• Wydarzyło się u nas...

    • 26 lutego 2020
     • Dzień Dinozaura

      Dzień Dinozaura

      26 lutego okazji Dnia dinozaura 4- latki zamieniły się w małych paleontologów. Wykopały szkielet dinozaura, poznały najważniejsze informacje z życia dinozaurów, były dinozaurowe gry, zagadki, układanie dinozaurów z patyczków oraz tworzenie skamielin dinozaurów z masy solnej. Dzieci obejrzały również prezentację o dinozaurach na tablicy interaktywnej, która niedawno pojawiła się w ich sali.

    • 13 grudnia 2019
     • Spotkanie mikołajkowe w SP2 w Słupnie

      Spotkanie mikołajkowe w SP2 w Słupnie

      W piątek przedszkolaki wybrały się do Słupna na międzyprzedszkolne Spotkanie Mikołajkowe, które zgromadziło przedszkolaki z Gminy Radzymin.  Wspólnie obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie. Razem z nami świetnie bawiła się również pani Dyrektor. Przedszkolaki uczestniczyły  w warsztatach oraz przekazały na ręce pani Katarzyny Konopko - Walkowiak  listę prezentów, które chciałby otrzymać od pana Burmistrza.  Bardzo serdecznie dziękujemy pani Dyrektor SP2 w Słupnie za zaproszenie i wyśmienitą zabawę☺

    • 9 grudnia 2019
     • Warsztaty zdobienia bombek

      Warsztaty zdobienia bombek

      Dziś w naszej grupie Pomysłowy Dobromir, czyli Pan Mikołaj poprowadził warsztaty zdobienia bombek. Każde dziecko otrzymało szklaną bombkę, na której za pomocą farb malowało piękne wzory, gwiazdki, choinki i szlaczki. Każdy namalowany element został obsypany kolorowym brokatem. Nikt nie ma wątpliwości, że nasze bombki będą najpiękniejszą ozdobą na świątecznej choince.

    • 6 grudnia 2019
     • Spotkanie z Mikołajem

      Spotkanie z Mikołajem

      Ależ emocje! Dzisiaj przybył do nas Święty Mikołaj! :-)

    • 4 grudnia 2019
     • Dzień Górnika

      Dzień Górnika

      "Ta czapka górnicza

      Ma puszyste piórka

      Pamięta tę czapkę

      Niejedna Barbórka."

       

      4 grudnia 2019 r., obchodziliśmy Dzień Górnika. W tym dniu dzieci dowiedziały się skąd wziął się węgiel, na czym polega praca górnika oraz jak wygląda współczesna kopalnia. Dzięki eksperymentom, dzieci przekonały się jak ciężkie są bryłki węgla kamiennego i jak trudno je rozbijać. Poznały również cechy charakterystyczne węgla, a jego drobinki wykorzystały do przygotowania pracy plastycznej.

       

    • 20 listopada 2019
     • Dzień Praw Dziecka

      Dzień Praw Dziecka

      Każdy człowiek ma swoje prawa. Przestrzeganie ich ma go chronić oraz pozwalać na prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie. Swoje prawa mają również dzieci. Tak samo jak dorośli potrzebują szacunku i równego traktowania. 20 listopada obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka. W tym dniu dzieci poprzez zabawę i teksty literackie dowiedziały się, jakie mają prawa i że wszyscy jesteśmy równi, niezależnie od wieku, rasy, płci, czy pochodzenia. Na koniec wspólnie wykonały plakat pt. „Mamy swoje prawa”.

    • 22 listopada 2019
     • Dzień Kredki

      Dzień Kredki

      Dzieciom z grupy 4- latków udało się zmienić ponury, listopadowy dzień w pełen koloru i dobrego humoru. A to wszystko, za sprawą obchodzonego w ubiegłym tygodniu Dnia Kredki. Tego dnia działania dzieci skierowane były głównie na zabawę, eksperymentowanie kolorami oraz integrację

      i współpracę. Efektem pracy dzieci były kolorowe kredki z recyklingu, za sprawą których dzień udało się pomalować jak w piosence „na niebiesko, fioletowo, żółto i różowo, na zielono, na czerwono i pomarańczowo”.

    • 13 listopada 2019
     • DZIEŃ JEŻA

      DZIEŃ JEŻA

      13 listopada grupa 4-latków obchodziła Dzień jeża. Mimo niesprzyjającej pogody udało się przenieść fragment lasu do sali przedszkolnej. Dzięki zajęciom dzieci uświadomiły sobie jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak można im pomóc. A to wszystko w formie ciekawych zabaw sensorycznych.

      PAMIĘTAJMY, ABY JESIENIĄ POZOSTAWIAĆ LIŚCIE, MECH, GAŁĄZKI DRZEW W KOPCZYKACH, BO DZIĘKI TEMU JEŻE BĘDĄ MIAŁY GDZIE PRZEZIMOWAĆ!

    • 5 listopada 2019
     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

      Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

      Każdy z nas zapewne kiedyś utożsamiał się ze swoim bohaterem z bajki. Bajki mają duży wpływ na nasze emocje, postrzeganie świata, na poczucie własnej wartości. Uczą nas, bawią, pokazują, co dobre, a co złe. Dziś z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek 4- latki na chwilę mogły
      przenieść się w świat pełen magii i tajemnic. Tego dnia na przedszkolaki czekały wyjątkowe atrakcje takie, jak: zagadki, magiczny worek Kopciuszka oraz bajkowy bal. W atmosferze pełnej radości i przyjaźni dzieci i panie bawiły się doskonale (panie przypomniały sobie swoje dzieciństwo ;)

    • październik 2019
     • Wycieczka do muzeum kolejnictwa

      Wycieczka do muzeum kolejnictwa

      Na październikowej wycieczce do Muzeum Kolejnictwa mieszczącego się w zabytkowym budynku byłego Dworca PKP Warszawa Główna, dzieci z grupy 4 i 5 - latków zobaczyły prawdziwe historyczne skarby związane z polską koleją.

    • 9 października 2019
     • Warsztaty „Zwierzęta z czterech stron świata”

      Warsztaty „Zwierzęta z czterech stron świata”

      Kto z nas nie marzy o tym, aby wybrać się w podróż dookoła świata, czy podejrzeć egzotyczne zwierzęta w swoim naturalnym środowisku? Dziś Pan Roman Persona dzięki swoim warsztatom „Zwierzęta z czterech stron świata”, zabrał nas na egzotyczną podróż. Podczas tej niesamowitej wyprawy odwiedziliśmy wszystkie kontynenty i poznaliśmy ciekawych mieszkańców odległych krain, czyli: ślimaki afrykańskie, żółwia z Ameryki Północnej, świnkę morską z Ameryki Południowej, papużkę falistą z Australii, azjatycką mysz japońską oraz królika europejskiego. Dzieci uważnie słuchały ciekawych opowieści, dzieliły się swoimi doświadczeniami oraz chętnie dotykały przywiezione przez prowadzącego zwierzęta.                            Agnieszka Pisarek i Monika Czyżo

    • 8 października 2019
     • Kto soki pije, ten zdrowo żyje!

      Kto soki pije, ten zdrowo żyje!

      Zarówno duzi jak i mali wiedzą jak bogate w witaminy są soki owocowe, czy warzywne. Soki są doskonałym źródłem witamin i cennych składników, w dodatku pysznie smakują. Dzieci z grupy 4-latków przekonały się o tym w ubiegłym tygodniu, podczas robienia i picia soków. Najpierw owoce poznawane były za pomocą zmysłu wzroku, dotyku, powonienia i smaku. Następnie przedszkolaki z ogromnym zapałem przystąpiły do mycia i obierania owoców, później pozostało już tylko wrzucenie ich do wyciskarki i sok gotowy. Degustacja była bardzo udana, a radości z wykonanej samodzielnie pracy nie było końca.

       

      Agnieszka Pisarek i Monika Czyżo

    • 23 września 2019
     • Dzień Spadającego Liścia

      Dzień Spadającego Liścia

      23 września 2019 r. w ramach powitania Jesieni, nie chcieliśmy ze łzami żegnać lata, ale radośnie powitać nową porę roku dlatego też obchodziliśmy „Dzień Spadającego Liścia”. Były kolorowe pląsy, zorganizowanie jesiennego kącika przyrody, a wszystkie nowe doświadczenia zdobywaliśmy polisensorycznie (wielozmysłowo).

    • 16 września 2019
     • Dzień Kropki zawitał u 4-latków

      Dzień Kropki zawitał u 4-latków

      14 września 2019 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Inspiracją świętowania tego dnia jest kropka z książki o Vashti. Dzięki kropce i nauczycielce dziewczynka uwierzyła w swoje możliwości. W związku z tym nasze dzisiejsze zajęcia były pełne kropek. Czytaliśmy aktywizującą książeczkę o kropkach "Naciśnij mnie", eksperymentowaliśmy z barwionymi kropkami, utrwalaliśmy kolory łapiąc kolorowe kropki i stworzyliśmy jesienne kropkowe drzewo. Dziękujemy rodzicom za kropkowe stroje w tym dniu oraz miłe słowa dla przedszkolaków, które zapisywali na plakacie w szatni.