• 27 września - Dzień Polskiego Państwa Podziemnego
     • 27 września - Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

     • Polacy przebywający w kraju pod okupacją niemiecką i sowiecką nie pogodzili się z utratą niepodległego państwa. Wyrazem ich postawy bylo Polskie Państwo Podziemne, które działało w latach 1939-1945 na terenach okupowanych przez Niemców i Sowietów, było fenomenem w ogarniętej wojną Europie. Jego początkiem było utworzenie 27 września 1939 r. Służby Zwycięstwu Polski, przekształconej w Związek Walki Zbrojnej, a następnie w AK.

      Tradycją naszej szkoły stalo się, aby w okolicach 27 września celebrować w naszej społeczności Dzień Polskiego Państwa Podziemnego. W tym roku zdecydowaliśmy się obchody tego Dnia przełożyć na 25 września. Z tej okazji piątek został ogłoszony dniem galowym, na szkolnym korytarzu można było obejrzeć wystawę przygotowaną przez IPN oraz naszych uczniów, poświęconą działalności Państwa Podziemnego. Uczniowie i pracownicy szkoły otrzymali pamiątkowe znaczki. Jednak największą popularnością cieszył się konkurs, dzięki któremu każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności odczytywania zaszyfrowanych wiadomości – gdyż powszechnie wiadomo, że Państwo Podziemne to państwo konspiracyjne i umiejętność szyfrowania bardzo się przydawała jego obywatelom.

      Wyniki konkursu ogłosimy już wkrótce!

       

      O organizacji i działalności Polskiego Państwa Podziemnego możecie dowiedzieć się więcej oglądając film przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej, dostępny tutaj: https://youtu.be/7eRbb6VNUfY

    • Panel dyskusyjny „Radzymin – Warszawa – Polska. Obroniona niepodległość” w radzymińskiej bibliotece
     • Panel dyskusyjny „Radzymin – Warszawa – Polska. Obroniona niepodległość” w radzymińskiej bibliotece

     • 18 września uczniowie klasy 7b wzięli udział w konferencji „Radzymin – Warszawa – Polska. Obroniona niepodległość” zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radzymin.

      Uczniowie wysłuchali wystąpień pracowników naukowych Muzeum Niepodległości w Warszawie. Dr Beata Michalec mówiła o kobietach w służbie zagrożonej ojczyzny, Jan Engelgard  opowiedział o miejscu Radzymina w strategii generałów Tadeusza Rozwadowskiego i Józefa Hallera, zaś dr hab. Jolanta Załęczny przedstawiła wystąpienie: „Pamięć o wydarzeniach 1920 roku i ich uczestnikach w przedwojennej Polsce”.

    • 2a świętuje Międzynarodowy Dzień Kropki
     • 2a świętuje Międzynarodowy Dzień Kropki

     • 15.09.2020 r. w klasie 2a odbył się Międzynarodowy Dzień Kropki. Inspiracją do ustanowienia tego święta była mała, niepozorna książeczka „Kropka” P.H. Reynolds.   Ta niewielka lektura ma wielką moc. Dzieciom dodaje wiary we własne możliwości i zachęca do podejmowania wyzwań. Dorosłym  zaś przypomina, że pochwały dodają dzieciom skrzydeł. Święto to ma za zadanie zachęcić najmłodszych do próbowania własnych sił w różnych dziedzinach, poznawania swoich mocnych stron, odkrywania talentów.

      Działaliśmy dziś na wielu płaszczyznach. Bawiliśmy się w kodowanie, „zbijaliśmy” matematyczne kropki. Wśród nas objawiły się prawdziwi matematyczni geniusze. Nie zabrakło również działań twórczych. Nasze „Kropkowe sowy” będą prawdziwą ozdobą w klasie. Oprócz tego uwieczniliśmy ten dzień robiąc wspólne zdjęcia. Na koniec każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom udziału w kreatywnych zajęciach.

      Zachęcamy do podejmowania wyzwań i dzielenia się swoją twórczą pasją z innymi.

      Klasa 2 a wraz z wychowawcą Iwoną Rogulską

     • Międzynarodowy Dzień Kropki w grupie 6-latków

     • Międzynarodowy Dzień Kropki to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września.

      Nasze przedszkolaki odkrywały talenty, poznawały swoje mocne strony, pobudzały wyobraźnię i wspólnie się bawiły.

      Utalentowane przedszkolaki zrobiły również prześliczne sówki w kropeczki, które można podziwiać w przedszkolnej  w szatni.

      Opracowanie

      M. Szewczyk

     • ZAPRASZAMY NA ZEBRANIA KLASOWE

     • Wszystkich Rodziców zapraszamy na zebrania z rodzicami, które odbędą się według poniższego harmonogramu.

      Harmonogram zebrań z rodzicami

      14 i 15 września 2020 r.

       

      Harmonogram zebrań z rodzicami

      14 i 15 września 2020 r.

       

      14 września 2020 r.

      Wejście od ul. Mazowieckiej:

      klasa 1a   sala nr 4 godz. 17.00

      klasa 2a   sala nr 5 godz. 17.30              

      klasa 3a   sala nr 3 godz. 18.00

       

      wejście  przy sali gimnastycznej:

      klasa 4a sala nr 7 godz. 17.00

      klasa 4b sala nr 9 godz. 17.00

      klasa 5a sala nr 10 godz. 17.30

      klasa 5b sala nr 12 godz. 17.30

                                                                  

      15 września 2020 r.

      wejście od ul. Mazowieckiej:

      klasa 1b   sala nr 4 godz. 17.00

      klasa 2b   sala nr 5 godz. 17.30

      klasa 3b   sala nr 3 godz. 18.00

       

      wejście  przy sali gimnastycznej:

      klasa 6a sala nr 7 godz. 17.00

      klasa 6b sala nr 9 godz. 17.00

      klasa 7a sala nr 10 godz. 17.30               

      klasa 7b sala nr 11 godz. 17.30

      klasa 8 sala nr 12 godz. 18.00

       

      UWAGA:

      W zebraniach mogą uczestniczyć wyłącznie osoby zdrowe, bez objawów sugerujących choroby górnych dróg oddechowych. W zebraniu nie może wziąć udziału osoba, której członkowie rodziny są objęci kwarantanną.

      W budynku szkoły obowiązuje zakrywanie ust i nosa, wchodząc należy zdezynfekować ręce.

      Na terenie szkoły prosimy o zachowanie dystansu społecznego, min. 1,5 m.

     • Klasa 2a w projekcie „Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?”

     • Klasa 2 a wraz z wychowawcą przystąpiła do realizacji projektu „Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?”. Dzięki temu uczniowie tej klasy stali się studentami Uniwersytetu Dzieci w Klasie.

      Podczas cyklu inspirujących lekcji:

      - zobaczymy 8 miniwykładów prowadzonych przez ekspertów,

      - rozwiniemy kompetencje (planowanie, krytyczne myślenie, wyciąganie wniosków),

      - będziemy uczyć się bawiąc,

      - dowiemy się jak pracować metodą projektu i wykorzystywać w praktyce zdobytą wiedzę.

      Dnia 7.09.2020 r. odbyła się pierwsza lekcja z projektu pt. „Jak uczyć się koncentracji uwagi?”. Na zajęciach dowiedzieliśmy się jak zorganizować swoją pracę wykonując zadanie. Dzięki radom eksperta umiemy skupiać uwagę na czynnościach. Trenowaliśmy koncentrację używając zmysłu: dotyku, słuchu i wzroku. Wysłuchaliśmy opowiadania „Wygraj z niełatwym zadaniem”. Po zajęciach wiemy, że poradzimy sobie z każdym trudnym zadaniem.

     • KONKURS RODZINNY

     • Zapraszamy do udziału w konkursie historycznym online, organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radzymin, dotyczącym wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku.

      Sprawdź swoją wiedzę i razem z nami uczcij 100-lecie Bitwy Warszawskiej w Radzyminie. Konkurs dla całej rodziny! Atrakcyjne nagrody czekają!

      O szczegółach konkursu możecie przeczytać: TUTAJ

     • Życzenia od Ministra Edukacji Narodowej

     • Szanowni Państwo, Dyrektorzy i Nauczyciele, Drodzy Rodzice i Uczniowie,

      zakończył się czas letniego wypoczynku. Jak co roku o tej porze uczniowie i nauczyciele wracają do swoich obowiązków. Na wszystkich czekają nowe wyzwania i obowiązki edukacyjne. 

      Drodzy Uczniowie, życzę Wam, abyście jak najlepiej wykorzystali możliwości, jakie oferuje szkoła. Spełniajcie swoje marzenia i realizujcie ambitne cele.

      Wspólnie z uczniami nowy rok szkolny rozpoczynają także Dyrektorzy, Nauczyciele i Pracownicy oświaty. Dzięki Państwa codziennym wysiłkom młodzi ludzie będą mogli rozwijać wiedzę, umiejętności oraz przygotowywać się do wejścia w dorosłe życie. Starajcie się zaszczepić w swoich podopiecznych ciekawość świata, uczcie ich systematyczności i wytrwałości w działaniu. Życzę, aby Państwa praca przyniosła satysfakcję oraz szacunek i uznanie ze strony otoczenia.

      Gorąco zachęcam wszystkich Rodziców do włączania się w życie szkoły. Bez wsparcia z Państwa strony szkoła nie może sprawnie funkcjonować i w pełni realizować swoich zadań.

      Przekazuję także najlepsze życzenia Uczniom, Rodzicom oraz Kadrze pedagogicznej poza granicami naszego kraju. Niech nowy rok szkolny obfituje w sukcesy edukacyjne i wychowawcze.

      Całej społeczności szkolnej życzę, aby rok szkolny 2020/2021 był spokojny i bezpieczny! 

      Z wyrazami szacunku

      Dariusz PiontkowskiMinister Edukacji Narodowej

     • Nowy rok szkolny 2020/21 rozpoczęty

     • Dzisiaj rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

      Życzę nam wszystkim wytrwałości w realizowaniu swoich postanowień, konsekwentnego dążenia do celu oraz ogromu pozytywnej energii, którą razem zamienimy na twórcze i efektywne działania w nowym roku szkolnym 2020/21.

      Magdalena Sycik

      Dyrektor Szkoły