• Projekt "Niepodległa"

      06.11.2019

      W czwartek 31 października miało miejsce spotkanie grup działających w projekcie "Między nami. Szukamy śladów naszej przeszłości", realizowany we współpracy Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Radzymin. Projekt jest częścią Planu Wieloletniego "NIEPODLEGŁA".

      W ramach projektu uczniowie tworzą Zespoły Badaczy lokalnych i szukają śladów dziejów swoich rodzin i życia społeczności lokalnych, przy wsparciu p. Tomasza Pałaszewskiego i koordynatorki, p. Agnieszki Nowińskiej opracowują prezentacje, które wezmą udział w konkursie i zostaną zaprezentowanew Bibliotece Publicznej w Radzyminie.

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek - OP B i C

      06.11.2019

      Każdy z nas zapewne kiedyś utożsamiał się ze swoim bohaterem z bajki. Bajki mają duży wpływ na nasze emocje, postrzeganie świata, na poczucie własnej wartości. Uczą nas, bawią, pokazują, co dobre, a co złe. Dziś z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek 4- latki na chwilę mogły przenieść się w świat pełen magii i tajemnic. Tego dnia na przedszkolaki czekały wyjątkowe atrakcje takie, jak: zagadki, magiczny worek Kopciuszka oraz bajkowy bal. W atmosferze pełnej radości i przyjaźni dzieci i panie bawiły się doskonale (panie przypomniały sobie swoje dzieciństwo ;) )

       

      Przedszkolaki   z grupy OP „B”   również nie mogły pominąć tak ważnego dnia   –   5 listopada dzieci przebraly się za ulubionych bohaterów bajkowych. Od wczesnych godzin rannych odbywały się bajkowe zabawy, tj. , rozwiązywanie bajkowych zgadywanek, zabawa w skojarzenia , oddzielanie ziaren grochu od fasoli,” zabawa na zamku królewskim” przy znanych przebojach dziecięcych. Zwieńczeniem zabaw było odprawienie czarów i wykonanie „ magicznej mikstury” której zadaniem było wypędzenie złej czarownicy.

       

       

     • Wyniki konkursu dyniowego

      06.11.2019

      W dniu 23 października 2019 r. w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie RODZINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "DYNIOWE BAJKOWE CUDA". Organizatorzy oraz jury byli pod wrażeniem ilości zgłoszonych prac, kreatywności, poczucia humoru, a przede wszystkim wysiłku włożonego w przygotowanie dyń. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom biorącym udział w konkursie, a Radzie Rodziców i Pani Dyrektor Magdalenie Sycik za sfinansowanie nagród.

      Agnieszka Pisarek i Monika Czyżo

     • Dzieje się w sporcie!

      04.11.2019

      Informacja piłka nożna

      W dniu 23 września 2019r. na boisku" Orlik" w Radzyminie odbyły się mistrzostwa gminy w piłce nożnej chłopców w kategorii "Młodzież".

      W zawodach udział wzięło sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Nasza drużyna znalazła się w grupie z zespołami z Słupno  i SP 1 Radzymin. Z rozegranych meczów grupowych jeden wygraliśmy( z SP 1 Radzymin), drugi (ze Słupnem)  zakończył się porażką. Sytuacja w naszej grupie była bardzo ciekawa. Każda z drużyn jeden mecz wygrała i jeden przegrała. O kolejności w grupie decydował bilans bramkowy. Niestety mieliśmy najbardziej niekorzystny i zajęliśmy trzecie miejsce. W meczu o piąte miejsce pewnie pokonaliśmy trzecią drużynę z drugiej grupy. Na pocieszenie pozostaje fakt, że w fazie grupowej pokonaliśmy późniejszych zwycięzców całego turnieju(SP 1 Radzymin).

       

      Informacja międzypowiatowe biegi przełajowe

      W dniu 7 października 2019r. w Pomiechówku odbyły się Międzypowiatowe indywidualne biegi przełajowe. Z naszej szkoły w zawodach uczestniczył Jakub Kostrzewa, który w swojej kategorii wiekowej  zajął 24 miejsce na  50 startujących.

      Informacja unihokej dziewcząt i chłopców.

      W dniach 28 i 29 października 2019 r. w SP 2 w Radzyminie odbyły się mistrzostwa gminy w unihokeju. W kategorii dziewcząt nasze zawodniczki zajęły drugie miejsce, a chłopcy pierwsze. Warto dodać, że chłopcy wygrali wszystkie rozegrane spotkania i awansowali do rozgrywek rejonowych. Życzymy im powodzenia na kolejnym etapie.

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zawody sportowe: unihokej, piłka nożna, biegi przełajowe.

     • ZAGŁOSUJ NA NASZE PROJEKTY

      28.10.2019

      ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ

      W STARYCH ZAŁUBICACH

      I PARAFII ZAŁUBICE!

       

      Od 26 października do 5 listopada trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Radzymińskiego Budżetu Partycypacyjnego 2020. Głosy można oddawać korespondencyjnie, odwiedzając Urząd lub wygodnie i szybko głosując poprzez platformę internetową www.budzetpartycypacyjny.radzymin.pl. Głosować mogą mieszkańcy gminy Radzymin, którzy ukończyli 13 rok życia.  Każdy mieszkaniec gminy Radzymin, który w dniu głosowania ma ukończone 13 lat, może oddać po jednym głosie na jeden projekt inwestycyjny i jeden nieinwestycyjny. Udział w głosowaniu można wziąć na trzy sposoby: elektronicznie, w stacjonarnym punkcie głosowania, korespondencyjne. 

       

      Na karcie głosowania zaznacz X w polu odpowiadającym projektowi:

       

      12. Festiwal smaków parafii Załubice.

       

      18. Ścieżka edukacyjna "ZIELONA KLASA"

     • Dzień papieski

      29.10.2019

        Dnia 16 października 2019 roku zgromadziliśmy się na uroczystym  apelu , aby oddać hołd wdzięczności Św. Janowi Pawłowi II , który był i nadal jest wśród nas wielką osobowością i na zawsze zostanie piękną częścią naszej pamięci oraz wzorem do naśladowania.  Tegoroczny XIX Dzień Papieski  obchodzony był pod hasłem - „Wstańcie chodźmy! ”. Uczniowie klasy IVa, VIa ,VIII naszej szkoły pod kierunkiem nauczycielki religii Marty Rybak przygotowali montaż słowno- muzyczny, przybliżając nam postać Św. Jana Pawła II oraz Jego nauczanie.

          Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor Magdalena Sycik, która w swoim wystąpieniu nawiązała do osobistych przeżyć związanych z osobą Św. Jana Pawła II. Pani Dyrektor podziękowała uczniom i pani katechetce za przygotowanie uroczystości.

            Następnie głos zabrał Ks. Proboszcz Wojciech Stępień, który opowiedział o cudzie za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II.

             W dalszej części apelu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na ,,Najładniejszy różaniec”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wpłynęło, aż 78 różańcy. Ponieważ pomysłowość i oryginalność okazała się wielka, komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców.

      Prace konkursowe zostały ocenione w dwóch grupach wiekowych:

      Kl. I-III,

      Kl. IV-VIII.

             Pani Dyrektor Magdalena Sycik wraz z Ks. Proboszczem Wojciechem Stępniem wręczyli zwycięzcom dyplomy i nagrody.

      Kl. I - III

      I     miejsce      Sebastian Więch           kl. II a

      II    miejsce    Aleksandra Dzwonkowska     kl. II b

      III   miejsce    Ewa Kowalska   kl.I a /  Martyna Więch  kl.  II a

      KL. IV - VIII

      I     miejsce       Aleksandra  Bieńko      kl. V b

      II     miejsce      Maja  Gołębiewska      kl. IV a

      III    miejsce     Weronika  Podlaska     kl. V b

           Wszystkie dzieci  biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy zaś otrzymali nagrody  ufundowane przez Ks. Proboszcza Wojciecha Stępnia, za co serdecznie dziękujemy.

      Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

      Prace konkursowe były wystawione w holu szkolnym i kościele parafialnym.

       

      Marta Rybak

     • Eksperymenty i lekcja w terenie

      29.10.2019

      Uczymy się nie tylko w ławkach! W czasie lekcji przyrody klasa IVA wyszła na dwór, aby zmierzyć temperaturę oraz siłę i kierunek wiatru. Uczniowie wyposażeni w termometry i wiatromierz porównali wskazania termometrów umieszczonych na słońcu i w cieniu. Określili też siłę i kierunek wiatru. Wyniki zapisali w karcie pracy. Mimo, że słońce raziło w oczy wszyscy doskonale wykonali swoje zadania :)

      Lubicie eksperymentować? My też! W zeszłym tygodniu uczniowie klasy VA i VB założyli hodowlę rzeżuchy. Przy okazji postanowili sprawdzić jak wpłynie brak wody oraz brak światła na jej rozwój. Wyniki możecie obejrzeć na zdjęciach. Okazuje się, że bez dostępu wody nasiona wcale nie wykiełkowały, za to świetnie sobie poradziły bez światła. Mimo braku promieni słonecznych rzeżucha wyrosła, tylko jej listki nie nabrały zielonego koloru. Dzięki eksperymentowi wszyscy zapamiętali, że do kiełkowania nasion niezbędna jest woda, za to dostęp światła nie jest wymagany.                                                                     

      Monika Chudzik

     • Spotkanie z policjantem

      29.10.2019

      28 października 2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła podkomisarz Pani Kinga Czerwińska, która przeprowadziła działania prewencyjne dotyczące bezpieczeństwa oraz opowiedziała o zawodzie policjanta i sposobach radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia. Dzieci oprócz niezbędnej wiedzy zostały wyposażone w bransoletki niezgubki, które pozwolą zachować bezpieczeństwo podczas wycieczek poza miejsce zamieszkania, wizyt w gęsto zaludnionych miejscach, gdzie dziecko może się zgubić. Zamieszczony na opasce numer telefonu umożliwia szybki kontakt z rodzicami lub opiekunami. Serdecznie dziękujemy Pani podkomisarz za spotkanie!

      Agnieszka Pisarek

     • Programowanie z Fundacją KAMYK

      29.10.2019

      Młodzież zachwycona! Nie tylko mogli skorzystać z nowych technologii na lekcji, ale nawet sami programowali Ozoboty. Czy robociki były im posłuszne? Warto zapytać w domu :-)

       

      "Decydujesz, pomagamy" to program, który  Fundacja Kamyk realizowała w Szkole podstawowej w Starych Załubicach. Uczniowie z klas 4-6 wzięli udział w zajęciach z programowania, poznając Ozoboty. Młodzież samodzielnie wyznaczała trasy dla małych robotów, posługując się kolorowymi kodami. Było to doświadczenie, które być może rozbudzi nowe pasje wśród młodych ludzi korzystających na co dzień z elektroniki.

      Joanna Surdyk

     • Czuwaj! Harcerze i zuchy w naszej szkole

      25.10.2019

      21 Gromada Zuchowa „Cogitki”

      21 Drużyna Harcerska „Horyzonty”

       

      Dla kogo?

      • zuchy: klasy 1-3
      • harcerze: klasy 4-8 i szkoła średnia
      • wędrownicy: szkoła średnia i starsi

       

      Dlaczego warto zapisać córkę lub syna do TS Horn?

       

      W ramach zbiórek:

      • uczymy się technik harcerskich
      • współpracujemy i współdziałamy
      • dobrze się bawimy
      • zdobywamy sprawności
      • poznajemy co to zadanie zespołowe
      • jeździmy na wycieczki, rajdy i biwaki
      • ćwiczymy elementy musztry

       

      Zapraszamy na zbiórki w Szkole Podstawowej w Starych Załubicach:

      Zuchowe - w piątki w godz. 16:00 – 17:30. Telefon do drużynowej: 501 034 056

      Harcerskie - w piątki w godz. 19:00 – 21:00. Telefon do drużynowego: 608 431 221

       

       

      Więcej o naszych zbiórkach:

      www.facebook.com/21harcerzezalubice

       

      Więcej o Towarzystwie Skautowym Horn:

      www.tshorn.pl

      https://www.facebook.com/TSHorn/

       

     • Zajęcia taneczne

      25.10.2019

      Wspaniały dzień. Centrum Tańca Wasilewski-Felska made our day! Tak możemy zaczynać codziennie. Instruktorzy tańca wprawili nas w bardzo dobry nastrój. Może ktoś chce potańczyć? Pokaz tańca połączony z animacją całkiem nieźle zareklamował umiejętności instruktorów i zdolności naszych uczniów.

     • MINI TURNIEJ GIGANT SMILE CUP

      25.10.2019

      Drodzy Rodzice,

      W najbliższą niedzielę rozegramy pierwszy MINI TURNIEJ GIGANT SMILE CUP dla roczników 2015-2014-2013-2012. Turniej odbędzie się na boisku przykrytym balonem, adres: ŁAJSKI UL. KOŚCIELNA 66. Prosimy, żeby każdy zawodnik był przebrany w strój sportowy oraz posiadał wodę. Zbiórka o 14:45, przewidywany czas gry 15:00-17:30.

      Dla naszych zawodników ma być to zabawa połączona z integracją.

      Pozdrawiamy AKADEMIA PIŁKARSKA GIGANT SMILE

     • "Zielona klasa" coraz bliżej

      23.10.2019

      Szanowni Państwo,miło nam poinformować, że nasz projekt ścieżki edukacyjnej ZIELONA KLASA zgłoszony w ramach Radzymińskiego Budżetu Partycypacyjnego 2020 przeszedł pozytywnie weryfikację.

      Ostateczna lista projektów poddanych mieszkańcom pod głosowanie zostanie ogłoszona 25 października br. Natomiast od 26 października do 5 listopada mieszkańcy gminy będą wybierać najlepsze ich zdaniem propozycje do realizacji w ramach Radzymińskiego Budżetu Partycypacyjnego 2020.

      Mamy nadzieję, że nasz projekt znajdzie się na liście projektów poddanych pod głosowanie i już dziś prosimy o śledzenie informacji na ten temat oraz ewentualne wsparcie nas swoim głosem.

      Pragniemy dodać, że na liście projektów miękkich ma szansę znaleźć się również projekt Festiwal smaków parafii Załubice gratulujemy jego autorom i deklarujemy wspólną walkę o Państwa głosy.

      Dyrekcja Szkoły Podstawowej

      im. Armii Krajowej w Starych Załubiczach

       

       

     • „Nasza wspólna sprawa...”

      16.10.2019

      „Nasza wspólna sprawa, ekologiczna Warszawa” – zajęcia edukacyjne o komunikacji zbiorowej dla uczniów klas I-III.

      Zajęcia dla każdej z grup podzielone zostały na dwie części. Podczas zajęć w sali dzieci dowiedziały się od pracowników ZTM, czym jest transport miejski, jakie są jego zalety i na czym polega bezpieczne podróżowanie autobusami, metrem, tramwajami oraz pociągami. A z wyświetlanych w trakcie zajęć odcinków serialu „Pan Bilecik uczy” - co można przeczytać na przystanku, po co maluje się na nich żółte linie, dlaczego warto trzymać się poręczy w czasie podróży, czy wolno jeść w autobusie i jak się zachować w sytuacjach nadzwyczajnych. 

      Podczas drugiej części zajęć, w elektrycznym autobusie, kierowcy MZA opowiadali uczniom o ekologicznych środkach transportu publicznego. Dzieci poznały tajemnice „elektryka”, obejrzały różne zakamarki pojazdu – komorę silnika, pantograf i baterie elektryczne.

      Magdalena Olejnik

     • Ślubowanie klas pierwszych

      16.10.2019

      Na szkolnej uroczystości Ślubowania Pierwszoklasistów swoją obecnością zaszczycili nas p. Krzysztof Chaciński, burmistrz Radzymina, p. Krzysztof Czuba, dyrektor Centrum Usług Wspólnych, ks. proboszcz Wojciech Stępień oraz wieloletni dyrektor szkoły p. Edward Biernacki. A co pierwszaki wspominają najbardziej? Prezenty od gości i od dyrekcji :-) Wielkie emocje wypisane na twarzach.

     • Kto soki pije, ten zdrowo żyje!

      16.10.2019

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii OP C - Soki i warzywa.

      Zarówno duzi jak i mali wiedzą jak bogate w witaminy są soki owocowe, czy warzywne. Soki są doskonałym źródłem witamin i cennych składników, w dodatku pysznie smakują. Dzieci z grupy 4-latków przekonały się o tym w ubiegłym tygodniu, podczas robienia i picia soków. Najpierw owoce poznawane były za pomocą zmysłu wzroku, dotyku, powonienia i smaku. Następnie przedszkolaki z ogromnym zapałem przystąpiły do mycia i obierania owoców, później pozostało już tylko wrzucenie ich do wyciskarki i sok gotowy. Degustacja była bardzo udana, a radości z wykonanej samodzielnie pracy nie było końca.

       

      Agnieszka Pisarek i Monika Czyżo

     • Wycieczka OP A - Dzień Przedszkolaka

      16.10.2019

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka OP A - Dzień Przedszkolaka.

      Przedszkolaki z grupy "A"  wraz z opiekunami były na wycieczce w Dyniolandzie. Jest to ciekawe miejsce, w którym można aktywnie spędzić czas i dowiedzieć się ciekawych rzeczy. Na początku wysłuchaliśmy opowieści,, Pana Dyni” o historii dyni, jej pochodzeniu, właściwościach zdrowotnych, zastosowaniu kulinarnym i carvingu czyli sztuce rzeźbienia w warzywach i owocach. Spacerując po polu dyniowym, poznaliśmy różne odmiany dyń z całego świata. Następnie zwiedzaliśmy mini zoo. Wspólnie karmiliśmy zwierzęta i wysłuchaliśmy krótkiej opowieści o ich życiu. Pokonaliśmy kukurydziany labirynt. Następnie chodziliśmy na szczudłach, strzelaliśmy z łuku i ganialiśmy ogromne bańki mydlane. Wielką radość wywołały zabawy w słomianym labiryncie. Przechodzenie i skakanie po słomianych walcach okazało się wspaniałą zabawą. Atrakcje podczas wycieczki były ciekawą formą uczczenia dnia przedszkolaka. Dzieci  radosne, pełne niezapomnianych wrażeń z pamiątkową dynią powróciły do przedszkola. To była naprawdę udana wycieczka.

      Paulina Pietrucha, Małgorzata Kostrzębska,

     • Informacje nt. obiadów i 4parents

      08.10.2019

      Szanowni Państwo,

      zachęcamy do używania aplikacji 4parents dla rodziców. Aplikacja jest z sukcesem wdrażana w przedszkolu od ubiegłego roku, chcielibyśmy wprowadzić ją także dla rodziców uczniów szkoły podstawowej. W tym celu zapraszamy do składania informacji o adresie mail. Komunikacja przez 4parents oraz zgłaszanie nieobecności dzieci na obiadach w szkole znacząco poprawi przepływ informacji i usprawni wyliczanie miesięcznych kosztów obiadów. Będziecie Państwo mogli na bieżąco kontrolować wydatki na obiady ze swojego panelu użytkownika.

       

      Jednocześnie informujemy, że od tego roku szkolnego nie zatrudniamy w szkole Intendentki, a numer telefonu jest nieaktualny.

      Z wyrazami szacunku,

      Dyrekcja Szkoły