłaszanie się do biblioteki szkolnej.
      8. Dla laureatów przewidziane są nagrody.

       

      Koordynator: Henryka Retka

     • III miejsce dla Nadii Sokołowskiej

     • W sobotę 23 listopada Nadia Sokołowska z grupy 5-latków odebrała nagrodę za zajęcie III miejsca w międzyprzedszkolnym konkursie "Święty Jan Paweł II - Honorowy Obywatel Radzymina" organizowanym przez Przedszkole nr 2 w Radzyminie. Serdeczne gratulujemy Nadii oraz dumnym Rodzicom.

     • Zmiana dzwonków od 2.12

     • Szanowni Rodzice i Uczniowie,od poniedziałku 2 grudnia zmienia się rozkład dzwonków szkolnych po 6 godzinie lekcyjnej:

      1. 08.00 - 08.45

      2. 08.55 - 09.40

      3. 09.50 - 10.35

      4. 10.45 - 11.30

      5. 11.45 - 12.30

      6. 12.45 - 13.30

      7. 13.35 - 14.20

      8. 14.25 - 15.10

      9. 15.15 - 16.00

     • "Kogo bał się las?"

     • W dniu 20 listopada odbyły się zajęcia integracyjne grupy przedszkolnej OP " D" orazkl. 2a. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego tańca na powitanie do piosenki z Kubusia Puchatka " Przyjaciele". Następnie uczniowie kl. 2 zaprezentowali przedstawienie pt. " Kogo bał się las?" Zapoznali przedszkolaków z regulaminem zachowania w lesie. Wspólnie wykonały jeża z plasteliny i pestek słonecznika. Warsztaty zakończyły się wystawą prac. Dzieci wesoło i aktywnie spędziły czas oraz mogły lepiej się poznać.

      Katarzyna Pasik- Domańska

      Beata Skóra

     • Wycieczka do Lublina klas 7 i 8

     • Dnia 13 listopada 2019 roku uczniowie klas 7 i 8 wraz ze swoimi nauczycielkami p. Anną Burzą, p. Agnieszką Karnicką oraz p. Agnieszką Kowalczyk pojechali na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Obejmowało ono podzamcze, dziedziniec zamkowy, spacer po rynku pełnym renesansowych kapliczek oraz Ratusz- miejsce posiedzeń Trybunału Koronnego.

      Następnie uczniowie udali się na zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej oraz Archikatedry św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty  z kopią „ Całunu Turyńskiego”.

      Kolejnym punktem programu było Muzeum Obozu Koncentracyjnego w Majdanku. Uczniowie wysłuchali historii obozu opowiedzianej przez p. przewodnik, zwiedzili baraki oraz krematorium. Zakończyli wędrówkę po obozie w mauzoleum, gdzie spoczywają prochy wykopane z kopców znalezionych na terenie obozu. Swoim pobytem w tym miejscu uczniowie oddali hołd ofiarom nazizmu.

     • Klasy 2 w Manufakturze Papieru

     • W dniu 18 listopada 2019r. odbyła się wycieczka do  Manufaktury Papieru Czerpanego w Kobyłce, gdzie uczniowie klas: IIa i IIb uczesniczyli w warsztatach czerpania papieru i marmoryzacji. Poznali historię  papieru w Polsce i na świecie. Dowiedzieli się co to jest filigran i znak wodny. Zauważyli różnice pomiędzy pergaminem, papirusem a papierem czerpanym. Wykonali papier czerpany z elementami przyrodniczymi oraz marmurkowy barwiony w fantazyjne wzory. Wyczerpali również ozdobny świąteczny papier z brokatem, wycinankami i elementami dekoracyjnymi. Po warsztatach uczniowie klas drugich brali udział  konkursie z wiedzy o papierze z nagrodami ufundowanymi przez Manufakturę Papieru Czerpanego.

      Beata Skóra

     • Rozstrzygnięcie projektu "Między nami..."

     • 15 listopada 2019 roku w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie miało miejsce szczególne wydarzenie edukacyjne i patriotyczne zarazem - odbyła się konferencja podsumowująca projekt edukacyjny „Między nami. Szukamy śladów naszej historii”   w ramach którego uczniowie badali dzieje swoich "małych ojczyzn" oraz własnych rodzin.

      Uczniowie naszej szkoły przygotowali trzy projekty dotyczące historii lokalnej, należy dodać iż jeden z projektów uzyskał wyróżnienie jury konkursowego.

      Wyróżnienie otrzymała prezentacja na temat postaci Wacława Radomskiego, mieszkańca Arciechowa a zarazem żołnierza roku 1920 przygotowana przez Michała Bylaka, Nikodema Rowickiego, Jakuba Kostrzewę i Sebastiana Piątka. W konkursie wystartowały również projekty stworzone przez zespoły w składach Martyna Rzępołuch z Kingą Rosłon i Oliwia Pisarek z Emilią Sieradzką.

      Gratulujemy udziału i sukcesów naszym uczniom - życzymy powodzenia w dalszych owocnych badaniach w poszukiwaniu naszej lokalnej historii!