• Informacja nt. Festiwalu Tańca

     • Informacja dla przedszkoli biorących udział w GMINNYM PRZEDSZKOLNYM FESTIWALU TAŃCA ZIMOWEGO ”W KRAINIE LODU”

       

      GMINNY PRZEDSZKOLNY FESTIWAL TAŃCA ZIMOWEGO

      „W KRAINIE LODU”

       

      (ze względu na pokazy konkursowe i nieplanowane przerwy godziny występów są orientacyjne. Każda z grup ma do dyspozycji 10 min, może wykorzystać mniej czasu na występ)

       

      PROGRAM IMPREZY:

       

      9.00 – rejestracja grup konkursowych

       

      9.30 – pokaz taneczny

       

      9.40 – uroczyste otwarcie imprezy

       

      Część I pokazów konkursowych:

      9.45 – Przedszkole Pluszowy Miś

      9.55 – Oddział Przedszkolny w Starych Załubicach (OPA)

      10.05 – Przedszkole nr 1 w Radzyminie (Grupa 1)

      10.15 – Przedszkole nr 2 w Radzyminie

      10.25 – Przedszkole Piotruś Pan

      10.35 – Przedszkole Calineczka

       

      10.45 – słodki poczęstunek

       

      11.00 – pokaz taneczny Grupy Salio

       

      Część II pokazów konkursowych:

      11.05 – Oddział Przedszkolny w Starych Załubicach (OPB)

      11.15 – Przedszkole nr 1 w Radzyminie (Grupa 2)

      11.25 – Oddział Przedszkolny w Nadmie

      11.35 – Przedszkole Kraina Przedszkolaka

       

      11.45 – wspólna zabawa taneczno - integracyjna i obrady Jury

       

      11.55 – ogłoszenie wyników i zakończenie festiwalu

       

      SPRAWY ORGANIZACYJNE:

      - zmiana obuwia dla dzieci OBOWIĄZKOWA

      - prosimy o wjazd autokarów z uczestnikami festiwalu od ul. Serockiej (od strony parkingu szkoły) oraz kierowanie się do hali gimnastycznej szkoły

      - do dyspozycji uczestników będzie miejsce do przygotowania się, przebrania i odpoczynku

     • Dzień Babci i Dziadka u pięciolatków

     • 23 stycznia z okazji Dnia Babci i Dziadka, w grupie 5 latków odbyło się przedstawienie pt. “Jak to z Babcią i Dziadkiem było“. Przedszkolaki przeniosły się do czasów dzieciństwa i młodości dziadków. W rytmie przebojów Czerwonych Gitar, Krzysztofa Krawczyka, Anny Jantar, Karin Stanek i Andrzeja Rybińskiego, które wywołały ogromne wzruszenie nie tylko u Dziadków ale również u Rodziców opowiedziały historię wielkiej miłości naszych jubilatów. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla naszych cudownych Babć i wspaniałych Dziadków.

     • Logo Szkoły

     • Z dumą prezentujemy nowe logo naszej szkoły, nawiązujące do znamienitej, choć dramatycznej historii Armii Krajowej. Autorem logo jest p. Przemysław Całka, któremu bardzo dziękujemy.

     • Bal karnawałowy w przedszkolu

     • 17 stycznia 2020 r w przedszkolu odbył się bał karnawałowy. Nasze przedszkolaki już od rana były podekscytowane czekającą ich zabawą, w przebraniach były nie do poznania Bal otworzyła Pani Dyrektor Magdalena Sycik. W gorących rytmach bal prowadziły p. Małgorzata Szewczyk i p. Kamila Kwiatkowska - Lusa. Przedszkolaki oprócz tańców brały chętnie udział w konkursach z nagrodami, a po szaleństwach na parkiecie na dzieci czekał poczęstunek, za który serdecznie dziękujemy Rodzicom.

     • Bookcrossing, czyli uwolnij książkę

     • BOOKCROSSING czyli UWOLNIJ KSIĄŻKĘ!

                  Akcja ,,Uwolnij książkę" jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. W Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Starych Załubicach działa oficjalna półka bookcrossingowa. Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania.

       Zasady naszego bookcrossingu:

      KORZYSTAJ! Możesz korzystać ze zbiorów w godzinach otwarcia szkoły.

      CZYTAJ TU I TAM! Możesz czytać książki na miejscu  albo wziąć je ze sobą do domu i oddać po przeczytaniu.

      WYMIEŃ TOWAR! Jeżeli znajdziesz na naszej półce książkę, którą chcesz mieć, WEŹ ją, a w zamian przynieś i zostaw u nas inną, równie cenną.

      PAMIĘTAJ o potrzebach innych – oni też chcą korzystać z bookcrossingu. Wypożyczaj jednorazowo nie więcej niż 2 książki.

      DZIEL SIĘ Z NAMI OPINIAMI! Jeśli chcesz, wyraź swoją opinię o przeczytanej książce.

      RZUĆ W OBIEG! Jeśli zostawiasz tutaj książkę, wiedz, że jest ona darem dla innych, zareklamuj ją dalej.

      UWOLNIJ WYOBRAŹNIĘ! Jeśli masz jakieś propozycje związane z naszą akcją, napisz do nas.

      SZANUJ! Korzystaj z książek tak, by czytający po Tobie również mogli czerpać z niej radość.

      DYSKUTUJ! Jeśli chcesz, spotykaj się tu z innymi i dyskutuj o przeczytanych książkach.

      ZARZĄDZAJ! Przynieś książkę, nalep logo i sam zarządzaj bookcrossingiem. To Ty decydujesz, jaką tematykę będziemy czytać.

      UWALNIAJ * PROMUJ * INSPIRUJ

      Wymień książkę i dziel się z nami radością czytania!

     • Obiady w styczniu

     • Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

      przypominamy, że od 7 stycznia zmienił się sposób rozliczeń za obiady szkolne. Prosimy o wpłaty z góry za cały miesiąc wg Państwa deklaracji. Za obiady w styczniu należałoby wnieść 123,50 zł (z Powiatową Kartą Dużej Rodziny 61,75) na konto

      PKO BP 78 1020 1042 0000 8402 0429 5986

      Sól i Pieprz Edyta Grabowska

      tytułem: wpłata za obiady/imię i nazwisko dziecka/klasa/miesiąc

       

      Jednocześnie prosimy o wyrówanie zaległości na poprzednie miesiące na poprzednie konto bankowe. Za przedłużające się zaległości Gmina Radzymin może naliczyć odsetki ustawowe.

      Płatności za posiłki w przedszkolu rozliczane są przez 4parents. Wszelkie informacje, dotyczące obiadów i posiłków w szkole publikujemy w zakładce DLA RODZICÓW --> OBIADY.

       

      Z wyrazami szacunku,

      Dyrekcja Szkoły

       

       

       

     • "Kod do przyszłości"

     • "Kod do przyszłości" to projekt, który nasza szkoła realizuje od 7 stycznia. Uczniowie klas 1-3 biorą udział w zajęciach z klockami Lego WeDo. Budują, montują, programują, testują. Czy to jeszcze zabawa, czy już nauka? Uczymy dzieci, że programowanie jest "cool", "fajne" i "na czasie", może też być wspaniałą zabawą. 

      Na projekt składają się szkolenia dla nauczycieli oraz zajęcia warsztatowe dla uczniów. Dodatkowo nasza szkoła otrzymała 8 tabletów i 8 zestawów klocków Lego WeDo.

     • Razem na Święta

     • Nasza szkoła wzięła udział w akcji ,,Razem na Święta” ogłoszonej przez Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego. Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. W ubiegłym roku w akcję włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek. Organizowali oni zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzali osoby chore i samotne.

      Dnia 17 grudnia 2019 r. przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu, wraz z panią Martą Rybak oraz przedstawicielką Rady Rodziców panią Moniką Milewską odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Radzyminie. Na spotkaniu uczniowie złożyli mieszkańcom i pracownikom życzenia świąteczne, wręczyli karty świąteczne (wykonane własnoręcznie przez uczniów i przedszkolaków naszej szkoły) wraz ze słodkościami.

      Uczniowie swoją postawą i zachowaniem pokazali, że mają duży szacunek, wiele empatii wobec ludzi starszych i schorowanych. Tego typu wizyta to lekcja wychowania, która jest potrzebna, aby młodych ludzi uwrażliwić na problemy społeczne typu samotność czy choroba.

      Marta Rybak

     • "Dziś niebo się otwiera..."

     • DZIŚ NIEBO SIĘ OTWIERA,

      DZIŚ BÓG CZŁOWIEKIEM SIĘ STAJE,

      DZIŚ RODZI SIĘ BÓG – MIŁOŚĆ.

      Dnia  20 grudnia 2019 roku  na uroczystym apelu świątecznym  zebrała się cała społeczność szkolna wraz z przybyłymi gośćmi. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Szkoły Magdalena Sycik, która przywitała zaproszonych gości. Następnie w programie muzyczno- tanecznym wystąpiły przedszkolaki z grupy sześciolatków przygotowane przez panie  Małgorzatę Kostrzębską i Paulinę Pietruchę.

      Potem klasa IIIa, pod kierunkiem pani Hanny Rasińskiej, wystawiła krótkie przedstawienie wprowadzające do jasełek pt:,, Dlaczego przy grocie był osioł i wół?”Treść przedstawienia skłoniła do refleksji, iż cechy charakteru takie jak: gwałtowność, nieuczciwość i pycha oddają ludzi od Boga. Pokora i cierpliwość, którą prezentowali wół i osioł okazały się najcenniejsze i pozwoliły tym zwierzętom stanąć u żłóbka narodzonego Jezusa.  

      Następnie przyszedł czas na jasełka pt: ,,Dziś niebo się otwiera”, które  pozwoliły poczuć atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Przedstawili je uczniowie z klas: IVa, VIa, VII, VIII pod kierunkiem katechetki pani Marty Rybak, a oprawę muzyczną przygotowała pani  Katarzyna Brzozowska wraz z chórem szkolnym. Pierwszą sceną jasełek było spotkanie przedstawicieli różnych stanów ze św. Piotrem, który przypomniał wszystkim, że największą wartością jest miłość i tylko ona jest jedyną drogą do nieba. Kolejne sceny to zwiastowanie i narodziny Syna Bożego. Jasełka skłoniły nas do refleksji nad sensem naszego życia, nad tym, co zamyka nas na Boga i drugiego człowieka.

      Po zakończonych jasełkach Dyrekcja Szkoły wręczyła dyplomy i nagrody za udział w konkursach: ,,Najpiękniejsza bombka” i ,, Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”

      Potem uczeń klasy VIII Bartłomiej Milewski odczytał fragment Ewangelii św. Łukasza mówiący o narodzeniu Pana Jezusa.

      Następnie głos zabrała pani Dyrektor Szkoły, która złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne.

      Na zakończenie, przy melodii kolęd, wszyscy, dzieląc się opłatkiem, złożyli sobie świąteczne życzenia.