• ZAGŁOSUJ NA NASZE PROJEKTY

      28.10.2019

      ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ

      W STARYCH ZAŁUBICACH

      I PARAFII ZAŁUBICE!

       

      Od 26 października do 5 listopada trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Radzymińskiego Budżetu Partycypacyjnego 2020. Głosy można oddawać korespondencyjnie, odwiedzając Urząd lub wygodnie i szybko głosując poprzez platformę internetową www.budzetpartycypacyjny.radzymin.pl. Głosować mogą mieszkańcy gminy Radzymin, którzy ukończyli 13 rok życia.  Każdy mieszkaniec gminy Radzymin, który w dniu głosowania ma ukończone 13 lat, może oddać po jednym głosie na jeden projekt inwestycyjny i jeden nieinwestycyjny. Udział w głosowaniu można wziąć na trzy sposoby: elektronicznie, w stacjonarnym punkcie głosowania, korespondencyjne. 

       

      Na karcie głosowania zaznacz X w polu odpowiadającym projektowi:

       

      12. Festiwal smaków parafii Załubice.

       

      18. Ścieżka edukacyjna "ZIELONA KLASA"

     • Dzień papieski

      29.10.2019

        Dnia 16 października 2019 roku zgromadziliśmy się na uroczystym  apelu , aby oddać hołd wdzięczności Św. Janowi Pawłowi II , który był i nadal jest wśród nas wielką osobowością i na zawsze zostanie piękną częścią naszej pamięci oraz wzorem do naśladowania.  Tegoroczny XIX Dzień Papieski  obchodzony był pod hasłem - „Wstańcie chodźmy! ”. Uczniowie klasy IVa, VIa ,VIII naszej szkoły pod kierunkiem nauczycielki religii Marty Rybak przygotowali montaż słowno- muzyczny, przybliżając nam postać Św. Jana Pawła II oraz Jego nauczanie.

          Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor Magdalena Sycik, która w swoim wystąpieniu nawiązała do osobistych przeżyć związanych z osobą Św. Jana Pawła II. Pani Dyrektor podziękowała uczniom i pani katechetce za przygotowanie uroczystości.

            Następnie głos zabrał Ks. Proboszcz Wojciech Stępień, który opowiedział o cudzie za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II.

             W dalszej części apelu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na ,,Najładniejszy różaniec”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wpłynęło, aż 78 różańcy. Ponieważ pomysłowość i oryginalność okazała się wielka, komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców.

      Prace konkursowe zostały ocenione w dwóch grupach wiekowych:

      Kl. I-III,

      Kl. IV-VIII.

             Pani Dyrektor Magdalena Sycik wraz z Ks. Proboszczem Wojciechem Stępniem wręczyli zwycięzcom dyplomy i nagrody.

      Kl. I - III

      I     miejsce      Sebastian Więch           kl. II a

      II    miejsce    Aleksandra Dzwonkowska     kl. II b

      III   miejsce    Ewa Kowalska   kl.I a /  Martyna Więch  kl.  II a

      KL. IV - VIII

      I     miejsce       Aleksandra  Bieńko      kl. V b

      II     miejsce      Maja  Gołębiewska      kl. IV a

      III    miejsce     Weronika  Podlaska     kl. V b

           Wszystkie dzieci  biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy zaś otrzymali nagrody  ufundowane przez Ks. Proboszcza Wojciecha Stępnia, za co serdecznie dziękujemy.

      Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

      Prace konkursowe były wystawione w holu szkolnym i kościele parafialnym.

       

      Marta Rybak

     • Eksperymenty i lekcja w terenie

      29.10.2019

      Uczymy się nie tylko w ławkach! W czasie lekcji przyrody klasa IVA wyszła na dwór, aby zmierzyć temperaturę oraz siłę i kierunek wiatru. Uczniowie wyposażeni w termometry i wiatromierz porównali wskazania termometrów umieszczonych na słońcu i w cieniu. Określili też siłę i kierunek wiatru. Wyniki zapisali w karcie pracy. Mimo, że słońce raziło w oczy wszyscy doskonale wykonali swoje zadania :)

      Lubicie eksperymentować? My też! W zeszłym tygodniu uczniowie klasy VA i VB założyli hodowlę rzeżuchy. Przy okazji postanowili sprawdzić jak wpłynie brak wody oraz brak światła na jej rozwój. Wyniki możecie obejrzeć na zdjęciach. Okazuje się, że bez dostępu wody nasiona wcale nie wykiełkowały, za to świetnie sobie poradziły bez światła. Mimo braku promieni słonecznych rzeżucha wyrosła, tylko jej listki nie nabrały zielonego koloru. Dzięki eksperymentowi wszyscy zapamiętali, że do kiełkowania nasion niezbędna jest woda, za to dostęp światła nie jest wymagany.                                                                     

      Monika Chudzik

     • Spotkanie z policjantem

      29.10.2019

      28 października 2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła podkomisarz Pani Kinga Czerwińska, która przeprowadziła działania prewencyjne dotyczące bezpieczeństwa oraz opowiedziała o zawodzie policjanta i sposobach radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia. Dzieci oprócz niezbędnej wiedzy zostały wyposażone w bransoletki niezgubki, które pozwolą zachować bezpieczeństwo podczas wycieczek poza miejsce zamieszkania, wizyt w gęsto zaludnionych miejscach, gdzie dziecko może się zgubić. Zamieszczony na opasce numer telefonu umożliwia szybki kontakt z rodzicami lub opiekunami. Serdecznie dziękujemy Pani podkomisarz za spotkanie!

      Agnieszka Pisarek

     • Programowanie z Fundacją KAMYK

      29.10.2019

      Młodzież zachwycona! Nie tylko mogli skorzystać z nowych technologii na lekcji, ale nawet sami programowali Ozoboty. Czy robociki były im posłuszne? Warto zapytać w domu :-)

       

      "Decydujesz, pomagamy" to program, który  Fundacja Kamyk realizowała w Szkole podstawowej w Starych Załubicach. Uczniowie z klas 4-6 wzięli udział w zajęciach z programowania, poznając Ozoboty. Młodzież samodzielnie wyznaczała trasy dla małych robotów, posługując się kolorowymi kodami. Było to doświadczenie, które być może rozbudzi nowe pasje wśród młodych ludzi korzystających na co dzień z elektroniki.

      Joanna Surdyk

     • Czuwaj! Harcerze i zuchy w naszej szkole

      25.10.2019

      21 Gromada Zuchowa „Cogitki”

      21 Drużyna Harcerska „Horyzonty”

       

      Dla kogo?

      • zuchy: klasy 1-3
      • harcerze: klasy 4-8 i szkoła średnia
      • wędrownicy: szkoła średnia i starsi

       

      Dlaczego warto zapisać córkę lub syna do TS Horn?

       

      W ramach zbiórek:

      • uczymy się technik harcerskich
      • współpracujemy i współdziałamy
      • dobrze się bawimy
      • zdobywamy sprawności
      • poznajemy co to zadanie zespołowe
      • jeździmy na wycieczki, rajdy i biwaki
      • ćwiczymy elementy musztry

       

      Zapraszamy na zbiórki w Szkole Podstawowej w Starych Załubicach:

      Zuchowe - w piątki w godz. 16:00 – 17:30. Telefon do drużynowej: 501 034 056

      Harcerskie - w piątki w godz. 19:00 – 21:00. Telefon do drużynowego: 608 431 221

       

       

      Więcej o naszych zbiórkach:

      www.facebook.com/21harcerzezalubice

       

      Więcej o Towarzystwie Skautowym Horn:

      www.tshorn.pl

      https://www.facebook.com/TSHorn/

       

     • Zajęcia taneczne

      25.10.2019

      Wspaniały dzień. Centrum Tańca Wasilewski-Felska made our day! Tak możemy zaczynać codziennie. Instruktorzy tańca wprawili nas w bardzo dobry nastrój. Może ktoś chce potańczyć? Pokaz tańca połączony z animacją całkiem nieźle zareklamował umiejętności instruktorów i zdolności naszych uczniów.

     • MINI TURNIEJ GIGANT SMILE CUP

      25.10.2019

      Drodzy Rodzice,

      W najbliższą niedzielę rozegramy pierwszy MINI TURNIEJ GIGANT SMILE CUP dla roczników 2015-2014-2013-2012. Turniej odbędzie się na boisku przykrytym balonem, adres: ŁAJSKI UL. KOŚCIELNA 66. Prosimy, żeby każdy zawodnik był przebrany w strój sportowy oraz posiadał wodę. Zbiórka o 14:45, przewidywany czas gry 15:00-17:30.

      Dla naszych zawodników ma być to zabawa połączona z integracją.

      Pozdrawiamy AKADEMIA PIŁKARSKA GIGANT SMILE

     • "Zielona klasa" coraz bliżej

      23.10.2019

      Szanowni Państwo,miło nam poinformować, że nasz projekt ścieżki edukacyjnej ZIELONA KLASA zgłoszony w ramach Radzymińskiego Budżetu Partycypacyjnego 2020 przeszedł pozytywnie weryfikację.

      Ostateczna lista projektów poddanych mieszkańcom pod głosowanie zostanie ogłoszona 25 października br. Natomiast od 26 października do 5 listopada mieszkańcy gminy będą wybierać najlepsze ich zdaniem propozycje do realizacji w ramach Radzymińskiego Budżetu Partycypacyjnego 2020.

      Mamy nadzieję, że nasz projekt znajdzie się na liście projektów poddanych pod głosowanie i już dziś prosimy o śledzenie informacji na ten temat oraz ewentualne wsparcie nas swoim głosem.

      Pragniemy dodać, że na liście projektów miękkich ma szansę znaleźć się również projekt Festiwal smaków parafii Załubice gratulujemy jego autorom i deklarujemy wspólną walkę o Państwa głosy.

      Dyrekcja Szkoły Podstawowej

      im. Armii Krajowej w Starych Załubiczach

       

       

     • „Nasza wspólna sprawa...”

      16.10.2019

      „Nasza wspólna sprawa, ekologiczna Warszawa” – zajęcia edukacyjne o komunikacji zbiorowej dla uczniów klas I-III.

      Zajęcia dla każdej z grup podzielone zostały na dwie części. Podczas zajęć w sali dzieci dowiedziały się od pracowników ZTM, czym jest transport miejski, jakie są jego zalety i na czym polega bezpieczne podróżowanie autobusami, metrem, tramwajami oraz pociągami. A z wyświetlanych w trakcie zajęć odcinków serialu „Pan Bilecik uczy” - co można przeczytać na przystanku, po co maluje się na nich żółte linie, dlaczego warto trzymać się poręczy w czasie podróży, czy wolno jeść w autobusie i jak się zachować w sytuacjach nadzwyczajnych. 

      Podczas drugiej części zajęć, w elektrycznym autobusie, kierowcy MZA opowiadali uczniom o ekologicznych środkach transportu publicznego. Dzieci poznały tajemnice „elektryka”, obejrzały różne zakamarki pojazdu – komorę silnika, pantograf i baterie elektryczne.

      Magdalena Olejnik

     • Ślubowanie klas pierwszych

      16.10.2019

      Na szkolnej uroczystości Ślubowania Pierwszoklasistów swoją obecnością zaszczycili nas p. Krzysztof Chaciński, burmistrz Radzymina, p. Krzysztof Czuba, dyrektor Centrum Usług Wspólnych, ks. proboszcz Wojciech Stępień oraz wieloletni dyrektor szkoły p. Edward Biernacki. A co pierwszaki wspominają najbardziej? Prezenty od gości i od dyrekcji :-) Wielkie emocje wypisane na twarzach.

     • Kto soki pije, ten zdrowo żyje!

      16.10.2019

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii OP C - Soki i warzywa.

      Zarówno duzi jak i mali wiedzą jak bogate w witaminy są soki owocowe, czy warzywne. Soki są doskonałym źródłem witamin i cennych składników, w dodatku pysznie smakują. Dzieci z grupy 4-latków przekonały się o tym w ubiegłym tygodniu, podczas robienia i picia soków. Najpierw owoce poznawane były za pomocą zmysłu wzroku, dotyku, powonienia i smaku. Następnie przedszkolaki z ogromnym zapałem przystąpiły do mycia i obierania owoców, później pozostało już tylko wrzucenie ich do wyciskarki i sok gotowy. Degustacja była bardzo udana, a radości z wykonanej samodzielnie pracy nie było końca.

       

      Agnieszka Pisarek i Monika Czyżo

     • Wycieczka OP A - Dzień Przedszkolaka

      16.10.2019

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka OP A - Dzień Przedszkolaka.

      Przedszkolaki z grupy "A"  wraz z opiekunami były na wycieczce w Dyniolandzie. Jest to ciekawe miejsce, w którym można aktywnie spędzić czas i dowiedzieć się ciekawych rzeczy. Na początku wysłuchaliśmy opowieści,, Pana Dyni” o historii dyni, jej pochodzeniu, właściwościach zdrowotnych, zastosowaniu kulinarnym i carvingu czyli sztuce rzeźbienia w warzywach i owocach. Spacerując po polu dyniowym, poznaliśmy różne odmiany dyń z całego świata. Następnie zwiedzaliśmy mini zoo. Wspólnie karmiliśmy zwierzęta i wysłuchaliśmy krótkiej opowieści o ich życiu. Pokonaliśmy kukurydziany labirynt. Następnie chodziliśmy na szczudłach, strzelaliśmy z łuku i ganialiśmy ogromne bańki mydlane. Wielką radość wywołały zabawy w słomianym labiryncie. Przechodzenie i skakanie po słomianych walcach okazało się wspaniałą zabawą. Atrakcje podczas wycieczki były ciekawą formą uczczenia dnia przedszkolaka. Dzieci  radosne, pełne niezapomnianych wrażeń z pamiątkową dynią powróciły do przedszkola. To była naprawdę udana wycieczka.

      Paulina Pietrucha, Małgorzata Kostrzębska,

     • Informacje nt. obiadów i 4parents

      08.10.2019

      Szanowni Państwo,

      zachęcamy do używania aplikacji 4parents dla rodziców. Aplikacja jest z sukcesem wdrażana w przedszkolu od ubiegłego roku, chcielibyśmy wprowadzić ją także dla rodziców uczniów szkoły podstawowej. W tym celu zapraszamy do składania informacji o adresie mail. Komunikacja przez 4parents oraz zgłaszanie nieobecności dzieci na obiadach w szkole znacząco poprawi przepływ informacji i usprawni wyliczanie miesięcznych kosztów obiadów. Będziecie Państwo mogli na bieżąco kontrolować wydatki na obiady ze swojego panelu użytkownika.

       

      Jednocześnie informujemy, że od tego roku szkolnego nie zatrudniamy w szkole Intendentki, a numer telefonu jest nieaktualny.

      Z wyrazami szacunku,

      Dyrekcja Szkoły

     • Odwołanie zajęć dodatkowych

      08.10.2019

      Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

      informujemy, że 8 i 11 października odwołane są zajęcia dodatkowe z piłki nożnej, organizowane przez GigantSmile. W piątek 11 października nie odbędą się też pozostałe zajęcia, odbywające się na sali gimnastycznej.

      Z wyrazami szacunku,

      Dyrekcja Szkoły 

     • Konkurs Rady Rodziców

      08.10.2019

      Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im Armii Krajowej w Załubicach ogłasza:

      konkurs „Wpłacamy – wygrywamy”

       

      Regulamin konkursu „Wpłacamy – wygrywamy”:

       

      1. Organizatorem konkursu jest Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Załubicach. Niniejszy regulamin określa warunki, na jakich odbywa się konkurs .

      2. Konkurs organizowany jest na terenie Szkoły Podstawowej w Załubicach, uczestnikami są wszystkie osoby dokonujące wpłat na Radę Rodziców.

      3. Celem konkursu jest promowanie wpłat na Fundusz Rady Rodziców oraz wyróżnienie klasy , która dokona największych wpłat w przeliczeniu % na klasę..

      4. Zgodnie z uchwałą Rady Rodziców, wysokość składki rocznej na ucznia w roku szkolnym 2019/2020 wynosi 60 zł /słownie: sześćdziesiąt złotych/.

      5. Laureat konkursu (klasa lub oddział) otrzyma równowartość 10 % z wpłaconej kwoty, którą będzie mógł przeznaczyć na dowolny cel np. wycieczka

      6. Sposób i cele wydatkowania otrzymanych przez klasę środków finansowych podlegają kontroli przez Radę Rodziców.

      7. Konkurs nie wymaga zgłoszenia uczestnictwa. Każda osoba dokonująca wpłat na Radę Rodziców staje się automatycznie uczestnikiem konkursu.

      8. Konkurs trwa do 31 marca 2020 roku, a wyniki zostaną ogłoszone przez Radę Rodziców w dniu 6 kwietnia 2020 roku na tablicach ogłoszeń w szkole i w mediach społecznościowych.

      9. Wpłat można dokonywać: u skarbników klasowych, skarbnika Rady Rodziców oraz bezpośrednio na konto Rady Rodziców WBS O. Radzymin

      Nr konta : 91 8015 0004 4000 2860 2040 0001

      tytułem: Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Starych Załubicach, imię i nazwisko ucznia, klasa.

       

     • Witaminki, witaminki...

      07.10.2019

      Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Tym razem było to zrobienie przez dzieci soków z darów jesieni.

       

      Dzieci z grupy OP B doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok. Dzieci przyniosły do przedszkola marchewki i jabłka, gruszki, śliwki oraz winogrona. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku- sokowirówką, jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Pozostało tylko wrzucenie składników do maszyny i sok gotowy! Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów.

       

      Małgorzata Szewczyk, grupa OP B