• Mikołajki

      07.12.2021

      Mikołajki to jeden z naszych ulubionych dni w naszej szkole. Jest świątecznie, wesoło i kolorowo.

      Tradycją dnia 6 grudnia jest w naszej szkole wspólne świętowanie imienin Świętego Mikołaja.

      Tegoroczne święto stało się inspiracją do wielu ciekawych i wesołych inicjatyw.

      Samorząd Uczniowski poprosił uczniów, by 6 grudnia przyszli do szkoły ubrani mikołajkowo - można było założyć coś w mikołajowym kolorze, dołączyć do kreacji świąteczny akcent lub przebrać się za postać związaną ze świętami.

      W odpowiedzi na propozycję SU korytarze szkoły zalała fala czerwieni, złota i bieli. Niemal każdy z uczniów swoim strojem akcentował niezwykłość dnia 6 grudnia.

      Samorząd przygotował również ściankę, na tle której można było sobie zrobić zdjęcie z Mikołajem lub Choinką.


      Wszyscy uczniowie mogli tego dnia spotkać Mikołaja, który  wraz ze swoimi pomocnicami i słodkimi upominkami odwiedził wszystkie klasy. Wszędzie znalazł grzecznych uczniów i uczennice. 

      To inicjatywa naszej Rady Rodziców, której serdecznie dziękujemy.

      Ogromne podziękowania należą cię również uczennicom i uczniom klasy 2b oraz pani Lucynie Całce. Dzięki ich pracy i pomysłowości mogliśmy dziś podziwiać piękny świąteczny spektakl.

      Mikołajki również świętowano w świetlicy szkolnej. 6.XII- Mikołajki – to radosny dzień dla wszystkich. Tego dnia w świetlicy dzieci poznały legendą o św. Mikołaju, wysłuchały wiele światecznych piosenek, a także wykonały przepiękne prace plastyczne.

      W wielu klasach odbyly się mikołajkowe spotkania mikołajkowie. Były losowania i wymiana podarunków.

      Mówiąc krótko: Było radośnie, czerwono i słodko. Uwielbiamy takie dni!

       

     • Nowe książki już na półkach!

      03.12.2021

      Zapraszamy wszystkich uczniów do biblioteki szkolnej po nowości książkowe i audiobooki, zakupione ze środków przyznanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

      Dotarły już do nas już wszystkie książki zakupione ze środków przyznanych w ramach programu NRRCz 2.0.Nowe książki można znaleźć na specjalnie przygotowanych regałach z nowościami. Musicie się jednak śpieszyć, gdyż niektóre nie zagrzały tam zbyt długo miejsca i od razu zostały wypożyczone przez uważnych czytelników.

     • Andrzejki 2021

      03.12.2021

      W tym roku w naszej szkole hucznie i wesoło bawiliśmy się przypominając sobie andrzejkowe zwyczaje. Było kolorowo, głośno i bardzo kreatywnie.

      W klasach I-III odbyły się specjalne zajęcia, na których uczniowie przypomnieli sobie zwyczaje andrzejkowe. Bawili się wróżąc sobie, śpiewając, tańcząc, a nierzadko również podjadając smakołyki.

       

      W klasach starszych z ciekawymi inicjatywami wyszedł Samorząd Uczniowski. W dniu Andrzeja uczniowie przyszli przebrani w kolorowe stroje, na długich przerwach na korytarzach szkolnych rozbrzmiewała muzyka, można było również spróbować swoich sił tańcząc integracyjny taniec - belgijkę.