• Witamy nowy rok szkolny!

      18.08.2021

      Już w środę 1.09.2021 r. powitamy nowy rok szkolny. Poniżej p

      Zapraszamy na inaugurację roku szkolnego 2021/2022, która odbędzie się w sali gimnastycznej według następującego harmonogramu:

      klasy I-III godz. 10.00

      klasy IV-VIII godz. 11.00.


      Po krótkiej części oficjalnej uczniowie spotkają się z wychowawcami klas w salach:

      kl Ia – s. 7

      kl Ib – s. 9

      kl IIa – s. 3

      kl II b – s. 4

      kl IIIa – s. 5

      kl IIIb – świetlica


      kl IVa – s. 14

      kl IVb – s. 7

      kl Va – s. 11

      kl Vb – s. 10

      kl VIa – świetlica

      kl VIb – s. gimn.

      kl VIIa – s. 12

      kl VIIb – s. 15

      kl VIIIa – s. 9

      kl VIIIb – s. 8      Pamiętajcie o tym, że działamy w reżimie sanitarnym:

      • w spotkaniach mogą wziąć udział tylko osoby zdrowe,

      • przy wejściu do budynku szkoły dezynfekujemy ręce,

      • w przestrzeniach wspólnych szkoły obowiązują maseczki,

      • staramy się zachować dystans społeczny,

      • minimalizujemy do niezbędnych sytuacji obecność rodziców w budynku szkoły (w spotkaniach w sali gimnastycznej może wziąć udział po jednym rodzicu ucznia).


     • Spotkania adaptacyjne dla trzylatków

      12.08.2021

      Serdecznie zapraszamy nowo przyjęte trzylatki na spotkania adaptacyjne w naszym przedszkolu.Odbędą się one w dn. 26-27 sierpnia w godzinach 10.00-12.00.

      W związku ze stabilną sytuacją covidową zdecydowaliśmy o organizacji spotkań adaptacyjnych dla trzylatków.

      Wszystkie nowo przyjęte trzylatki zapraszamy w dn. 26-27 sierpnia w godzinach 10.00-12.00. Spotykamy się na przedszkolnym placu zabaw.

      Każdemu dziecku może towarzyszyć jeden opiekun.

       

      Wciąż pamiętamy o zagrożeniu covidowym, dlatego stosujemy się do zaleceń sanitarnych:

      1. W spotkaniu mogą uczestniczyć wyłącznie osoby zdrowe, bez objaw infekcji górnych dróg oddechowych (katar, kaszel, temperatura), których współdomownicy nie są objęci izolacją lub kwarantanną.

      2. Dorośli na terenie przedszkolnym zachowują dystans społeczny, a przy wejściu do budynku dezynfekują ręce i zasłaniają usta maseczką.

      3. Dzieci w budynku przedszkolnym nie noszą maseczek, po wejściu na teren budynku wodą z mydłem (pod opieka pracowników przedszkola).

       

      Spotkanie informacyjne dla rodziców odbędzie się 30.08.2021 r. o godz. 17.00 w szkolnej sali sportowej.

       

     • Informacje dla rodziców przedszkolaków

      10.08.2021

      U nas przygotowania do nowego roku przedszkolnego idą pełną parą. Już od poniedziałku 16 sierpnia ruszamy z dyżurem wakacyjnym. Jeśli i Wy myślicie o przygotowaniach do nowego roku, publikujemy poniżej informacje, co warto przygotować na 1 września.

      Dla wielu dzieci powrót po przerwie wakacyjnej do przedszkola może okazać się trudny. Poranne wstawanie, intensywny tryb dnia, spotkanie z grupą, a przede wszystkim rozstanie z rodzicami może w dziecku wzbudzić smutek, tęsknotę czy nerwowość. Warto już teraz porozmawiać z dzieckiem o powrocie do przedszkola.

       

      • Rozmawiajcie o przedszkolu. Przypomnijcie sobie, co ciekawego działo się w przedszkolu do tej pory, obejrzyjcie wspólnie zdjęcia na naszym profilu facebookowym.
      • Przypomnijcie dziecku, jak wygląda plan dnia w przedszkolu. Zaplanujcie, jak będzie zorganizowany Wasz domowy poranek, kto będzie odprowadzał dziecko i odbierał itp.
      • Wybierzcie się na spacer – przejdźcie razem drogę do przedszkola, zajrzyjcie do sali, szatni przedszkolnej.
      • Poczytajcie książeczki i oglądajcie bajki o przedszkolu.
      • Nie unikajcie tematu, przeciwnie – wplećcie je do codziennych zabaw – można przecież budować przedszkolny budynek z klocków albo organizować zajęcia przedszkolne dla misiów i lalek – ograniczeniem jest tylko fantazja!
      • Jeśli w trakcie wakacji wcale lub prawie wcale nie rozstawaliście się z dzieckiem – zostawcie dziecko, choćby na krótko, pod opieką babci, cioci lub kogoś, kogo ono dobrze zna. Może uda się odwiedzić kolegę/koleżankę z przedszkola? Pozwoli to oswoić temat rozstań i powrotów.

      ZAANGAŻUJCIE DZIECKO W PRZYGOTOWANIA

      • Pozwólcie mu wziąć czynny udział w kupowaniu wyprawki – niech wybierze sobie worek, kapcie czy przybory, których będzie używać w przedszkolu.
      • Wokół przygotowań i zakupów stwórzcie przyjemną, radosną atmosferę.
      • Pozwólcie dziecku używać tych nowych rzeczy w domu. Wiemy, że korci, aby schować je do szafy i wyjąć dopiero 1 września. Jednak te kilka dni przed godziną „0” pomoże oswoić te przedmioty, przez co później w przedszkolu będą znajome i dodadzą otuchy.

      Aby usprawnić Państwu kompletowanie przedszkolnej wyprawki przygotowaliśmy listy "ekwipunku" przedszkolaków.

      WYPRAWKA_4.pdf

      WYPRAWKA_5.pdf

      WYPRAWKA_6.pdf

       

     • Informacje dla rodziców pierwszoklasistów

      03.08.2021

      Już 1 września powitamy w naszych progach pierwszoklasistów. Poniżej kilka informacji oraz wskazówek, jak skompletować wyprawkę dla ucznia kl. I.

      Szanowni Państwo, w poniedziałek 16 sierpnia 2021 r. zostaną na tablicy informacyjnej przy hali sportowej wywieszone listy klas I. 

      Spotkania organizacyjne z uczniami, rodzicami i opiekunami odbędą się 1 września, według harmonogramu, który opublikujemy po 15 sierpnia, natomiast już od 23 sierpnia będziecie Państwo mogli pobrać z sekretariatu lub ze strony internetowej potrzebne dokumenty - np. zgłoszenia na świetlicę szkolną, obiady, oświadczenia i in.

      O wszystkich działaniach związanych z pracą szkoły będziemy Państwa na bieżąco informować za pośrednictwem strony internetowej oraz naszego profilu FB.

      Dyrekcja szkoły

       

      WYPRAWKA DLA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

       

      · komplet podręczników Szkolni Przyjaciele wyd. WSiP, New English Adventure 1   i ćwiczeń – podręczniki i ćwiczenia zapewnia szkoła, dzieci pod opieką wychowawcy wypożyczą je w bibliotece szkolej w pierwszych dniach września, rodzice kupują tylko podręcznik do religii W imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego, Wyd. Katechetyczne, Warszawa

      · zeszyty:  2 w cienkie linie [czerwone i niebieskie] lub wyraźnie zaznaczone grube i cienkie linie, 4 zeszyty w kratkę (do języka angielskiego, matematyki, religii i zeszyt do korespondencji) – wszystkie 16 k,  bez marginesów,

      · tornister – nie plecak (tornister jest usztywniany – dzięki temu zdecydowanie lepszy dla kręgosłupa, poza tym zeszyty i książki nie będą mieć pozaginanych rogów, a dzięki przegródkom, dziecku będzie łatwiej odnaleźć różne rzeczy. Zwrócić także należy uwagę na to, czy tornister, który chcemy kupić, jest lekki, ma atesty i pozytywną opinię któregoś z instytutów badających produkty dla dzieci. To będzie gwarancja jakości i bezpieczeństwa dla młodego kręgosłupa. Ważne jest, aby miał elementy odblaskowe. Jeśli zdecydujecie się Państwo na plecak na kółkach, szczególnie ważne jest dopasowanie go do wzrostu dziecka, wiele plecaków ma zbyt krótkie rączki i powoduje nieprawidłową postawę)

      · pudełko śniadaniowe + bidon (nieobowiązkowe, ale się przydaje)

      · piórnik, a w nim tylko:

       Ø 2 miękkie ołówki (mogą być trójkątne)

      Ø 2 długopisy  z czarnym lub niebieskim wkładem

      Ø temperówka z pojemniczkiem

      Ø gumka

      Ø klej w sztyfcie

      Ø linijka 15-20 cm z widoczną podziałką

      Ø nożyczki z zaokrąglonymi końcami (jeśli dziecko jest leworęczne – dla leworęcznych)

      · kredki ołówkowe i świecowe (w oddzielnym piórniku lub trwałym opakowaniu)

      · przybory do pozostawienia w sali:

       Ø farby plakatowe 12 kolorów + 2 pędzle o różnej grubości + pojemnik na wodę z przykrywką uniemożliwiającą wylanie się wody

      Ø blok A4 kolorowy

      Ø blok techniczny A4 biały i kolorowy

      Ø papier kolorowy (wycinanki) nie może być samoprzylepny

      Ø bibuła kolorowa

      Ø plastelina 8 kolorów

      Ø 2 teczki z gumką (na prace plastyczne i prace kontrolne)

      · strój gimnastyczny: granatowe/czarne spodenki, biała koszulka, buty sportowe (również do chodzenia po szkole), worek

      · obuwie na zmianę + worek

      - maseczki (ze względów higienicznych najlepiej jednorazowe, dobrze jest mieć w plecaku zapasowe),

      · strój galowy: granatowe (czarne) spodnie/spódniczka, biała koszula (bluzka) na rozpoczęcie roku i inne uroczystości szkolne

      UWAGA: Worek ze strojem gimnastycznym, worek z obuwiem zmiennym, tornister, piórnik, bloki i inne rzeczy należy obowiązkowo podpisać (nożyczki i gumkę również!). Nowa sytuacja, emocje, obowiązki, mogą sprawić, że pierwszoklasista (choć nie tylko) może zapomnieć, które rzeczy są jego lub pomylić podobne przedmioty. Szczególnie ważne jest to również z uwagi na to, że w tym roku szkolnym musimy stosować specjalne obostrzenia sanitarne, które wykluczają np. korzystanie ze wspólnych przyborów czy pożyczanie ich od kolegi/koleżanki.

     • Podręczniki szkolne

      03.08.2021

      W załączeniu publikujemy listy podręczników obowiązujących w naszej szkole w roku szkolnym 2020/21. Przypominamy, że uczniowie bezpłatnie wypożyczają podręczniki w szkolnej bibliotece. Wyjątkiem są podręczniki do religii, które należy zakupić.

      Wykaz podreczników - klasy 1-3 2021-2022


      Wykaz podreczników - klasy 4-8 2021-2022


      W pierwszym tygodniu września uczniowie wypożyczą w bibliotece szkolnej wszystkie potrzebne podręczniki.

      Aby wypożyczenia odbywały się w bezpiecznych i higienicznych warunkach, będą przebiegały według ustalonego harmonogramu, pod opieką wychowawcy klasy.

      W pierwszych dniach września uczniowie otrzymają również komplety ćwiczeń.


      UWAGA: podręczniki do religii, które należy zakupić we własnym zakresie.