• Wycieczka do Lublina klas 7 i 8

      22.11.2019

      Dnia 13 listopada 2019 roku uczniowie klas 7 i 8 wraz ze swoimi nauczycielkami p. Anną Burzą, p. Agnieszką Karnicką oraz p. Agnieszką Kowalczyk pojechali na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Obejmowało ono podzamcze, dziedziniec zamkowy, spacer po rynku pełnym renesansowych kapliczek oraz Ratusz- miejsce posiedzeń Trybunału Koronnego.

      Następnie uczniowie udali się na zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej oraz Archikatedry św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty  z kopią „ Całunu Turyńskiego”.

      Kolejnym punktem programu było Muzeum Obozu Koncentracyjnego w Majdanku. Uczniowie wysłuchali historii obozu opowiedzianej przez p. przewodnik, zwiedzili baraki oraz krematorium. Zakończyli wędrówkę po obozie w mauzoleum, gdzie spoczywają prochy wykopane z kopców znalezionych na terenie obozu. Swoim pobytem w tym miejscu uczniowie oddali hołd ofiarom nazizmu.

     • Klasy 2 w Manufakturze Papieru

      21.11.2019

      W dniu 18 listopada 2019r. odbyła się wycieczka do  Manufaktury Papieru Czerpanego w Kobyłce, gdzie uczniowie klas: IIa i IIb uczesniczyli w warsztatach czerpania papieru i marmoryzacji. Poznali historię  papieru w Polsce i na świecie. Dowiedzieli się co to jest filigran i znak wodny. Zauważyli różnice pomiędzy pergaminem, papirusem a papierem czerpanym. Wykonali papier czerpany z elementami przyrodniczymi oraz marmurkowy barwiony w fantazyjne wzory. Wyczerpali również ozdobny świąteczny papier z brokatem, wycinankami i elementami dekoracyjnymi. Po warsztatach uczniowie klas drugich brali udział  konkursie z wiedzy o papierze z nagrodami ufundowanymi przez Manufakturę Papieru Czerpanego.

      Beata Skóra

     • Rozstrzygnięcie projektu "Między nami..."

      16.11.2019

      15 listopada 2019 roku w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie miało miejsce szczególne wydarzenie edukacyjne i patriotyczne zarazem - odbyła się konferencja podsumowująca projekt edukacyjny „Między nami. Szukamy śladów naszej historii”   w ramach którego uczniowie badali dzieje swoich "małych ojczyzn" oraz własnych rodzin.

      Uczniowie naszej szkoły przygotowali trzy projekty dotyczące historii lokalnej, należy dodać iż jeden z projektów uzyskał wyróżnienie jury konkursowego.

      Wyróżnienie otrzymała prezentacja na temat postaci Wacława Radomskiego, mieszkańca Arciechowa a zarazem żołnierza roku 1920 przygotowana przez Michała Bylaka, Nikodema Rowickiego, Jakuba Kostrzewę i Sebastiana Piątka. W konkursie wystartowały również projekty stworzone przez zespoły w składach Martyna Rzępołuch z Kingą Rosłon i Oliwia Pisarek z Emilią Sieradzką.

      Gratulujemy udziału i sukcesów naszym uczniom - życzymy powodzenia w dalszych owocnych badaniach w poszukiwaniu naszej lokalnej historii!

     • BOOKCROSSING – UWOLNIJ KSIĄŻKĘ

      16.11.2019

      Dzięki zaangażowaniu dzieci i rodziców udało się stworzyć w naszym przedszkolu biblioteczkę. Zebraliśmy 80 książek, które systematycznie będą wędrowały do naszej bookcrossingowej biblioteczki. Bookcrossing - to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Poprzez Bookcrossing chcemy popularyzować książki i czytelnictwo w naszej lokalnej społeczności.

      Każdy przedszkolak może zabrać książkę do domu a po przeczytaniu przynieść z powrotem. Nie używamy kart bibliotecznych, ufając że książki będą wędrowały po domach, a następnie wracały na swoje miejsce.

      Będzie nam niezmiernie miło, jeśli nasza idea spotka się z Państwa zainteresowaniem. Zapraszamy do wypożyczania książek i czytania z dzieckiem. Do dyspozycji Państwa i dzieci, pozostają również czarno-białe zakładki do książek, które można zabrać do domu, wyciąć i pokolorować według własnego pomysłu.

      Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

      “Uwolnij swoje książki i pozwól przeczytać je innym” – niech ta idea towarzyszy wszystkim w naszym przedszkolu.

       

      Agnieszka Pisarek i Monika Czyżo

     • Podziękowania od Prezydenta RP

      16.11.2019

      W roku szkolnym 2018/2019 dzieci z obecnej grupy 4-latków oraz 5-latków, pod okiem koordynatora Pani Agnieszki Pisarek, brały udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”. Projekt upamiętniał setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Za aktywny udział nasz Oddział Przedszkolny otrzymał podziękowania od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Do listu dołączona została flaga, która jest symbolem naszej tożsamości i znakiem przynależności do polskiej wspólnoty.

      Dziękujemy za wyróżnienie!

     • Klasy 1a i 1b w NBP

      14.11.2019

      13 listopada 2019r. klasy pierwsze uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt. „Orzeł czy reszka, gdzie mieszka reszka?”  w Centrum Pieniądza NBP w Warszawie.  Rozwiązując zagadki, dzieci podążały tropem zwierząt widniejących na monetach z całego świata. Dowiedziały się, dlaczego niektóre państwa umieszczają na swoich monetach wizerunki zwierząt, jednocześnie poznały proces projektowania i produkcji monet. Zwiedzały Skarbiec  i miały okazję podnieść  sztabę złota ważącą 12,5 kg!

     • BohaterON – włącz historię!

      14.11.2019

      Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było ono uosobieniem naszych kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom.

      Kształtowanie postaw patriotycznych wśród uczniów naszej szkoły było i jest bardzo ważnym elementem wychowawczym. Wśród wielu podejmowanych przez nauczycieli aktywności  dotyczących wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży znalazł się również projekt BohaterON – włącz historię! 

      W tym roku po raz pierwszy wychowawcy wraz z uczniami mieli zaszczyt wziąć  udział w Ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie                                   i uhonorowanie żyjących uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartek- laurek z życzeniami. W akcji wzięły również udział przedszkolaki z grupy                   pięcio- i sześciolatków. Łącznie wysłaliśmy 220 kartek.

      Dziękujemy wychowawcom, którzy przeprowadzi lekcje  na temat Powstania Warszawskiego oraz wspólnie z uczniami wykonali piękne laurki.

      Mamy nadzieję, że sprawią one wielką radość wspaniałym bohaterom, a czas przeznaczony na ich wykonanie był dla Was - drodzy uczniowie piękną lekcją patriotyzmu oraz wdzięczności za wolność.

      Szkolny koordynator Akcji BohaterOn

      A. Jańczyk

     • Zebrania z rodzicami

      13.11.2019

      Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na zebrania w Szkole Podstawowej, które odbędą się 18 listopada 2019 r wg załączonego harmonogramu.

      Natomiast 25 listopada o godz. 17.00 zapraszamy na zebrania dla rodziców dzieci przedszkolnych.

     • 11 listopada

      14.11.2019

      11 listopada 2019 roku odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Radzyminie.  Obchody rozpoczęły się o godz. 10:00 od Mszy Świętej za Ojczyznę w Kolegiacie Radzymińskiej. Po Mszy Świętej około godz. 11:00 rozpoczęła się oficjalna cześć uroczystości. W programie przewidziano okolicznościowe przemówienia i złożenie wieńców pod pomnikiem T. Kościuszki.Organizatorzy zaprosili zgromadzonych  do wspólnego odśpiewania Hymnu Narodowego w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”  oraz do udziału w pikniku niepodległościowym od godz. 12:00 na pl. T. Kościuszki.

      Po części oficjalnej  Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie miał miejsce okolicznościowy koncert Radzymińskiej Orkiestry Dętej, występ chóru CANTO oraz spektakl pt. "Żołnierz i salonowiec, czyli Piłsudski i Paderewski na polską nutę” w wykonaniu młodzieży Teatru „Maskarada”, z udziałem znanych aktorów scen polskich. Na uroczystościach Szkołę Podstawową im. Armii Krajowej w Starych Załubicach reprezentowała Pani Dyrektor Magdalena Sycik i delegacja ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej pod opieką p. Tomasza Pałaszewskiego.

     • Awans naszej drużyny

      13.11.2019

      W dniu 5 listopada 2019 r. drużyna chłopców z naszej szkoły wzięła udział w rejonowych zawodach w unihokeju. Rywalizowaliśmy z uczniami SP Marki. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 4:2. Mecz był bardzo emocjonujący. Od początku meczu byliśmy zespołem przeważającym. Jednak brakowało nam szczęścia. Pod koniec pierwszej polowy po strzale przeciwników piłka odbiła się od kija naszego zawodnika i rykoszetem wpadła do bramki. Na przerwę schodziliśmy ze stratą jednej bramki. Drugą połowę zaczęliśmy od wyrównania. Po niedługim czasie zdobyliśmy drugiego gola. Niedługo cieszyliśmy się z prowadzenia. Po szybkiej kontrze padło wyrównanie. Końcówka meczu należała do naszej drużyny. W bardzo krótkim czasie zdobyliśmy dwie bramki i nie pozwoliliśmy już sobie odebrać zwycięstwa. Kolejny etap - zawody powiatowe w Zielonce.  

     • Narodowe Święto Niepodległości 2019 w Oddziałach Przedszkolnych

      12.11.2019

      Już od najmłodszych lat staramy się kształtować u przedszkolaków postawę patriotyczną poprzez czytanie polskich wierszy oraz legend, śpiewanie polskich piosenek, poznawanie symboli narodowych, branie udziału w ważnych dla kraju uroczystościach, czy też poprzez rozmowy o naszej Ojczyźnie.

      11 Listopada to dla nas Polaków wyjątkowe Święto, w którym w sposób szczególny jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami. Przedszkolaki przygotowywały się do tego wydarzenia przez kilka dni wykonując m.in. prace plastyczne o tematyce związanej z historią naszego kraju.

      W piątek dzieci z trzech grup ubrane na galowo spotkały się na sali gimnastycznej i dumnie odśpiewały Hymn Polski oraz wyrecytowały wiersz ”Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy. Następnie 4 i 6-latki udały się na uroczysty spacer z wykonanymi wcześniej flagami oraz kotylionami w barwach narodowych. Dzieci dumnie niosąc wykonane przez siebie flagi i kotyliony, wręczały je spotkanym podczas spaceru przechodniom, którzy z radością przyjmowali patriotyczną postawę młodego pokolenia. Biało-czerwony pochód zawitał także do lokalnego sklepu. Pani ekspedientka, pełna podziwu dla najmłodszych Polaków, obdarowała dzieci słodkościami.

       

      Monika Czyżo

      Agnieszka Pisarek

       

       

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Narodowe Święto Niepodległości 2019 w Oddziałach Przedszkolnych.

     • Pasowanie na Przedszkolaka

      12.11.2019

      7 listopada to ważna data w życiu dzieci z oddziałów przedszkolnych. Tego dnia odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Był to zarówno pierwszy występ dzieci z grupy 3-latków. Najmłodsze przedszkolaki wykonały zadania (piosenki, wierszyki, taniec), po których mogły przystąpić do ślubowania. Następnie pani dyrektor Magdalena Sycik dokonała uroczystego pasowania dotykając każde dziecko ołówkiem. Na pamiątkę tej niezwykłej chwili dzieci dostały dyplomy i upominki. “Starszaki” z pozostałych grup również przygotowały swoim młodszym kolegom i koleżankom niespodzianki: piosenkę, wierszyk oraz medale z masy solnej. Pani Dyrektor zadbała o rozwój kreatywności i wyobraźni dzieci i podarowała maluchom drewniane klocki.

       

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii OP D - Pasowanie na Przedszkolaka.

     • Klasy 6 na salonach, czyli wycieczka udana

      12.11.2019

      6 listopada klasy VIA i VIB wybrały się na warsztaty savoir-vivre zorganizowane w Pałacu w Jabłonnie. Uczniowie poznali historię tego miejsca oraz wzięli udział w lekcji dobrych obyczajów. Zaliczyli ekspresowy kurs wiązania krawatów oraz artystycznego składania serwetek. Zapoznali się z kulturą jedzenia i zasadami nakrywania do stołu. Zdobytą wiedzę wykorzystali w praktyce podczas konsumpcji czterodaniowego obiadu w pałacowej restauracji. Wszystko szybko znikło z talerzy, a uczniowie rozśpiewanym autokarem wrócili do szkoły.

       

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Klasy 6 na salonach, czyli wycieczka udana.

     • Dzieci uczą rodziców

      07.11.2019

      Celem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa  wśród najmłodszych, popularyzacja postaw proekologicznych czy promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy, które były przedmiotem lekcji.

      W ramach akcji każdego miesiąca otrzymamy drogą elektroniczną materiały do przeprowadzenia lekcji z najmłodszymi (konspekt zajęć + prezentację multimedialną).

      Szanowni Rodzice, pytajcie dzieci, rozmawiajcie z dziećmi i dzielcie się doświadczeniami.

     • Pozytywna uwaga

      07.11.2019

      Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła rozpoczyna udział w akcji POZYTYWNA UWAGA!

      O co chodzi w akcji? Wyjaśnienie wprost ze strony akcji www.pozytywnauwaga.pl :

       

      „Pozytywna uwaga” to nasz pomysł – rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 52 na warszawskim Targówku. Urodził się chwilę po tym, kiedy jedna z wychowawczyń poprosiła uczniów, by opisali swoje pozytywne cechy. Dostała same puste kartki! Dzieci nie potrafiły napisać nic dobrego o sobie. Kompletnie nic. Dotarło do nas wtedy, że to my, dorośli, zawiedliśmy. My, rodzice, nie pomogliśmy dzieciom zbudować takiej samooceny, która pozwoliłaby im o sobie mówić – i myśleć! – dobrze. A przecież kochamy nasze dzieci i chcemy dla nich wszystkiego, co najlepsze, prawda? Zawiodła także szkoła – wśród uwag od nauczycieli rzadko zdarzają się pozytywne. A te są zwykle pochwałami za coś oczywistego – za grzeczne zachowanie, za pomoc przy sprzątaniu po przedstawieniu. Łatwo nam strofować i wytykać błędy, bo nas też nie chwalono. Ilu z nas poproszonych teraz o wypisanie swoich dobrych cech, oddałoby puste kartki? Nie oceniamy systemu edukacji, nie chcemy zmieniać podstawy programowej, chcemy tylko zachęcić nauczycieli do mądrego chwalenia uczniów. W szkole nie da się uciec od ocen, a dobra uwaga od nauczyciela zostaje z nami na całe życie. Niech nasze dzieci idą w świat przekonane, że nawet jak nie mają czerwonego paska, to są w czymś dobre. Niech poczują nasze wsparcie.

      Zaczynamy w listopadzie, bo to najtrudniejszy miesiąc w roku – dzieci są zmęczone, szybko robi się ciemno, a nauki coraz więcej. Niech jak najwięcej uczniów dostanie teraz pozytywną uwagę od swoich nauczycieli – oficjalnych, wpisanych do dzienniczków. Przegońmy wspólnie smutek ze szkolnych korytarzy. Dzielcie się z nami tymi uwagami – już wkrótce ogłosimy dla Was też konkurs. Co ważne, chwalmy siebie. Rozmawiajmy z nauczycielami, im także powiedzmy coś dobrego. Nic przecież tak nie motywuje do lepszej pracy jak dobre słowo. Nie czekajcie na listopad, nie czekajcie nawet na jutro. Zacznijcie już dziś. Anna Zapał i rodzice ze SP nr 52 w Warszawie"